Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek hogy alszik éjszaka a gyermeke? fórum

Kinek hogy alszik éjszaka a gyermeke? (beszélgetős fórum)


1 2
53. 4561 (válaszként erre: 1. - D51bb6095b)
2012. okt. 3. 22:31

Teljesen normális, hogy egy ilyen idős baba ennyiszer ébred, majd szépen "megérik" és átaludja az éjszakát.

Az én kisfiam inkább 5x-6x ébredt illetve nagyon nehezen aludt vissza éjszaka, 13-14 hós korától elkezdte átaludni az éjszakát először hetente 1x, majd 3-4 naponta, és most már, ha minden ok, nem fogzunk, nincs front átaludja az éjszakát, szopizni 16 hós koráig szopizott. Nálunk az átalvás és a szopinak nem volt köze egymáshoz, nem szopi miatt ébredt.


Kitartás és élvezd a szoptatást, gyönyörű dolog! :-))

52. ea010c7029 (válaszként erre: 51. - D6fd5940b1)
2012. okt. 3. 22:16
Hagy ne mondjam,hogy mit ehettetek gyerekkorotokban a Zuraddal!:DDD
51. d6fd5940b1 (válaszként erre: 50. - Ea010c7029)
2012. okt. 3. 22:05

Apjára ütött..... :D


Nappal pörög,mint az anyja,éjjel horpaszt,mint az apja.. :D

50. ea010c7029 (válaszként erre: 49. - D6fd5940b1)
2012. okt. 3. 22:05
Mázlista!:P
2012. okt. 3. 22:03
mint a bunda :)))
48. gabi.k (válaszként erre: 42. - Manita1111)
2012. okt. 3. 22:03

jön afoga.

nálunk is ez van/volt. nekem 2 hós koráig sírt minden éjjel, volt hogy 18-04ig. szörnyű volt.

én is kipróbáltam mindent. mikor nagyobb lett, sírni hagyni pár percre aztán bemennni hozzá és megnyugtatni. volt hogy hatott volt hogy nem.

15 hós koráig szopizott, éjjel is többször. majd leválasztotta magát.

most 16 hós és egyre többször fordul elő hogy átalussza az éjszakát 21-7ig. de van hogy velünk alszik.

szerintem most kezd megérni rá, h egyedül alszik.

47. Rena09 (válaszként erre: 45. - Wanita77)
2012. okt. 3. 22:01
Probáld meg h kicsit eteted aztán kicseréled a cumira. és naprol napra jobb lett nállunk :))
46. Rena09 (válaszként erre: 45. - Wanita77)
2012. okt. 3. 22:00
Én a cumira ugy szoktatam rá hogy amikor kezdett komásodni kicsit becsaptam mert úgy fogtam meg ahogy cicire tennéd magamhoz öleltem és a szájába tettem. néha kiköpködte meg balhézott. de a cumit igy nagyon hamar megszokta. de azért nem erőltettem totál csak mindig kicsit ..
45. wanita77 (válaszként erre: 44. - Rena09)
2012. okt. 3. 21:56
Nálunk sajnos ez nem működik, mert sem cumisüvegből nem iszik, se nem cumizik. Sokszor próbáltam, de nem tudja, mit kezdjen velük. :( Csak szopizik, nem iszik semmi mást semmiből, a cumit pedig kiköpi jó messzire, akárhányszor próbálom. Úgyhogy nekünk egyelőre marad az éjszakai etetés, más nem válik be. :(
44. Rena09
2012. okt. 3. 19:45
Szia! Az Én babóm amig csak szópizott addig is végig aludta az éjszakát 2napos korátol kezdve este 8-10 órákat aludt. napközben is alukált. most 5 hónapos általában reggel felkel6-7körül eszik és még alszik 1-2 órát. majd ebéd után 2-3 at viszont 1 hónapja ő is felkel éjjelente2-3x . nem cumizott de mivel éjjel nem szeretem volna hogy egyen és csak a cumisüveggel hami közbe aludt vissza ezért rászoktattam a cumira. és nállunk az jött be h anya 1ik puha polojával alszik és van h nyöszörög és látom hogy megvan a poló és alszik tovább, vagy van h csak a cumit vissza rakom és alszik mostmár elég ritka h enni kell neki adnom ahoz hogy megnyugodjon. Viszont amiért sokan szídtak de nállam nagyon bevált az az h este beraktam a kiságyba cumisűveget kitámaszt és szépen egyedül elszundizott. (természetesn végig a szoba ajtónál voltam vagy a babafigyelőbe hallgatam h nem e nyel félre stb) És ezt mostmár csökkentetük is tehát van h berakom hamizik majd ha elfogyott sirni kezd bemegyek odaadom a cumit és békésen elalszik magába. Még mindig jobb megoldás mint hagyni sírni legalábbis az én szívemnek az volt. ugyhogy mostmár egyedül alszik el majd bemegyek oda adom a kezeközé a polot h ha felébred ne legyen gond és szerencsére az elmult napokban megint alszik egész éjjel.
43. wanita77 (válaszként erre: 42. - Manita1111)
2012. szept. 15. 08:47
Igen, nálunk is eleinte, kb. 4 hónapig szépen aludt, egyszer kelt fel hajnalban enni és aludt 8-ig. Aztán kelt 2-szer, majd 3-szor, néha még többször fel is sír. Hiába adok neki vacsorát, akkor is kel, úgyhogy biztos nem éhes. Nekem is ezt mondják mindig, hogy hagyjam sírni, pár hét alatt leszokik a felkelésről, de ezt én sem bírom megcsinálni. És ő is ott alszik velünk egy szobában, pár centire van az ágya, de ez sem elég úgy látszik. Hát, csak abban reménykedhetünk, hogy egyszer majd csak alszik rendesen, addig ezt kell megszokni.
42. manita1111 (válaszként erre: 36. - Wanita77)
2012. szept. 15. 00:19

Szerintem is adottság kérdése , nem feltétlenül szülői hiba.Nálunk is gond a többszöri felkelés éjjel, bár csak 10 hónapos a lányom.

Nagyon igényli a közelséget az apja hiába vígasztalja csak anyát akarja .

3 hónapos koráig üvöltött ,mert fájt a hasa nem uludtunk .

Aztán hónapokig nem volt gond és most 2 óránként kel fel.Pedig mindent úgy csinálunk mint régebben.

Először azt hittük éhes de nem.

Aztán hogy a közelséget igényli , mert ha kiveszem a kiságyból nagy sóhajtások közepedte megnyugszik és elalszik.

Viszont nem értjük , hogy ha ott alszik velünk akkor miért kel sírva és percekig megvígasztalhatattlan...............!

És persze jönnek a jótanácsokkal " csak hagyd sírni 1-2 hét aztán abbahagyja............"

Aki ezt meg tudja tenni a gyerekével az csinálja nekem a szívem szakad érte:)

2012. szept. 7. 16:04

Ha jól emlékszem én horoszkópja szerint néztem.Télen másik helyre tettük gondoltuk öott jó lesz nem olyan hideg a fal.Nem jött be még egy melegebb helyre tettük ott már jó volt neki.Most nyáron a hidegebb falnál aludt télen megint át rakjuk!

Szerintem is sokat számít ez is.

Amikor a szóbába keresztbe volt az ágy nem volt jó neki.

40. wanita77 (válaszként erre: 39. - Kukacc)
2012. szept. 7. 15:34

Igen, már én is kipróbáltam ezt, több helyen is volt az ágya, megnéztem feng shui szerint is, hol ideális, de nekünk nem vált be. :(

Remélem nektek működni fog, drukkolok!

39. Kukacc
2012. szept. 7. 15:20

Egy ismerősöm ajánlotta, hogy tegyem át a kiságyat más helyre, mert lehet, nem jó helyen van...(víz erekről beszélt)

Nem hittem neki, de nem tudtam mit csinálni, hát kipróbáltam.

És képzeljétek, a kisfiam a szokásos 12-15 helyett 2-szer kelt fel, addig, míg a cumit beraktam a szájába! Nem kiabálom el, de akár jó is lehet :)))

38. wanita77 (válaszként erre: 37. - Bea0124)
2012. szept. 7. 13:29

A fiam 4 éves, kb. 2 éves kora óta jön át éjszaka, mióta nagy ágya van. És nem fekszik be közénk soha, férjem fogja és visszaviszi. És 2 éve ez megy!!!! Volt már olyan, hogy egy éjszaka 3-szor is átjött, de férjem mindig visszaviszi, sosem feküdt be még mellénk! Most már csak kb. heti egyszer, de mindig átjön! Pedig sose feküdt mellénk, át kell vinni a saját ágyába. Szóval nem csak pár éjszaka játssza el, és nem azért, mert közénk bújhat, hanem évek óta, pedig mindig visszavisszük! Ezt mivel magyarázod?

Azt mondja, mikor felébred éjszaka, nem vagyunk ott (főleg apa, most nagyon apás) és ezért jön át. Hiába tudja már, hogy ott vagyunk a másik szobában, nem kell félnie, nincs egyedül, mi ott alszunk a mellette levő szobában, mégis átjön!

A lányom is külön ágyban van, nem fekve szoptatok, hanem mindig odamegyek, kiveszem, ülve etetem meg, visszarakom az ágyába, mégis felkel 2-3-szor éjszaka. pedig van napirend, napközben és este is egyedül alszik el, kap vacsorát, nincs tök sötét, stb. Akkor mit rontunk el? Szerintem semmit, hanem ők ilyenek. Fiam 10 hós koráig evett éjszaka is, aztán egyik napról a másikra elfordult és nem kérte többet a cicit, fintorgott. Lelkibeteg is voltam miatta napokig, hogy nem szeret már. :( De utólag már rájöttem, hogy így sokkal könnyebb volt, nem kellett leszoktatni. És ezt sem én értem el nála, magától csinálta!

2012. szept. 7. 12:43

Most nem a reggel 6-7körüli kelésről van szó.Hanem hogy éjjel többször kel a gyerek!

Átjön fogni vissza vinni ezt pár éjszaka játsza csak el.Előbb utóbb megtanulja hogy este alvás van főleg már nagyobb gyerek!Gondolj bele miért menne vissza a gyerek az agyába ha anya meg apa közé is bújhat?

Napirend nem kell ahhoz percre órára pontos napirend!


Fiam is próbálkozott volt hogy 3-4napig nálunk kötött ki azt meguntam szántam rá időt és már másnap megint rendesen aludt.Be látta hogy bármi van nem viszem át.

Most 14hós nem mondom hogy minden nap átalussza az éjszakát mert pl.ma korán kelt.De javarészt szépen alszik.


Írjátok hogy a helyen kell elaludni volt ilyen is de már nem úgy alszik el.Mégis elalszik.


És nem azért mert olyan jó alvó lenne csak meg van tanítva,hozzá van szoktatva.

Pl. Sokan napközben is be sötétitenek,én nem.Az okosok se ajánlják a gyerek hagy tudja hogy van különbség az esti és nappali alvás közt.


Napirendünk a gyerek alakítja ha korán kel akkor van hogy kétszer alszik ha nem akkor csak egyszer.És mindig ebéd előtt vagy után.Későn már nem alszik,aludhat kivéve hétvégén vagy ha olyan helyen vagyunk.


Minden esetre nem azt akarom sugározni hogy én vagyok a jó.,stb. van pár gyerek körülöttem mindegyik más tény.De tudom azt hogy melyiknek mit engednek.

Tesóm kislánya nagyon de tényleg nagyon rosszul aludt állandóan járt át,felébredt nehéz volt de megérte a kitartás mert már végig alussza az éjszakát.

Ők se gondolták volna hogy így alakul de sikerült nekik.


Nagyon fontos hogy a szülők hogy állnak hozzá.Hidd el ha a gyerek után megyek akkor pár hónapos korától köztünk aludt volna.

Az enyém külön alszik kezdetek óta.Szoptatni jártam át hozzá nem volt teher.Volt idő hogy azt hittem soha de tényleg soha nem fogja átaludni az éjszakát.

36. wanita77 (válaszként erre: 33. - Bea0124)
2012. szept. 7. 10:37
Ezzel nem értek teljesen egyet. Szerintem igenis vannak rossz alvó gyerekek, akiknek kevés az alvásigényük, akármit csinál anyuka, felkel 5-6 körül és már nem alszik vissza. Hogy tudod elérni, hogy aludjon, ha nem álmos? A másik meg alszik 9-ig, úgy kell ébreszteni, ez igenis adottság, genetika kérdése! Felnőtteknél is van, aki éjszakai bagoly, másik korán kelő, éjszaka sokszor felébred, stb, ez gyerekeknél is így van. És legtöbbször sajnos nincs megoldás. A fiam is sokáig minden éjjel felébredt, pedig volt napirend, egyedül aludt el este saját szobájában, saját ágyában, ég a sólámpa, nem tutujgattuk, akkor vajon miért? És mégis mit tudsz csinálni ellene? Pici babánál még azt mondom, nem etetem meg, sír pár napig, aztán talán nem kel fel, de ez sem garantált. De egy 2-3-4 évesnél, aki már nem eszik éjszaka, csak simán felébred és átjön, azzal mit csinálsz? Mi is próbáltunk mindent, ajándékozás, ha nem kel fel, mesébe foglaltuk, stb, mégis felkelt. Most már szerencsére csak hetente kb. egyszer és gyorsan visszaalszik, de általában korán is kel és már nem alszik vissza, játszani akar. Akinek jó alvó gyereke van, azt hiszi, ő csinálta jól napirenddel, külön szobában, ágyban való altatással, stb, pedig nem így van, szerencsés, mert ilyen adottságai vannak. Hidd el, vannak rossz alvó gyerekek, nem mindig a szülő rontja el!
2012. szept. 7. 09:37

Akkor sem normális dolog van rá megoldás csak a dokik szarnak rá.Az én édesanyám is rossz alvó meg volt az oka rá kezelve lett.Most jobban alszik mint valaha.

Érdemes bevetni mindent mert az senkinek sem jó!Most nem arról van szó hogy egyszer kétszer fel kel a gyerek hanem hogy 4-5-6szor mert bizony ez nem normális.

Hormonális dolog is állhat mögötte,sajnos.

34. zsuzsika83 (válaszként erre: 33. - Bea0124)
2012. szept. 7. 08:28
Sajnos van olyan, hogy rossz alvó meg jó alvó gyerekben és felnőttben is. Nálunk anyukám borzasztóan rossz alvó, minden neszre fent van, pedig mióta él, mindennel próbálkozott már, tartós megoldást semmi sem hozott. Én is nagyon rossz alvó voltam sokáig, most sincs nagy alvásigényem. A kislányom is borzasztóan rossz alvó volt, első perctől kezdve. Már születése után sem aludt szinte semmit, a kórházban is max. 20 percekre szenderedett el, majd fent volt órákig. A csecsemős nővérek is a csodájára jártak, hogy nem láttak ilyen újszülöttet, akinek egész nap, egész éjszaka nyitva a szeme. Vuttem én mindenfelé, kerestünk ezer megoldást, de sehol nem vettek komolyan. Gyönyörűen fejlődött, mindenkire mosolygott, míg ölben, vagy cicin volt gyönyörű kiegyensúlyozott babának tűnt. Aztán ha alvásra került a sor, jött a pokol. Nekem is voltak elveim, külön szoba, kiságy...stb. De amikor már napközben is állva elaludtam, éjjel meg arra ébredtem szoptatás közben, hogy mindjárt elejtem a gyereket, mindegy volt hol, csak aludjunk. Magam mellé vettem, mert már nem bírtam tovább fent lenni. És mellettem aludt, valamennyit legalábbis, és ha nem aludt sem sírt, elvolt mellettem és én tudtam pihenni.
2012. szept. 7. 08:04

Amúgy javarészt ez szoktatás kérdése!Amíg az anyuka a szülő enged addig a gyerek nem fog úgy aludni ahogy kell és nem fog ott aludni ahol kéne!

Csak ezt észre kéne venni és nem tutujgatni a gyereket!

Pl.nálunk a családba is van ilyen 5évesen nem tud,nem akar külön aludni mert engedve van neki...érdekes itt voltak nálunk egy hétig és nem elég hogy külön ágyba de külön szóbába is aludt!Első nap bepróbálkozott utána már nem.És este 8-9től reggel 7-8körülig aludt.

Tudja hogy kivel mit tehet meg!És ez nem gonoszság de úgy gondolom hogy ekkora gyereknek legalább külön ágyában a helye!


Napirendünk percre órára pontosan nem volt!A gyerek alakította!

Olyan hogy rossz alvó gyerek nincs mindennek van oka.Én is volt hogy alig aludtam de ezek csak átmeneti időszakok voltak.

Ha egy gyerek tartósan rossz alvó,nem alszik vissza mindenképp utána kell járni mert ez nem normális dolog.

32. wanita77 (válaszként erre: 26. - Bea0124)
2012. szept. 6. 22:03
Erre is rácáfolok. A lányom 7 hós, van napirendje, minden nap ugyanakkor és ugyanannyit alszik majdnem, eszik már 3-szor, plusz szopizik 4-szer, estére kap főzeléket vagy pépet, egyedül alszik el, mégis felkel éjjel többször is. :(
31. wanita77 (válaszként erre: 23. - B-zs)
2012. szept. 6. 22:00
Nálunk ez sem működik. A lányom 7 hós, minden este egyedül alszik el, mégis felkel 2-3-szor és csak szopival alszik vissza. Egyszerűen vannak rossz alvó gyerekek, semmit nem lehet tenni sajnos. A fiam 4 éves, még mindig többször felkel egy héten, átjön és vissza kell altatni. :( Ez van, hozzá kell szokni.
30. Bártfai Andrea (válaszként erre: 27. - D51bb6095b)
2012. szept. 6. 21:04

Így is nagyon-nagyon jó neked! Szerencsés vagy, érezheted a "baba-szagot", átölelheted puha kis testét és szeretgetheted, vígasztalhatod, ha valamiért szomorú és veri a balhét.


Egy barátnőm mondta egykor: "Nincs az a forró szerelmes csók, ami felérne a babám egyetlen puszijával!"


Használjatok ki minden percet, pillanatot, amit babátokkal tölthettek...

29. Bártfai Andrea (válaszként erre: 24. - Bártfai Andrea)
2012. szept. 6. 20:55
Bocsi: koráig, - véletlenül hosszú ó-val írtam!
28. Ancsa19860211 (válaszként erre: 1. - D51bb6095b)
2012. szept. 6. 13:52
Nálunk 4,5 hónapos korában kezdődött, hogy éjszakánként akár 5-6x is felkelt és csak cicivel nyugodott meg. Apja már nem bírta nézni, odaszoktatta az ágyunkba 6 hónapos korában (akkor már másfél hónapja csak napi 3-4 órákat aludtam több részletes lebontásban). Ezzel 1-re csökkent a kelések száma. Így már sokkal jobb volt. 10 hónapos koráig így ment. Akkor kitaláltam, hogy nem adok neki cicit, mikor felkel, csak ölbe vettem, vagy a hátát simogattam, míg vissza nem aludt. Még kb másfél hétig minden éjjel felébredt, majd leszokott róla. Azóta végigalussza az éjszakát. Mi is az ágyunk mellé toltunk egy heverőt, most azon alszik.
27. d51bb6095b (válaszként erre: 4. - Bártfai Andrea)
2012. szept. 6. 10:28
Ezzel az a baj, hogy mivel szoptatott baba, nem ismeri és nem is fogadja el a cumit. Most meg már nem szeretném ha rászokna. Egyébként csak a vizet fogadja el.
2012. szept. 6. 09:23

Az én fiam 8hóig szopott mert utána már nem volt hajlandó!


Engem elsőként az érdekelne ggmgw napközben hányszor alszik,mennyit és mikor!

Mert bizony ez sem mindegy!

Ezek a pici babák nagyon okosak,és tudja hogy eltu dja érni sirással azt amit akar.Ha ennyire zavar akkor érdemes átgondolni a napirendet és az étkezéseket is!

Sokan hiszik hogy nem éhes a baba de érdemes lenne kipróbálni nem-e az okoz problémát.Ha szomjas kínáld meg teával vagy vízzel.

25. zsuzsika83 (válaszként erre: 17. - Gabi.k)
2012. szept. 6. 09:06
Mi még kb. 2 órát fent vagyunk, miután ő elalszik. Olyankor beszélgetünk és házas életet élünk a másik szobában. Majd megyünk be hozzá aludni.
24. Bártfai Andrea (válaszként erre: 6. - Gabi.k)
2012. szept. 6. 08:40

A legkisebb 11,5 hónapos kóráig szopizott, - és teát is kapott napközben cumis üvegből 2-3 hónapos kora óta.

Nagyon édes volt! Úgy adta tudtunkra, hogy ki akar jönni a járókából, hogy mindent magához vett: a maciját, a kispárnáját, a cumisüvegét, a Jancsi bohócát és állva, fél kézzel kapaszkodva várta, hogy kivegyük onnan.


A férjem és én már nagyon szeretnénk dédik lenni (amíg még bírjuk magunkat), mert csodálatos élmény egy pici csöppség kedves közelsége...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook