Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kinek és milyen tapasztalata van a SCIENNET-tel kapcsolatban? fórum

Kinek és milyen tapasztalata van a SCIENNET-tel kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
296. f8db0709b8 (válaszként erre: 293. - 3c0814215c)
2009. szept. 20. 17:44

Én ezt ma kaptam egy másik oldalon levélben!


""A Dt, ami a Tv-ben volt, annak semmi köze a cdt-hez. Az előző magyar volt, a befizetésekből intézték az előzőleg bekapcsolódott vásárlókat, és mikor kevesebbet tudtak eladni, és nem volt utánpótlás, befuccsolt az egész. 2004-es ügy.Nem volt valós kereskedelmi háttere, és ipari gyémántot adtak el ékszergyémántként. Be sem volt vizsgáltatva a gyémánt. Az piramisjáték volt. Az volt az egyik főnök, aki a scienetet is megcsinálta, a lyoness mintájára, de nem megbízható, így tényleg jobb, hogy nem tetted be oda a pénzed.Ha mégis gondolkodnál benne, a Lyoness a megbízható. Leinformálható, valós ember áll mögötte, nem offshore cég, 13 országban van jelen. (én is benne vagyok, csak még nem építem)

A Cdt egy 30 év működő cég, indiai gyémántbányák tulajdonosai, tehát saját terméket értékesítenek, az internetes programot 5 éve hozták létre, hogy a színes gyémántok piaca is nőjjön, és számunkra magas jutalékot fizet reklámtevékenységünkért. Már ha 2 embert találtunk, fizet. Ha menet közben meggondolnánk magunkat, a megelőlegezett pénzünket is visszakapjuk gyémánt formájában, tehát nem veszik el. Minden gyémánt tanúsítvánnyal érkezik, értékkel. Egy gyémántot bevizsgáló cég nem adná nevét egy kétes kimenetelű üzlethez. Láttam menetközben működni a céget, először én is szkeptikus voltam. Ha nem a saját szememmel látom, nem hiszem. De mivel láttam, részt vettem webkonferencián, látom, hogy aki 4-5 hónapja kezdett el vele foglalkozni (akkor érkezett meg a mi országunkba´) sorban kapják meg a pénzüket és a gyémántjukat. Többen leinformáltatták a céget canadai ismerősükkel, aminek az lett az eredménye, hogy ők is csatlakoztak.""

295. erus64 (válaszként erre: 293. - 3c0814215c)
2009. szept. 20. 09:58
Biztos így van, ha te így gondolod!
294. 15defe00af (válaszként erre: 291. - Erus64)
2009. szept. 18. 13:34
Igen, igen, tényleg jó ötlet, de egy olyan bice-bócát, mint amilyen én vagyok, már a pénztárnál elkapnának. Utána mehetnék a rács mögé. Bár, ha meggondolom, hogy jön a tél, és a fűtési számla meg ugye elég sok. :-))
293. 3c0814215c (válaszként erre: 292. - Erus64)
2009. szept. 18. 10:05

Hazug és képmutató nyilatkozat.

Mindenkinek, kívülállóknak is szemet szúrt hogy piramisjátékról van szó, csak éppen a Sciennetes Leinemann Zsoltnak nem, aki benne dolgozott.

292. erus64
2009. szept. 18. 09:57

Idézet Leinemann Zsolttól a hivatalos Sciennet blogról 2008 október:

"A ScienNet Hungary Kft. ügyvezetőjét, Leinemann Zsoltot kérdeztük múltjáról, jelenéről és a tervezett jövőjéről.


A múlt:


Épp itt az ideje, hogy hosszú évek után végre tisztázzam magamat a gyémántkereskedéssel kapcsolatban, amely miatt igazságtalan, alaptalan rágalmakkal, hazugságokkal bélyegeztek meg, egy újságírónak köszönhetően. 11 évig sikeresen, vezetőként dolgoztam az MBI-nél (Marketingberatung International), mely Magyarországon addig a legnagyobb biztosításközvetítő cég volt. Sok mai Brokernetes sikeres vezető az én irányításom, oktatásom alatt tanulta meg a biztosítási, pénzügyi közvetítői szakmát. Számtalan elismerés és siker után megváltam az MBI-től, majd vezetői munkát kerestem az értékesítés területén.


Egy ismerősöm ajánlására találkoztam Tencz Jánossal az akkori Atlantis Contor Kft. ügyvezetőjével, aki akkor már közel egy éve gyémántkereskedést folytatott Magyarországon. Részletesen megismertem az általa felvázolt értékesítési modellt, aminek a lényege az volt, hogy alapvetően színes, bevizsgált és certificatokkal ellátott gyémántokat adtak el egy ügynökhálózaton keresztül. A vásárló kifizette a gyémántokat, majd megkapta azokat a tanúsítványokkal együtt, tehát a tulajdonába és birtokába vette. Majd kötött egy szerződést a céggel arra vonatkozólag, hogy egy bizonyos idő elteltével a cég magasabb áron visszavásárolja azokat. Ez volt a tömör és egyszerű lényege a tevékenységüknek.


Óvatos ember lévén, illetve, elismert pénzügyi tanácsadóként vigyázva a felépített pozitív hírnevemre, természetesen minden oldalról körbejártam ezt a fajta gyémánt kereskedelmet, mielőtt a cégemmel szerződést kötöttem volna Tencz cégével. Minden általam elérhető fórumokon az interneten, nemzetközi szakembereknél, a tanúsítványt kiállító cégnél és még számos helyen érdeklődtem. A gyémántok valódiak voltak, a tanúsítvány nem volt hamis, a gyémánt értéke megfelelt a Magyarországon kialakított eladási árnak és még a gyémánt árnövekedésére is sok fórumon, cikkekben, tanulmányokban megerősítést találtam. Tencz folyamatosan megerősített, hogy megfelelő kapcsolatokkal rendelkezik a gyémántok nemzetközi piacon való értékesítésére. Erről egy Németországban is ismert, illetve elismert gyémántkereskedőnél tett teljes napos látogatásom során is meggyőződést szerezhettem, mivel Tencz egyik legrégebbi baráti kapcsolatáról volt szó. Tehát az alapos utánajárásom eredményeként úgy döntöttem, hogy kizárólag szerződéses jogviszonyban, tehát nem alkalmazottként, leszerződök a cégemmel az Atlantis Contor Kft.-vel. Soha nem voltam tulajdonos Tencz cégeiben, sem társa neki. A feladatom az volt, hogy ügynököket felvételiztessek és oktassam őket általános értékesítői tanfolyamokon. Ezeken természetesen Tencz Jánostól hallott gyémántra vonatkozó anyagokat is átadtam.


A Kft. eredményes volt, ezért úgy döntött Tencz, hogy Rt.-t hoz létre, így született meg a DT Diamond Rt. A tulajdonosok: Tencz János és Frank Dettinger (német ismert gyémántkereskedő, fent említve).


Az ügynökök cégei, így az én cégem is most már ezzel a céggel állt szerződésben és immáron egyszerű értékesítőként. Pár kollégámmal egyetemben, az én cégemnek is lehetősége volt más ügynökökkel szerződést kötni a gyémántok közvetítőként való értékesítésére.


Az Atlantis Contor Kft. és a DT Diamond Rt. eredményesen működött több évig és minden ügyfél felé hosszú időn keresztül teljesítette a szerződésben vállalt kötelezettségeit. Ezt látták és tapasztalták az értékesítők is, így szinte mindenki a saját családi és baráti körében is értékesítette a gyémántokat. Így tettem én is. Bíztam benne. Most utólag azt mondom nem kellett volna, mert Tencz félrevezetett mindenkit a tekintetben, hogy azt állította, megvan a nemzetközi értékesítési csatornája a gyémántok akár egyszeri teljes darabszámú értékesítésére. Miután a PSZÁF eljárást indított a cége ellen és sokan egyszerre határidő előtt kérték a gyémántok megvásárlását, kiderült, hogy Tencz nem mondott igazat, nem volt meg az értékesítési csatornája. Tehát nemcsak az ügyfeleket vezette meg, hanem a saját értékesítőit is. Így engem is, a családomat, a barátaimat, akik előtt természetesen nekem kellett, kell tartani a hátam, mert hát mégis csak én ajánlottam nekik a lehetőséget, bár jogilag én csak egy jóhiszemű közvetítő voltam. Amikor az ügyfelek nem kapták vissza a pénzüket talán néhány értékesítő kivételével én voltam az, aki mindig elérhető volt a számukra, soha nem cseréltem telefonszámot és minden esetben, mindig korrektül becsületesen tájékoztattam, akár még most is tájékoztatom az ügyfeleit a DT-nek arról, amit éppen én is össze tudok szedni az internetről, vagy egyéb hírekből. Természetesen a rendőrségen is tanúskodtam a Tencz ellen indított eljárás során és minden segítséget megadok a hatóságoknak, hogy aki bűnös az ügyben, az méltó büntetését elnyerje.


Számomra, mindig is az volt a legfontosabb, hogy korrekt, becsületes legyek az emberekkel, hogy minden esetben jó viszonyt alakítsak ki a partnereimmel, legyen az üzleti élet, vagy a magánélet. Ezt a nem irigy és nem féltékeny ismerőseim is alá tudják támasztani. Abban hibásnak érzem magam, hogy nem szántam még több időt arra, hogy körbejárjam a gyémánt üzletet, de sajnos akkoriban a lehetőségeim és az ilyen irányú ismereteim is korlátozottak voltak. De ebbe a hibába nem csak én, hanem sok ezer ember belefutott, akik ma várják Tencztől a pénzüket.


Azzal a példával tudok élni, mint amikor egy sofőr megáll egy benzinkúton, gyanútlanul, megtankoltatja az autóját a benzinkutassal, majd pár kilométer múlva megáll az autója és tönkremegy a motor. Megvizsgáltatja az autót és kiderül, hogy az üzemanyag vizezve volt, ezért történt a kár. És ekkor nem a benzinkút kezelő céget és tulajdonosát veszik elő, akár egy újságcikkben, hanem a benzinkutast, aki megtankolta a pórul járt sofőr autóját. Úgy érzem magam, mint a példában a benzinkutas, aki csak tette a dolgát. Jómagam is csak tettem a dolgomat jóhiszeműen, több száz hasonló értékesítővel együtt. Az előéletem tehát bíztató, sajnálatos módon szerződésben állt a cégem is a DT. Diamond Rt.- vel, mint laikus és megvezetett értékesítő."

291. erus64 (válaszként erre: 290. - 3c0814215c)
2009. szept. 18. 09:53
Sajnos amilyen szerencsém van lebuknék a bank bejáratánál! De nem rossz az ötlet!:)
290. 3c0814215c (válaszként erre: 288. - Erus64)
2009. szept. 18. 09:49
Az mind semmi! Én hallottam olyat, aki bankrablással negyed óra alatt több milliót keresett. :)
289. erus64 (válaszként erre: 287. - 3c0814215c)
2009. szept. 18. 09:48
"2004-ben a rendőrség T. János tulajdonos-vezérigazgatót két napra őrizetbe vette [1], most szabadlábon védekezhet, csakúgy mint az őt követő tulajdonost, K. Tamás vállalkozót."
288. erus64 (válaszként erre: 286. - 15defe00af)
2009. szept. 18. 09:47
Napi 1-2 órai munkával én átlagban nettó 80-120ezer forint körül keresek meg. Ha azt vesszük, hogy a nettó keresetem a főállásomban 68ezer forint heti 40órai munkával, akkor azért nem olyan rossz ez! Hát milliomos nem vagyok ez igaz:)!
287. 3c0814215c (válaszként erre: 285. - Erus64)
2009. szept. 18. 09:46
Itt egy név sincs, de valószínűleg az egyik vádlott Tencz János. A Sciennetes Leinemann Zsolt, aki kereskedelmi igazgatóként vett részt a csalásban lehet hogy megússza.
2009. szept. 18. 09:37

Észrevettétek, hogy itt a Hoxán is fent van a hirdetésük. Gazdagodjon vásárlásaiból felírással. Jobbra az első, a Google hirdetések alatt.


Átolvastam a cikkeket amiket ajánlottatok. Mindenkinek meg kellene tennie, mielőtt úgy gondolja, hogy belevág, akkor nem lenne ennyi átvert ember. De nem is értem, hogyan hihetik el, hogy napi 1-2 óra munkából meg lehet gazdagodni. Én is keresek itthonról végezhető munkát, ezért nagyon sok hirdetést átolvasok, megnéztem a honlapjaikat, de szinte mind ugyanarról szól. Az a legdühítőbb, hogy ha valamelyik bele is bukik, nagyon rövid időn belül új néven újra megjelenik, pl. a rózsaszínű csekkesek.

285. erus64
2009. szept. 18. 09:30

Hol van itt Leinemann Zsolt neve??? Az alábbi cikk a legújabb fejlemény a gyémántcsalási ügyben.


[link]

2009. szept. 18. 09:23
283. erus64 (válaszként erre: 265. - 3c0814215c)
2009. szept. 18. 09:17
282. erus64 (válaszként erre: 265. - 3c0814215c)
2009. szept. 18. 09:12
281. angel's (válaszként erre: 278. - Kenzol)
2009. szept. 18. 00:30

Kedves Kenzol!

Amit leírtam azt úgy is gondolom és csinálom.Azokba a fórumokba írok amelyek érdekelnek.Ha hülyítésnek gondolod akkor az a Te véleményed,jogodban áll így gondolni.Aztán van más a fórumon akinek meg bejön és más a véleménye mint a Tied.

Beetetni a horgásztóba szoktak,és hidd el,hogy nekem meg van a saját csapatom,eszemben sincs sem Téged sem mást a Fórumról beszervezni.Munkatársak keresésére van saját szisztémám.Az "igazi " Hoxa tagság feltételeit pedig nem Te határozod meg,hanem a lap gazdája.

További szép estét neked!

2009. szept. 17. 21:58

Mozgolódnak a károsultak (némi zsidózással fűszerezve :( )

[link]

279. erus64
2009. szept. 17. 12:07
Nekem tetszik!
278. kenzol (válaszként erre: 276. - Angel's)
2009. szept. 17. 11:34

Kedves angel's!

Megnéztem a hozzászólásaidat,érdekes,inkább vagy 1 reklám,vagy üzletkötő,mint 1 igazi Hoxa tag,csak a wellstart és a sciennetet hirdeted,hogy mennyire álom az egész.Szerintem csak beetetsz minket,hogy csatlakozzunk....

1 hozzászólásod volt 4 hónap alatt ami nem a sciennethez vagy a wellstarhoz kapcsolódik.

Ez csak az én véleményem,egy egyszerű kisvállalkozó-é,aki utálja,ha hülyítik,vagy másokat hülyítenek.

277. 3c0814215c (válaszként erre: 276. - Angel's)
2009. szept. 17. 08:32
Annyit még levezethetnél egy példán keresztül, hogy csak vásárlásból származó néhány százalék visszatérítés után hogy jön össze egy jó kereset.
276. angel's (válaszként erre: 275. - 3c0814215c)
2009. szept. 16. 23:01

Mi a költekezéseinkből szerezzük a jogainkat ebben az értelemben az általad leírt 2 szlogen jó.

A csoport minden tagja elégedett és ez a lényeg.

Nektek további jó önhergelést,sziasztok.

275. 3c0814215c (válaszként erre: 274. - Angel's)
2009. szept. 16. 22:32

... mások foglalózásaiból.

Találóbb lenne ez a szlogen a "Gazdagodjon meg költekezéseiből" helyett:


"Gazdagodjon meg mások foglalózásaiból!"

274. angel's (válaszként erre: 267. - Kenzol)
2009. szept. 16. 22:25

Feltétlenül adózni kell utána,hiszen ez egy legális jövedelem.Még szerencse,hogy van miből ezt megtenni.

Én becsületes rendesen adózó állampolgár vagyok és boldoggá tesz az az érzés,hogy a csoportomban sok tagunk szintén eddig soha nem látott becsületesen leadózott jövedelemre tett szert.

273. 3c0814215c (válaszként erre: 272. - Lehoagi)
2009. szept. 16. 21:50

A cég felelős vezetőit, tulajdonosait sem lesz könnyű megtalálni.

[link]

272. lehoagi (válaszként erre: 271. - 3e0ba54fb8)
2009. szept. 16. 21:38
jaj én a cégre értettem, v. nem arról beszéltetek korábban!?!? bocs, ha másra gondoltál!!!
271. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 270. - Lehoagi)
2009. szept. 16. 21:37
Miért ne lenne felelős? Az az adóalany, aki nem vallja be a jövedelmét.
270. lehoagi (válaszként erre: 268. - 3c0814215c)
2009. szept. 16. 21:34
látod ez a baj, hogy nincs felelős. tudjátok ez a következmények nélküli ország, csak itt lehet tenni ilyeneket. én azért szeretnék már látni felelőst!!!!
269. lehoagi
2009. szept. 16. 21:32
miért nem lehet már elhinni, hogy munka nélkül nincs pénz!??!?! ameddig ezt elhiszitek, addig találnak ki mindeféle gazfickók újabb 5leteket pénzbeszedésre! szerintem is egyértelműen piramisjáték, de vmiért jó a marketingszövegük, hogy ennyien bedőlnek és hallani az utcaemberétől, hogy autómosót vettek belőle és komplett házat épitettek a " keresett" pénzből és nem virtuálisan. Én még nem találkoztam ilyen emberrel, csak mindenki hallott ilyenről!!!! érdekes, nem!?!?
268. 3c0814215c (válaszként erre: 267. - Kenzol)
2009. szept. 16. 20:52
Ez viszont kinek-kinek a saját ügye. A cég nem felelős érte.
267. kenzol (válaszként erre: 262. - 3c0814215c)
2009. szept. 16. 20:43
Én nem gondolkozok nagyba,hogy a cég adózik,hanem azok az emberek akik valamennyi pénzhez jutnak itt Mo-n,az adózik e? Józan paraszti ésszel gondolkozva,meddig nézi ezt jószemmel az Apeh,hogy a Te számládra valahonnan pénzfolyik be,és közbe nem adózol utána?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook