Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ki, hogy éli/élné meg a börtönbűntetést? fórum

Ki, hogy éli/élné meg a börtönbűntetést? (beszélgetős fórum)


1 2
50. Dugo
2020. jan. 18. 19:21
Ezért is várjuk azt a rohadt bv levelet hogy abba akkor leírják a ténylegest meg minden mást is ami ezzel kapcsolatos !:(
49. Dugo (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2020. jan. 18. 19:17

Először ezt az infót kaptuk az ügyvédtől de az ítéletbe 1 év szerepel !

Nem csökkentettek semmit!:(

2020. jan. 18. 17:32
Arra számíts,hogy őt is meg fogja viselni a börtön,nemcsak téged. Szabadságvesztés mellett nagyobb büntetés a körülmények.Ha meghúzza magát,és te tartod vele a kapcsolatot,azért az mindkettőtökön segít. Ha szabadul és vissza tudtok menni külföldre,akkor menjetek,itt priuszosként nem túl fényes az élet(no meg amúgy se..)
47. Guruljka (válaszként erre: 43. - Fincsi5)
2020. jan. 18. 17:32
Rendőrnek és gyerekgyilkosnak nehéz a sora "odabent".
2020. jan. 18. 17:20
és látogathatod is havonta, sűrűn beszélhettek telefonon
45. Candytuft (válaszként erre: 44. - Candytuft)
2020. jan. 18. 17:13
Most nézem,hogy rendőr,akkor meg mindegy is..őket nem igazán szeretik sehol.
44. Candytuft (válaszként erre: 43. - Fincsi5)
2020. jan. 18. 17:11
Azért nem mindegy,hogy fogház vagy fegyház..(no meg,hogy melyik bv)
43. fincsi5 (válaszként erre: 29. - Channa*)
2020. jan. 18. 17:05

Nekünk egy rendőr ismerősünk ült 3 évet, milliókba került a testvérének, hogy ne bántsák, ne fajtalankodjanak vele a társai.


Ha nekem kellene bevonulni, én tuti öngyilkos lennék.

42. Bless the child (válaszként erre: 41. - Guruljka)
2020. jan. 18. 17:03
Azóta lecsökkentették😉
2020. jan. 18. 17:00

Segítek, a kérdés az:

Egy év vagy majdnem három?

2020. jan. 18. 16:57

Azért a kezdeti szimpátiát letöri az adatlapodon olvasható másik info:


"Fogház, börtön, fegyház

dec. 12. 11:00


Sziasztok!


Szeretnék egy kis segítséget kérni!


Férjemet 1 hete elítélték 2 év 10 hónap!


Semmit nem tudunk,mert nem volt a tárgyaláson(külföldön élünk)


Elvileg 15 nap amíg jogerőre emelkedő!Kap majd levelet stb.


Az lenne igazán a kérdés ,hogy mennyi idő lehet kb.amíg be kell vonulnia?"


--- most akkor mi is van?

39. Dugo (válaszként erre: 38. - Asgardi)
2020. jan. 18. 12:45

Köszönöm !

Már utána néztem a lehetséges dolgoknak össze is írtam mihez milyen Papir kell majd innen kintről.Folyamat bújom a netet most mindennel kapcsolatban hátha...

A lelkem az dühöng és órdítani tudnék, na de ahogy az okosok mondják majd az idő segít !:)

Mondjuk ma pont kicsit pozitív napom van :)

2020. jan. 18. 12:16
Guruljkával tudok egyetérteni. Borzasztó nehéz helyzetben vagy, ez nem kérdés, de egyetlen évről van szó. Ha a gyerkőc megy bölcsibe, gondolom Te vissza dolgozni, majd az is sok "fölös" energiád leköti. Esetleg ha már tisztáztad magaddal, mit szeretnél a jövőben, elkezdhetsz azon is gondolkodni, hogy építsd fel. Akár vele, akár nélküle. Sok dolognak előre utána lehet nézni. Kezdve azzal, hogy pl. Jogosult leszel-e egyedülálló anyaként xy támogatásra, vagy ha lejárt a bünti, hogy integrálódik vissza, hol folytassák az életet (nyilván ha tényleg úgy érzed, hogy vele akarod). Ezek inkább praktikus dolgok, de ha nem vagy jól lelkileg, pont elég ahhoz, hogy úgy érezd, mégsem vagy teljesen magatehetetlen és később még hálás is leszel magadnak, hogy ezeket már letudtad.
37. Dugo (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2020. jan. 18. 11:39
Még mi is ott vagyunk külföldön csak neki így hogy dolgozik jobban elmegy egy nap mint nekem itthon :(
36. Dugo (válaszként erre: 35. - Candytuft)
2020. jan. 18. 11:38
Én is egyszer úgy vagyok vele hogy nem elém túl egyszer meg úgy hogy dehogynem és megmutatom magamnak ,hogy erre is képes vagyok és érős leszek !:)
35. Candytuft (válaszként erre: 32. - Dugo)
2020. jan. 18. 11:02

Nyugi nem olyan!

Mi párommal mindketten bent vagyunk,csak mi minden nap szabadulunk.. :) bocsi,viccet félretéve, nem tudom,mit kezdenénk..ismerve a körülményeket,nem élném túl..

34. Guruljka (válaszként erre: 33. - Dugo)
2020. jan. 17. 22:54

Jaj, hát ő még kint maradt dolgozni. :D


Majd szépen kialakul minden!

33. Dugo (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2020. jan. 17. 22:48

Az első sokkon és pánikon már túl vagyunk !

Utána olvastunk már hogy hivatalosan amíg ő bent lesz én egyedülállónak fogok számítani így azt is kell Majd mondanom a bölcsödébe/óvodába!Másnak meg makd kiderűl hogy mit mondunk !

:)

Azért akarunk most mindent szépen elrendezni mindenhonnan kijelentkezni hivatalosan is mert nem tudjuk mit hoz a jövő hogy visszajövünke még !:)

Tervbe van ,de most még azt se tudjuk képletesen hogy holnap mi lesz :(:)

Azért is várjuk a levelet a bv től mint a messiást mert abba leírják hogy akkor ténylegesen mennyi az annyi stb.Én is bízom benne hogy hamar elmegy majd az idő!

32. Dugo (válaszként erre: 30. - Asgardi)
2020. jan. 17. 22:42

Köszönöm aranyos vagy!

Itt leszek mert majd beszámolok az eseményekről !:)

Sokat utána olvastunk már a "börtön "életnek meg fokozatoknak stb.Csak bízunk benne hogy nem olyan lesz mint a filmekbe!:)

2020. jan. 17. 22:15

Azért nem annyira forró az a kása.

Nem ért benneteket sem az ügy, sem az ítélet váratlanul, és szerintem a férjed az eddigiek alapján joggal számít arra, hogy kitartasz mellette "jóban-rosszban".

Az ítélet egy év, de ha első fokon megvolt a felfüggesztett, akkor nem lesz ez sem pont egy év, sem nagyon szigorú.


Ne ess pánikba!

Szépen hazajöttök, a kisfiatok még kicsi, az ovinak legyen annyi elég, hogy a papa jelenleg nem él veletek.

Csak néhány hónap. Meglátod, hamar túl lesztek rajta.

Aztán majd, gondolom, újra kimennétek: ha lehet, ne égessetek fel minden hidat magatok mögött.

2020. jan. 17. 21:24

Megpróbállak nem szem elől téveszteni, ha itt is maradsz, talán nem leszel annyira "egyedül". Beszélgethetünk erről, másról is. Ügyes vagy, próbáld a legjobbat kihozni az együtt töltött időből és kizárni a negatív gondolatokat!

A "fehér gallérosokat" nem hinném, hogy a komolyabb dolgokat elkövetők közé teszik, már csak azért sem, mert ha jól rémlik, különböző bv fokozatok vannak... De aki esetleg tájekozottabb ebben,nyugodtan okíthat.

2020. jan. 17. 18:38

Fellebbezni nem lehet? Nem lehet átváltani pénzbüntetésre?

Az biztos, hogy ez az egy lehetőség van?


Én tudok hallomásból egy börtönös történetet.


Egy ismerősünket megbüntették pénzre. A leveleket nem kapta meg így valahogy elmaradt a fizetés, majd kapott egy levelet, hogy mivel nem fizette meg, így le kell ülnie 30 napot. Itt volt tökölön vagy hol.


Nap közben egy közös helységben voltak többen, este pedig több ágyas szobákban.

Azt mesélte, hogy több rossz arcú próbálkozott vele a közös helységbe.

Már nem emlékszek, hogy miket akartak, de pl. hozd ide a széket, stb., az ismerősöm nem egy ijedős típus (aránylag magas, vékony és elég izmos is), így keményen visszaszólt nekik, hogy fejezzék be. Néhány próbálkozás után megunták és nem foglalkoztak vele. Persze, volt ott pl. 70 év körüli bácsi is, aki szintén valami bünti ki nem fizetése miatt került be. Őt is kikezdték ezek az alakok, és őt is az ismerősöm pátyolgatta.


Nem tudom, hogy máshol mi van. Azért gondolom, hogy tesznek különbséget az elítéltek között....

28. Dugo (válaszként erre: 27. - Asgardi)
2020. jan. 17. 17:54

Köszönöm

Jól esnek a szavaid most !:)

Unatkozni nem fogunk a következő pár hétben az biztos csak még dolgozik és amíg itthon vagyok ráérek agyalni :)

2020. jan. 17. 17:47
Szerintem akkor a távolságon ne aggódj előre! Majd ha tisztázódott, ráérsz pörögni rajt. Én azt látom rajtad, hogy reggel óta már sikerült felsorolnod, mennyi mindent kell tenned és fogsz is elérni az előrébb jutásotok érdekében. Kezd alakulni az a hogyan is!
26. Dugo (válaszként erre: 23. - Asgardi)
2020. jan. 17. 17:02

Nem tudjuk milyen messze leszünk majd a levélbe leírják ha megjön.

Van mit intézni most hazaköltözés itt kint mindent elintézni hogy úgy menjünk haza hogy ne kelljen még papírokért visszajönni ha elmarad valami aztán otthon újra bejelentkezni mindenhová és kb.a 0 ról kezdeni képletesen !

Hál istennek nem panaszodom van félretett pénzünk,de most kb.meg fogunk minden centet amennyire lehet mert sok is fog kelleni!:(

És igen nem a kitartással van bajom hanem ahogy írtad is a hogyannal

25. andi6020 (válaszként erre: 9. - Idhikai)
2020. jan. 17. 15:38
Egyik lábad, mint mindenkinek, neked is a börtönben van. Vezess csak autót pl. Sosem tudhatod mit hoz az élet.
2020. jan. 17. 15:28
Kitartasz akart lenni bocsi, teló kijavított.
2020. jan. 17. 15:27
Meg tudlak érteni, de a lurkó miatt sem hagyhatod el magad! Persze keseregni ér, viszont neked közben előre is kell tekinteni, szervezni, költöztetést intézni, stb. Bár nekem (még) nincs sajátom, úgy gondolom, hogy egy ilyen korú gyerkőccel talán egyszerűbb átvészelni, mint egy idősebbel, akinek van fogalma arról, milyen helyen is lehet apa. Messze fogtok lakni onnan? Ahogy egyre többet elarulsz, azt hiszem, nem is az a kérdés, hogy kitartás-e, hanem inkább a hogyan...
22. f978ed8ac1 (válaszként erre: 7. - Dugo)
2020. jan. 17. 13:42
Igen, erre gondoltam.
21. Dugo (válaszként erre: 20. - Asgardi)
2020. jan. 17. 13:12

Igen Magyarországon lesz !

Nem volt szó forgatókönyvről,mert 99%volt a felfüggesztett és persze azzal az 1%al nem számoltunk !:(

Most az a forgatókönyv hogy itt kint mindent felmondani lemondani és hazamenni.Remeljük hogy lassan a levél is megerkezik amibe le lesz írva minden ezzel kapcsolatban!

Aztán majdcsak lesz valahogy nem tudom most még elkeserítő a dolog nagyon és próbáljuk jól megélni a napokat :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook