Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kidobott kölyök fórum

Kidobott kölyök (beszélgetős fórum)


2013. nov. 20. 17:26

Nekünk is talált kutyusunk van.Kettőt találtam egyszerre,egy golden kutyit meg egy tacskó félét.

Vagyis mindketten keverékek voltak.De nem ez a lényeg,hanem amikor megláttam őket,nem tudtam elmenni mellettük.Csak a nygobbik ,,tetszett,, de mondtam magamnak,hogy a kicsit nem hagyhatod ott.

Szóval leültem egy lépcsőre és megbeszéltem magammal hogy haza jönnek hozzánk.

Egy 1 szobás ALBÉRLETBE.Munka mellé,két idegen kutya.

A nagy nagyon rossz volt,kis fiatal volt ő is,felmászott az asztalra , onnan ette a tésztasalátánkat.:D stb....

Pár napig voltak mindketten nálunk,mert egy játékon összeverekedtek nagyon csúnyán lent a játszótéren,úgy h a kicsi véletlenül enkem is meghrapott a kezemen.

Volt 1 éjszakás szükségmegoldás,h a kicsi kiment a kertünkbe,ahova am nem járunk már csak max évente 3-4x,a nagy peding maradt aznap éjszakára.

Másnap jött érte egy néni,étellel várta a buszmegállóba,mi pedig segítettünk neki haza szállítani a kutyust.

Valamit sejtettem,h nem fog minden stimmelni,de kert várta,látszólagos szeretet stb.....

És még a kicsi is ott volt,h neki is találjunk gazdát,hiszen ideiglenesen akartam őket befogadni,hogy majd találok nekik gazdit,mert a mi jövőnk bozonytalan....Költözések,egyebek!!!

A nagy már ,,jóó,, helyen volt , a kicsit pedig fogadta volna a menhely.

Gazdi nem volt,de egy falatnyi hely jutott volna neki a menhelyen.

Nem adtuk.Közösen döntöttünk,nekem a szívem szakadt volna meg,bele is betegedtem volna ha menhelyre kellett volna vinnem.

Így ő maradt nálunk , 8 hónapja már a családunk tagja.:)


A másik kutyus,Őt Zsöminek neveztem el....sajnos a néni vissza akarta adni.De nem tudtam hova tenni.Hozzánk nem jöhetett a verekedés miatt.

Kerestem neki hónapokig gazdát,hitegettek h elviszik....stb.de nem vitték.

A banyánál maradt,aki arra hivatkozott h hát ez a kutya nem ugat.

.......nem ugat,ha ugatna akkor meg az lenne a baj.......

Minden követ megmozgattam,de nem találtam helyet neki.Sajnálom nagyon,csak a legjobbakban bízok,h jó helyre került és remélem nem az utcára!!!


Anyum is talált egy kutyust,a neten írták hogy ott sír egy lépcsőházban egy dobozban.

Anyum ment ,elhozta és talált neki vhogy gazdát.



Minden álmom egy menhely.Tagja vagyok az állatvédő szervezetnek is.Szoktam adományozni,amiben tudok segítek.A menhelyre nem járok,mert ..nem biztos hogy bírnám lelkileg...a sok síró szemecskét.


Rengeteg kegyetlen,szívtelen,rohadék ember van.

10. Lexany
2013. nov. 20. 11:16

Az egy másik kérdés, amikor idős emberrel történik ilyesmi, és ezt mondjuk, hogy elfogadom, mert meg nem értem..

De amikor felnőttek, gondolkodó, internet használó emberek képesek ilyet tenni.. Azt nem tudom elfogadni.

Mennyi idő egy hirdetést kirakni? 2 perc alatt lefotóztam a kutyust, újabb 2 perc, amíg felraktam a hirdetést (pár mondat, csak a lényeg), a regisztrálós helyekre esetleg még regisztrálok, és ugyanazt a képet és szöveget felrakom. Mennyi idő, 20 perc? 30? Tényleg inkább kivágja az utcára halálra fagyni?


Olvastam amúgy a menhelyek oldalait is, dugig vannak állatokkal, az ideiglenes befogadók szintén. Ezért van menhelyes cicám nekem is, de nagyon remélem, hogy ennek a kutyusnak találok egy családot, mielőtt menhelyre vinném.

2013. nov. 20. 10:41

Ez szörnyű dolog, de valahol nem is csodálkozom rajta. Történt ugyan is, hogy egy 90 éves tata befogadott egy kóbor kutyust, etette ahogy bírta. A kutyus tüzelt, terhes lett és fialt 3 kölyköt. Menhely nem vette be, az ivartalanítást nem segítette senki. A bácsi a 28 ezer forintos nyugdíjból nem tudta kifizetni. Piacra kivitte, hogy ingyen elvihető,de senkinek nem kellettek. Ilyenkor mit lehet tenni?

Persze, nekem más, mert én fiatal vagyok, valahogy csak keresnék annak a 3kutyusnak gazdit, vagy felneveljük őket mi és gondjukat viseljük, de ezt nem mindenki teheti meg. Most ugye itt a chip, az oltások meg minden.

Nem tudom, szerintem ez nem annyira nagyon jól van kitalálva. Mármint jó a chip, nem az a gondom, hanem, hogy ilyen helyzetekben nincs valami lehetőség a segítségadásra.

Nekünk is olyan állataink vannak, akiket találunk az út szélén, de befogadni többet már én sem tudok.

2013. nov. 20. 10:14
:(
2013. nov. 20. 10:05
Az az igazság,hogy a fővárosi menhelyek is tele vannak,(ahogy a vidékiek nagy része is)mondhatni 150 százalékosan!Másrészt pedig több kutyát raknak be,mint amennyit haza visznek.És ami a legfontosabb,amit nagyon sokan elfelejtenek,hogy egy állat tartása nem egyszerű,nem olcsó...DE a legcsodálatosabb dolog a világon.
2013. nov. 20. 09:54

Nekem is örökbefogadott cicám van, és most ennek a kutyusnak igyekszem szerető gazdit keresni..

Egyszerűen felháborít, hogy ebben a világban, az országunk fővárosában, ahol van 8-10 kutyamenhely, vagy van internet, ahol lehetne hirdetni, inkább kitesz egy 6 hetes kölyköt az utcára úgy, hogy éjjelente már mínusz fok van.. És az emberek is elmentek mellette.

2013. nov. 20. 09:49
Nekünk, amíg kertesben laktam, mindig ilyen "kidobott" kutyánk-macskánk volt. A környékben ismertek bennünket, volt olyan reggel. hogy 5 olyan kutyakölyök várt a kapuban, akiknek még a szeme sem nyílt ki. Érdekes módon, mi tudtunk róluk gondoskodni, és mindnek találtunk is gazdát.....
2013. nov. 20. 09:39
Ott voltam az állatorvosnál, erre felhívja egy "gazdi", hogy nincs kedve az epilepsziás kutyáját tovább dédelgetni, és ölje meg.. Erre a doki mondta, hogy soha nem tenne ilyet, és más se fogja. Minek az ilyennek kutya?
2013. nov. 20. 09:34
Hát...
2013. nov. 20. 09:33
Hát,én sem értem!Tele van a világ gonosz,lelketlen emberekkel.Végül is mit várunk,amikor néhány jómadár a sajátját öli meg,dobja a wc-be,kukába.Nagyon szomorú....
2013. nov. 20. 09:30
Én nem értem ezt a világot.. Hogyan képes egy emberi lény egy apró kölyökkutyát télen az utcára tenni? Egy olyan kutyát, aki szerető gondoskodás nélkül elpusztul?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook