Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kicsit jobban megeröltettem magam nagydolog közben, lehet baj belőle? 15 hetes vagyok, és nagyon mérges magamra. :( fórum

Kicsit jobban megeröltettem magam nagydolog közben, lehet baj belőle? 15 hetes vagyok, és nagyon mérges magamra. :( (tudásbázis kérdés)


1 2 3
54. e974230abd (válaszként erre: 52. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 25. 21:25

Minden ember más és más ..,mások a problémái,máshogy éli meg őket.Se az egyik se a másik nem jobb a másikánál,egyszerűen más.Az hogy te egy viszonylag érzelemhullámzás mentes ,problémamegoldó ember vagy/ez jött le eddig/nem jelenti azt ,hogy jobb lennél Molykánál aki egy emócionálisabb személynek tűnik.Nincs okod,és nics jogod sem elítélni őt a saját aggodalmai miatt.

Ha majd nagyobb problémákkal kell szembesülnie ,azt is a maga módján exrtovertáltan,külső segítség kéréssel teszi majd,mert ilyen a személyisége.Te bizonyára magadban próbálod megoldani elsőre,te ilyen vagy.De majd ha odaért a hídhoz akkor kell átmennie rajta,most ez az ő problémája,most ezt akarja megoldani.Ne nézd le azért ,mert más mint te,hagyd őt a maga módján élni.

53. Molyka (válaszként erre: 52. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 25. 21:24
Mert vannak racionális emberek, akik olyan helyzetekben végig tudják gondolni a dolgokat amikor "baj" lehet és vannak olyanok mint én, akik nem, és pénikba esnek és még a legkisebb széltől is bepánikolnak. Mondhatni tanult, diplomás ember vagyok, mégis vannak dolgok, amikkel nem tudok mit kezdeni. Ennyi. :(
52. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 48. - E974230abd)
2009. nov. 25. 21:18

Köszönöm :)


Az első két megszólalás az én igazi stílusom, ezt nem tudom levetkőzni. Sajnálom, ha túl érdes. Nem szoktam babusgatni senkit, de ettől még nem vagyok érzéketlen. Megtanultam már, hogy mik az igazán fontos, mik az igazán embertpróbáló feladatok az életben. Nehezen viselem a sok siránkozást és azt a magatartást, amikor valaki a jó dolgokban is a rosszat keresi.

Ha végre, ahogy írja a topicnyitó, nagy nehézségek árán sikerült teherbe esnie, akkor miért kell folyton aggódni? Ezzel elveszti az egész az értelmét. Örüljön minden pillanatban és ne keresse azt, hogy min lehet épp görcsölni...

Lesznek majd igazi nehézségek , amikor joggal aggódhat. Akkor majd ő is fogni fogja a fejét a mostani önmagára visszagondolva...

51. spinneli (válaszként erre: 47. - Molyka)
2009. nov. 25. 21:14

ez távol áll az alpáriságtól, fogalomtisztázás, újratervezés, megy is kisdolog s nagydolog.

:)

50. hancsalean (válaszként erre: 45. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 25. 21:11

"Már 3 hónapja leálltunk a szopival, de még mindig van tejem. Mikor fog elapadni?"


Számodra ilyen és hasonló kérdések a fontosak. Írta Neked valaki, hogy van ám google, keress rá, nem igaz hogy nem tudod!!!


Aggódik az anyuka, a stressz köztudottan nem tesz jót a babának. Ráadásul bevonza a rosszat magának.


Ha van jótanácsod, azt érdemes osztogatni, érzéketlenség itt nem segít.

2009. nov. 25. 21:10

itt mindenki tök kíváncsi és ez a lényeg.

:)

2009. nov. 25. 21:09
Még valami,bár nyálas lesz a te mértékeddel,de a kisfiad tényleg gyönyörű:)
47. Molyka (válaszként erre: 45. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 25. 21:09
Én nem szóltam hozzád, lehetőleg Te se bánts az alpáriságoddal. Hidd el, én nem tudom milyen bajt okozhat az eröltetett szarás, Te meg nem tudod, hogy kell disztingválni és normálisan beszélni más emberekkel. Szerintem a szarós dolgot könnyebb orvosolni.
46. e974230abd (válaszként erre: 45. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 25. 21:06
A szarkazmusoddal nem nagyon sikerül leplezned az érzéketlenségedet...Szerintem hagyd abba az egészet,felesleges.
45. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 40. - E974230abd)
2009. nov. 25. 21:05

Jó bocs, magamba szállok és úgy válaszolok a kérdésére, ahogy nektek is tetszeni fog:


Jaj te szegény! Nagyon sajnálom, hogy ilyen szörnyűséget kellett átélned. Remélem nincs semmi baj. Egyél sok-sok gyümölcsöt és igyál hozzá aludt tejet, hogy könnyebben menjen a következő nagydolog. :)) Addig is puszi a pocidra és ne legyél mérges magadra, szupercsaj vagy! Így tovább!

44. hancsalean (válaszként erre: 43. - Hancsalean)
2009. nov. 25. 21:04

Kis javítás: lehetőleg ne abbábt-banánt

És kint volt nem kont. Kissé felzaklatott a téma.


Sok sikert és jó egészséget kívánok a kismamának!

43. hancsalean (válaszként erre: 39. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 25. 21:01

". Van amit egyedül MEG KELL TUDNI OLDANI. Nincs mese. Majd ha tényleg baj lesz, akkor kell a mások bátorítását kérni."


Ez kb. úgy hangzik, mint ha nem folyik vér, nem tehet a rendőrség semmit. Addig MEG KELL TUDNI OLDANI?


Akit nem érdekel a téma, az minek szól bele?

Emberek! Ma már egyre kevesebb jóindulattal és empátiával találkozok...


A fórum indítónak üzenem:


Egyen sok gyümölcsöt, lehetőleg ne abbábt, igyon rostosat, mozogjon, (séta csodákra képes) hogy ne "lustuljanak" el az izmai, mert kell a várandóssághoz és a szüléshez is megfelelő kondíció.:)


Illetve azoknak üzenném, akik ezt viccesnek tartják, hogy én ÍGY VESZÍTETTEM EL A MAGZATOMAT A 16. héten. Nehezen ment a székelés és erőlködtem, mert félig kont volt-félig bent...bevéreztem tőle. Nem tudták visszatartani a babát. :(

2009. nov. 25. 20:56
Ja,és igen nem kell egyedül megoldania,ezért írt,hogy ne kelljen,majd ha tényleg baj lesz pedig már késő mások bátorítását kérni,akkor már cseszheti..
41. Ides (válaszként erre: 39. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 25. 20:56

hátteret tudod?tudod hogy volt vérzése? tudod miért? tudsz mindent a kérdezőről?lehet hogy neked majd ez esik jól amikor a kérdésedre jönnek az efféle válaszok...

sztem ne ítélkezz,megvan mindennek a miértje

40. e974230abd (válaszként erre: 39. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 25. 20:54
Nem megoldást kért,hanem választ egy kérdésre amit nem tudott.Ezért van/többek közt /a fórum,hogy ezt megtehesse,nem csak mélyenszántó és magasröptű eszmefuttatásokra..Egyszerűen nem értem mi a bajotok ezzel??Még egyszer,ha nem érdekel,lenézed,vagy kiröhögöd,akkor miért nem kattintasz tovább,miért kell beszólni,bocsi ,de ez nem tünik jószánékúnak egyáltalán....
39. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 34. - E974230abd)
2009. nov. 25. 20:50
Nem kötözködésből, csak jószándékból. felbecsülhetetlen érték az empátia, de nem minden esetben kell feltétlen alkalmazni. Van amikor a feddés, egy figyelmeztetés többet ér a simogatásnál. Van amit egyedül MEG KELL TUDNI OLDANI. Nincs mese. Majd ha tényleg baj lesz, akkor kell a mások bátorítását kérni.
38. Ides
2009. nov. 25. 20:49

Először is. Üzenem azoknak,hogy bek..tják a bal mellemet azért, hogy így beszóltak.Majd kíváncsi vagyok,ha küzdenétek valamiért ennyit, akkor te is hogyan féltenéd.(Nem kell pont a babára gondolni,bár sztem ez a legnagyobb kincs és egy pasi ilyet soha a büdös életbe meg se fog érteni,amig a kis kocsiját glancolja) A másik pedig,hogy ha nem volt még terhesség és mindenkinél más és más,minden rezzenést rossz jelnek veszed,mertha megtörtént már sok rossz veled,akkor teljesen máshogy fogod fel a dolgokat.

És tudod mit,ha nem értesz egyet inkább ne szólj..

Főleg ha nem is értesz a témához.......

37. Molyka
2009. nov. 25. 20:41
:D Azért köszi. Tudom, nem vagyok teljesen normális, ezt én is tudom, nameg a férjem is, de ez van. Majdcsak megváltoznak a dolgok...
2009. nov. 25. 20:27
:)
35. 656f03db60 (válaszként erre: 34. - E974230abd)
2009. nov. 25. 20:26
Főleg egy férfi (?) :)
2009. nov. 25. 20:25
Én azt nem értem minek reagálnak,ha nem érdekli őket..Csak kötözködésből...Ha nem érdekel egy téma nem írok bele..
2009. nov. 25. 20:22
Komolyan ebből csináltok (egyesek!) problémát, hogy kiírt egy fórumtémát? Ugyan már! Hány ennél borzalmasabb kérdés van itt...Nem mindenki úgy reagál dolgokra, mint más emberek.
32. pmjudit (válaszként erre: 28. - Gépzsír)
2009. nov. 25. 20:22

Miért kell így reagálni?


Én igenis megértem a topicindítót, beleolvastam a naplójába, küzdött ezért a babáért, a legjobbat akarja neki - én is ilyen aggódós voltam, igen még ha egyesek ezt nehezen tudják megérteni akkor is. Én tudom milyen érzés éveken át reménykedni, látni a boldog szülőket és nekem nem jön a baba.

Majd mikor végre sikerül, mindenért aggódok, nehogy baja essen.

én sem tudtam lazán felfogni, én is aggódtam ilyenért is, mint itt a téma.

Miért kell bántani, aggódik, félti, mármost imádja ezt a picikét!

31. Molyka
2009. nov. 25. 20:18
Köszönöm a válaszokat!
30. Dinus82 (válaszként erre: 29. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 25. 20:17

Már azt hittem, hogy csak én vagyok érzéketlen. Na mind1, néha én is megbánom utólag, hogy hozzászóltam. De tudod mit... ennél nagyobb baja ne legyen....

Gyönyörű a kisfiad! :D

29. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 27. - Dinus82)
2009. nov. 25. 20:12

Én is felvontam a szemöldököm kissé...de már nem merek szólni....

Ilyen kérdéseknél mindig eszembe jut, hogy vajon hogyan birkóznak meg az igazán nagy feladatokkal és terhekkel azok, akik ilyen kis dolgokat sem képesek egyedül elrendezni...

28. Gépzsír (válaszként erre: 15. - Molyka)
2009. nov. 25. 20:10
Majd, ha jönnek a kis foltok akkor nyitok én is egy hasonlóan értelmes topikot. Mondjuk az lesz a címe, hogy: Apró foltok nőttek a micsodámra, mert beszóltam Molykának, most nagyon mérges vagyok magamra:( Várom majd a hozzászólásokat.
2009. nov. 25. 20:05

Én 25 hetes vagyok, de nem nyitok minden nyavalyámmal új fórumot. Google a barátunk, tájékozódni ott is lehet.

Engem aggasztottak dolgok, de ezt egy kissé túlzásnak tartom.

2009. nov. 25. 20:01
Gratulálok a babához!Tanácsolni tudom, hogy ne erőlködj!! Nálam aranyér is kialakult, ami nagyon kellemetlen! A többit le se írom!!Ha nehezen megy a "nagydolog" egyél több rost tartalmú ételt, joghurtot,kivit!Nálam az körtés actívia vált be!
2009. nov. 25. 19:56
Ne aggódj, tuti nincs baj. Egyél, igyál rostosat, akkor nem lesz ilyen gond. Nekem az aszalt szilva segített mindkét terhességemnél. Én is betegre aggódtam magam minden apróságon - de csak így visszagondolva volt apróság, akkor világvége hangulatom volt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook