Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kicsit aggódom a kisfiam miatt. 19 hónapos fórum

Kicsit aggódom a kisfiam miatt. 19 hónapos (beszélgetős fórum)


24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Pteri)
2022. nov. 15. 22:21
Koszonom! ❤️
23. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 15. 20:26
Most hallom először ezt a mintha játékot. Az enyémek sem tologatták a kisfűnyírót, kisporszívót, kisbizbadzt, csak az igazi kellett. Kicsit később korban. Nem töltöttünk ki semmilyen tesztet, mert eszünkbe se jutott, hogy nem egészségesek. Tudatosan tartsd távol magad az ilyen rémtörténetektől, nem a te gyereked autistagyanús, te csak szeresd és örülj mindennek, amit csinál, dicsérd, nevessetek sokat együtt, énekelj, mondókázz, fogócskázzatok, hintázzatok, aztán főzettek együtt, meg mindent, amit együtt lehet, este meg aludjatok kifáradva, boldogan és minden rendben lesz!
2022. nov. 15. 18:31
♥️♥️♥️
2022. nov. 15. 18:27
❤️❤️❤️
2022. nov. 15. 18:06
Minden anyukának elmondanám, és el is mondom annak, akinek tudom, hogy élvezzèk a pillanatokat :)
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Sütikee)
2022. nov. 15. 17:20
Igen ez igy van. Latom en is tapasztalatbol. Ezt a kerdoivet is. Na miert nem 24 honapos kortol aktualis? Mindenhol irjak, mondjka, hogy 3 eves kor alatt folosleges barmit is csinalni.... A baratnom kisfia 4 eves, es meg csak par szot mond. Nem mutogatott nagyon sokaig, csak az anyukaja kezevel, most mar azt is csinalja.o mar jatszik mintha jatekot, de mondjuk o 3 eves koraban kezdte. De hala Istenkenek mondom, hogy amiket irtatok, nagyon, de nagyon megnyugtattak. ❤️ Nagyon halas vagyok!
2022. nov. 15. 17:16
Pont ezen jar az eszem.... Hogy ilyen hulyesegeken ragodok. Holott, ezt az idoszakot soha senki nem hozza nekem vissza. Egyszer picuri.
17. Sütikee (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 15. 17:16
Az ilyeneket el sem kellene olvasni, pláne nem összehasonlítani a gyerekeket. És ezt természetesen nem bántásból írtam, és nem neked szól!Sajnos behülyítik az anyukákat ,ez épp olyan, mint hogy vegyél egy csomó felesleges holmit, mert jó, és mert első gyerekesek úgyis bedőlnek. Egyébként óvónő vagyok, így tisztában vagyok az életkori sajátosságokkal. De sokan nincsenek ezzel tisztában, és hajlamosak bepánikolni. Hozzáteszem van olyan is, aki pedig sz.rik rá, és pont annak autista, ADHD, stb a gyereke, és beadja a normál intézményekbe, nekünk meg hiába tudjuk, hogy nagyon nagy problémák vannak, nincs a kezünkben semmi! De ez megint más téma.
2022. nov. 15. 16:54

Igen, sejtettem, csak vicceltem, hogy nem tudom, annyira tudományosan van minden megközelítve már...🙈😬😬😬


Ne olvass, és lépj ki minden kisgyerekes csoportból!!


Második kislányom megszületése óta mondom, hogy én nagyon nem szeretnék most elsogyerekes lenni! 🙈 Elveszik a varázs ezzel a rengeteg felesleges rettegessel!!!

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Libikóka)
2022. nov. 15. 16:53
Igen, szerintem is ugyes kis fiu. Nagyon ertelmes. Nyugodt. Csakhat, igy van az, amikor a felelem elveszi a jozan paraszt eszet, es nemtud gondolkodni. 🤦🏻‍♀️
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Sütikee)
2022. nov. 15. 16:51

Koszonom valaszod. Nagyon orulok neki, hogy ennyien irtatok. Ezert nem ertem, hogy miert nyomjak a kerdoibe ezt a kerdest mar 16 honaptol... Nana, hogy kiremiti az embert, plane elsogyerekeset.


mchatscreen.com

[link] › M-...PDF

Módosított kisgyermekkori autizmus kérdőív - M-CHAT

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Csillagszem38)
2022. nov. 15. 16:50

Koszi szepen, ez nagyon szep iras. ❤️ Egyebkent a mintha jatek az az, amikor ugy jatszik, mintha pld. telefonalna, mintha enne az ures poharbol... Stb. Mert ugye ezek vannak abban a kerdoivben es szo szerintre vettem, hogy pont azt kellene csinalnia: mchatscreen.com

[link] › M-...PDF

Módosított kisgyermekkori autizmus kérdőív - M-CHAT


Viszont takarit (sepreget, porszivozik) kukaba is kidobja a szemetet ha eszre vesz valahol... A ruhat is berakja a mosogepbe. Nagyon remelem, hogy ezek joknak szamitanak. 🙏🏼

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Nilem023)
2022. nov. 15. 16:44
Koszonom szepen, hogy valaszoltal! ❤️ Total igazad van!
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Sertzu)
2022. nov. 15. 16:25

Nagyon szepen koszonom, hogy valaszoltal. Hogy ha ezek a mintha jatekok, kesobb erkeznek, akkor miert vannak mar a tesztben amit 16 honapos kortol kell kitolteni? Nana, hogy megijedtem. 🤦🏻‍♀️


mchatscreen.com

[link] › M-...PDF

Módosított kisgyermekkori autizmus kérdőív - M-CHAT

10. Sertzu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 15. 14:26

Gyógypedagógusként mondom, ne aggódj, ez teljesen normális. :)

(Sőt, ha elmaradása lenne az életkorához képest a játéktevékenységében, még az sem jelentene önmagában autizmust)

9. Csillagszem38 (válaszként erre: 6. - Sütikee)
2022. nov. 15. 14:12
Bizony, 19 hónaposan még azt se tudják merre vannak arccal :DD
8. nilem023 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 15. 14:05

Én is beleestem abba a hibába hogy a barátnő kisfiához/aki ráadásul pár hónappal fiatalabb is/ , hasonlítottam az én gyerekemet. Mindent is sokkal előbb csinált mint az én kisfiam és egy-egy találkozás után teljesen kétségbe tudtam esni. Aztán elengedtem. Az én gyerekem is csinál mindent csak később mint a nagykönyv szerint. Úgy vettem észre én hiába próbálok erőltetni nála dolgokat addig amíg nem érik meg rá csinálhatok bármit akkor sem lesz másként. Az én fiam igazi “benzivérű” csakis az autó….. hiába próbálom én leültetni rajzolni vagy bármi őt nem érdekli egyenlőre.

Nálatok sincs semmi probléma es ne tölts ki semmiféle tesztet ezután 😉

7. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 15. 13:41

Először is SOHA ne hasonlítssd a gyerekedet másokéhoz. Nem egyformán fejlődnek, ezert felesleges. Lehet, hogy a te kisfiad másban lesz erősebb. A kislányok meg amúgy is hamarabb csinálnak mindent, a kisfiúk legtöbbször "kényelmesebbbek", később kezdik el ugyanazt, vagy hasonló dolgokat.

Az is lehet, hogy a kisfiadat nem köti le a plüssmacik etetése, viszont remekül elvan az autóhangok utánzásával. Ha kislányod lenne, ezen meglepődnél, nem? :))

6. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 15. 13:25
A "mintha játék" az úgynevezett szerepjáték, ami a gyerekeknél általában csak középsős korban jellemző. Másfél éves korban teljesen normális ez, amit leírtál.
2022. nov. 15. 13:12

Mi az a mintha játék..? :DDDDDDDDDDDDDDDDD Pedig 20 éve nevelek gyereket, de fogalmam sincs XDDDD


Kérlek ezt olvasd el: [link]


És utána nyugodj meg. :)

2022. nov. 15. 10:23

Ne aggódj,,,bár megértelek ha ilyeneket lehet olvasni..DE te látod hogy fejlődik és attól hogy nem beszél a telefonba és nem csinálja a példa dolgokat attól még teljesen jól és szépen fejlődik.

Az én gyerekem pl. nem szeretett rajzolni,,,modjuk ez fontos a finommotoros készség fejlődése miatt,,,,,nyúzták az oviban eleget vele és én is itthon,, de úgy rakott össze egy legó bioniclet hogy ámulat volt.,,a kislányom meg bár volt babája, vagy kétszer megfésülgette,,nem az érdekelte.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2022. nov. 15. 08:23

Koszonom szepen. Egyebkent azt kihagytam, hogy van sajat porsgivoja, azt is hasznalja, vagy ha szemetet lat, ures papirt, akkor ra mutat es mondja h kuka, es elmegy kidobja. Vagy koszos ruhat rakja a mosogepbe.


Csak kivancsisagbol kitolottem azt a tesztet, es nem csinalja azt ami peldanak felvan tuntetve, a telefonalast vagy a baba etetest. Es hat.... Megijedtem...

2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 15. 08:14

Ne hasonlítsd a gyereked játék módját a másik gyermekéhez,,az nem működik, sem a beszéd,,sem a játék,,sem a mikor kezd el el járni vagy épp kúszni

esetében sem..Semmiben.

Jó ha figyelmes vagy és észreveszed a dolgokat,,ez nem az a kategória ami miatt aggódni kellene.

2022. nov. 15. 07:57

Sziasztok, kicsit aggodom, nert szerintem gyengebb nala a mintha jatek. Nem tesz ugy mintha telefonalna, csak a fulehez rakja a mobilt, vagy taviranyitot vagy akarmit, de nem beszel bele mint pld a baratnom fiatalabb lanya. Egy ideig etette a pluss allatait, es kozbe mondta, h mnyam, most mar azt se. Ivott az ures jatek poharbol es adott a plussoknek is, most azt se. Amiket csinal, de nemtudom, hogy mintha jatek e, hogy: tologatja az autot es utanozza a hangjat, ugyanugy a tuzolto szirenat, a lovacskaval is jatszik es ugy tesz mintha menne a lo, ugyanigy a dinojaval, utanozza es megy vele, takarit - kiveszi a seprut, tolja maga elott, a surulot is, a multkor latott egy torlo kendot az asztalon es elkeudte torolni vele az asztalt. Vagy magneses horgasz bottal halassza a halacskakat.


Ezek is annak szamitanak? Baratnom kisfia auti gyanus es egy tesztet toltottek ki es pont benne van ez a kerdes, es ezert aggodom.... Mert sztem nem eros nalunk ez a jatek.


Koszi a valaszokat... Egyebkent 19 honapos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook