Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, hogy 4 hónapos kisfiam ellegyen kicsit egyedül. Ha nincs kézben képes egésznap bömbölni. fórum

Mit tegyek, hogy 4 hónapos kisfiam ellegyen kicsit egyedül. Ha nincs kézben képes egésznap bömbölni. (tudásbázis kérdés)


29. Serry (válaszként erre: 28. - Homern)
2010. aug. 30. 14:13
Én pedig az utolsó mondatodra:))))
28. homern (válaszként erre: 27. - Serry)
2010. aug. 20. 20:19
Igen,láttam a dátumot. :) Én az előttem szólóra reagáltam :)
27. Serry (válaszként erre: 26. - Homern)
2010. aug. 18. 23:19
Igen túl éltük ezt az időszakot. A kisfiú akiről szó volt azóta már 2,5 éves és éppen a bátyját zrikálja:)
26. homern
2010. aug. 16. 11:01

Fgh34!ezt én is így gondolom..

Velünk is ugyanez volt.Egészen 6 hónapos koráig cipeltem.A háztartás vezetése szóba sem jöhetett,amit tudtam fél kézzel megcsináltam,gyorsan ettem valamit(gyerekkel a kezemben).Még zuhanyozni,wc-re is vinnem kellett magammal...

Tudtam,hogy előbb-utóbb véget ér ez az időszak,és a gyerek sem szivatásból csinálja amit csinál,hanem neki ez most fontos szükséglete.

Egy percet sem hagytam sírni.

Végül 6 hónaposan következett be,amit vártam.Akkor kezdett el kúszni,mászni.Mindenhova gyorsan eljutott,ahova akart,egyre kevesebbet akart az ölemben lenni.Most lesz 7 hónapos,már utól sem lehet érni,magától áll,lépeget,eszébe sem jut,hogy vegyem fel :) (na jó,ha álmos akkor igen)

Örülök,hogy végigcsináltam a cipelős korszakot.Nagyon magabiztos,vidám,nyugodt baba lett.Nem sírós,nem esik kétségbe,ha nem vagyok ott,tudja,hogy mindig visszajövök,számíthat rám.Ez kellett ahhoz,hogy ez kialakuljon benne.


Örülök,hogy a témaindítónál is megoldódott már a dolog! :)

25. fgh34
2010. aug. 16. 10:46
Hát...Tapasztalatból is tudom, hogy nagyon fárasztó azzal a babával, aki állandóan kézben akar lenni, hiszen az anyukának el kell végezni a háztartási munkát is, égha olykor vanis nagyszülői segítség.Sokan tanácsolják -jóhiszeműen-, hogy hagyd sírni, aztán megszokja, hogy időnként egyedül legyen, de ez nagyon rossz ötlet. Lehet, hogy rövid távon látszólag megoldja a problémát, de hosszú távon, higgyétek el rengeteg bajt okozhat. A gyerek a sírással kommunikál, s ha azt tapasztalja, hogy erre nem reagálnak, később, kamaszkorban sokkal kevésbé lesz őszinte, kommunikatív, mert beépül a tudatalattijába, hogy nem érdemes hangot adnia a belső problémáinak, egyedül kell minden t megoldania.Aztán a szülő persze nem ért, hogy miért nincs hozzá bizalommal a gyereke, és azt ugye tudjuk, hogy rengeteg nagy baj megelőzhető, ha a szülő tudja, hogy mi foglalkoztatja a tinit. Ez lehet, hogy kissé hihetetlenül hangzik, de higgyétek el, nagyon igaz!Az első 5 évben dől el minden egy gyerekkel kapcsolatban, utána már csak javítgatni lehet, vagy sikerül (látszólag) vagy nem!Tehát:NE HAGYD SÍRNI! Azonnal vedd fel! Van ez a hordozó, amivel magadra kötheted, akkor szabad mind a 2 kezed, majdnem mindent meg lehet így csinálni, meg lehet szokni. Amit meg nem, hadd várjon! Ne szégyellj segítséget elfogadni a nagyszülőktől!Pl. elvihetik sétálni 1 órára, azalatt csinálod a dolgodat! A naggyal lehet társasozni, mesélni neki, legozni úgy is, hogy öledben a pici.Ahogy el kezd mászni, feláll, már nem akar állandóan kézben lenni, persze akkor más szempontból lesz nehezebb. Nagyon fáradt lehetsz tudom, de hidd el, 20 év múlva úgy fogsz emlékezni ezekre az évekre, hogy ekkor voltál a legeslegboldogabb, és picit sajnálni fogod, hogy ezt akkor nem érezted minden percben.Jainával egyáltalán nem értek egyet, az agressziv , önző gyerek vmi más miatt vált ilyenné.Dr. Czeizel szerint 85% genetika, a többi a nevelés. A feltétel nélküli szerete, elfogadás nem elkényeztetés! Egy kis következetlenség olykor nem árt,a kegyetlen következetesség annál inkább ! Előbbiből megbocsátást, könyörületességet, toleranciát tanul a gyerek, utóbiból kíméletlenséget. A legfontosabb: beszélni, beszélni hozzá megállás nélkül, minden kérdésére válszolni, meghallgatni, ha kell, olykor akár faggatni is, lényeg hogy érezz,minden érdekel vele kapcsolatban. Ezt a fajta odafigyelést soha nem kaphatja meg mástól, csak a szüleitől4 Jól elkanyarodtam a az eredeti témámától, de a felvegyem-e, ne vegyem-e kérdésnél kezdődnek ezek a dolgok. Kitartást, rengeteg örömet minden kismamának!
24. Serry
2009. ápr. 7. 18:52
Istenkém még mindig ott vagy?
2009. ápr. 7. 18:32

De attol még te indítottad ezt a topikot mert ez volt a problémád. Persze az idő nem áll meg.

Engem ne sajnálj:))

22. Serry
2009. ápr. 7. 18:27

Tudod zebra az a gyerek azóta már 14 hónapos és klasszul elvan magában is és a testvérével is. Nincs elkapatva.

Sajnállak

2009. ápr. 7. 18:20
Igen ez a probléma gyökere. Minden kis nyavajáért fel vannak kapatva. Ha nem beteg, nem éhes, és tiszta a pelus nem kell felvenni és nem lesznek ilyen problémák.
20. Jaina
2009. ápr. 7. 18:14
Láttam már nem egy ilyen kisgyereket, aki minden nyikkanásért fel lett kapva, utána meg az anyukája sehova se mehetett nélküle. Az egyik pölö most 3 éves. Önzőbb, központba törekvőbb mint az összes többi gyerek akit láttam. Emellett agresszív főleg a tesójával szemben, ha az anyuka figyelme csak gy pillanatra a tesó felé fordul.
2009. ápr. 7. 18:04
Nem akarok senkit megbántani ezt előre bocsájtom, de a probléma abban van hogy elejétől kezdve el lett kapatva, vagyis mindenért fel lett véve kézbe és ez ezésrt van.
18. ancsi30 (válaszként erre: 17. - Serry)
2008. jún. 3. 09:57

Szia


Tudom ez téged nem vigasztal, de mi ugyanígy vagyunk, mint ti, és 5 hónaposak.

Egész nap ott lenni mellette, cipelni, s már ujabban a babakocsiban sincs el, ki kell venni, csak a cicin időzik el többet, nem egyszerű, de türelem, türelem.

Nekem is azt mondták, majd kinövi.

Már én is mindent kipróbáltam, de nem sok sikerrel.

Most a játszószönyegére szereltem fel mindenféle kütyüt,, amit elér, azokkal bokszol, kiváncsi vagyok mikor unja meg.

Szóval fel a fejjel, sokkal jobb tanácsot nem tudok adni, üdv: Ancsi

17. Serry (válaszként erre: 15. - Era06)
2008. jún. 2. 14:25

Szia!

Úgy látszik több dolog is megtette a hatását. Miután mindenki lecsillapodot. Melege volt akárcsak nekem, bekapcsoltam a klimánkat. Aztán meg szokás szerint párnára raktam ( Csak ilyenkor úgy érzem a kcsi nyaka elgémberedik ahogy egyre lejjeb csúszik a munkálkodásban) S végül ismét evett. most kacarászik a tesóónak aki éppen körülötte traktorozik.

Mindenkinek köszönöm

2008. jún. 2. 14:24
Nekem akkoriban nagyon szerette a TV-t hallagatni és nézte is néha.Mesecsatornát kapcsoltam neki és amikor reklám volt azt imádta főleg.
15. era06
2008. jún. 2. 13:58
Próbáld meg , hogy kitámasztod párnákkal. Valahogy úgy, hogy ne üljön, de ne csak a plafont lássa. Téged is lát, talán nyugisabb lesz.
14. Serry
2008. jún. 2. 12:12

Nekem ezzel igazából tényleg az a bajom,hogy elfáradásig képes sírni. most éppen alszik. De 10 perc múlva vehetem ki az ágyból bele a kocsiba és indulás a nagyért. Nem tudja kipihenni magát. És én sem. S ha itt bömböl mellettünk, a nagy fiam is idegesíti. A nagy 4 éves vele az első 3 hónap volt nehéz. Se éjjelem, se nappalom nem volt. Csak sírt ,mert fájt a hasa. apa cipelgette sokat, hogy nyugodt legyen el aludjom, mert ő mindig nyugisabb mint én. most is ez van. Ha már a nap 24 órájából átaludt 16-ot és bömböl 4 órája apa szórakoztatja, hogy én addig csinálhassam a dolgom, vagy épp a naggyal játszak.

Hagyom egyébként sírni ,mert más képp nem megy. Csak rettenetesen kimerít engem is, hogy nem arra jövök be,hogy csendben van és valami újat fedezett fel, hanem,hogy hergeli magát.

Vannak jobb időszakai is. Ezért is megyünk haza anyukámékhoz ritkábban. Az ott töltött 2-3-4 nap után nekem 1,5 hét mire átáll az itthoni rendre.

Köszönm mindenkinek a jó tanácsokat.

Kenguruzni azért nem próbáltam még mert nagyon meleg van és összemelegszünk, más részt a lelkem 7 kg és egséznap cipleni azért az eléggé lefárasztana, meg megszokná a jót. Majd a játszó térre megpróbálom már, mert az is fárasztja őt is.

Szóval az én plusz kg-im mellé még ő is? :))

2008. jún. 2. 11:57
De mit tegyek én, hogy 6 hónapos fiam ne ezt csinálja, gondoltam nő és kimarad de semmi változás, ugyanúgy nevelteti magát mint korábban, énis hagytam sirni de semmi eredményre nem vezetett, legfennebb belealudt de akkor már annyira kifáradt, hogy 20 percnél már nem tudott többet aludni. Nehéz, én reménykedek, talán kinövi
2008. jún. 2. 11:51

Nálunk is ez volt a helyzet,igaz mi még csak 8 naposak vagyunk.De ma van az első nap,hogy hajlandó egy kicsit egyedül nézegetni.Mi hagytuk egy kicsit sírni,majd egyszercsak megunta.Felfedezte a fejvédő elefántjait és kacsáit.

Baromi nehéz volt sírni hagyni.Sőt,volt,hogy vele együtt sírtam a konyhában én is,annyira kikészített.De megvan az eredmény.

11. 0054b42273 (válaszként erre: 2. - Serry)
2008. jún. 2. 11:45
Szia szerintem hagyd eggy kicsit sirni hadd fáradjon ki,(az én fiam most mar 2 éves de ugyan ilyen volt, a védőnőt kérdeztem és azt mondta hadd sirjon,2 napot végigbömbölte a szivem persze majd megszakadt de hagytam .A harmadik nap meg azt vettem észre hogy csendben eljátszik,felfedezte a lábacskájat azzal is játszott.A nagyszülöknek sem engedtem hogy ölbe fogják ,mindig mondtam hogy ugyislehet szeretni ha a kiságymellett vagy a hordozoja mellet ülnek es beszelnek hozza.)Tudom nagyon kegyetlennnek hangzik de én kiprobaltam és bevált,szörnyü volt az a 2nap én is sirtam néha a fiammal eggyütt de bevált.
2008. jún. 2. 11:38
Ez most kegyetlenül fog hangzani, de az idő a megoldás. Az én fiam 8 hónapos. Nekünk is volt ilyen időszakunk. Ahogy múlnak a hetek egyre többet elvan egyedül is. Én sem hagytam sírni, mert úgy behergelte magát, hogy nem vett levegőt, de akkor sem hagyta abba a sírást. Teljesen átérzem a helyzetedet, kitartás. Esetleg a kengurut nem lehetne megpróbálni? Én nem használtam, nincs róla tapasztalatom, de hátha bejön.
2008. jún. 2. 11:35
Elég virgonc lehet ha úgy érzed fel tudja borítani a hordozót. Hát ez csak egy tipp volt. Nem kötik le a játékok? (hülye kérdés biztos nem) Csak a kisággyal van baja, vagy máshol sincs el?
8. Serry (válaszként erre: 7. - Marcsi06)
2008. jún. 2. 11:31
Na csend van itt ül az ölemben. Nem a hordozóban is képes ezt megcsinálni, csak ott attól félek felborítja magát. Hordozóban csak elaludni szokott mikor du leteszem a nagyot.
2008. jún. 2. 11:26
Nálunk is volt egy ilyen időszak, hogy csöndben legyen állandóan úton voltam mint a lósz@r :) A legnagyobb melegben is sétálni kellett. Én végül úgy oldottam meg, hogy a bébihordozóban magammal vittem mindenhová; főzni, teregetni, még volt olyan is hogy wc-re is. Úgy el volt. Neked nem szereti a hordozót?
6. Serry (válaszként erre: 5. - Egyetlen.M)
2008. jún. 2. 11:20

Köszi szépen. De így még olvasni sem lehet:(((

Azért majd megszerzem:)))

2008. jún. 2. 11:19
Szia! Nagyon ajánlom, a következő könyvet: Tracy Hogg és Melinda Blau: A suttogó mindent megold.Nekem ez a "Bibliám". :))
2008. jún. 2. 11:17

Meg,de csak addig alszik amíg megy vele a kocsi. Tehát ezt sem csinálhatom egésznap. Most is hazaértem vele már amikor a sarkon befordultunk ébren volt. Felhoztam betettem az ágyába és kicsit körülnézett és bömbölni kezdett.

Tény,hogy ha a nagyszülők itt vannak sokat van kézben, de ettől még nem kéne.

2008. jún. 2. 11:13
Ha elviszed sétálni megnyugszik?
2008. jún. 2. 11:13

A kicsi 4 hónapos. S ha nem körülötte forog a világ képes telebömbölni a napot. Most is le kellett tennem, és azóta nem csinál mást. Hiába van körülötte minden. Forogni inkább mérgében forog és észre sem veszi.

Segítség ez így nagyon fárasztó. S fáj tőle a fejem. Amellé, hogy reggel, délben sétálunk,mert mi hozzuk visszük a testvérét az oviból. Illetve hát ugye a nagy is igénylené anyát, és amikor ő aludna a kicsi nem hagyja ha bömböl. A másikkal ilyen nem volt.

Hagyjam had fárassza ki így magát? De az sem jó ,mert akkor meg nem eszik rendesen. mpost is azért tettem le ,hogy kaját készítsek neki. Nem tudom, mert így nekem sincs nappalom, s mire hazaér a család többi tagja nagyon feszült leszek. Ez senkinek sem jó.

2008. jún. 2. 11:08
Mit tegyek, hogy 4 hónapos kisfiam ellegyen kicsit egyedül. Ha nincs kézben képes egésznap bömbölni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook