Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam jobb füle kicsit kiáll? Mit csináljak? fórum

Kisfiam jobb füle kicsit kiáll? Mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 27. 09:42
szerintem örülj neki :)
2010. jún. 27. 09:40

írtam egy hosszút és elszállt...


Leukoplaszt elég drasztikus (haj beleragad, üvöltés), humánusabb egy fejpánt, C*rában lehet kis méretűeket is kapni, de ha valaki ügyes és tud varrni, akkor lehet könnyen csinálni egyet maradék anyagból akár.

Én is nagyon izgultam emiatt (5 hónapos lesz a kislányom), de úgy vettem észre, hogy ez a fülre fekvés általános probléma - szinte minden babócánál előfordul, a védőnő is megnyugtatott, hogy magától helyre fog jönni, ahogy erősödik a porc.

21. hajini (válaszként erre: 20. - A1baa7edcc)
2010. máj. 23. 21:35

de mindig összegyűrődik vhogy neki :)

én ígyis imádom

2010. máj. 16. 20:57

Ha csecsemokoru babarol van szo, akkor kar meg messzemeno kovetkezteteseket levonni, lehet kesobb semmi gond nem lesz a fulevel.

Nem csak elfekszi egyebkent?


Ha kesobb majd zavarja, plasztikai beavatkozassal orvosolni lehet.

19. sajert (válaszként erre: 17. - Bry083)
2010. máj. 16. 20:30

Ez így van. Búrában tartanánk őket (természetesen kipárnázottban), de az élet nem erről szól.

Az ember lánya/fia mindent megtesz a gyerekéért :-D.


Nekem is ez a csúfolásos dolog jutott eszembe, mikor a bárányhimlős pöttyöt elvakarta a fiam. Hol máshol, a homloka közepén, a legnagyobb pötyit az egész testén!! SEMELYIK más pötyit nem bántotta, csak ezt.


Szerintem a legtöbb amit tehetünk ilyen ügyekben, hogy elég önbizalmat/önbecsülést adunk útravalónak, hogy ne vegye a szívére őket.


Engem sokszor csúfoltak, de igazándiból lepergett rólam. Nem voltam birka, aki mindig követ valakit, így igazán nem érdekelt miket mondanak.

2010. máj. 16. 13:14

Sziasztok!


Az én kislányomnak is szétállóak a fülei.Mindig piszkálja,lassan parabola antenna lesz már belőle.Egy 9 hónaposnak hiába magyarázom,akkor is piszkálja,meg minden.Sajnos apukájától örökölte.Sztem aranyos,és úgy gondolom,ha tökéletes lenne,akkor is talál majd magában hibát tizenakárhány éves korában :(

És sajnos régóta ez van,ha nem vmelyik testrésze miatt,akkor a neve miatt,vagy más miatt fogják csúfolni :(

17. bry083
2010. máj. 16. 13:01

Persze igazatok van nektek is csak nyilván egy anya igyekszik a lehető legtöbb rossztól és fájdalomtól megóvni a kis csemetéjét.


Nem akartam megbántani senkit!

16. sajert
2010. máj. 16. 12:39

Nővérem legkisebb lányának elálló fülei vannak. Kiskorában Dumbó volt a beceneve :-DD. Most már a haja eltakarja, eszébe sincs megműttetni magát.


A gyerekek meg ha akarnak, úgyis találnak csúfolni valót. Ettől nem lehet megvédeni.

2010. máj. 16. 11:13

Szántó Dávid is meg akarta csináltatni a füleit,Vitray azt tanácsolta neki, ne tegye, mert ez lesz a szexepilje!

Így is lett. Én nagyon kedvelem, mert így néz ki, jó a stílusa és mindig mosolyog.

Mindenki olyan fület kap, amilyen illik hozzá.

:)))

2010. máj. 16. 04:55
Nekem papirfülem volt kiskoromban mindig begöngyölődött anyukámnak is ragtapasszal kellett leragasztania most 25 vagyok a pasim úgy hív hogy füles néha de csak szeretetből egyébként a többi ember csak mosolyog nem bántanak nem nézek ki ufónak de azért kicsit hasonlítok Dumbóra:)
13. Anyky (válaszként erre: 9. - 95a0f7ade3)
2010. máj. 15. 19:31
Ismerősöm körében is volt hasonló eset, és nekik is orvos javasolta a leukoplaszttal való leragasztást. De ez valóban csak korai felismerésnél jó, mert akkor még alakulhat a fül, és később senki sem fog emlékezni rá. Ez nem drasztikus beavatkozás, gondolom te sem műtétre gondoltál, csak otthon használható, ám mégis hasznos praktikákra. :-)
12. Kata1230 (válaszként erre: 9. - 95a0f7ade3)
2010. máj. 15. 18:57

morris07 örülök, hogy megelőztél a hozzászólásoddal féltem volna hogy kinevetnek vagy lehurrognak.

Az én rokonságomban is volt ilyen, hogy kiállt az egyik füle a srácnak és nem is kicsit az anyukája sebtapasszal a fejéhez ragasztottam és íme mi lett belőle visszaállt neki és nem kellett ezt hallgatnia sem az oviben sem a suliba sem felnőtt korban. szerintem egy próbát megér ha nem nektek nem is jön be de legalább te megpróbáltad. a gyerkőcök ám nagyon gonoszak tudnak lenni a csúfolódáskor és egy gyengébb lelkivilágú gyereket meg tud viselni nagyon. segíts neki bárhogy is.....

11. fc57ac7ebe (válaszként erre: 8. - Bry083)
2010. máj. 15. 18:56

Érdekes,az én párom sem lett félénk,komplexusos felnőtt,pedig kiállnak a fülei.

És csúfolták őt is,ahogy minden gyereket csúfolnak valamiért.

Majd ha azt mondja,meg szeretné műttetni,akkor utánna lehet járni,de addig felesleges ezen keseregni.És lehet őt nem is fogja zavarni,ahogy a páromat se zavarja.

2010. máj. 15. 18:49

Húgomnak mindkét füle szétállt kiskorában,aztán......most már normális,mármint a füle:))

Szerintem várj türelemmel,ahogy nő a gyerkőc,alakulni fog.

9. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 1. - Hajini)
2010. máj. 15. 18:21
Nem tudom, mennyi idős a kisfiad, de csecsemőkorban még talán azzal lehet segíteni, ha sebtapasszal a buksijához ragasztod. (Nem vicc, egyik ismerős kislánynak orvosok ajánlották) Persze nem kell az egész fejét körberagasztani, csak a füléhez illeszteni. A hagyományos leukoplaszt a legjobb.
8. bry083 (válaszként erre: 6. - Fc57ac7ebe)
2010. máj. 15. 18:16
Mondjuk mert majd neki/nekem kell vígasztalni mikor minden nap sírva jön majd haza az oviból meg a suliból, mert a gyerekek csúfolják... majd komplexusos félénk felnőtt lesz belőle ha felnő....
7. bry083 (válaszként erre: 1. - Hajini)
2010. máj. 15. 18:14
Megértem a problémád. Az én kicsi fiamnak nagyon szépen a fejére simult fülecskéi voltak, de ahogy forgolódik mindig maga alá gyűri és már eléggé el áll neki és még csak 7 hetes.... már gondoltam rá hogy sapkát húzok rá állandóan
2010. máj. 15. 17:04
Semmit.Nem is értem miért kellene...
2010. máj. 15. 16:04
Semmit. Fogadd el. Neked ő a legszebb. Másnak lehet hogy fel sem tűnik a különbség.
4. hajini (válaszként erre: 3. - Ekka)
2010. máj. 15. 15:09
:P
3. Ekka
2010. máj. 15. 14:57

Semmit..

Az én lányom füle detto ilyen:D

2010. máj. 15. 14:51
Szexepil :))
2010. máj. 15. 14:50
Kisfiam jobb füle kicsit kiáll? Mit csináljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook