Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Káros hatással vana chat a 10-14 éves gyerekekre? fórum

Káros hatással vana chat a 10-14 éves gyerekekre? (beszélgetős fórum)


1 2 3
65. cel (válaszként erre: 62. - 68f3da251d)
2009. jan. 7. 12:06

Nyugtass meg, hogy nem minden szülőt tartasz ostobának, mert bár pedagógus vagy, ugyan akkor szülő is. Tiszteletet elvárni, kiharcolni nem lehet, azt ki kell érdemelni. Legyen szó bárkiről is. Ismételni tudom előző hozzászólásomban leírtakat: Tiltással nem tudjuk a gyerekeinket semmitől megvédeni. A gyereket felkészíteni kell és nem idomítani.

Lehet velem nem egyetérteni, de ez a tapasztalatom és ebben hiszek.

64. dor@
2009. jan. 7. 00:33
a rideg valóság!
63. spinneli (válaszként erre: 62. - 68f3da251d)
2009. jan. 7. 00:32

váú, megyek ledarálom a hsz-eim szárnyának felét...

:)

a lényeg kb. valóban ennyi, köztük lévő hídverés már nehezebb.

62. 68f3da251d (válaszként erre: 61. - Spinneli)
2009. jan. 7. 00:27

nem kell feldobni.


Én mint szülő, elvárom, hogy a gyerekemet felkészült pedagógus oktassa szívvel lélekkel. Nem érdekel, hogy mennyit keres, vagy sokat dolgozik-e. Ha elvállalta dolgozzon rendesen, ha pedig nem tetszik, menjen másková!



Én, mint képzett, diplomás pedagógus elvárom, hogy megfizessenek, hogy tiszteljenek a szülők és akölkeik. kikérem mgamanak, hogy kritizáljanak az ostoba szülők, akiktől csak rossz példát lát a gyerek. Ennyi pénzést örülhetnek, hogy egyáltalán bejárok tanítani.

61. spinneli (válaszként erre: 60. - 68f3da251d)
2009. jan. 7. 00:23

mondjuk nem egy fekete-fehérre...amilyet általában szoktál..adott eset több szempontból való megközelítése, által vala.

feldobjak egy témát?

:)

60. 68f3da251d (válaszként erre: 59. - Spinneli)
2009. jan. 7. 00:20
Mire gondolsz a 2 szempontú írással?
59. spinneli (válaszként erre: 58. - 68f3da251d)
2009. jan. 7. 00:14

pedig egyszer megnézném egy két szempontú irományod.

de maradhatunk az egyéb nemzeti sportoknál, sarkítás és adócsalás.

:)

58. 68f3da251d (válaszként erre: 57. - Spinneli)
2009. jan. 7. 00:10

Ha én is azt a nemzeti játékot űzném, hogy "hogyan kenjük szét a felelősséget", akkor nekem is hosszan és választékosan kellene fogalmaznom

:-)

57. spinneli (válaszként erre: 56. - 68f3da251d)
2009. jan. 7. 00:08

irigylem frappáns sallagmentes látásmódod.

:)

2009. jan. 7. 00:04
nem kell erről ilyen hosszan irigatni. persze, hogy káros! meg kell tiltani.
55. spinneli (válaszként erre: 54. - 87dcc92a81)
2009. jan. 7. 00:01

1. tudomásom szerint több szakmát is felhoztam.


a reakcióban igen, de induljunk abból az alapból, amire reagáltam


2. iskolában pedagógusok tanítanak, nem pl. takarítónők->aki szerzett pedagógusdiplomát/nekem spec. van az is/, az tudja, min megy keresztül 4-5 évig,más meg nem tudja-ennyi.


Aki meg oda járt, szintén tudja, ennyi.


3."tapasztalataim szerint nem csupán a megfelelő személyiség, de ahogy írtad a kellő tapasztalatszerzés sem társul"-ilyet nem írtam.

Bemásolom ellenben mit igen->"Azért a diplomával-és annak megszerzése során- nem kis mennyiségű tapasztalatot gyűjtenek"


Igazad van, ezt rosszul fogalmaztam pusztán a tapasztalatszerzésre mint általad említettre akartam célozni, a nem megfelelő felhasználás az én gondolatom.


4.ha a divatfikázást általánosságban írtam, ahogy ezt már megállapítottuk egy másik topicban ->"amibe jelenleg amúgy is "dívik" belerúgni. . . " ->ha ezt magadra értetted...akinek nem inge,ugye.


miután rám írtad, hogy idézem "pont egy olyan szakmát választottál.." ez bármennyire nézegetem nekem van címezve, amire reagálok, nem pedig általánosságba szól a semmibe, mert akkor így hangozna például "sokaknak divat pont egy olyan szakmát...stb"


Minden mesterségnek van mestere és kontára.


Ebben tökéletesen egyetértünk.

Rengeteg alkalmatlan tanár és tanító van a pályán, és kb. ugyanennyi jó is, a közös akol hálás melege azonban nem rejtheti el az alkalmatlan felét, ezt takargatni kár, a lényeg inkább az, hogy az okok feltárásával vagy eltávolítani vagy pedig alkalmassá tenni, megtanítani őket, mert zen a pályán legalább annyi a felelőségük, mint egy szülőknek-csak hogy kicsit visszakanyarodjak az eredeti feltevésre is.

:)


"Amíg egy többdiplomás tanár tulképpen 25 éves koráig nem keresőképes, és 40 éves korára hazavisz 90-100 nettót,addig egy plázatakaritó 18 éves korától keresőképes 60-70 ezres fizetése takarítócéggel kötött szerződése után már 80-90 ezer/hó.

Ennyit a tudás megbecsüléséről"


Ó hát ennek az okait és folyományait évekig boncolhatnánk, csak nem értem, hogy jön egy pedagógus alkalmasságához.

2009. jan. 6. 23:47

Félreértesz.

1. tudomásom szerint több szakmát is felhoztam.

2. iskolában pedagógusok tanítanak, nem pl. takarítónők->aki szerzett pedagógusdiplomát/nekem spec. van az is/, az tudja, min megy keresztül 4-5 évig,más meg nem tudja-ennyi.

3."tapasztalataim szerint nem csupán a megfelelő személyiség, de ahogy írtad a kellő tapasztalatszerzés sem társul"-ilyet nem írtam.

Bemásolom ellenben mit igen->"Azért a diplomával-és annak megszerzése során- nem kis mennyiségű tapasztalatot gyűjtenek"

4.ha a divatfikázást általánosságban írtam, ahogy ezt már megállapítottuk egy másik topicban ->"amibe jelenleg amúgy is "dívik" belerúgni. . . " ->ha ezt magadra értetted...akinek nem inge,ugye...

Minden mesterségnek van mestere és kontára. Ma Magyarországon bármilyen munkakörben egyre nehezebb helyt állni,mivel a munkáltatók végletekig kizsigerelik a munkavállalókat.

Lássunk konkrétumot: Amíg egy többdiplomás tanár tulképpen 25 éves koráig nem keresőképes, és 40 éves korára hazavisz 90-100 nettót,addig egy plázatakaritó 18 éves korától keresőképes 60-70 ezres fizetése takarítócéggel kötött szerződése után már 80-90 ezer/hó.

Ennyit a tudás megbecsüléséről.

53. spinneli (válaszként erre: 52. - 87dcc92a81)
2009. jan. 6. 23:31

nem azt cáfolom, hogy nincsenek alkalmatlan szülők, de mennyien, a végeredményt nap mint nap látom.

de a beírásodat egyoldalúnak találtam, túlzott hangsúlyt fektetve egy olyan diplomára, amihez tapasztalataim szerint nem csupán a megfelelő személyiség, de ahogy írtad a kellő tapasztalatszerzés sem társul-utóbbi inkább oktatási rendszer problémája, hiánya.

Ha meg azt gondolod, hogy a divatfikázások kalapból húztam elő ezt a témát, nagyon messzire jársz, az én szakmám a pedagógusénál jóval alulbecsültebb, és személyi rátermettség hiányával is jobban küzd.

52. 87dcc92a81 (válaszként erre: 50. - Spinneli)
2009. jan. 6. 23:22

A szakma valós problematikájába s belemehetünk, bár ezzel szétoffoljuk a topicot-ugyanakkor fenn is tartjuk:)

Alkalmatlan pedagógus termsézetesen van, mint ahogy alkalmatlan orvos, ügyvéd, rendőr stb-stb.

"sem a tanítói sem a tanári diplomához nem jár jó személyiség és megfelelő pedagógiai érzék"->igen, nincs pedagógiai vizsgálat a diplomások felvétele esetén.Azért a diplomával-és annak megszerzése során- nem kis mennyiségű tapasztalatot gyűjtenek-> én egyet nem értve veled, általánosságban az átlag szülő fölé helyezem pedagógiai szakmai munkában a pedagógusokat.

Lehet számodra nem az a lényeg, de úgy gondolom, ahogy a rendőr rendőrnek tanul,az ügyvéd ügyvédnek, úgy a pedagógus is a saját szakmájának.

Ez esetenként meg lehet kérdőjelezni, de pont egy szakmát választottál, amibe jelenleg amúgy is "dívik" belerúgni...

51. dor@
2009. jan. 6. 23:19
egyenesen neurotizál.
50. spinneli (válaszként erre: 48. - 87dcc92a81)
2009. jan. 6. 23:15

nem erre gondoltam, inkább arra, hogy elég sok alkalmatlan pedagógust is találsz szép számmal a pályán, könnyebb kérdés, hogy őket könnyebben félre lehet tenni az útból, mint egy alkalmatlan szülőt.


plusz sem a tanítói sem a tanári diplomához nem jár jó személyiség és megfelelő pedagógiai érzék, ezekhez más kell, úgyhogy egy 8 osztályt végzett szülőt nem feltétlen helyeznék egy diplomás tanár/tanító fölé, mert nem az a lényeg.

49. cel (válaszként erre: 46. - 87dcc92a81)
2009. jan. 6. 23:14
Csak egyetérteni tudok és sajnos a következő hozzászólással is. Sajnálom a gyerekeket, egy olyan világba születnek bele, amihez sajna még sok szülő sem nőtt fel. Kénytelenek "vezető" nélkül felnőni.
48. 87dcc92a81 (válaszként erre: 47. - Spinneli)
2009. jan. 6. 23:12

Ennyitől nem jövök izgalomba.

Mármint , hogy a tanár oktatja ki a szülőt szülőségből?...biztos.

Gondolom azért, mert a tanári pálya nem gyengén elnőiesedett pálya, és sokan közülük édesanyák is-talán lehetnek ötleteik. Forditva talán kevésbé igaz-mármint a szülők többsége azért nem diplomás nevelő...

47. spinneli (válaszként erre: 46. - 87dcc92a81)
2009. jan. 6. 23:09
ez fordítva is megtörténik, ne izgulj.
46. 87dcc92a81 (válaszként erre: 45. - Cel)
2009. jan. 6. 23:07

A mai szülök többsége nem ezt az utat járja->az iskolát afféle gyermekmegörzőnek tekinti, aki ha nem jól nevel-tanít, akkor oda be lehet menni, lehet üvöltözni szerencsétlen nevelőkkel, hogy miért nem tanítják meg arra, amire neki(k) kellene.

Bolond világ van...esetenként a nyolc általánost végzett szülő oktatja ki a háromdiplomás húsz éves gyakorlattal rendelkező pedagógust arról, amihez f..ja nincs.

Mondjuk ez könnyebb, mint tükörbe nézni, és mint szülő esetenként szembeköpni magát.

45. cel
2009. jan. 6. 22:50

Minden bizonyal káros hatással van az említett korosztályra, de megítélésem szerint csak azokra a gyerekekre, akiket a szülő nem készít fel kellő képpen, mielőtt net közelbe engedi. Tehát első a szülő felelőssége és nem abban, hogy eltilt. Gondolkodjatok egy kicsit, tiltással mit tudunk megelőzni? Semmit. Inkább el kell mondani a gyereknek, hogy milyen veszélyeket rejt a chat, hogy vannak beteges személyek akik ott keresik áldozatukat, mi történhet ha bele megy egy esetleges személyes találkozásba. El kell ismernünk, hogy a gyerekeinket csak kellő felkészítéssel tudjuk megvédeni, tiltással nem. Egy ide illő szentencia: Egyszerűbb a lábra szandált húzni, mint a földet szőnyeggel borítani.

Két gyereket neveltünk fel a párommal, nem tiltottunk, hanem felkészítettünk.

Más téma, de hasonlóan veszélyes, a felnőtt filmek világa. Hiába gyerekzár, tiltás, úgy is megtalálják a módját, hogy belenézzenek ideje korán ilyen jellegű alkotásba. Mi elmondtuk a fiunknak, hogy amit látni fog naturális valóságban az film, érzelem nincs mögötte és hát nem is a látottakat várja el egymástól egy szerelmes pár. A hardver (a test)az ugye adott, azoban a szoftver (érzelmi töltet) a meghatározó.

Bocsánat, ha hosszúra sikerült.

2009. jan. 6. 22:16

"Káros hatással van a chat a 10-14 éves gyerekekre?"-> ha nagyobb vonalakban nézzük a kérdést..és úgy fogalmazzuk meg az internet káros hatással van-e rá->túlzott mértékben mindenképp.

A chat/msn azért fokozottan, mert ismeretlenek igy behálózhatják gyermekeinket, akik félig még álomvilágban élve, elhisznek mindent a másik félnek.

Nagyon fontos leülni a gyermekkel, esetenként korlátozni a számítógéphasználatot, így elkerülhetjük a későbbi "kockaságot", sz.gép függőséget.

Az sem hátrányos, ha szakember megtanítja számukra a fontos dolgokat és reálisan megmutatja az internet világát-> felhivja a figyelmet a veszélyforrásokra.

2009. jan. 6. 22:06
IGEN!!!!!!!!
2008. aug. 18. 01:05

Szerintem nagyonis! 12-13 alatt egyszer sem engedném oda, később se biztos.

19 vagyok de ami a különböző chatoldalakon megy... sok idióta olyanokat írnak hogy rendesen rosszul vagyok tőle. Én is chateltem annyi idősen és szerintem nem tett jót. Bár akkor valahogy csak olyan helyekre jártam ahol kultúráltan beszélgettünk, ahol durvábban ment a téma azt kerültem.

Egyébként a chat szívás mindenki csak ki akarja verni a ... és kamerán mutogatni NEKEM!!! nem tudom honnan veszik hogy ez engem kicsit is érdekel?! nagy az isten állatkertje, hiába na...

Szerintem inkább járjanak fórumokra a gyerekek. érdeklődési körüknek megfelelően van sok fórum.ott kellemes a légkör is a chat szerintem rettenetesen káros tud lenni... persze kivételek lehetnek de én sokat próbáltam már és mindenhol csak a rosszat tapasztaltam kb.

2008. aug. 18. 00:09
Sziasztok! Szerintem totálkáros hatással van a chat a 10-14 éves gyerekekre. Sztem senki sem kíváncsi arra, hogy egyes emberek (ha ők egyáltalán emberek), hogyan elégítik ki magukat a kamerán keresztül. én még így, 18 éves fejjel is megijedek :O ezért is nem megyek már fel vagy 3 éve, mert nem vagyok kiváncsi a sok idióta, bunkó emberekre. A "poén" az, hogy pont 10-14 éves korban fejlődik ki egy ember személyisége. És a sok chat-elő barom megzavarja, megakadályozza, és befolyásolja a gyerek világnézetét...:S :(( Puszi mindenkinek :*
2008. júl. 21. 10:59
igen,hiszen ha szegényke hiszékeny és el hiszi azt amit le írnak neki,és még találkozásra is kerül sor hát tudod nem vagyok semmi rossznak az elrontója,de én annó már ezt le játszottam ilyen fiatalon csak nem ismert meg az illető és simán el mentem mellette ő 30 volt én 14,gondolhatod.
2008. máj. 2. 05:55
♣♣Igen sok jót nem tanul belőle,igy nem igazán jó.De egyébként sem kell,hogy egész nap a gép előtt "lógjon"♣♣
2008. febr. 6. 18:26
sajnos igen
37. LoLiNa
2007. dec. 16. 06:30
jópár év cset után... egyértelműen IGEN!!
36. katic
2007. dec. 15. 22:09
Igen.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook