Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » KI mikor tért át a követő tápszerre és hogy vettétek észre, hogy kell? fórum

KI mikor tért át a követő tápszerre és hogy vettétek észre, hogy kell? (beszélgetős fórum)


2009. nov. 9. 15:10
a gyermekorvosodat kell megkérdezni, hogy ő melyik tápszert ajánlja leginkább, de vigyázz, mert vannak olyan orvosok, akik szerződést kötnek különböző orvoslátogatókkal és amelyik céggel szerződést kötnek, annak a tápszereit ajánlják leginkább. nekem a dokinőm azt mondta, hogy nem a BEBA tápszerek a legjobbak, mégis a legtöbb doki ezt írja fel a kisbabáknak. tartalmas és egészséges tápszer a Humana és a Mildibé is, de a DM márkájú Bio Babylove is, mindegyikre rá van írva, hogy hány hós kortól lehet adni. az én babám 10 hós és már csak reggel és vacsorára kap babatejet, napközben már zöldséget, gyümit, főzeléket, husikát. és gyönyörűen fejlődik.
2009. nov. 9. 15:09
Nem tudom az enyém soha nem avett tápot 7 hónapig fejtem neki a tejcsimet :_)Utánna a védőnő írta ki a tápot de a fiam nem figadta el sőt a rendes tejet sem szóval mi nem vagyunk most sem nagy tejivók:-))Az enyém nem igényelte de a krémtúró az megy:-))
18. 35491a860f (válaszként erre: 3. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 9. 15:06
bocsika, nem bántásképpen írom, de a tápszer nem méreg, így én meg azt nem értem, hogy egyes anyukák miért erőltetik féléves kortól a szilárd vagy akár turmixolt táplálékokat a kicsinek és miért nem fogadják el azt, hogy akinek nincs elég anyateje, vagy a babája már nem akar ciciből szopizni, annak minimum 1 éves korig igenis szüksége van a tejre, akár tápszer formájában is.
17. ibi75 (válaszként erre: 7. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 9. 15:01

én úgy gondoltam, hogy a szilárd olyan dolgokat tartalmaz, amit rágni kell (függetlenül attól, hogy mekkora darabka)

a püréket viszont nem kell ...

16. ba21036ade (válaszként erre: 9. - Herika40)
2009. nov. 9. 06:53
Ez természetes.A tápszeres dobozon rajt van,hány hós kortól adható.És ha egy kicsit több szilárdat adnál neki?Vagy többször?Az,hogy csak a tápszert issza,lehet a fogzástól is.Azt nem kell rágni.
15. Herika40 (válaszként erre: 14. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 8. 16:02
jól van bocsika én egy kicsit aggódós tipus vagyok, s mivel nem igazán pihentem ki magam, igy hamarabb ugrok, mint kellene.
2009. nov. 8. 15:53

Ez mind teljesen normális. Az én fiam is összevissza evett-nem evett, keveset-sokat. A védőnénink azt mondta, hogy amíg nem csökken a súlya nem kell aggódni, ha egy-egy nap nem eszik. ha pedig úgy érzem, hogy túlságosan sokat eszik, ne bíráljam felül és adjam ameddig csak kéri, mert az azt jelenti, hogy épp fejlődési ugrás előtt áll és többre van szüksége (ha meg mégsem, akkor pedig majd kihányja a felesleget).

Tápszer-követő tápszer részhez nem tudok hozzászólni. Csak azért kattintottam erre a topic címre, mert még nem hallottam a követő tápszer kifejezést soha. De most befogom. Jöjjön egy hozzáértő inkább.

2009. nov. 8. 15:44
6 hónapos kórtól lehet, de ez babától függő, ezért is kértem tanácsot.Mert vannak olyan napok is, amikor egyáltalán nem fogad el semmit, csak a tápszert, mint például tegnap és az éjszaka kellős közepén is aktiv volt a szentem.
12. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 11. - Herika40)
2009. nov. 8. 15:40
Aha. De gondolom, ahhoz is elő van írva valamilyen kor, amitől ajánlott adni. Már eljött az az idő? A védőnő, gyerekorvos akik látják is a manót mit mondanak?
11. Herika40 (válaszként erre: 8. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 8. 15:37
A követő tápszer a kezdeti váltja fel, mivel magasabb az összetétele
10. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 9. - Herika40)
2009. nov. 8. 15:33
Nem látom hol van itt a gond?
2009. nov. 8. 15:29
Már elég régóta eszik gyümölcsöket és bébiételeket is, meg főzök is nbeki mindig. S mégis kéri még a tápszert melléje, s van, hogy még igy is bevágja az egyszeri étkezéshez a 220 ml-t.
8. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 4. - Herika40)
2009. nov. 8. 15:26
Ok. De ne támadj! Írtam, hogy nem kötözködni akarok. Nem írtad, hogy nincs és nem volt soha anyatejed...és még mindig nem tudom, hogy mi az a követő tápszer.
7. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 6. - Ibi75)
2009. nov. 8. 15:24

Te miről beszélsz?

Szilárd ételnek nevezik a gyümölcspürét is, amivel fél évesen általában kezdeni szoktak. Minden más szilárd étel, ami a kizárólagos anyatej korszak után hozzátáplálás címén következik. Úgyhogy, azok az előregyártott üvegesek is ide tartoznak, amivel te eteted a picid.

2009. nov. 8. 15:10

szerintem felesleges még egy fél évesen szilárd kaját adni a gyereknek. én mindig néztem az üvegeseket, hogy a nagy gyártók mit ajánlanak, ennek megfelelően evett a gyerek (mai napig)

olyan pici gyomornak megterhelő még a szilárd kaja. és aki két évig csak szopizik vagy tápszert iszik, mert nem is kell neki más? ilyen is van :)

5. ba21036ade (válaszként erre: 1. - Herika40)
2009. nov. 8. 15:09
Szia.Vedd az eggyel nagyobbat.Pl: ha most 2 van,vegyél helyette 3-at.Én ott vettem észre,hogy nem elég,hogy 1-1,5 óránként ettek.De mostmár próbáld meg a bébiételeket,de csak apránként.Vagy gyümölcsöt pürésítve.
4. Herika40 (válaszként erre: 3. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 8. 15:03
mondjuk azért, mert nem volt tejem és valamivel pótolni kellett. Az első perctől szerintem Te sem adtál volna szilárd ételeket a picinek
2009. nov. 8. 14:57

Mijaza követő tápszer?

Én soha nem adtam a fiamnak semmilyen tápszert. Fél éves kortól fokozatosan szilárd táplálékot kapott. Nem kötözködni akarok, de tényleg nem tudom miért kell tápszert adni neki...

2009. nov. 8. 14:52
próbálj ki több félét, hátha azt szívesen fogadja
2009. nov. 8. 14:51
A Manókám már nem mindig eszi meg azt az adagot, melyet kellene neki, 9 hónapos a lelkem, s van amikor meg kevés az adagja Mit tennétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook