Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki-mennyit foglalkozik a gyerekevel/gyerekeivel? fórum

Ki-mennyit foglalkozik a gyerekevel/gyerekeivel? (beszélgetős fórum)


2008. okt. 12. 11:29
biztos rosszul tettem fel a kerdest :(
2008. okt. 11. 12:57

még soha nem mértem:))

Nálunk változó ez a közös játszás dolog,viszont amikor itthon vannak mindent együtt csinálunk....

2008. okt. 11. 12:52

El lehet tölteni az egész napot csak gyerekre figyelve:

- reggeli hancúr

- közös főzés

- játszótér

- délután társas stb.

Csak hát az otthont is csinálni kell, és persze több óra foglalkozás után is meg tudják kérdezni. nem játszol velem? :)))

3. blueberry (válaszként erre: 2. - Megryan)
2008. okt. 10. 23:38

koszi a valaszt es az otleteket - hasznosak :)

bar elsosorban csupan az eltoltott ido mennyisegere vagyok kivancsi - de erre is valaszoltal, egy ora!!

mi a madar eteto min masfel oran at keszitettuk, a palacsintat meg ugyebar ujabb min egy alatt. A madaretetonel meg a magok osszetetelet is megbezseltuk, s nemcsak azt, hogy pl miert is van szukseg az etetore??!! de reggel szineztunk is - O szinezett en meg neztem, beszelgettem vele a szinekrol, h melyikhez melyik illik, osszekeverve milyen szinek keletkezenek, stb, tegnap szelzsakot csinaltunk, meg egy nagy karton dobozt rajzoltak ossze, amit "irodanak" hazsnalnak jelenleg jatekbol... en azt erzem, az egesz napom roluk szol, esk ivancsi vagyok, mas csaladokban ez hogy mukodik es mi lehet az "eleg" ?!, v "idelais" v csak siman atlagos

2008. okt. 10. 22:22

Én próbálom, hogy minden nap legyen 1 óra, amit csak rájuk figyelve töltök. Tegnap festettünk, legóztunk.


Én csináltam egy felsorolást, miket lehet csinálni, picit tanári szemmel.

1. mesélés: nemcsak úgy hogy te felolvasod, hanem úgy is, hogy egy-egy mondatot ő fejez be ismert meséből.

Pl. te mondod hogy találkozott az erdőben a ... ő befejezi farkassal.

Vagy találjatok ki fejből együtt mesét, egy mondatot te, egyet p.

2.gyöngyfűzés: nagyobb fa vagy műa. gyöngyök, fontos kéz-ügyesítő

3. gyurmázás, sógyurmázás: jó lehetőség megtanulni a formák nevét. golyó, kocka stb. erősíti a kezet

4. szerepjáték: pl bábok vagy lego-figurák beszélgetnek az egyik te vagy a másik ő

fontos kérdés a MIÉRT, nehéz megtanulni válaszolni rá, jó gyakorolni ebben a játékban. (pl. miért ment Piroska az erdőbe - virágot szedni)

5. rajzolás: ceruzával, zsírkrétával papírra, krétával betonra (érdemes háromszögletű ceruzát venni, csak kicsit drágább mint a hagyományos, de nagyon sokat számít)

6. festés: nemcsak ecsettel, hanem ujjal, kézzel is, tenyér, láb, ujjlenyomatok készítése

7. legozás: kéz ügyesítő

8. képek nézekegétse: nemcsak mesekönyvben, hanem pl. egy autós vagy természetismereti könyvben

A 7-8-as játékok esetében tudsz fogalmakat kialakítani, amiket tudnia kell mire suliba megy pl. magas-alacsony lego torony, előtte, mögötte, közötte - pl. mi van a zebra mellett, melyik a nagyobb, legnagyobb, hány zsiráf van a képen, melyik az első - utolsó autó a képen, merre megy jobbra - balra stb.

9. ollózás

10. foglalkoztató: ez konkrét foglalkoztató füzetben dolgozás, hogy szokja-tanulja a könyvben-füzetben dolgozást

11. társasjátéknál (pl. kinevet a végén) egy idő után tanulja meg a dobókockáról látás után leolvasni amit dobott, azt mutassátok kézen, ujjakkal is. mire suliba megy, jó ha felismeri a kezén a számokat 10-ig, anélkül hogy meg kelljen számolnia

2008. okt. 10. 21:29

komolyan szeretnem tudni, hogy mennyi idot toltotok el naponta minosegi foglalkozassal a gyerekeitekkel? amikor leultok vele jatszani, olvasni, rajzolni, beultok a homokozoba, beszelgettek.... szoval mikor teljes figyelemmel vagytok fele?!

a kerdes azert merult fel bennem, mert a majdnem 5 eves kislanyom ma este fel nyolckor kirakosozni szeretett volna vele, mire en mondtam, h az ma mar nem fog beleferni:( erre O azt mondta, "de anya, ma meg nem is jatszottunk!" - es ma madaretetot keszitettem veluk, es palacsintat sutottunk egyutt! tenyleg egyutt, o keverte a tesztat, en csak a keze ala dolgoztam, o s toltotte en csak sutottem! s utana mosogattunk egyutt, mert azt nagyon szeret!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook