Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki melyik betétet ajánlja a szülés utáni időszakra? fórum

Ki melyik betétet ajánlja a szülés utáni időszakra? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. márc. 10. 14:27

Én a chicco-t használtam a kórházban talán 2 napig. Jó volt. Olyan nagy és vastag volt, mint amit ott adtak, csak nem gyűrődött úgy össze. A hálós tena bugyi meg tökéletesen tartotta. Utána éjszakai betétet sima "mama-bugyival".

Nálunk adtak olyan pelenkázó alátétszerű valamit alánk. De most viszek is magammal.

36. eb077577b2 (válaszként erre: 32. - Venezuela)
2012. márc. 3. 12:27
Szia Venezuela! A Jessaból az inkonencia betétet vagy az egészségügyit, hány darabosat, cseppeset? Köszönettel: Diniki :)
35. sajert (válaszként erre: 33. - Youlcsi)
2012. márc. 3. 09:58
Nem, mert telt ház volt. Szülés után rögtön a terhespatológiás kórtermembe toltak vissza. Már szülés előtti napokat ott töltöttem. Így a szobatársaim mind pocakosak voltak :-).
34. Darcy73 (válaszként erre: 31. - Sajert)
2012. márc. 3. 09:43
Jesszus!Hát ezt az "élményt" kihagynám!
33. youlcsi (válaszként erre: 29. - Sajert)
2012. márc. 2. 21:30

nemvolt őrző???


nálunk a császárosokat ugyanúgy az őrzőbe rakják, mint bármelyik másik nagyműtétest.

na, persze ott se bugyi, semmi... csak a kincstári hálóing... időnként jöttek hasat nyomkodni, orvosok is, ha éppen arra járnak :/ nagyon nem szerettem... de a műtét napján mindig visszakértem utána a hasamra a homokzsákot :) az jó volt :D

ott lement az oxitocin infúzióba, és az osztályon meg már csak szuri volt... naponta csökkenő adagban. és így múlt is szépen lassan a vérzés.

2012. márc. 2. 19:31
Én dm-s Jessa betétet használtam végig,és nekem nagyon bevált,véreztem is eléggé,de nem volt gáz vele :)
31. sajert (válaszként erre: 30. - Darcy73)
2012. márc. 2. 19:15
Gumilepedő meg sima lepedő. Gondolhatod... Reggel nekem kellett kiszednem alólam, nem véletlenül írtam mészárszék-effektust. A kórtermi társak előtt, borzasztó "élmény".
30. Darcy73 (válaszként erre: 29. - Sajert)
2012. márc. 2. 14:34
Akkor mi volt alattad???
29. sajert
2012. márc. 1. 17:49

Én is császáros voltam, őrzőbe nem voltam, egyből az ágyba tettek. Na, ott aztán mészárszék-effektus volt reggelre. Szülés után több méhösszehúzót kaptam, mert nagyon véreztem. Akkor speciel bugyi se lehetett rajtam, nemhogy betét.

Másnap reggelig úgy kiürültem, hogy az Always éjszakai is sok volt, de azért azt használtam. Két hét után elég volt egy tisztasági, ez az még vagy hat hétig, aztán megjött, így kezdődött elölről...

2012. márc. 1. 16:19

köszi mindenkinek,


youlcsi ez az alátét jó ötlet,viszek majd!

27. youlcsi (válaszként erre: 24. - 710b866d3f)
2012. febr. 25. 21:26
nekem sem volt semmi extra vérzésem (császáros voltam... még az őrzőben kijött, amit ki nem szedtek :)) de azért jobban éreztem magam, hogy tudtam, tuti nem vérzek át... pedig a normál tena alig nagyobb, mint egy éjszakai betét... persze lehet, hogy azért többet bír.
26. youlcsi (válaszként erre: 13. - Gofrika)
2012. febr. 25. 21:23

szia!

én normál tenát vettem (a gyógyszertárban ki is bontották a csomagot, így elég volt pár darabot venni), de 2-3 nap után már normál betétet használtam.


lepedő -> vettem eldobható pelenkázó alátétet, és azt tettem magam alá.

ugyan nálunk nem nézik rossz szemmel az emberre... viszont kapacitás nincs mindig arra, hogy időben cserélve legyen... így meg ha az véres lett, kidobtam (ráadásul a pólyába is tudtam a gyerkőc alá tenni valamit, hogy ha véletlen pisi/kaka van, ne a pólya legyen balesetes)

25. Kriszti0711 (válaszként erre: 18. - Gofrika)
2012. febr. 25. 21:00

Szerintem jó a HH, vastag, jó nedvszívó. Soha nem áztam át vele, nem is drága és talán 2 csomaggal se használtam el.

Most viszek Tena-t is, de akkora, hogy a fél táskát elfoglalja majd:D

2012. febr. 25. 20:52

Nekem is a Tena Lady-t javasolták, mert hogy szülés után nagyon vérzik az "ember lánya". Én úgy látszik, különleges eset vagyok, mert alig volt vérzésem, egyáltalán nem volt erősebb, mint egy szimpla menstruáció.

Úgyhogy nekem személy szerint a sima Always is elég volt, csak a pénzt dobtam ki a Tena-ra.

2012. febr. 25. 18:58

Én szülés napján használtam tena legnagyobbat, aztán a kórházi napokon normál tenát, itthon már elég volt az always ultra(nem biztos,h ez a neve, de narancssárgás a csomagolása)

A legnagyobb tenát szuperül a helyén a tartotta a hálós eldobhatós bugyi!

2012. febr. 25. 18:44
szülés után 1 nappal használtam a tenát, utána csak az always éjszakait vagy 4 hétig
2012. febr. 25. 18:38

Sziasztok!


Az egyik szobatársam pelenkát hozott. A sokadik átázás után én is vettem.

Sokkal kényelmesebb volt,mint a betét és nem áztam át.

20. Anyapocak (válaszként erre: 19. - Anyapocak)
2012. febr. 25. 18:34
én legalábbis ezt használatm szülés után...
2012. febr. 25. 18:33
én az ionosat ajánlom. már lehet kapni a DM.-be is, az kicsit gyengébb minőségű mint amit distributorok "terjesztenek"
2012. febr. 25. 18:23
a többség látom Tenapárti:) Elkezdhetne direktbe ilyet gyártani:) Kriszti,a Helen H.-ról mit kell tudni? A Chiccot senki nem próbálta?
2012. febr. 25. 18:20

nekem is aznap és még másnap tena extra, tuti ami sicher alapon, és ilyen nagyobb hasszorítós bugyival tuti volt, mert tartotta is meg kényelmes is volt akkor az a hasszorítós bugyi -kínaiban vettem

utána már éjszakai egy-két napig, és jöhetett is a normál, az sokáig

16. starmama (válaszként erre: 14. - Németjucis)
2012. febr. 25. 18:18
Egyetértek. Nagyon puha és kényelmes, és sokat bír...
2012. febr. 25. 18:13
Én Helen Harper-t használtam, én véreztem eléggé és most is azt fogok venni.
2012. febr. 25. 18:01
Tena Lady extra. Puha, kényelmes, jó a nedvszívó képessége. Nekem nagyon bevált.
2012. febr. 25. 17:57
amit a kórházban adnak,az jó lett volna,csak sehogy sem akart a helyén maradni... Ha meg pecsétes lett a lepedő,iszonyúan csúnyán néztek!! Emiatt a hálóingem alatt egy fekete szűk ffi boxer volt,de alig mertem elaludni,nehogy kimenjen,pedig nem véreztem extrém módon...Lehet ,be kéne pelenkázni magamat is:)
12. kacago325 (válaszként erre: 10. - Gofrika)
2012. febr. 25. 17:56
Van pamutos is.Én Tena-t használtam és nagyon megfelelt.
2012. febr. 25. 17:54
Én is always éjszakait használtam. Bőven elég volt.
2012. febr. 25. 17:53
az always nem nejlonos?
2012. febr. 25. 17:53
always éjszakai, majd a normál
2012. febr. 25. 17:52
másodszor fogok szülni nemsokára,először én is Tenát használtam,csak most láttam a Chicco szülés utáni betétjét és elbizonytalanodtam... Már nem emlékszem ,hogy a Tenából melyiket vettem,abból van egyáltalán ilyen szárnyas?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook