Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki kapott vérhígítót császármetszés után? fórum

Ki kapott vérhígítót császármetszés után? (tudásbázis kérdés)


2016. jún. 13. 12:02
Elvileg mindenki.
2016. jún. 12. 23:47

Szia Orsy!


Már régi a fórum, de muszáj leírnom, h jártam a vérhígitóval. Örülj neki, h nem kaptál. Én kaptam, otthonra is, és már a 10-ik napon tartottam, egészen jól voltam, mikor vérömleny keletkezett a seb mentén. Be a Klinikára, azonnal műtét, mert az ügyeletes orvos nem tudta pontosan, h vérömleny v súlyosabb.. Az orvosom nem volt bent, de telefonon azt mondta, ez a vérhígító lesz, már a harmadik vagyok mostanában, aki így járt. Újra felvágtak. A szoptatás miatt teljesen ki voltam. Szegény picikémnek nem adhattam pár napig anyatejet. Akár el is apadhatott volna a tejem, mert gyulladásra hajlamos volt a mellem.Borzasztó volt az egész. Annyira megküszködtem egyébként is, h tudjak szoptatni és kezdhettem elölről.Utánajártam a témának, mert nem mertem újra injekciózni magam a vérhígítóval. Először is a mellékhatások közt fel van sorolva, 1:10-hez, h így jársz... Másodszor a mi Klinikánkon kötelező volt, de a neten azt írják, h, aki nem tud mozogni, pl be van gipszelve a lába, nem aktív stb,annak kötelező. Nyílván, amíg benn fekszik az ember, muszáj, de szerintem otthon ha fürge vagy és nem fekszel egész nap, nem feltétlen szükséges egy császárosnak. Persze nagy felelősség A-t vagy B-t mondani, szóval ha vki olvassa ezt a bejegyzést jól fontolja meg, konzultáljon orvossal, de az biztos, h én nagyon megjártam vele.

10. Orsy27
2014. aug. 19. 21:22
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. aug. 19. 09:31

2010-ben született meg a nagyobbik fiam.Míg a kórházban voltunk végig adták,itthonra is kellett volna,de az orvosom azt mondta nem kell.

2013-ban a második fiam születésekor viszont nem úsztam meg 3!!! hétig kellett szúrnom magamat.Ó,hogy utáltam.

2014. aug. 19. 09:24
Én 2013 januárjában szültem császárral, és én kaptam vérhígítót amíg a kórházban voltam, de az orvos (aki nem az én orvosom volt, mert ő már szabin volt) csodálkozott, hogy otthonra nem írt fel a dokim. De nem lett belőle semmi problémám. Én is trombózisveszély miatt kaptam a vérhígítót. Nekem a doki a lábamat nézte hogy mennyire visszeres. De nekem a súlyom is közrejátszott ebben.
2014. aug. 18. 23:09

ez a vérhigitó már szinte járvány!



nem,nem kell mindenkinek császár után kapnia. a vérkép vagy a vérzés alapján itélik meg!


darabos vérzés stb

2014. aug. 18. 23:05
Ez valamilyen betegség hét kötött nem kap mindenki trombozis veszély miatt kapjak en 8 hetes terhes koromtól szülés után 6 hétig kaptam .....szóval nem kap mindenki...
2014. aug. 18. 22:35
Mikor szültél?
2014. aug. 18. 22:28
Anno én sem kaptam.
2014. aug. 18. 22:25
Sziasztok! Olyan kérdésem volna, hogy szerdán lesz 3 hetes a kislányom, császármetszéssel született, de a műtét után nem kaptam vérhigító injekciót. Császáros ismerőseim közül a többség kapott császár után, és nem tudom, hogy min múlik, hogy valaki kap-e, valaki nem. Lehet ebből bajom? Mire figyeljek? Köszönöm!
2014. aug. 18. 22:24
Mi a kérdés?!
2014. aug. 18. 22:23
Vérhigító császármetszés után

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook