Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit ehet a mama a császármetszés után? fórum

Mit ehet a mama a császármetszés után? (tudásbázis kérdés)


2008. dec. 20. 21:36
A Péterfyben (Budapest) semmilyen evési korlátozás nem volt. Már utána 2 órával segített inni a szülésznő, 6 órával utána pedig felkeltem, majd nemsokára rendes ételt ettem. Semmi probléma nem volt.
24. supin
2008. okt. 12. 11:37
Lehetőleg olyan kaját ami nem szeles.
23. win
2008. okt. 12. 09:10

:)))))

Ez pont olyan mint minden más, ahány ház, annyi szokás.


Két császárom volt.

Itt az a gyakorlat, hogy a műtét után, illetve annak napján már semmit. (Aki peches, és hajnal fél 1kor tolják ki a műtőből, mint engem az első alkalommal, az 1,5 napig semmit. :S)

Másnap, azaz a műtét utáni napon, kötelező menü van (reggeli: piskóta, ebéd: üres leves, vacsora: burgonyapüré főtt darált hússal), majd -ha minden rendben és széklet is volt- a következő napon irány az újszülött osztály, ahol már ugyanazt kaptuk enni, amit az összes anyuka.


A kikötés annyi volt, hogy szénsavasat és nagyon savas (narancslé, citromlé) italokat ne fogyasszunk.

2008. okt. 12. 08:28
köszönöm a sok hozzászólást.Most már tudom.
2008. okt. 11. 20:18

Sziasztok!


Itt császár után, ha spinálissal szülsz, akkor 24 óra fekvés. Császár utáni nap csak folyadék, és infúzió, második nap egész napra 1 csésze leves+ 2 zacskó ropi (komolyan!), és 3. naptól rendes kaja.

20. vtimcs
2008. okt. 11. 18:52
Nálunk(Veszprém) császár után közvetlenül 12 órás fekvés, mely alatt infuziós kezelés mellett folyadékot is lehetett, sőt kellett inni. Másnap reggelire tea, majd délben leves, este egy kefír. Következő nap pépes ételek jöttek. Ha nem volt semmi gond, akkor a 3. naptól kezdődően lehetett normál étrendet folytatni. A továbbiakban arra kell figyelni, hogy olyan ételeket együnk, amik nem okoznak székrekedést, mivel a sebgyógyulás kb. 4-6 hetet vesz igénybe.És sok-sok folyadékot kell inni( mellesleg ez a szoptatás miatt is fontos:-)))
19. 7130b15964 (válaszként erre: 18. - Monidavi)
2008. okt. 11. 17:10
Én kifejezetten egy olyan szobát kértem, ahol nincs más csak a baba velem egész idő alatt. A nővérek csak akkor jöttek, ha dolguk volt vagy kértem.
18. monidavi (válaszként erre: 17. - 7130b15964)
2008. okt. 11. 09:00

A kötelező felkelés itt is megvan, csak egyedül nem engedték. Itt az első két napban csak szopizni hozták őket, utána még maradhattak velem, de a nővéreknél volt éjjel, ők cserélék a pelust stb. A harmadik naptól van az anyukával a baba.

Azt azért megjegyzem, hogy én nem Magyarországon élek.

17. 7130b15964 (válaszként erre: 16. - Monidavi)
2008. okt. 11. 08:05

Nekem a pár óra kötelező 6-8 órás fekvés után fel kellett kelnem. Utána pedig azt mondták, hogy minél többet mozgunk annál jobb. Úgyhogy kifejezetten kerülendő volt a folyamatos fekvés. Egyébként is ott volt mellettem a kisfiam, úgyhogy fekve érdekes lett volna ellátni.

Mondjuk a nővérek megjegyezték egy nappal a műtét után, hogy úgy cirkálok, mintha meg se műtöttek volna.

16. monidavi (válaszként erre: 15. - 7130b15964)
2008. okt. 11. 07:23
Nekem 2 császárom volt, mindkét alkalommal ez volt az étrend. És nálunk 2 napig felkelni sem szabad egyedül az ágyból, csak nővér jelenlétében. Na, nem mint ha annyira akartam volna felkelni...
15. 7130b15964 (válaszként erre: 5. - Monidavi)
2008. okt. 10. 21:04

Ilyet még nem is hallottam. Mármint, hogy csak folyadékot adjanak császár után.


Nekem tök normális kaját hoztak másnap. Este fél hétkor volt a műtét. Utána infúzió. Reggeltől meg semmi korlátozás nem volt, ami az étrendet illeti.

14. rohiani (válaszként erre: 4. - PUMECEDLI)
2008. okt. 10. 20:58

Amíg nics széklet addig csak háztartási keksz és tea, meg víz. Utána ugyan azt amit a többi kismama. Én 3 napig éheztem (mert csak keksz meg tea volt) hiába mondtam, hogy ettől nem is lesz székletem még évek múlva sem. 4. nap reggel azt mondtam (hazudtam), hogy volt széklet így már azt kaptam amit a többiek, ebédre annyiban mást, hogy valami krémlevest és krumplipürét. A vacsi már rendes volt és utána azt amit a többiek. De volt olyan szobatársam szintén császáros aki hozatott magának rántott husit, krumplival, salival. Ő is hazudott a székletről, de azért ez kockázatos lehet, mert lehet bélcsavarodás is és akkor újra irány a műtő.

Szóval pár nap éhezés, aztán valami könnyű, ha volt széklet, akkor utána már minden mehet.

2008. okt. 10. 17:42
...a levest masnap lehet enni, felreerthetoen irtam... Engem d.u. kettokor csaszaroztak, operacio utan farkas ehes voltam, masnap eggelre lett szekletem is igy ehettem a levest. Nem lakhattam jol, sajnos...:(((
2008. okt. 10. 17:40
Szia. Mivel az a legfontosabb, hogy beinduljon a belmukodes, igy rengeteg sos-vizet kell inni. Nalunk lehet kapni egy fajta fel-szensavas asvanyvizet, amibol minnel tobbet iszol, annal hamarabb beindul a szel es azutan levest lehet enni, masnap pedig mar lehet enni "laktatobb" kajat is, persze nem kell tulzasba vinni, mert konnyen puffed a has..
11. Pné Veronika (válaszként erre: 4. - PUMECEDLI)
2008. okt. 10. 17:25
Szia. Nekünk a műtét du-án 1/2 4-kor volt, aznap már semmit, éjjel még vizet sem (nem altattak,bár lehet ez nem számít), másnap folyadékot, és 3db háztartási kekszet (egész napra), következő nap a keksz meg a tea(féle)megmaradt, és már ebédre leves(félét) (mai napig nem tudom, milyen leves lehetett :-)) következő nap a szokásos "kismama étrendet", amit a többiek is.
10. f5302bda64 (válaszként erre: 3. - 43287dec91)
2008. okt. 10. 17:21
Első nap csak folyadékot,aztán ha volt széklet akkor másnap már pépeset és harmadik naptól szilárdat is!
9. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 7. - Monidavi)
2008. okt. 10. 17:16
Ezért írtam, hogy "nálunk". Nekem normál szülésem volt, csak hallottam a dolgokat.
2008. okt. 10. 17:08
Nehogy azt gondold, hogy császár után annyira tudsz majd enni! Tapasztalatból mondom neked. Összenyomorgatják a gyomrod, a beleket, ez egy nagy hasi műtét, bárki bármit mond. Egyébként nálunk(Nyíregyháza)nem voltak mikor én szültem megszorítások, hogy mikor mit ehetsz, de úgysem bírtam csak csipegetni. Fontos, hogy sok folyadékot fogyassz, lehetőleg szénsavmenteset vagy nagyon jó a szoptatós teák, mert császárnál nehezebben indul be a tejtermelődés.
7. monidavi (válaszként erre: 6. - 9bbb5bd983)
2008. okt. 10. 17:06

Ez változó, korházon belül, orvosonként is lehet más.

Nálunk mivel nekem altasásos császárom volt:

-a műtét napján semmi, csak infúzió és a 8 óra letelte után egy kis víz

-2. nap tea, üres leves, víz

-3. nap leves, főtt krumpli, pirítós,

-4. naptól ugyan azt a kaját kaptuk amit a többiek

De pl a szobatársamnak a dokija csak az 5. naptól engedte a normál étrendet.

2008. okt. 10. 16:58
Nálunk császár után 3 napig csak üres leves van. Utána pedig én úgy tudom, hogy mivel ez egy hasi műtét, olyat ehet, ami nem terheli meg nagyon a beleket.
2008. okt. 10. 16:45
Közvetlenül utána semmit. Nálunk 2napig csak folyadékot kapsz, utána ami jól esik azt ehetsz.
4. PUMECEDLI (válaszként erre: 2. - 05650f67aa)
2008. okt. 10. 16:45
kösz a választ, de arra gondoltam, hogy egyesek szerint diétázni kell, nem ehet mindent.Ha valaki aki szakértő ebben a témában és válaszolna,megköszönném.
2008. okt. 10. 16:45
bármit amit szeretne, azért mert császárral szült, nem ugyanúgy táplálkozhat mint az aki természetes úton szült. azért ne zabáljon mert a kilók észrevétlenül felkúsznak ( tapasztalat) bár én nem császáros vagyok de ez mindegy
2008. okt. 10. 16:33
jo kerdes... ami jol esik:)
2008. okt. 10. 16:28
Mit ehet a mama a császármetszés után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook