Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki vállalt/vállalna császármetszés után még egy babát? fórum

Ki vállalt/vállalna császármetszés után még egy babát? (beszélgetős fórum)


1 2
41. ccd8b44456 (válaszként erre: 40. - Csutkababa)
2010. ápr. 20. 10:22
igen igy van a masodik fele olyN gaz. mar aznap este setaltam nem fajt olyan sokaig mint elsonel sokksl jobb a masodik csaszar mint elso
2010. ápr. 19. 15:00

hello, nekem a masodik is csaszarral lett, de fele annyira nem fajt, es nem szenvedtem annyit mint az elosvel, szoval, csak batran!!!


nem olyan rossz az !:)

39. Azurit (válaszként erre: 4. - Eperlevél)
2010. ápr. 19. 14:50

Szia!


Másodszorra én is szülni szeretnék,ha egyáltalán lesz második(még nem döntöttem el).Lehet,hogy égnek áll majd a nőgyógyászom haja,ha előállok ezzel a kérdéssel :) ...

38. Slambuc (válaszként erre: 37. - LB_08)
2010. ápr. 13. 14:24
köszi
37. LB_08
2010. márc. 10. 09:32
Szia! Nekem azt mondta az orvosom, hogy a ma elfogadott gyakorlat az, hogy két évet javasolnak várni, de tapasztalatai szerint egy is elegendő. Ennél korábban sem lehetetlen, de akkor a tervezett terhesség előtt mindenképpen UH-os konzultáció szükséges. Ismeretségi körömben van egy anyuka, aki császárral szült 3 gyereket 3 év alatt az elmúlt 5 évben, szóval ez sem lehetetlen. Bár én így nem bírnám, igaz nekem allergia miatt begyulladt a sebem, ami eléggé megviselt...
2010. márc. 5. 13:19
köszi mindenkinek a válaszokat :)
2010. márc. 4. 13:10

Én szültem egyet simán,és kettőt császárral.

A sima szülésem életem legszebb élménye, a császárok sajnos nem.Pedig a sima nem volt túl gyors,már az éjszaka közepén gyenge fájásokra ébredtem,napközben erősödtek,aztán délutánra már eléggé vadak voltak,és éjjel 11 után született meg a drágám.Teljesen beavatkozásmentes volt,még infúziót sem kaptam.Nagyon szép emlék,igaz eléggé fájdalmas is.A középsővel már betöltöttem a 42 hetet amikor indították burokrepesztésel oxitocinnal.8 óra után csak 2 ujjnyi volt a méhszáj,és a baba nagyon rosszul lett,ezért kivették.Nagyon nagyon rosszul voltam a műtét után,és még 1 év után sem jöttem rendbe.2 éves volt a babám amikor újra terhes lettem.Sima szülésben bíztam,de a dokim szerint lehetetlen lett volna.Dokit váltottam,Ő hajlandó volt megkísérelni a sima szülést.De megbeszéltem vele,ha minden képen úgy látja császár lesz,akkor is engedjen vajúdni,mert nagyon fontos a baba számára,és persze az anyának is.Ő is így látta jónak,de a mi kórházunkban is van sajnos felesleges prog császár,amikor vajúdhatna az anyuka,de szerencsétlen gyereket csak minden előzmény nélkül kikapják.Na,ezt nem akartam semmikép.Végül is nálunk csak azért kellett mégis vágni,mert elfordult a tolófájásoknál a baba keresztbe,nem akar kibújni.Akkor nagyon gyorsan megcsászároztak.De legalább megpróbáltam,ha nem is sikerült.Ezután a császár után jól voltam,semmi bajom nem volt.De volt egy kismama társam,aki a harmadikat várta szintén, a másik kettő is császáros volt neki,és szétvált a heg neki a terhesség 30 hetében.Sajnos sem a mama sem a baba nem maradtak életbe,mert nem kellő gondossággal és gyorsasággal látták el a kórházba.Azt mondták neki,ne nyafogjon majd megnézik...Amire volt rá idő,arra már késő volt.

Szerintem minden képen meg kell nézetni a heget mielőtt babát vállal az ember császár után,mert van akinek a méhe 5-öt is kibírna,van akié kettőt sem.

34. Bri*
2010. márc. 4. 11:46
Az, hogy a második szülés lehet-e természetes, attól is függ, hogy miért volt császáros az első. ha pl. tágult rendesen a méhszáj, de közben gyengült a szívhang, azért kellett császározni, akkor simán lehet normál szülés a második. Nekem relatív téraránytalanság miatt volt császáros az első baba (Sokáig vajúdtam, de nem tágultam. Nagy volt a baba a medencémhez képest.) A második baba az elsőnél is nagyobb volt már az UH szerint is, ezért meg sem kockáztatta a dokim a sima szülést. Jobb volt így, mint 9 órát vajúdni, utána meg egy császár.
2010. márc. 4. 09:11
köszike
32. misz
2010. márc. 3. 20:49

A kislányom 2004-ben császárral született. A kisfiam 2009-ben természetes úton.

Úgy tudom a 2 szülés között 2 évnek kell eltelnie, hogy a 2. természetes lehessen.


Sok sikert! :)

2010. márc. 3. 15:17
nekem azt mondta még a dokim mivel elötte szültemmár két gyermeket simán igy az esély az ujra simán szlésre nagyobb mint annál aki az elsö gyermekét szülte császárral,mert a többedik szülésnél a szülési folyamatok is gyorsabbak és könnyebben tágul az anyuka,nekem eddig szerncsém volt,csak sajna akkor is 3 gyermekből csak 2 él,de ők nagyon is aranyosak és imádjuk egymást azota még jobban
30. Bri*
2010. márc. 3. 15:10
Nekem két gyerkőcöm van, mindkettő császármetszássel született. Igaz, van köztük 11 év korkülönbség. 23 éves voltam, mikor a nagyobbik született, 34, mikor a kicsi. Azt gondoltam, hogy a korom miatt a második császárt nehezebben fogom viselni, meg, hogy már vágtak egyszer, de nem. A második hamarabb is, szebben is gyógyult. Ugyanott vágtak és az előző heget teljesen kivágták, így nem látszik és véknyabb is lett, mint az előző.
29. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 26. - Slambuc)
2010. márc. 3. 14:52
szivesen
28. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 25. - Erika691230)
2010. márc. 3. 14:52
szivesen,örülök hogy segithettem.megnézelk a naplodban
27. 39ff6fe670 (válaszként erre: 21. - Slambuc)
2010. márc. 3. 11:35
csak akkor ha szeretnél természetesen szülni, mert a heg a szülés alatt repedhet.
26. Slambuc (válaszként erre: 22. - 1a7db11ff0)
2010. márc. 3. 11:31
köszi
25. erika691230 (válaszként erre: 24. - 1a7db11ff0)
2010. márc. 3. 11:05

Köszi!

Mostmár ezt is tudom.

Írtam egy cikket,az én kis életemről,a kisfiamról,az első csodámról,a lányomról,és a mostani kis csodámról,aki a pocimban lakik,ha gondolod,az adatlapomon keresztül megtalálod,ott mindent leírtam.

24. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 23. - Erika691230)
2010. márc. 3. 11:02

Sajnálom hogy te is átélted.mi történt veletek??ird meg priviben ha nem gond,szép nagy lányod van!!

A heg vastagságát nekem hüvej ulrtahanggal nézte meg a dokim,és közben nézte a petevezetőket is nehogy összenövés legyen,meg hogy vanna e peteérésem,esetleg tüszök odabenn,közben nyomta a hasam is hogy minél jobb képet kapjon rolam bentröl,

23. erika691230 (válaszként erre: 22. - 1a7db11ff0)
2010. márc. 3. 10:57

Szia!

Sajnálom,amin keresztül mentél,sajnos teljesen átérzem,annak idején a kisfiam 18 napos korában hagyott itt örökre.

Érdekelne,hogyan mérik a vastagságát a hegnek?

22. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 21. - Slambuc)
2010. márc. 3. 10:55

én megnézettem 4honappal a császár után akkor 0.5 volt,most januárban nézettem meg 6 honappal a császár után akkor volt 1.9,és erre azt mondta a dokim hogy nem lesz vastagabb,és szerinte a 9 honap elég a várakozáshoz,de ő az 1 évet ugy mondta hogy a két szülés között legyen legalább egy év,ugy hogy 1 év mulva lehessen csak ujra probálkozni,de mindenki maga érzi,mi felkészültünk rá,és hogy hogyan fogérni minket a pozitiv teszt majd kiderül,de nem bánnánk,de az elözmények miatt félünk is

szerintem nyugodtan menj el nődokihoz nézesd meg a hegedet,és akkor megnyugszol hogy minden rendben van,mert ha nem nézeted meg akkor álladoan ezen fogsz rágodni hpgy mi lett volna ha??

2010. márc. 3. 10:49
Köszi a válaszokat mindenkinek :) Mi 1 évet várnánk csak. Mielőtt bevállalnánk meg kéne nézetni a hegvastagságot?
2010. márc. 3. 10:43
nekem 2009 julius 27.én volt császárom és most 7 honapja, de szerenténk ujra problkozni mert meghalt a kisfiam.igy szeretnénk ujra babát.
19. erika691230 (válaszként erre: 18. - Silver36)
2010. márc. 3. 09:51
Igen,nekem is azt mondta a doki,hogy ma már bevállalják a 4. is-Persze,én sem vállalnám,és nem csak a korom miatt.
2010. márc. 3. 09:30
Én hármat szültem császárral, a dokim szerint a mai álláspontok szerint még egy negyedik baba is belefért volna, de már nem mertük vállalni.
17. majmocska (válaszként erre: 16. - Erika691230)
2010. márc. 3. 09:26
Vigyázz magatokra, minden jót Nektek!
16. erika691230 (válaszként erre: 15. - Erika691230)
2010. márc. 3. 09:05
na,nem azért nem húzom ki. :-D
15. erika691230 (válaszként erre: 11. - Majmocska)
2010. márc. 3. 09:04

Szia!

Köszi,meg vagyunk,kisebb-nagyobb gondoktól eltekintve,de nem hiszem,hogy kihúzom még ezt a 7 hetet. :-( Bogim a nap 24 órájából 22 mozog. :-D

2010. márc. 3. 09:04
én mind a hármat császárral szültem, rendben vagyok, de nem ment minden komplikáció mentesen.
2010. márc. 3. 09:02

Szia!

Az egyik ismerösömnek most született meg a második kisfia természetes úton. Az elsöt ö is császárral szülte. Mindketten teljesen jól vannak.

Szerintem ez nagyban orvosfüggö is. Ha a minden rendben van és normális az orvosod, akkor szerintem nyugodtan szülhetsz természetes úton.

12. 39ff6fe670 (válaszként erre: 1. - Slambuc)
2010. márc. 3. 09:01

19 hónap van a két császármetszéssel született gyerekm között. 11 hónapos volt a fiam mikor megfogant a lányom és a doki egy szóval se mondta, hogy korai. De az ideális korkülömbség állítólag legalább két év.. pláne ha valaki szeretne utána természetesen szülni, akkor inkább 3.

De én is szülhettem volna természetesen, a hegvastagság megfelelő volt ennyi idő eltelte után.. csak faros volt a lányom is, ahogy a fiam.


Mi 3-mat szeretnénk, simán lehet ennyit szülni császármetszéssel. A 4.-et már csak akkor ajánlják, ha a méh jó állapotban van.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook