Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki dolgozik? fórum

Ki dolgozik? (beszélgetős fórum)


20. syria (válaszként erre: 19. - 61fc1393dd)
2010. ápr. 13. 07:04
Egy riporter, egy hírszerkesztő sem siethet annyira, hogy a szabatos és helyes fogalmazás csorbát szenvedjen. Figyeljenek oda, az a dolguk, hogy pontosan és tényszerűen tájékoztassanak. És nagy a felelősségük hiszen sokan hallhatják őket. Elképzelem azt a kisgyereket, aki tudja, hogy az apukája, anyukája dolgozik. S akkor egyszer csak hallja a hírekben, hogy a betörők „dolgoznak”...
19. 61fc1393dd (válaszként erre: 18. - Syria)
2010. ápr. 12. 08:39
Vannak olyan szavaink amelyeknek többféle szövegkörnyezetben is elhelyezhetőek, a párbeszédben az egymással való kommunikációban. Ilyen pl. az izé is. A dolgozik szavunk is kezd ilyen irányban alakulni, helyettesítve a részletesebb, konkrétabb kifejezést. Mindez az idő hiányára vezethető vissza, a gyorsabb információ átadás az oka, sajnos...
18. syria (válaszként erre: 14. - 61fc1393dd)
2010. ápr. 12. 07:35

Valóban elképesztő, amiket egyes riporterek néha kiengednek a szájukon. Egy időben szinte a fülem hasogatta a mondat „ A helyes válaszolók közt, ezt meg azt sorsolunk ki.” Hónapokig ment, mire valaki végre szólt: tegyétek már a „helyes” szó végére az „en” toldalékot. Mert ugyebár egyáltalán nem mindegy, hogy a válaszoló a helyes, vagy a válasz.

És továbbra is a bicskát nyitogatja a zsebemben, amikor a rablók ténykedéséről azt mondják, hogy „dolgoznak”. Ha valaki dolgozik, az pozitív tevékenységet folytat. Hogyan lehet ezt lopással, rablással összefüggésben alkalmazni?

Már sokszor gondoltam, hogy írok az illetékes csatornának ez ügyben, de hát egy fecske nem csinál nyarat. Bár ahogy olvaslak, nem vagyok egyedül.

17. 61fc1393dd (válaszként erre: 15. - Csicsi25)
2010. ápr. 11. 08:34
Van, de jobb ha nem tudnak róla:)
16. 61fc1393dd (válaszként erre: 4. - Alfoldi13)
2010. ápr. 10. 08:33
Szerintem aki ennyi gyereket felnevelt tisztességben, az kaphatna korkedvezményt és magasabb öregségi nyugdíjat is, megérdemelné. Nem tudom mik most erre a szabályok, de az általános a 62 éves korhatár. Munkaviszonynak kéne tekinteni a nagycsaládos anyukák gyerekneveléssel töltött idejét.Több megbecsülést érdemelnének.
15. Csicsi25 (válaszként erre: 14. - 61fc1393dd)
2010. ápr. 9. 09:10

Hát, én szívesebben költöznék egy lakatlan szigetre, ahol végre békén hagyják az embert és nem zúdítanak nap mint nap a fejére mindenféle felesleges - és főleg elkeserítő - hírt.

Egyáltalán van még olyan sziget, ami lakatlan???

14. 61fc1393dd (válaszként erre: 13. - Syria)
2010. ápr. 9. 08:49

Tehetetlennek érzem magam, mert mint hallgató, vagy olvasó keveset tudok tenni.Ez a mindennapos elsivárosodott kommunikáció és felületes tudálékosság nagyon befolyásolja a közhangulatot, és ezzel az embereket a hétköznapokban egymás ellen hangolja, megosztja.

Csak ingatom a fejem sokszor, pedig megfogadtam, hogy nem foglalkozom ezzel. Egyszerűen nem lehet elkerülni a problémát, ha nem akarok egy lakatlan szigeten kikötni.

13. syria (válaszként erre: 12. - 61fc1393dd)
2010. ápr. 9. 08:11

Már pedig az ördög a részletekben lakik!

Te sem véletlenül kaptad fel a fejed azon, hogy az az egy szó hiányzott a mondatból.

12. 61fc1393dd (válaszként erre: 11. - Syria)
2010. ápr. 8. 10:48
Úgy gondolom, hogy annyi információt kell közölni,hogy ebben a felgyorsult világban nem foglalkozunk a részletekkel,hanem mindenki ossza be magának ahogy akarja....
11. syria (válaszként erre: 10. - 61fc1393dd)
2010. ápr. 8. 07:31

Az a mondat így lett volna korrekt:


. . évekig vállalkozó volt, most elment alkalmazottként dolgozni. . .


Azért a legtöbb munkahelyre nem pihenni jár be az alkalmazott.


Az viszont kétségtelen, hogy nem az alkalmazott feladata biztosítani a munkafeltételeket, az infrastruktúrát, a működéssel kapcsolatos adminisztrációs és egyéb feladatok elvégzését; csak annyi a dolga, hogy a munkáját rendesen elvégezze.

Egy vállalkozónak viszont a felsoroltakon felül meg is kell szereznie a munkát, amit aztán el lehet végezni, utána meg szabad reménykedni, hogy megkapja-e az ellenértéket.

10. 61fc1393dd (válaszként erre: 8. - Gyöngyszemü)
2010. ápr. 7. 10:27
Egy vállalkozónak sokkal több a feladata, mint egy alkalmazottnak. Többet is kockáztat, és nagyobb a felelőssége, nincs munkaideje, szinte állandóan készenlétben kell lennie, ha sikeres akar maradni.
9. buschne (válaszként erre: 7. - Alfoldi13)
2010. ápr. 7. 10:26
:-D
2010. ápr. 7. 09:45

Nekem a gyereket bekellett adnom kétésfélévesen a bölcsibe, mert a férjemtől állandóan azt kaptam mikor mész vissza dolgozni, itthon mereszted a p......t! Pedig több volt a gyesem mint az ő fizetése, jó mondom elmegyek dolgozok is, és vezetem a háztartást, nevelem a gyereket, míg te csak dolgozol...


Lehet hogy aki vállalkozó volt nemérezte munkának amit csinált, nemvolt fizikai kapcsolatban a munkával, addig ő dirigált, mostpedig neki dirigálnak, csak egy alkalmazott lett.

2010. ápr. 7. 09:44
már legfeljebb focicsapatot hisz 35 és 17 közöttiek
6. buschne (válaszként erre: 4. - Alfoldi13)
2010. ápr. 7. 09:41
Minden elismerésem az Övé...Nekem csak kettő van, de néha úgy érzem, kitesznek egy egész óvodát.:)
2010. ápr. 7. 09:37

Ez tényleg eléggé rossz megfogalmazás....mintha azt sugallná h a vállalkozosdi valami afféle nyaralás volt:))))

De nem csodálom ha valaki abba hagyja és keres egy munkahelyet,ahol kipihenheti magát:))

2010. ápr. 7. 09:35
nekem a feleségem helyzete jutt eszembe kiről meg azt mondták nem dolgozik otthon van és közben felnevelt 11 gyereket eltudja azt képzelni valaki ,hogy nem dolgozott vagy nem tett annyi hasznosat mint..és itt sorolhatnám a idéző jeles dolgozókat....
2010. ápr. 7. 09:34
Egy vallalkozo minimum 2x annyit dolgozik mint egy sima melos ezt tapasztalatbol tudom neki nincs hetvege,unnepnap, betegszabi stb.
2010. ápr. 7. 09:32
Ez legalább olyan hülye fogalmazás, mint amikor a betörők tevékenységét úgy kommunikálják, hogy amíg az egyik "dolgozott", a másik őrködött.
2010. ápr. 7. 09:29

Ma hallottam a rádióban, és megütötte a fülemet a mondat:


..évekig vállalkozó volt, most elment dolgozni...


Kinek mi erről az -talán rossz elszólásról- a véleménye?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook