Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik elektromos mellszívót ajánlanátok nagy mellhez? fórum

Melyik elektromos mellszívót ajánlanátok nagy mellhez? (beszélgetős fórum)


2014. júl. 3. 05:01
Medela swing a legjobb,leghatékonyabb
9. c9f9b53798 (válaszként erre: 6. - Kangaroo Island)
2014. júl. 2. 09:17
A legjobb, ha igény szerint szopik a gyerek, az elején annyiszor rátesszük a cicire, amennyiszer elfogadja, lehetséges. A fejés arra való, ha valamiért nem szívja ki az összes tejet, és még feszít a mell nehogy becsomósodjon, tejláz legyen, vagy ha véletlenül hosszabb időre el kell menni, legyen a hűtőben egy etetésre való tartalék. Én is fejtem az első mellett, hogy legyen mindig biztonsági tartalék, akármi történjen, fagyasztva, pár napra való tej... most már nem érek erre rá, bármi s történik, lesz majd, ahogy lesz.
2014. júl. 2. 09:15
Nekem az első gyereknél nem volt túl gyors a tejleadó reflexem, szerintem ezért sem igen tudtam a mellszívókat használni, most ha telítődik, akkor magától is kifolyik, csöpög már a másodiknál, a gyerek is pillanatok alatt képes teleszopnia magát, az elsőnél fél órák-órákig is tartott egy-egy szoptatás. Mindenki más, és minden szoptatás is más! :)))
7. inta (válaszként erre: 5. - C9f9b53798)
2014. júl. 2. 08:35

Igen, tudtam. Bár először azt hittem, rossz, olyan 'óvatosan' szívott. De eleinte 2-3 perc várakozás után, később meg azonnal elindult a tej.

Nekem bejött.

Na, erre.mondom, hogy mindenki más :-) .

2014. júl. 2. 08:35
én a következő babánál szerintem nem fogok mellszívót használni, annyira rágörcsöltem, hogy mennyit fejek, mert ugye ott látod ml-re pontosan, hogy mennyit fejsz, hogy a sok görcsölés és "tejelni akarás" meg is hozta gyümölcsét, elapadt a tejem...lehet hogy nem emiatt volt, lehet hogy nincs köze a kettőnek egymáshoz, de úgy érzem, hogy keveset volt mellen, inkább a mellszívóra koncentráltam, "mert ez a trendi", szóval a következőnél a baba lesz a mellszívóm. :-D
5. c9f9b53798 (válaszként erre: 3. - Inta)
2014. júl. 2. 08:24
Avent elektromost tudtad használni, hozzám nem volt ereje, pedig nem is elemmel, hanem hálózatról működtettem, a medelának erősebb a motorja, de még az sem igen tudott elég vákuumot képezni, hogy meginduljon a tejem, a kézi pumpálás és hozzá a fentről lefelé történő masszírozással együtt sikerült fejnem, ha nagyon muszáj volt.
4. inta
2014. júl. 2. 08:18

Na meg persze mindenki más :-) .

De hátha.

3. inta
2014. júl. 2. 08:17

Nem érdekes a méret, nem kell az egész melledre rácuppantani (nem is lehet).

Én Aventet használtam, szerettem, sokan másra esküsznek.

Szerintem ez azért 'nehéz' kérdés, mert jellemzően elektromosból mindenki egyfélét használt - mivel jó drága.

De azért sok sikert.

2014. júl. 2. 08:16

Szia!


Nekem medela és avent is van elektromos, egyik sem volt hatékony, állítólag az ipari medela jó, és van nagyobb tölcsére is - külön rendelésre nagy mellhez... nem tudom úgy már mennyibe kerülhet?!?!

A legjobb ha elfogadja a cicit a Baba, ha a szopi közepétől (amikor már a sűrűbbet kell szívnia, fentebbről), lefelé masszírozzuk a nagy mellet, így megkönnyítjük a pici munkáját, egy egyévesnek már ez sem kell:).


Én végül avent kézivel fejtem, de közben ugyanezzel a technikával masszíroztam a mellem felülről, így egész hatékony volt, ha már kellett fejni, a legjobban a gyerek tudta, tudja kiszívni.

2014. júl. 2. 00:39
Melyik elektromos mellszívót ajánlanátok nagy mellhez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook