Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kezdő anyáknak: ami a könyvekből kimaradt! fórum

Kezdő anyáknak: ami a könyvekből kimaradt! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4
24. mkriszti81 (válaszként erre: 21. - Doczizs)
2011. szept. 10. 12:34

de a kismama kéri :)


én szabályosan könyörögtem érte, pedig úgy mentem be én is, hogy semmi gyógyszer, fájdalomcsillapító... :D


és olllyan jó volt - bár csak egy órára élvezhettem a hatását, mert nekem a kitolásnál nem adtak többet, hogy érezzem a tolófájásokat


én ihattam, kórháza válogatja, hol engedik, hol nem

2011. szept. 10. 12:32

Én 3x szültem, és egyszer sem kaptam még egy fél nospát se. Ki lehet bírni, sok nő tette már ezt meg évmilliók alatt......Az én véleményem már így tapasztaltabban, hogy a légzéstechnika a kulcsa mindennek, illetve hogy ne hagyjuk magunkon eluralkodni a pánikot és a fájdalmat, hanem uralkodjunk felette. Gátmetszésem mind3-nál volt, és egyértelműnek látom, hogy orvos odafigyelésétől függ, milyen lesz a terület maradandóan. A 2. varrásomat a doki figyelmetlenül végezte (nem ővolt a fogadott, mert az éppen konferenciáról tartott haza, és így beszéltük meg, tudott róla a másik doki is, kinél végül szültem..), és nagyon örültem neki, amokor a 3. szülésemnél a doki azt is rendbe tette... Azóta király megint az élet, salalala.....:)Nálunk gátmetszés előtt beledöfnek a területre egy kis érzéstelenítőt és már nyisszantanak is, semmi érzés. A gátmetszés már a szülés utáni napokon tényleg kényelmetlen kicsit - enyhén kifejezve. Ez attól is függ, hogy mekkora volt a nyisszantás, hány öltésed van, szoros lett-e vagy laza, stb......Szúrni tényleg szúr, amíg nem veszik ki a varratokat, aztán már csak úgy magában sz@r......:-D

Most komolyan, úgy tudnám körülírni, mintha egy zippzárt rosszul húztunk volna össze és az egyik vége tökre feszes, a másikon meg jó nagy hely tátong....gondolni lehet, hogy feszül az egész.....Vagy amikor a fiúknak a zippzár becsippent egy szőrszálat, lehet kb. hasonló.....

De minden nappal könnyebb lesz, 1-2 hét múlva rendbe jön a dolog....

Még azt említeném meg esetleg, hogy amikor elkezded szoptatni a babát és felszabadul pluszba az a rahedli oxitocin, az milyen megríkató érzés.....:( A falat kapartam gondolataimban, ahányszor csak mellre tettem a babát, de szoptattam rendületlenül, közben meg ömlöttek a könnyeim.

A cikk hasznos és jó egyébként, kicsit lehet tényleg rendezetlen, de nagyon kedves, hogy megírtad.:) Gratulálunk és köszönjük! :))

22. zani (válaszként erre: 9. - Doczizs)
2011. szept. 10. 11:58

valóban sok szülés lezajlana gátmetszés nélkül is, de azért inkább legyen egy 3 cm-es metszett, jól gyógyuló sebem, minthogy 10 centit repedjen bármely irányba, nem beszélve a 35 évesen kialakuló inkontinenciáról, mert nem jól regenerálódott a gátizom...

amúgy az elsősegély-oktató nem mindig okosabb mint a szülész szakorvos!

21. doczizs (válaszként erre: 20. - Vberni01)
2011. szept. 10. 11:53

azt tudom, volt már szerencsém, nem is egyszer... de az egy jó kérdés, vajon ki dönti el, hogy neked mennyire fáj, mert azért gondolom, azt nem a kismama kéri :)


más: miért nem lehet vajúdás közben inni? Van aki egy napig is vajúdik. bocsi a sok hülye kérdésért, de kicsit izgat a témának nem a rózsaszín fele.

20. vberni01 (válaszként erre: 16. - Doczizs)
2011. szept. 10. 11:47
Epidurált az méh-összehúzódás következtében fellépő fájdalom miatt adnak. Ha adnak... Ez más néven a vajúdási szakasz.Igen, azért hogy ne érezd a fájdalmat. Gerincbe adják.
19. vberni01 (válaszként erre: 13. - Doczizs)
2011. szept. 10. 11:45

Érzéstelenítést vagy valami injekciót kaptam közvetlenül a hüvelybe, de nem éreztem, csak épp elkaptam a dokit, amint felszívott valamit a fecskendőbe. Azért nem fájt gondolom a kitolási szakasz.


Otthonszülés: anno gondolkodtam rajta, de nagyon nagyon örülök hogy kórházban szültem, mert akármilyen erős voltam előtte, hogy hipno szülést alkalmazok (volt CD, könyv), és nekem nem kell fájdalom csillapító, meg gátmetszés.... nagyon örülök, hogy a kórházban ezek rendelkezésre álltak! Mint kiderült nem bírom a fájdalmat. De ezt előtte is tudtam. :)

18. vberni01 (válaszként erre: 3. - Doczizs)
2011. szept. 10. 11:41

húha... én ezt anno nem is kérdeztem, pedig jó lett volna ha eszemben van.

Szülés és foltozás után még préselik a hasad, hogy ami vér bennt marad kijöjjönn- gondolom azért. Ezt még sajna megismételik a kórterembe 2szer azon a napon.


Ülni nem tudsz ha volt gátmetszés - ha más igen, örüljön- de inkább csak fekszel. Nekem nem fájt semmi, csak szomjas voltam mert vajúdás alatt nem ihattam. Gétmetszés varratait a 3. napon veszik ki, addig az szúr, utána már csak szimplán kellemetlen ülni. De ez is hamar elmúlik pár nap múlva.


Folyás: volt. 3-4 napig több, utána kevesebb, nekem két hét után semmi.


De ha visszamész a kórterembe, úgyis hamarosan viszik a babádat, és semmi másra nem figyelsz, csak gyönyörködsz, és boldog vagy! Én is azt hittem hogy kamu, hogy elfelejtjük a fájdalmat, de van benne valami. Most már akár jöhetne a második is! :D

17. nagyem (válaszként erre: 13. - Doczizs)
2011. szept. 10. 11:33
Nem a gatmetszesnel van az erzestelenites, azt a metszest egyaltalan nem lehet erezni, en legalabbis nem ereztem. Gatmetszes eseten az osszevarras elott adnak erzestelenitot. (Bocs, nincs ekezetem)
16. doczizs (válaszként erre: 15. - Szemerke)
2011. szept. 10. 11:18
tudom, hogy más, akkor az helyi érzéstelenítés. mi annak az oka, ha adnak epidurálist? túl nagy fájdalom? ez persze szubjektív. de ennek biztos már máshol is utána tudok nézni. Köszönöm az eddigi válaszokat, és várom a további ilyen jellegűeket, ha van még :) és persze mindenkinek gratulálok ,aki már túl van rajta.
15. Szemerke (válaszként erre: 13. - Doczizs)
2011. szept. 10. 11:16
Epidurális érzéstelenítést nem a gátmetszés miatt adnak (ha adnak). Az két külön dolog. Gátmetszés előtt külön érzéstelenítenek.
2011. szept. 10. 10:58
egyikőtök sem gondolkodott otthon szülésen?
2011. szept. 10. 10:58
na már meg is jött a következő kérdésem: az érzéstelenítés... Túl vagyok már néhány térdműtéten, epidurálisokon, sosem féltem tőlük, mert mindig kaptam előtte valami jó kis szert :) de gondolom, azt szüléskor nem lehet. Én személy szerint nagyon nem szeretnék epid.érzéstelenítéssel szülni, ha egyszer fogok, de ezek szerint akiknek gátat metszenek (nyilván) kapnak. De az "csak" a környező területre hat, ugye? hmmm... érdekes kérdések ezek. De azért biztos ha odajut az ember, ezek eltörpülnek... vagy nem? szívem szerint már most pottyantanék egy porontyot, de még várni kell.
2011. szept. 10. 10:40
Jah, izomláz, az nekem is volt MINDENHOL :)
11. Szemerke (válaszként erre: 9. - Doczizs)
2011. szept. 10. 10:36
Hát igen, csak ezzel is úgy vannak a szakemberek, hogy jobb félni mint megijedni. Inkább végeznek 100 fölösleges gátmetszést, minthogy 1 emberi életet is tönkretegyenek azzal, hogy véletlenül a végbél vagy a csikló reped széjjel és annak már elég komoly maradandó következményei vannak.
10. VACak82 (válaszként erre: 3. - Doczizs)
2011. szept. 10. 10:34

Nekem közvetlenül a szülés (természetes úton, gátmetszéssel) után nem fájt kb 2-3 óráig még semmi alul a helyi érzéstelenítés miatt. A terhesség végén lumbágóm is lett és az se fájt. De utána ahogy ment ki az érzéstelenítő nagyon kezdett fájni. Nekem a lumbágó miatt a csípőm annyira fájt, hogy a gátsebet nem is éreztem még pár napig. Meg nagyon izomlázam volt a szülés miatt. Emaitt alig bírtam fekvésből felülni illetve vissza. Ez nagyon car volt és persze nem segített senki a gyereket ellátni.

Amikor már itthon voltam akkor kezdett el fájni a gátseb, főleg szopi közben ahogy ültem és nem tudtam nagyon mozogni. Meg később viszketett is...

A hasam nekem gyorsan visszament, kb 11 kiló jött rám terhesség alatt, de most már majdnem minuszban vagyok a szoptatás miatt. (6 hetes a kislányom) De a hasam mégse olyan mint volt, kicsit lötyi még. Már csinálgatom a hasizomgyakorlatokat, de nincs sok időm rá a baba mellett.

9. doczizs (válaszként erre: 7. - 2a4f521b34)
2011. szept. 10. 10:28
köszönöm! :) hmmm.. a gátmetszés az egy érdekes kérdés... anno nekünk elsősegélyen tanították, hogyan vezessünk le szülést, és ott lehangzott, hogy kellő odafigyeléssel és szakértelemmel minden esetben elkerülhető lenne, csak kell hozzá vennie a fáradságot a szülést levezetőnek... biztos vagyok benne, hogy ez is helyzetfüggő, de azért azt elhiszem, hogy nem lenne szükség annyira, amennyit elvégeznek...
8. 2a4f521b34 (válaszként erre: 6. - Pen80)
2011. szept. 10. 10:21
amúgy recept nélkül is meg lehet venni és úgy is minimálisan drágább mint receptre. Én nem mindigvárom meg vele az orvost.
7. 2a4f521b34 (válaszként erre: 3. - Doczizs)
2011. szept. 10. 10:20

Én nemrég szültem, úgyhogy frissek az élményeim. Szóval visszakísérnek a kórterembe. Én éjjel szültem, hullafáradt voltam, dealudni nem tudtam. Vártam a babát. Altájékon akkor még nem fáj semmi, mert ha metszettek gátat még hat az érzéstelenítő. Nna, pár órával később tényleg fájdalmas az ülés, de matracon, kispárnán elviselhető, nekem nem volt gyűrűpárnám sem. Nem tudtam legugolni vagy lehejolni a táskámhoz, le kellett térdepelnem :)) Odalennt minden be van dagadva, már ha vágnak. Szobatársnőmnek nem volt gátmetszése, ő vígan volt :)

Kell vastag betét, mert első 1-2 nap erősem vérzel.

Ami nehéz még az első pisilés, mert olyan, mintha nem tudnád ellazítani az izmokat, még az ingert sem éreztem. Próbálkozni kell, aztán sikerülni fog, fontos is és állandóan kérdezik a nővérek. A nagydolog mégrosszabb, úgy érzed szétszakadsz (a gátmetszés miatt), de aztán az sem olyan vészes ám, mint ahogyan indul. Szerintem.

Kb. két hét múlva minden ugyanolyan volt lennt, mint régen, nekem ott még visszér is kijött, de teljesen eltűnt.

A varratok volt, amikor szúrtak.

Mivel pluszkilókat sem szedtem fel (14-et, de ezek szerint az csak víz volt), mikor hazajöttem jó lett rám az összes ruhám. A csípőm talán gömbölyűbb lett, azelőtt fiúsabb volt az alakja. A fenekem ,hála a terhesség alatti napi RR popsiformáló gyakorlatoknak jobb mint terhesség előtt :)) Nem vagyok Rubint Réka fan, de otthoni tornára még mindig ő a legjobb. 5 hete szültem, a hasam még nem feszes teljesen, pl. ha megfeszítem még nem kemény, a kinyúlt izmok még nem regenerálódtak, de már hasazok néha, ez is rendbe fog jönni.

Szóval ennyi, rosszabbra számítottam anno.

6. Pen80 (válaszként erre: 5. - 2a4f521b34)
2011. szept. 10. 09:58
Nálunk nem. A doki írja fel első látogatáskor, tehát amikor hazamentél.
2011. szept. 10. 09:57
hááát,sok újdonságot nem mondott... Ugyanolyan lista, amilyet már sok helyen olvastam. Ami a fürdetőkrémet illeti, abbol jóelőre megkapod a receptet a védőnőtől
4. Pen80 (válaszként erre: 2. - Szemerke)
2011. szept. 10. 09:56

Szerintem is jó, hogy leírta.

Nem akarok szőrszálhasogató lenni, de a striás résznél annyit, hogy nem csak édeasanyádtól örökölsz, úgyhogy attól, hogy neki lett, neked meg nem, még nem biztos, hogy nem genetika. :)

Főleg, hogy a hozzáértők szerint viszont főként genetika.

Ezt azért tartom fontosnak, mert szerintem a lehető legkevesebb kémiai anyagot kellene használni terhesség során. Ami ugyanis beszívódik a bőrbe, az eljuthat a magzathoz is.

2011. szept. 10. 09:53
ez jó téma, bár nekem még odébb van... jóval odébb. de: első és alapvető kér(d)ésem: kertelés nélkül légyszi írjátok meg, mi történik a testünkkel... egészségügyis vagyok, de az elmélet más, mint tudjuk. Tudom, mi fog történni, de valójában? elsősorban az alvégen végbemenő folyamatok érdekelnének... pontosan: miután kipottyant az a baba, és vége a műtőben elszenvedett időnek, visszamész a kórtermedbe...és? mit érzünk, fáj odalent? kellemetlen? csíp, szúr, ég, húzódik, nyom, feszül? folyások? rendeződés időtartama? a csípőízületet és a medencecsontot mennyire terheli meg a dolog? bocsánat, ha kicsit nyers voltam ,de ezekre még sosem kaptam választ...
2011. szept. 10. 09:46

Picikét erőltetett lista, de nagyon tetszik. Persze sok minden van ami nem az anyán múlik, így úgy sikerül a dolog ahogyan. Meg persze a baba személyisége sem mindegy.

De jó, hogy leírtad a tapasztalataidat. Mindenképpen hasznosak.

2011. szept. 10. 09:38
Kezdő anyuka lévén csupán tapasztalataimat akarom összegezni. Én is elolvastam rengeteg könyvet a terhességről, vajúdásról, szülésről... mégis akadt nem egy-két olyan dolog, ami sehol sem volt leírva, pedig szükséges.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook