Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kezdő anyáknak: ami a könyvekből kimaradt! fórum

Kezdő anyáknak: ami a könyvekből kimaradt! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4
54. 177a5bd706 (válaszként erre: 49. - Vberni01)
2011. szept. 11. 12:32
nem tudom miért fájt annyira sokáig.az első hetekben-hónapokban iszonyatosan fájt, aztán egyre kevésbé. de tényleg 1 évig éreztem.
53. 2a4f521b34 (válaszként erre: 38. - Adali)
2011. szept. 11. 09:07
gondolom a napokig tartó vajúdások még elég gyengék lehetnek, ha hagyják. Mert ennek is megvan a veszélye, a méhösszehúzódások rontják a baba oxigénellátását. Aztán ha emiatt belekakil a magzatvízbe és azt belélegzi- imádkozhatsz. Ezért monitorozzák szülés közben is.
52. vberni01 (válaszként erre: 40. - C0066c35a1)
2011. szept. 11. 08:42
Elektromosat kaptunk ott bent. De mindenki azt használta, gyorsabb volt. Itthon már jó volt a saját, de nálam mondjuk azért felesleges, mert csak 6 hétig volt cicin. Szoptatásnak nem nevezném.
51. vberni01 (válaszként erre: 38. - Adali)
2011. szept. 11. 08:41
Napokat? Hmmm.... Nekem attól a néhány órától elkapott egy fertőzést odabent....
50. vberni01 (válaszként erre: 31. - Tündér74)
2011. szept. 11. 08:39
Belső "foltozáshoz" azt használtak. Gáthoz kivehetőt. Ez Szabolcs!!!! :D
49. vberni01 (válaszként erre: 28. - 177a5bd706)
2011. szept. 11. 08:37
1 évig? Ez normális? Nekem két hét után már semmi bajom nem volt.
48. vberni01 (válaszként erre: 25. - Mkriszti81)
2011. szept. 11. 08:36
:D
47. vberni01 (válaszként erre: 21. - Doczizs)
2011. szept. 11. 08:34
Passz. Gondolom nehogy megteljen a hólyag. Nekem volt katéter is -hiába nem ittam- ami a hólyagban volt azt kivezették. Ezáltal is lejjebb ment a pici feje.
46. urbanszkyviki (válaszként erre: 45. - Akos&barnabas)
2011. szept. 10. 22:12

Ezt a stiás dolgot osztom.....

Lányommal (első várandósság) 35 kg-ot híztam - nagyon vékonyról indultam mentségemre, és megfogadtam azt a régi mondást, hogy kettő hellett kel enned....Mindegy, imádtam. ;) Szóval a 35 kg hízással egyetlenegy striát sem szereztem, és 6 hónap alatt lefogytam vissza simán. Ja, és mellette semmi baj nem volt, se cukorbetegség, se magas vérnyomás, se toxémia, de még csak vizesedés sem...

2. babával szereztem be a csíkokat, pedig én is folyton kenegetős voltam, de jöttek rendületlenül.

3. babával már csak 15 kg-ot híztam (sztem azért mert nem tudtam rendesen visszafogyni), és akár hiszitek akár nem, eljesen tele van a hasam striával...:( Mondjuk, csodálkoznék is, ha nem lettek volna, mert oltári nagy volt a hasam a végére, a baba 4420 grammal született....

Anyámon, tesómon nincsenek csíkok.....és nagyanyámon, sőt, anyóson sem.

45. akos&barnabas (válaszként erre: 4. - Pen80)
2011. szept. 10. 21:56
Striák: az ikerterhességem 33 hete alatt 6 (hat!!!) kilót híztam (valószínüleg azért, mert már eleve duci voltam, és volt honnan elvenniük a fiúknak, amire szükségük volt), mégis hatalmas volt a hasam és persze striám is van bőven, pedig még kenegettem is. Szóval az én tapasztalatom az, hogy a kenegetés nincs rá hatással és a felszedett kilóknak sincs közük a striák kialakulásához.
2011. szept. 10. 21:29

Én már két szülésen vagyok túl, és elég sok böngészésbe került, mire én is összeszedtem a listát. Inkább a második lányomnál voltam rutinos, negyed óra alatt becsomagoltam ( az idő is sürgetett).

A két lányom között 13 hónap a korkülönbség, hasonló helyzetben lévő anyukáknak egy jó tippet szeretnék adni. Még a nagyobbik lányom is pici volt, de a fürdést nem hagytam a férjemre és nagy pocakkal elég kényelmetlen hajolgatni a kiskádhoz ( az állvány már egy fél éves gyereket nem igazán bír el). Egy 50 cm széles deszkalapot raktunk a kád két szélére és erre raktuk a babakádat, így szinte hajolni sem kellett.

A kórházba nem árt bevinni kiszoknit sem a baba kezére, ha nagyobb körömmel születik, összekarmolhatja magát (bár Zsófi lányom két mozdulattal leszedte:))

43. maya80
2011. szept. 10. 21:02

Tetszett a cikk, szerintem hasznos lehet olyanoknak, akik még szülés előtt állnak.

Én két gyermeket szültem, mindkettőt gátvédelemmel és fájdalomcsillapítás nélkül. Egyáltalán nem ítélem el azokat, akik nem bírják a fájdalmat és élnek az epidurális érzéstelenítéssel, de én magamról ezt nem tudtam volna elképzelni.

Valahogy kevesebbnek érezném magam, és bűntudatom lenne, ha még "ezt sem bírtam volna ki"... Mondom, mást nem ítélek el miatta, egyáltalán, de saját magammal szemben más a mérce, és ez nekem mindkét esetben így volt teljes, és tökéletes, a fájdalommal együtt, és a férjem is nagyon büszke rám, hogy még a szülőágyon is érzéstelenítés nélkül tartottam magam, nem ordibáltam, és szerinte "gyönyörűen" szültem. Szóval nekem nagyon jó érzés, hogy így történt, teljesen természetesen. A harmadikat is így tervezem...

2011. szept. 10. 19:32

Nagyon köszönöm mindenkinek a hiteles beszámolókat :) hát, valahol rémisztő, de nem annyira, mint mikor ezekről csak magam gondolkodtam...

Tetszik ez a külföldi dolog, hogy ott türelmesebbek, persze még én is azt mondom, hogy szeretném a lehető legtermészetesebb módon megszülni majd a kis jövevényt, de hát ezek szerint majd a helyzet hozza :) amiket eddig a főiskolán mondtak ilyen-olyan tantárgy keretein belül, beigazolódni látszik. Biztos vagyok benne, hogy a légzésen nagyon sok múlik. Aranyosak vagytok, köszi!

41. Adali
2011. szept. 10. 18:12
Miert vagtak volna ki a korhazbol mellszivoval, nem ertem?
40. c0066c35a1 (válaszként erre: 1. - Vberni01)
2011. szept. 10. 17:01
nekem a fele nem volt siman szultem :) elektromos mellszivoval pl a korhazbol is kivagtak volna, nehogy az anyukak a szobabol. :)))
39. kri76
2011. szept. 10. 16:53

Nálam volt gátmetszés, de másként nem is ment volna. Kisfiam a szülőcsatornában, a szívhangja lassult...felül nyomták, alul vákummal a doki húzta. Nem volt választás. Ezért jobb is, hogy kórházban szültem. (Amúgy 4270 grammos volt a "picikém".)

Ne tágultam, hanem tágítottak. Amúgy mint a filmekben, úgy ment el a magzatvíz. Még az sem volt biztos, hogy természetes úton jöhet vagy császár lesz.

Utána másnap alig bírtam ülni. (Szégyelltem magam, mert széklettartási problémám volt az első pár hétben. Szerencsére kb. a hatodik hét körülre minden helyre állt.)

Idővel az ember a jóra emlékszik csak. (Persze változó, ki mennyi idő után.)

38. Adali (válaszként erre: 9. - Doczizs)
2011. szept. 10. 16:32
Egyetertek. Nem turelmesek az orvosok, ok igy hamarabb megkapjak a penzuket. En kulfoldon elek, itt sokkal termeszetesebben tekintenek a szulesre, es megvarjak amig jon a baba, nem metszenek, gatvedelem van. Persze ha kell, akkor vagnak. Ja es ennek is lehet hatulutoje, mert volt olyan hogy szegeny asszony napokig vajudott, megsem inditjak meg, megvarjak a termeszetes utat....
37. urbanszkyviki (válaszként erre: 36. - Nikolett5)
2011. szept. 10. 16:15
Nekünk a babó most múlt egy éves augusztus végén, de hajkefénk még mindig nincs...:-DDD
2011. szept. 10. 15:55

:) aranyos. nekem ezeknek a felére sem volt szükségem, beértem a kézi fejéssel, nincs eldobható pelus, egy dologban tökéletesen megértekek, ez a takaró. Hieg volt a kórházban igaz, én pár nap híjján 2éve, hogy szültem.

az igények egyediek, és sok-sok mindenre a baba megszületése után jövünk rá, hogy minek? nekem pl a légzésfigyelő soha nem kellett volna, de muszáj volt kölcsözni egyet. Korababát nem hozhatsz haza nélküle.

a legfeleslegesebb dolog amit megvettünk az a hajkefe volt. :) 1éves lett mire fésülhető haja nőtt :))))

35. 2a4f521b34 (válaszként erre: 31. - Tündér74)
2011. szept. 10. 15:51
nálam volt ami felszívódó és volt ami nem. Én pár hét múlva kiszedtem magamnak az összeset :))
2011. szept. 10. 15:40
tetszett a cikk, aranyos volt :)
2011. szept. 10. 14:29

Ha nem fér ki a baba feje, "nagyobbítják" a kaput...hm.....

Fogják az ollószerűséget és jól nyisszantanak - persze nem érezni abszolút semmit - no para...;)

2011. szept. 10. 14:24

dejó hogy eztmegtaláltam! még én sem szültem, ahhoz kéne pasi minimum... :D na de viccet félretéve.

Kérdésem: a gátmetszés az mire van, és azt hogy csinálják, meg különben is?:)

31. tündér74 (válaszként erre: 18. - Vberni01)
2011. szept. 10. 13:42
Azt hittem, hogy már csak felszívódó varratokat használnak a dokik. Ezek szerint nem.:)
30. Dóry87 (válaszként erre: 29. - Dóry87)
2011. szept. 10. 13:30

A súlyomhoz azért hozzá tartozik, hogy 9kilót szedtem fel a terhesség alatt!:)

Bár ez is alkat kérdése, mert én állandóan ettem a terhesség alatt és egyáltalán nem figyeltem oda arra, hogy ne egyek olyanokat amik hizlalnak (persze az egészséges ételeket ettem). De én egész terhesség alatt édességeket majszoltam, azt kívántam....és mégse szedtem fel sokat! Tehát tényleg alkat függő!:)

29. Dóry87 (válaszként erre: 3. - Doczizs)
2011. szept. 10. 13:26

Én kaptam epit (én kértem, mert nem bírtam a fájásokat, sokan azt mondják, hogy az anyáink is kibírták nélküle, de ha van rá módszer, hogy ne fájjon annyira akkor miért ne használjuk ki? Persze én is úgy mentem szülni, hogy nem kérek fájdalom csillapítót, de aztán mégis kértem, és azt mondom nem bántam meg! Élveztem minden pillanatát a szülésnek és bármikor újracsinálnám és ezt nemcsak azért mondom, mert eltelt 2év, mikor kijöttem a szülőszobából már akkor ezt mondtam!). Tehát a szülés után semmit nem éreztem, vígan ücsörögtem a szülőágyon...:)

Pár órával később amikor már nem hatott az érzéstelenítő kicsit kellemetlen volt, de rendesen ültem, sétálgattam!:)


A varratszedés nah az fájt, de azt is túl lehet élni!Nem igazán fájdalmat hanem inkább szúrásokat éreztem, de azt keményen!De mint látod túléltem!:)


Mikor kijöttem a kórházból már nem volt olyan vészes a vérzés és egy hét múlva elmúlt teljesen....és csak akkor jött meg mikor abbahagytam a szoptatást 13 hónappal később....:)


2héttel szülés után a régi volt a súlyom (bár ez alkat kérdése) a csípőm kicsit szélesebb lett mint volt, de nem vészes még jók a régi nadrágok, és kifejezetten jobban áll ez a csípő mint a "régi"..:)


Mindenkinél máshogy van szerintem...velem így volt ahogy leírtam! Remélem Te is majd ilyen "jól jársz" mint én!:)

28. 177a5bd706 (válaszként erre: 18. - Vberni01)
2011. szept. 10. 13:15

Ezt a hasnyomkodást nekem nem csinálták egyáltalán.

A gátmetszés, mikor kiment az érzéstelenítő hatása, nagyon fájt. Akkor is, mikor a doki kiszedte a varratokat. Azután én még hetekig alig tudtam ülni. Egyébként a gátmetszés helye még bő egy évig fájdogált néha.Gondolom ez is mindenfélétől függ, hogy kinek mennyire és meddig fáj.

27. urbanszkyviki (válaszként erre: 21. - Doczizs)
2011. szept. 10. 12:37
A mi kórházunkban simán lehet inni, sőt még a szőlőcukrot vagy pár db háztartási kekszet is megengednek. Azokat kicsit extrának találtam már, de a másfél literes mentes natur aquát simán lenyakaltam kb. 2 óra alatt, utána meg vesztem meg szomjan.....és nem volt olyan hosszú szülés, hajnal 3-kor mentem a szülőszobára az osztályról (túlhordásos befektetés volt már) és 8.45-re lett meg a babánk...
2011. szept. 10. 12:36

Gratulálok a cikkhez, jól összegezted a dolgokat, sok minden tényleg hasznos, amikre kitértél!

Én is 3x szültem az előttem szóló anyukához hasonlóan. Mindhárom alkalommal volt gátmetszésem, sajnos a harmadik alkalommal repedtem. Illetve nem is tudom, hogy sajnos-e, mert érdekes módon hiába volt kétszer olyan hosszú a seb mégis fele annyi fájdalommal és idő alatt gyógyult meg!

Egyébként a mai modern, felszívódó cérnák kevésbé fájnak, szúrnak. Az első gyermekemet 9 éve szültem, na a küldő varrat az szúrt rendesen. Valóban elkelt volna egy úszógumi alám. MOst viszont ez az új varrat inkább csak kellemetlen volt kb. 4 napig, aztán semmi.

Azzal is mélységesen egyetértek, hogy a nyugalom megőrzése és a helyes légzéstechnika a kulcsa mindennek.

2011. szept. 10. 12:35
ja , szia Berni, jó a cikk és hasznos tényleg :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook