Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen könyvekből tanulnak a Bárczin az első féléves, levelezős, alapképzéses gyógypedagógusok?Konkrét szakirodalmi követelmény-lista? fórum

Milyen könyvekből tanulnak a Bárczin az első féléves, levelezős, alapképzéses gyógypedagógusok?Konkrét szakirodalmi követelmény-lista? (tudásbázis kérdés)

25. Bebe12 (válaszként erre: 24. - Egresbokor)
2013. márc. 4. 17:02
Köszönöm a bíztatást!!!!:-)
24. egresbokor (válaszként erre: 23. - Bebe12)
2013. márc. 4. 13:17
Ne add fel, velünk járt sok kismama, nagyon rendesek a tanárok, meg lehet oldani.
23. Bebe12 (válaszként erre: 22. - Pusari)
2013. márc. 4. 12:07
Végül is jelentkeztél?Én igen, de ahogy olvasgattam fórumokat lehet hogy nem kellett volna.Bár én nem dolgozom de egy 9 hónapossal vagyok itton és arra számítok(ottam) hogy. 7végén lesz az oktatás.
22. pusari (válaszként erre: 21. - Egresbokor)
2013. febr. 16. 20:19
Még egyszer köszönöm hogy ilyen segítőkész vagy, ha megvilágosodtam és elhittem hogy ez menni fog, írok!
21. egresbokor (válaszként erre: 20. - Pusari)
2013. febr. 15. 19:02
Írj privit, mert pöttem bébi mellett arra inkább ránézek... és ha kell bármi infó a suliról (khm, igen, mire kell bejárni és mire nem, pld), akkor is keress bátran. Én is munka melett csináltam, ráadásul bankban dolgoztam közben, szóval nem is szakterület, de meg lehetett oldani, 2010ben államvizsgáztam.
20. pusari (válaszként erre: 19. - Egresbokor)
2013. febr. 15. 13:56

Nagyon szépen köszönöm, pont ilyen hasznos tanácsokra vágytam!

Kicsit elkeserítő, hogy munkanapokon kell menni. Aki dolgozik, az hogyan oldja meg????

Át kell gondolnom az egészet... A könyvek érdekelnek, de most kicsit elbizonytalanodtam. Ha a napokban még nem adnád el őket és rájövök, hogy mégiscsak egy tigris vagyok aki mindent legyőz, akkor kereslek majd... Még egyszer köszönöm!

2013. febr. 15. 10:29
még mindig én: amit mindenképpen vegyél meg, és olvass el már most (nem azért, mert annyira fontos, hanem mert annyira jó), az Bánfalvy Csaba Gyógyped szociológiája. Nem lehet letenni. :)
18. egresbokor (válaszként erre: 13. - Pusari)
2013. febr. 15. 10:27
soha, egyetlen napot nem votunk hétvégén suliban a négy év alatt. :(
2013. febr. 15. 10:26

Na, megvan a tenterv. Ált. szociológia: ne vegyél könyvet, vagy az Andora, vagy a Gidnes könyvet kérik, változó.

Pedagógia: cikkek a netről, egy-két kömyből (pl Reformpedagógia és az iskola reformja), fénymásolhatók a könyvtárban, plusz a Kron-féle pedagógia.

kutatásmódszertanra se kell könyv.

Bevezetés a pszichológiába, alap az Atkinson, jó, ha megvan.

Anyanyelv ált metodika (ez csúcs, hogy eslő félvbe tették, amikor még az embernek fogalma sincs a tanításról, na mindegy) több könyvből kellett tanulni fénymásolható a könyvtárban.

És jé, átkerült első félévre a funkcionális anat, oda a Horváth könyv kell.

Gyp preambulum: Illyés-féle Gyp alapismeretek, Gyp új útjai, Gordosné Bevezető ált gyp alapismretek...

kommunikáció és magyar nyelv: ez nekünk még komm volt és grammitka külön, oda eggyikre verseket kellett csak tanulni meg neadandó volt, a grammatika meg húzós, első körben 140.ből 136 ember bukott, könyv az É.-Kiss-Kiefer-Siptár Új magyar ynelvtan.

Nekem ebből egy csomó könyvem megvan, tervezem továbbadni őket, ha kell valami, privi!

2013. febr. 15. 10:17

[link]


itt fent vannak a mostani kozutlációs rendek, nézz bele...

15. egresbokor (válaszként erre: 7. - Pusari)
2013. febr. 15. 10:12

csak munkanapokon van tanítás, iszonyú, rémes, borzalmas a konzirend, és ez nem elrettentés. Amikor mész át a suli előtt a zebrán és jönnek szembe a többiek, hogy mégsincs ma óra, az azért kellemetlen. Pláne 200 km távolságból felutazva...

Igen, az anatot ebből tanultuk, de első félévben nincs anatómia... kérek 10 percet, megkeresem a mostani mintatantervet, és megírom, mik alapkönyvek, amit érdemes lesz beszerezni, mit nem.

14. Zebra25 (válaszként erre: 13. - Pusari)
2013. febr. 15. 07:17
Nem én most a SZIE-re járok és idén fogok diplomát kapni és szeptemberbe kezdem Szegeden a gyógyped. szakot. Igen, majd az órákat is akkor tudod csak meg ha már felvettek.
13. pusari (válaszként erre: 11. - Zebra25)
2013. febr. 14. 23:36

Te most akkor a Bárczira jársz?

Nem találtam a honlapon infót arról, hogy pontosan mikor lesznek órák, gondolom az csak év elején derül ki, nem?

De a felvételis részben benne volt, hogy legfejebb 2 hetente vannak órák hétközben, amúgy hétvégén... Havi 5-7 nap összesen.

12. pusari
2013. febr. 14. 23:33

Köszönöm az infókat!

Ha valaki tud konkrét Szerző, cím, kiadási év szerint könyveket, örülnék!

11. Zebra25 (válaszként erre: 7. - Pusari)
2013. febr. 14. 22:27

Ja, hogy előre akarsz tanulni.

Nem nézted meg, hogy milyen napokon lesz a konzultáció?

Én most pénteken és szombatonként járok, de van 1 tömbösített hét amikor reggeltől estig ott kell lennem hétfőtől péntekig, de ez csak félévente 1 hét szerencsére. Szegeden is hasonló képpen lesz.

10. Zebra25 (válaszként erre: 1. - Pusari)
2013. febr. 14. 22:21
Nekem azt mondták, hogy az első konzultáción meg fogják mondani. Én Szegedre jelentkeztem most.
9. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Pusari)
2013. febr. 14. 21:52

Szerintem még ebből tanítják az anatómiát, ezt beszerezheted...nem könnyű olvasmány :)

Lesz még fejlődéstan és kórtan is, majd ezekből összevont szigorlat.

Lesz általános pszichológia is, és lehet, hogy filozófia is (levelezőn nem tudom van-e ez)



ezeket találtam a polcon most hirtelen:

Mágenheim: Általános kórtan és Göllesz (szerk.) : Gyógypedagógiai kórtan

8. pusari (válaszként erre: 6. - Egresbokor)
2013. febr. 14. 21:43
Köszi hogy ilyen gyorsan reagáltál, az az igazság hogy nem hittem benne hogy egyáltalán ír valaki...
2013. febr. 14. 21:39

Bocs, sűrű volt a napom... Az a helyzet, hogy szeptembertől járnék oda (legalább is a pontjaim bíztatóak) de nagyon érdekelne, hogy miket kell tanulni, plusz most van rá időm. Lehet, hogy nevetséges minden konkrétum nélkül ennyire előre menni, de jártam egyetemre és nálunk pl. volt olyan előadás vagy szeminárium ami elkerülhetetlen volt és mindig volt egy-két alap könyv ami nélkül nem lenne diplomám... Szóval azt szeretném tudni, miből érdemes igazán jegyzetelni, vagy melyik könyvvel aludjak már most. Hallottam hogy az anatómia nem könnyű, lehet, hogy a nyárra professzora is lehetnék, ha segítetek.( Dr. Horváth László: Funkcionális anatómia?)

És még egy kérdés, ha nem sok: Mennyire jellemző a levelezőn a munkanapokon való tanítás?

2013. febr. 13. 18:41
na most kell segítség vagy nem? Nem körmölök, ha ide se nézel...
5. egresbokor (válaszként erre: 1. - Pusari)
2013. febr. 13. 14:45
El kell mennem éppen, de utána összeírom. Ha mintatantervből leírod nekem ide a tárgyakat, akkor könnyebb dolgom lesz...
2013. febr. 13. 13:49
a tanulmányi osztályról biztos el tudod kérni
2013. febr. 13. 13:49
a honlapon nincs fenn?
2013. febr. 13. 13:31
Szerintem az anatómia konkrét. ha úgy döntesz, nem veszel könyvet, csak jegyzetet.
2013. febr. 13. 13:01
Milyen könyvekből tanulnak a Bárczin az első féléves, levelezős, alapképzéses gyógypedagógusok?Konkrét szakirodalmi követelmény-lista?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook