Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kevert személyiségzavar vagy személyiségvonás fórum

Kevert személyiségzavar vagy személyiségvonás (beszélgetős fórum)


3. Super Woman (válaszként erre: 2. - Perzsacica)
2021. szept. 10. 01:55
Van itt olyan, aki hasonló problémával küzd? Hogy élte meg ezt az időszakot?
2021. szept. 4. 20:12
Próbáld meg kicsit érthetőbben, egyszerűbben feltenni a kérdést.
2021. szept. 3. 21:12

Három hónapja járok (magán) pszichoterápiára, sématerápiás módszerrel dolgozunk. Sok kapcsolati problémám volt az utóbbi években, egy idő után ismétlődő mintákat fedeztem fel, így jutottam el a sématerápiához.

A legerősebb sémám az "érzelmi depriváció" séma. Ez valahol gyerekkori érzelmi elhanyagolásra vezethető vissza. Ezt ellensúlyozandó, kialakultak (nem tudatosan) megküzdési stratégiáim, amik nem tettek jót a kapcsolataimnak. Magamon dolgozom, hogy jobb életem legyen, hogy a következő kapcsolatom jobb legyen majd.

Amiért írok: még nem világos, hogy kevert személyiségvonásaim vannak-e vagy a probléma már a kevert személyiségzavar szintjét éri el, ezt még nem tudta megmondani a szakember. Ez nagyon nyomaszt, hogy talán személyiségzavarom lehet. Ez egy erős stigma sajnos a társadalmunkban. Még senkinek nem mertem megmondani, hogy ez lóg a levegőben. A terapeutám szerint a megoldásra fókuszáljak, ne cimkékre. De ez nagyon nyomaszt. Van itt olyan, aki hasonló problémával küzd? Hogy élte meg ezt az időszakot? Előre is köszönöm, ha kedves, támogató hozzászólásokat kapok tőletek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook