Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két ér van csak a babám köldökzsinórjában. Írjatok, ha veletek is történt már hasonló! fórum

Két ér van csak a babám köldökzsinórjában. Írjatok, ha veletek is történt már hasonló! (beszélgetős fórum)


2014. szept. 13. 00:37
Sziasztok, a mi kislányunk esetében is 2 ér volt a köldökben 3 helyett. Ez a 19. heti ultrahangon derült ki, és mivel az ultrahangos orvos szerint a magzat orra az átlagosnál kisebb volt javasolta a magzatvíz mintavételt. Egy másik orvos azt mondta, hogy ha a 12. héten megfelelő volt az orr mérete akkor nem számít, ha a 19. héten eltér, mert a 19. hétre már megmutatkoznak az egyedi öröklött tulajdonságok (a párom orra kimondottan kicsi). Mindenesetre meg se fordult a fejünkben, h ne végeztessük el a vizsgálatot, aminek az eredménye szerint nem volt kromoszóma rendellenesség. Egyébként maga a két ér önmagában nem jelent problémát, mivel csak arról van szó, h normál esetben egy ér viszi a tápanyagot a baba felé, kettő ér pedig kifele ami már nem kell, és a kettő kifele vezető közül hiányzik az egyik (ha az egy befele vezető hiányozna akkor értelemszerűen már eleve nem élne a magzat). Tehát nem törvényszerű, h bármi probléma legyen, csak egyszerűen elképzelhető, h maga a két ér csak tünete egy komolyabb rendellenességnek, és ezért kellenek a vizsgálatok. De az esetek többségében nem szokott lenni semmi komolyabb ok, csak hát ugye ha nincs semmi különös annak nem megy úgy híre, ezért a neten is csupa ijesztő dolgot lehet olvasni, pedig egyébként igen ritkák a rendellenességek. Két ér esetén javallott magzati kardiológussal megnézetni a magzat szívét is, hátha okoz vmi eltérést a két ér, illetve a vesét is érdemes megnézetni, a mi babánk esetében minden rendben volt. A magzati kardiolóus mondta, h már több esetben is voltak nála két ér miatt, de általában minden rendben volt. A mi babánk kb a kiírt időpontban született 3,5 kg súllyal, és minden oké vele. Van egy ismerősünk, akinek szintén 2 eres magzata volt, neki sem rég született a babája, és az ő babájuk is egészséges. Szóval sztem felesleges túlparázni a dolgot. El kell végeztetni a szükséges vizsgálatokat h megnyugtassuk magunkat, aztán megkönnyebbülten várni a baba érkezését.
2012. jan. 9. 15:34
Sziasztok! A kislányom december 20-án megszületett,teljesen egészségesen! :D
2011. dec. 1. 14:36
Szia! Nálam a 34. héten vették észre, hogy csak két ér van a köldökzsinórban. Addig minden UH-n 3-at írtak. Nem tudják eldönteni, hogy eddig is kettő volt csak elnézték, vagy elzáródhatott. Nekem is mindenki azt tanácsolta, hogy nyugodjak meg, hiszen ha eredetileg is kettő volt, akkor is az esetek 70%-ban semmilyen más rendellenességgel nem párosul.Viszont ma reggel szóltak, hogy készüljek fel, mert nem fogják megvárni a kiírt időpontot.Pedig a mindennapi NST teljesen rendben van. Mikorra vagy kiírva?
5. Derry (válaszként erre: 4. - Hevesieva)
2011. szept. 29. 23:56
Nagyon köszönöm a megnyugtató választ! Egyenlőre a picilányomnál sem találtak semmi rendellenességet,csak azért még izgulok egy kicsit,hogy minden rendben legyen.
2011. szept. 29. 14:17

Szia! 2 hónapja szültem, és nekem is 2 ér volt a köldökzsinórban, a 18 hetes UH-n vették észre. A doki ránk bízta, hogy elmegyünk-e genetikai tanácsadásra, de nem mentünk. Nekünk azt mondta, hogy ha nincs más fejlődési rendellenesség, ami látszana az UH-n, akkor semmi gond nem lesz. Havonta jártam ultrahangra, a 36. héttől pedig hetente 2-szer NST-re, akkor már hetente volt UH, meg flowmetria is. Semmi gond nem lett a babámmal, 1 napot túlhordtam, és akkor is megindították a szülést. 3700 g lett és 49 cm, teljesen egészséges. Még azon aggódott a dokim, hogy esetleg kicsi lesz, de nem lett.

Szerintem nincs miért aggódni, ha mást nem találtak, bár szerintem gyakrabban kell ilyenkor ellenőrizni, hogy minden rendben van-e.

3. urbanszkyviki (válaszként erre: 2. - Urbanszkyviki)
2011. szept. 24. 17:14
Bár most hogy így belegondolok, valami volt a szülésnél....csaszizták valamiért előbb, de már nem tudom...:S
2011. szept. 24. 17:13

Sajnálom, hogy aggódnod kell.:((

Konkrétan a közli rokonságban nem volt ilyen probléma, de az egyik messzebb lakó rokonunk ugyanebben a cipőben volt anno. Már több éve, kislányt vártak, figyelgették, de nem csináltak vele klönösebben semmit. Sőt, ott az anyuka sem nagyon idegeskedett, bár azért a fejében állandóan ott volt a tudat... Megszületett a kislány egészségesen, már elmúlt 5 éves. Testvére még nincs.

2011. szept. 24. 16:56

Sziasztok!

Tegnap voltam újból ultrahangon,27 hetes terhes vagyok. Az orvos mondta,hogy csak 2 ér van a köldökzsinórban,de nem fűzött hozzá semmi érdemlegeset. Itthon utánanéztem a neten,de semmi jót nem írnak sajnos... :(

Megköszönném,ha leírnátok,ha veletek is történt hasonló eset.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook