Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Készül valaki mostanában KRESZ vizsgára/vezetni? fórum

Készül valaki mostanában KRESZ vizsgára/vezetni? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
203. a66308f214 (válaszként erre: 202. - Rhea)
2007. dec. 7. 11:01
Mi most vettük augusztusban, örültünk neki, mint baba a csokinak. Nagy böhöm lanos, limuzinos ls még fekete is.
202. Rhea (válaszként erre: 201. - A66308f214)
2007. dec. 7. 10:16
nekünk is daewoonk van :)
2007. dec. 7. 08:47

Én 2001-ben vizsgáztam, elsőre sikerült, imádok vezetni, jugón tanultam, jugónk volt, most vettünk egy nagy bazi daewoot, a jugó után mintha repülőt vezetnék, de mégjobban imádom.

Ja és még most sem tudok parkolni és tolatni.

200. Rhea (válaszként erre: 199. - Mongi)
2007. dec. 7. 00:01

szerintem a Yugo meg a Zastava között csak kinézetbeli különbségek vannak, ugyanolyan lepattant mindkettő. ha másik oktatót választasz, akkkor másik kocsi jár, mert minden tanárnak saját járműve van. az én Lacibácsim Yugozik, a kollégája már Renault-ot vezet, újgenerációsat.

nem kell többet tudnod, mert a kerszeteződés előtt szólnak, hogy éppen jobbra vagy balra kell e menned. meg van 1-2 dolog amit kérhetnek, de azt az oktatód elmondja.

199. mongi (válaszként erre: 197. - Rhea)
2007. dec. 6. 14:29

Húúúúú,de jó,hogy nálunk rövidebb,mint 40 perc!!!!!

Akkor csak annyit kell tudnom,hogy melyik a levo-desno?Mást tényleg nem mondanak,kérdeznek???

Most kicsit megnyugodtam,hogy neked se engedte az elején,hogy mással vezess.Már kezdtem aggódni.Kár,hogy nálunk nem lehet autót választani,hogy ki mivel szeretne menni.A Yugo az valamivel jobb,mint a Zastava,nem?

198. b59d693a46 (válaszként erre: 197. - Rhea)
2007. dec. 6. 14:26

Igen, én is olyankor szoktam elkezdeni bénázni. :)


10 perc? Az igen, de jó lenne, ha itt is csak ennyi lenne! Szerintem is nagyon hosszú a 40 perc. Most, amikor gyakorolunk és már úgy érzem, biztos eltelt egy óra, már mióta megyünk...na, akkor tartunk kb. 40 percnél. Mondta az oktatóm is, hogy nagyon hosszú, annyi minden történhet ennyi idő alatt. :( És olyan forgalom van itt Fehérváron...Sokan azon buknak meg, hogy beszorulnak egy lámpás kereszeződésbe, mert annyi kocsi van, hogy nem tudnak kimenni.

197. Rhea (válaszként erre: 191. - B59d693a46)
2007. dec. 6. 14:18

én is nagyon elfáradok 1 óra elmúltával, lassabban is reagálok, olyankor mindig kikapok.

azért ez a 40 perc nem semmi! én bele is halnék az izgalomba. nálunk egy jó kör a városban, és kész. nem tart tovább 10 percnél. a lényeg, hogy lássák, tudod használni a váltót, feltalálod magad a forgalomban. pakrolni nem kell, nem is gyakoroltuk sosem.

196. Rhea (válaszként erre: 190. - Mongi)
2007. dec. 6. 14:13

az elején ő is kikötötte, hogy NE, de most már lehet szerinte, mert érzem a különbséget a mi kocsink, meg a jó öreg jugo között. aszta, azért nem semmi vezetni ezeket a korcsokat, nem?

itt mindig szerb a vizsgabiztos, lehet otthon nem, bár bánátban...szerintem ott is. elméletileg lehet magyar is.

miért rúgnának ki? ez hülyeség, meg annyit értesz te is. amikor én először vizsgáztam, velem együtt volt egy Éva nevű lányka is, aki '93ban költözött fel a szüleivel pestre, 7 éves volt akkor. a tesztet magyarul írta, és simán ment neki a vezetés is, nem azért bukott meg, mert magyar útlevele volt, hanem mert rajta úgy jön ki az izgalom, hogy nyomja a gázt és suhan, elfelejt lassítani a kanyarban stb. másodszorra letette, de az oktató mondta, hogy még egy kör, és Évike megint 50nel száguldozik a városban :) szerintem te többet értesz szerbül, mint ő.

ja, hát segíteni nem segíthet az oktatód a vizsgán, maxi megbeszéled vele, hogy mozgassa bal és a jobb kezét, ha nem vagy biztos a levo-desnó közti külömbségben. de szerintem a vizsga előtti órákon szerbül beszéljen, ugy mondja, hogy mit csinálj és nem lesz gond.

vizsga temerinben a köv: megírod a tesztet, ha sikerült, ki kell menni a rutinpályához és várni az oktatódra. mikor megjönnek, megcsinálod a kötelező gyakorlatokat, ha sikerül, rögtön indultok a városba. nekem mindig az mondta az irányt, aki mellettem ült. kérdezgetni nem szoktak.

195. b59d693a46 (válaszként erre: 194. - Mongi)
2007. dec. 6. 14:11

Pedig azért az megnyugtató, ha tudod, mire számíthatsz, mi hogy van. Majd biztos mindent el fog mondani.

Jól is esett, nem szokott egyébként megdicsérni. Ma nem tudom, mi volt vele...:)

194. mongi
2007. dec. 6. 14:08

Nálunk még nem tudom hogy van,mert a múltkor mondtam az okinak,hogy lenne pár ilyen jellegű kérdésem,mire annyit mondott,hogy ez még ráér,ha itt lesz az ideje,majd megbeszéljük.

Szóval én semmit nem tudok,max.Rheától kérdezősködöm-bár ő másik városban csinálja,úgyhogy akár még különbségek is lehetnek:)

Az már nagyon jó jel,hogy dicsérget az oktatód,ügyes vagy.

2007. dec. 6. 13:56

Bizony 40 percet vezetni kell. És van egy parkolás is. Ettől jobban félek, mert nem is gyakoroljuk.

Rengeteg útvonal van, húzni kell egyet és azon végigmenni. Nálatok?

192. mongi (válaszként erre: 191. - B59d693a46)
2007. dec. 6. 13:43

Nem mondod,hogy 40 perc!!!Az igy is rengeteg!

Itt megvannak a vizsgaútvonalak?Hány van?Vagy arra mentek majd,amere épp akar a vizsgabiztos?

191. b59d693a46 (válaszként erre: 189. - Mongi)
2007. dec. 6. 13:41

Igen, valószínű, hogy ez az oka.

Engem ma megdicsért az okim hogy ügyes vagyok, mindent tudok, mindent meg tudok csinálni...de figyeljek jobban. Igaza van, 1 óra után érzem magamon, hogy elfáradok és akkor néha az utolsó pillanatban veszek észre egy Stop táblát és hasonlók. :) Szerencse, hogy a vizsga rövidebb, bár biztos, az a 40 perc örökkévalóságnak fog tűnni. :)

190. mongi
2007. dec. 6. 12:42

Rhea!Akkor ez már legalább egy kis plusz dolog a vizsgához,hogy legalább visszakaptad a régi oktatódat.

Neked mit mondott az elején,hogy gyakorolj a férjeddel vagy inkább ne?

Mindig szerb a vizsgabiztos?Magyar nem is lehet?Hátha figyelembe veszik a karácsonyt(ha van bennük kis jóindulat-ugye,ami sose biztos).

Én már gondolkodtam olyanon is,hogy engem lehet,hogy kirugnak majd,mert magyar vagyok,s már egyáltalán nem tudok szerbül.

A vizsga az hogy néz ki?Reggel találkoztok az oktatóddal,vizsgabiztossal,beültök,s indulás?Merre?Ki mondja az irányt?Mást is szoktak kérdezgetni?Az oki ül melletted,nem súghat?Ők beszélgetnek közben,vagy csend van...stb?

189. mongi (válaszként erre: 182. - B59d693a46)
2007. dec. 6. 12:35

Nem gyakorlunk a férjemmel,mert minden óra végén elmondja az oktatóm,hogy NEHOGY!!!!

Nem tudom,hogy Te ültél-e már Zastavában,de az egy elég "kezdetleges"autó,elég nehéz vele vezetni-lehet,hogy azért nem akarja,hogy gyakoroljak,nehogy hozzászokjak a jó autóhoz...Szerintem!

188. b59d693a46 (válaszként erre: 187. - Rhea)
2007. dec. 5. 13:52
:)) Abban én is nagyon bízom! :)
187. Rhea (válaszként erre: 186. - B59d693a46)
2007. dec. 5. 13:41
előző nap szoktunk gyakorolni, mert reggel 8kor van a vizsga, én meg örökké álomkóros vagyok... remélem idén jogsít rak a Jézuska a karácsonyfa alá:)
186. b59d693a46 (válaszként erre: 185. - Rhea)
2007. dec. 5. 13:37
Akkor meg ügyes leszel és azért fog sikerülni. :) Vizsgák előtt közvetlenül szoktatok gyakrolni kicsit, hogy belejöjj? Mi rutin előtt voltunk egy órát, de mivel most ilyen korán lesz, nem valószínű, hogy lesz rá idő. :(
185. Rhea (válaszként erre: 184. - B59d693a46)
2007. dec. 5. 13:29
jaj, nem hiszem hogy jóindulatúak lesznek, a többségi nemzetnek nem karácsonya ez a nap :( nekem 8-kor lesz, mint mindig..
184. b59d693a46 (válaszként erre: 183. - Rhea)
2007. dec. 5. 13:17

Szia Rhea!

De jó, ez jó hír, csak jobb a megszokott oktatóval vezetni! :) 24-én?! Hogy ezek mindig dolgoznak?! Akkor biztos sikerülni fog, csak nem akarják elrontani az ember karácsonyát? :))

Én is megtudtam ma, 20-án reggel 7-kor megyek vizsgázni. Jaj...:(

183. Rhea
2007. dec. 5. 12:42
sziasztok! ma hívott a nyugdíjas oktatóm, hogy mégsem kell a bagós, kellemetlen másik oktatóval vezetnem, megengedték neki, hogy a még le nem vizsgázott diákjait "kivezesse"!!:)) megbeszéltük, hogy dec.17-én hívom, és azon a héten kocsikázunk pár órát, és mondta, hogy az urammal is gyakoroljunk. na, és mikor van a a vizsga? december 24-én..jobb napra nem is tehették volna..:(
182. b59d693a46 (válaszként erre: 181. - Mongi)
2007. dec. 4. 21:01
Férjeddel nem gyakoroltok?
181. mongi (válaszként erre: 180. - B59d693a46)
2007. dec. 4. 20:44

Jaaaa,hát én is mindig izgulok előtte már több nappal-de ennek ellenére most mégis furcsa!

Végülis számítottam rá,hogy lemondja,mert jelezte,csak arra nem számítottam,hogy jövő hétnek is csak a második fele lesz jó.

180. b59d693a46 (válaszként erre: 179. - Mongi)
2007. dec. 4. 20:39

Biztos nem lesz gond akkor sem. De azért nem semmi, hogy így lemondja...:(

Nekem nem hiányzik, mindig izgulok, amikor mennem kell. Már előre tartok a holnap 7 órától, akkor megyek. Pedig nem megy olyan rosszul, de vhogy mindig görcsben van a gyomrom. Remélem idővel elmúlik. :)

179. mongi
2007. dec. 4. 20:31

Lemondta az oktatóm az e heti órákat.Képzeld,rosszul esett,meert mintha hiányozna egy kicsit a vezetés.:))Hihetetlen,de igaz!:)

Legközelebb majd csak jövö hét vége felé tudok menni,s így több,mint 2 hét kimarad.Remélem nem lesz belőle gondom,bár tartok tőle,hogy nem fognak eszembe jutni a dolgok.:(

178. b59d693a46 (válaszként erre: 177. - Mongi)
2007. dec. 4. 14:47

Általában 2-3X megyek, attól függ, hogy ér rá a férjem. A héten holnap megyek és csütörtökön.


Hú, az nem lehetett semmi! Én eddig csak esőben vezettem, az is csak akkor volt, amikor még a rutinpályán voltunk, nem volt annyira zavaró. Sötétben meg még egyáltalán nem vezettem, általában reggel szoktam menni. Biztos, hogy akkor nehezebb, szerintem én nem fogok sötétben menni. Majd élesben...:)

177. mongi (válaszként erre: 176. - B59d693a46)
2007. dec. 4. 14:27

Nem,majd péntek-szombaton megyek,ha addig le nem mondja,mert nem biztos,hogy ráér.

Te hánykor szoktál vezetni,változó?Estefelé,este vezettél már?Ha igen,az hogy tetszik?

Én általában 3-ra megyek,s mindig besötétedik a végére,de azt nem nagyon szeretem.Nem nagyon tudom felmérni sötétben a távolságokat.

Legutóbb meg egy heves(szerencsére rövid) hózápor,havaseső kellős közepébe cseppentünk.Nem volt semmi!Szinte semmit nem láttam,pedig maximumon dolgozott az ablaktörlő.Ott puffogtam magamban félhangosan,mire megkérdezte az okim,hogy ugyan kivel beszélgetek?:)

176. b59d693a46 (válaszként erre: 175. - Mongi)
2007. dec. 4. 14:00

Itt azért van pár lehetőség: eü., rutin, forgalmi. A KRESZ számítógépen megy, az korrekt: vagy tudod vagy nem.

Voltál vezetni a héten?

175. mongi (válaszként erre: 174. - B59d693a46)
2007. dec. 4. 13:50
Nálunk "csak " a forgalmin szoktak meghúzni,ha épp olyan időszak van,amikor kell nekik a pénz.
174. b59d693a46 (válaszként erre: 173. - Mongi)
2007. dec. 4. 13:38
Az jó. Itt még ráadásul buktatnak is. Volt, akinek már mindene megvolt, csak ez volt hátra, ráadásul elsőre át is ment mindenből, ebből meg megvágták tegnap. :( Kell a pénz, ez a vizsga is 3900 Ft, nem árt, ha páran megismétlik azért. :(
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook