Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Készül valaki mostanában KRESZ vizsgára/vezetni? fórum

Készül valaki mostanában KRESZ vizsgára/vezetni? (beszélgetős fórum)

23. 754c7e07c3 (válaszként erre: 20. - Szucs741121)
2007. okt. 30. 21:12

Szia! Én is 3 gyerek mellett tettem le a vizsgát, ne aggódj, neked is sikerülni fog. Az érintőképes vizsga semmiben nem különbözik attól, amikor gyakorolsz a számítógépen. Csak nem klikkelsz, hanem a képernyőt érinted.

Nem lehet elrontani emiatt.


Mindenkinek sok sikert kívánok!

2007. okt. 30. 21:00

"Majd írj holnap,kíváncsi vagyok nagyon,hogy miket fogtok csinálni,hogy ment stb.?"

Ma a rutinvizsga feladatokat csináltuk, tolatás, kapubeállóba beállni szemből és tolatva, Y megfordulás. Ezek már húzósak, nem nagyon érzem még az autót, mikor merre megy tolatva, mennyit kell kormányozni stb. Idővel gondolom, könnyebb lesz, de 9 óra van a rutinra, ami szerintem nagyon kevés. Emelkedőn gyakoroltuk a kézifékes elindulást, majd megint kimentünk a forgalomba. Hát ennyi történt ma, kicsit letörtem, mert nem ment olyan jól a tolatva beállás, de majd gyakorolok a férjemmel kicsit. A szlalomozást is gyakoroltuk, az viszonylag könnyebb számomra.Hát ez volt ma...remélem, lesz ez még jobb is :-)

21. b59d693a46 (válaszként erre: 20. - Szucs741121)
2007. okt. 30. 20:35
Én csak azt tudom mondani, sokat kell gyakorolni. Érintőképernyős, de ez semmi extrát nem jelent. Ha elolvasod a tankönyvet és gyakorolod a programot, sok ismerős kérdés lesz. Nekem mind az volt. Sikerült is előre.
2007. okt. 30. 20:02
Sziasztok˘én is most kezdtem el tanfolyamra járni,nagyon is ideges vagyok mert nem tudom 3 gyerek mellet hogy fogom végig csinálni.Én is kicsit tartok tőle mert soha nem ültem még kormány mögött.Azt hallottam a mstani kresz még nehezebb mert érintő képernyős kresz vizsga lesz. Mit szóltok ehhez?
19. Rhea (válaszként erre: 17. - Mongi)
2007. okt. 29. 23:25

lacibácsi, az oktatóm nagyon rendes figura, csak kicsit kotnyeleskedik..aztán egyszer elmagyaráztam neki, hogy én hogy működöm, és aztán nem nyúlkált a kormány után. nem kiabált, én szóltam rá egyszer erélyesebben..:)

milyen nyelven írod a tesztet? én szerbül kértem, mert előtte kismotorra vizsgáztam, és a magyar fordtás több mint szörnyű! van egy cédém is, én arról tanultam, kis gagyi program, DE rajta van az össze lehetséges tesztkérdés.

18. mongi (válaszként erre: 15. - B59d693a46)
2007. okt. 29. 23:23

Nagyjából igen.

Én is Rheától kérdezősködöm:)

17. mongi (válaszként erre: 16. - Rhea)
2007. okt. 29. 23:21

AZ jó,ha elnézőbbek!!!Jó hír!!!:))

Vladohoz fogok járni,estleg ismered?Zolit is ő oktatta,tud magyarul,s állítólag rendes.(Bár azóta az unokaöcsém már megcáfolta,mert ő úgy hallotta,hogy bunkó...)

A te oktatód azon kívül,hogy mindig belekormányozott,miket csinált még?Milyen tipus,idegbeteg?:)Kiabált is?

16. Rhea (válaszként erre: 14. - Mongi)
2007. okt. 29. 23:17

hááát a vizsgáztatók itt újvidékről jönnek, nagyon szemetek, tudod, balkáni ember betegsége..

nam, nem gyakoroltam az órák között, viszont mostmár nem veszek több órát, majd az urammal kocsikázunk, elmúlt a félelmem.

nem hülyeség a november, állítólag elnézőbbek. kinél vizsgázol?

15. b59d693a46 (válaszként erre: 13. - Mongi)
2007. okt. 29. 23:11

Elképzelhető, bár én nem voltam egy bulizós típus, csak párszor voltam. :-)

Csak kérdezte, hogy próbálkoztam-e már. Mondtam, hogy nem, erre nem szólt semmit. Nem tudom, ez jó pont-e a szemében vagy sem. :-)

Ok, majd írok holnap.

És a Vajdaságban minden így zajlik? Ugyanez a szisztéma, felépítés minden?

14. mongi (válaszként erre: 12. - Rhea)
2007. okt. 29. 23:10

NA,neeeeee!Ennyi orvosi vizsgálatot!Kicsit túlzásnak érzem,főleg így,hogy itt csak szemészhez kell menni.

Akkor vizsgáztatótól is függ,hogy sikerül-e?PL. van rendesebb,meg direkt szivózósabb is?

Te gyakoroltál a vezetések között?

Szerinted nem hülyeség nekem novemberben elkezdeni az egészet?Félek attól,hogy jön a tél,hó,csúszós utak...A férjem szerint NEM.Ezért mertem egyáltalán elindítani dolgokat.

13. mongi (válaszként erre: 10. - B59d693a46)
2007. okt. 29. 23:05
JA,és lehet,hogy össze is futottunk párszor,látom te is korombéli vagy.Sokat jártam SzOTE,JATE bulikba:))
12. Rhea (válaszként erre: 8. - Mongi)
2007. okt. 29. 23:05

én tudtam hogy 2 nap alatt lesz csak meg, de még mindig jobb, mint temerinből beutazni újvidékre. ott is megvan egy délelőtt, de ki kel föl azért 5kor?

voltam vér-pisi, aztán pszichológus, szemorvos, EKG, tüdőkapacitást mértek, meg hallásvizsga, a neuropszihiátert anyum elintézte, tudod, ő ott dolgozik, s a végén minden papirost bevittem és pecsét rá!

én tudtam, hogy elsőre nem fog sikerülni a vezetés, mert nagyon görcsös voltam, meg kicsit feszéljezett is az aoktatóm, mert az a betegsége, hogy állandóan kapkod a kormány után. én meg olyan vagyok, hogy ha valaki állandóan kijavít, akkor hagyom, minek szenvedjek? szeretem magam megtanulni a dolgokat, nem kell hogy fogja a kezem..na mindegy. egyébként én előtte soha nem vezettem, nem is érdekelt. a másodi alkalommal vettem még 10 órát, akkor belejöttem, meg is lett volna a jogsi, ha megállok egy sarkon..de hát én nem álltam meg, és a gonosz vizsgáztató elvágott!

11. mongi (válaszként erre: 10. - B59d693a46)
2007. okt. 29. 23:02

Én majd max. heti 1x tudok járni.Nem mondott rá semmit az oktató.Egy dolognak örült,mégpedig,hogy nem tudok egyáltalán még vezetni.Neked mondott ilyet?:)

Majd írj holnap,kíváncsi vagyok nagyon,hogy miket fogtok csinálni,hogy ment stb.?

10. b59d693a46 (válaszként erre: 9. - Mongi)
2007. okt. 29. 22:53

JATE-SZTE, bólcsészkar, életem egyik legszebb időszaka.

Holnap megyek, utána csak szombaton tudok legközelebb menni. Majd közben gyakorolunk kicsit a férjemmel. Remélem, nem leszek bénább, mindig egyre többet várnak el. Amit első órán tudtam, annak mennie kell(ene) holnap is. Most az ünnep miatt telik el ennyi idő, egyébként 2-3X tudok menni. Amikor a férjem nem dolgozik éppen és vigyázni tud a kislányunkra.

9. mongi (válaszként erre: 6. - B59d693a46)
2007. okt. 29. 22:47

Igen,igen.Én is jobbnak láttam nem Szegeden megtanulni vezetni:)))

(Melyik egyetemre jártál?)

Mikor mész legközelebb vezetni?Hányszor jársz hetente?

8. mongi (válaszként erre: 7. - Rhea)
2007. okt. 29. 22:45

Szia!

Én Kanizsán intézem majd az orvosit,azt mondták ott tényleg aznap megvan.

Milyen dokikhoz kellett menned?


Az az igazság,hogy én is próbálok lelkileg felkészülni,hogy nem biztos,hogy elsőre átmegyek.Hogy érezted,másodszor már sokkal magabiztosabb voltál?

Az a baj velem,hogy ha nem sikerül valami elsőre,az nagyon letör,és teljesen elvesztem a hitet magamban:((

7. Rhea (válaszként erre: 3. - Mongi)
2007. okt. 28. 23:50

szia!

én is otthon voltam orvosi vizsgán, nem tudom sikerült e egy nap alatt elintézned, nekem nem.


én szeptemberben letettem a kreszt, de vezetésből buktam, meg most októberben is. az elsőn azért, mert nagyon bevoltam...a másodikon meg őrült volt a vizsgáztató, bármit csináltam volna, ugyis talált volna kivetnivalót..remélem novemberben végre meglesz a jogsim..

6. b59d693a46 (válaszként erre: 5. - Mongi)
2007. okt. 28. 14:27

Gondolhatod...én is betojtam "csöppet". De azért segített kormányozni is kanyarodásnál, neki is vannak pedáljai, nagy bajt nem tud az ember csinálni :-) Mindenki megúszta...:-)

Igen, általában a suliknak megvan a program, amiből a vizsga áll. Nekem van egy program, az egyik csoporttársam adta, nagyjából ugyanaz, de vannak benne hibák, eltérések. Jobbak azok, amik a sulikban vannak, azok frissítettek. Ha gakorolsz sokat, biztos ismerősök lesznek a kérdések, nekem mind az volt, nem sokat kellett gondolkodnom.

Én is féltem a vezetéstől, de ott már nem volt erre időm. :-) Lehet, hogy jobb is volt így, nem tudom. Eleinte én is nézegettem a pedálokat, aztán ráéreztem, hol vannak, hogy lehet őket kezelni. Menni fog, persze nyillván gyakorlatlan eleinte az ember. Gondolom, mire kedden újra tudok menni, előről kell kezdenia "betanulást". Biztos elszokom tőle ebben a pár napban, bár azt mondta az oktatóm, menjünk ki a férjemmel gyakorolni a rutinpályára, mert nagyon kevés az előírt 9 óra, általában nem szokott elég lenni. De ma és holnap dolgozik, így ez nem jön össze.

Itt olyan 140 ezer körül van, elég sok iskolát összehasonlítottam, kb. egy áron futnak a tanfolyamok. Ha bukik az ember, nyilván több lesz, de remélem, erre nem kerül sor. Itt is lehet részletre fizetni.

Akkor Te jobb áron tudod megcsinálni. Néztem, hogy szegedi vagy, ott én sem mertem elkezdeni a villamos, troli miatt, pedig ott töltöttem 7 évet az egyetem alatt. Imádom, a kedvenc városom! :-))

5. mongi (válaszként erre: 4. - B59d693a46)
2007. okt. 28. 14:15

Úristen!El sem tudom képzelni,hogy beülök az autóba,egy kis gyakorlás és már megyünk is ki élesbe vezetni.

Én a teszttől nem félek,de a vezetéstől egy kicsit igen.Mi van,ha összekeverem a pedálokat,meg ilyesmi:)))?

Akkor azt mondod,hogy a tesztkérdések nagy része azokból a tesztkérdésekből volt,amiket előtte gyakorolgattál?


Itt mennyibe kerül az egész ?Nekem kb. 80.000 lesz,és lehet részletre is fizetni.

2007. okt. 28. 14:09

Orvosi annyi volt, hogy megnézték nem vagyok-e színtévesztő (tudod számokat és betűket kell felismerni sok színes kis golyóból) és leolvastatták a táblát, hogy jó-e a szemem. Nem tudom, másnál is ennyi-e a dolog, de kb 5 perc alatt kész volt, a doki bent sem volt, mert el kellett mennie.

A kresz nem volt vészes, elsőre sikerült és 100 %-os lett, igaz tanultam is rá és bejártam gyakorolni számítógépen az autós suliba. Szinte minden kérdés ismerős volt, ezért ha van rá lehetőség, ki kell használni és minél több kérdéssort megcsinálni.

Tegnap egy órát gyakoroltunk a rutinpályán, elindulás, megállás, egyesbe, kettesbe kapcsolás, szlalom, tolatás. Szóval, belevágtunk a sűrűjébe. :-) Egy óra után meg kimentünk a forgalomba. Azt hittem, viccel az oktató, de nem! Egyszer lefulladt egy lámpánál, de aztán nem volt gond, asszem nem voltam annyira béna. Roszabbra számítottam, nem tudtam előtte vezetni.

2007. okt. 28. 14:01

Szia!

Én még csak most fogom intézni az orvosi vizsgát(talán nov.8),s utána jöhet a többi.

Én nem itt M.O.-on fogom megcsinálni,hanem Vajdaságban,mert szerintem ott talán kissé könnyebb.

Az orvosi vizsgálat miből állt?

A kresz vizsga milyen volt?

Milyen volt az első vezetés?Tudtál már előtte is vezetni?

2007. okt. 28. 13:55

Szia Mongi!

Én most 25-én tettem le a kresz vizsgát, tegnap volt az első gyakorlati órám. Mire vagy kíváncsi?

2007. okt. 28. 13:50

Sziasztok!

Tapasztalatokat cserélnék olyan emberekkel,akik szintén most határozták el,hogy jogsit akarnak,ill. olyanokkal is akik tudnak pár jó tanáccsal szolgálni(tapasztalatból) a vezetés tanulással,vizsgázással kapcsolatban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook