Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Készül valaki mostanában KRESZ vizsgára/vezetni? fórum

Készül valaki mostanában KRESZ vizsgára/vezetni? (beszélgetős fórum)

2007. nov. 27. 19:28
Nekem már megvan, de én mondom, sok szerencse kell hozzá... olyan kérdéseket szoktak feltenni, hogy pont elbukj...
142. mongi
2007. nov. 27. 19:21

Ja,amit még akartam írni,hogy nekem legtöbbször a fékezéssel van gondom.Mindig erősen fékezek.

Úgy tanultuk,hogy fék,s ha már úgy hallom,hogy lefulladna az autó,akkor kuplung.Eddig oké,de mostanában már sokszor úgy kell csinálnom,hogy kuplung,majd fék-a helyzetből adódóan.

Ti hogy tanultátok ezt?

141. mongi
2007. nov. 27. 19:11

PéDé,itt a 20 óra az pontosan mit jelent?20 alkalom,vagy 20x2 óra?

Te mikor kezdtél vezetni pontosan?

140. mongi
2007. nov. 27. 19:10

Na,megint voltam vezetni-tegnap és ma.Most mindkét nap csak a városban furikáztunk,jobbra fordulás,balra fordulás,besorakozás stb.Tegnap még elég kaotikusnak éreztem az egészet,de mivel a végén megdícsért,így ma már nagyon bátran vágtam neki,s ma már nem volt olyan átláthatatlan.Egyszóval rosszabbra számítottam...:)

Egész jókat beszélgettünk.Vettem a bátorságot,s elkezdtem kérdezgetni:)Már az elején rátaláltam a favorit témára:a vadászat-na,erről aztán tudott beszélni.(Nem úgy,mint másról)

Jövő héten majd csak pénteken megyek megint.Kérdeztem,hogy nem hátráltató tényező-e,hogy most több mint egy hét marad ki,de azt mondta nem.Majd látjuk!

139. b59d693a46 (válaszként erre: 138. - Mongi)
2007. nov. 25. 23:19

Ja, ti egyszerre tanultok mindent. :-)


Sokáig nem éreztem, most már igen. Azt hiszem. :-) De más oszlopok közé beállni, mint ha kocsik közé kell! Már maga a tudat is idegesít, pedig az oszlopoknak sem mentem neki soha...mégis, be vagyok tojva. Majd gyakoroljuk ezt is a férjemmel, rutinon is sokat számított, hogy rengeteget gyakoroltunk. Mondta is az oktatóm, hogy ha tehetjük, a parkolást gyakoroljuk, persze forgalomba nem mehetünk ki, de eldugottabb helyen a parkolást majd kipróbáljuk párszor.


Azért ha ki és be tudtál állni azután, hogy elmagyarázta, biztos, hogy érzed a kocsit és ügyes vagy. :-)

138. mongi
2007. nov. 25. 23:11

Nekem legutóbb ki kellett állnom,úgy hogy előtte elmagyarázta,hogy hogyan kell:)Mi ilyen kamikaze módon tanuljuk a dolgokat:).Persze ilyenkor azért sokat segít.Nanááá!Utána még gyakorolgattunk hasonlókat,de nekem rendesen izomlázam lett tőle.

Te érzed már kb.,hogy hol az autó eleje-hátulja?Én NEM!

137. b59d693a46 (válaszként erre: 136. - Mongi)
2007. nov. 25. 23:03

Akkor meg mit kislányomoz? :-)


Akkor jó, azt gondoltam, nehezebb, ha még a szabályokra is közben kell figyelni. Nekem először a forgalomban vezetés is iszonyú nehéznek tűnt a rutinpálya biztonsága után. :-)


Igen, legutóbb egyáltalán nem szólt, hagyta, hogy kibontakozzak. :-) Csak azt mondta, hogy merre menjek, és ha nem váltottam, szólt, hogy 3.-t, 4.-t kapcsoljak.


Tudod, mi a rutinpályán tanultuk a parkolást, beállást balra hátramenetben, padka mellé jobbról tolatni stb. De ott oszlopok voltak. A múltkor egy nagyáruház parkolójában kellett 2 kocsi közé betolatnom, hááát...leizzadtam közben. :-) Segített kormányozni, egyedül nem is mertem volna. :-) Pedig azt is gyakorolni kell, mert vizsgán feladat a parkolás. Eddig csak ez az egy alkalom volt, többet még nem gyakoroltunk. Ettől félek is. Nem megy túl jól, úgy érzem. És neked? Ti gyakoroljátok?

136. mongi
2007. nov. 25. 22:53

Sztem az én okim is olyan 50-55 év közötti lehet,de nem néz ki annyinak.

Igen,én is hallottam,hogy a férfiak sokszor nyomulak.Féltem is mikor elkezdtük a vezetést,de eleve leszögeztem mindenkinek(persze neki nem),hogy ha egyszer is próbálkozik valamivel,én azonnal abbahagyom a tanulást,nem érdekel a kifizetett pénz se.Szerencsére nem olyan tipus,és a pénzt is részletekben fizetjük,tehát ilyen problémám nincs.

Mi úgy szoktuk,hogy mindig szól előre,hogy jövő hétre melyik részt nézzem át a könyvben.Most pl. a településen belüli közlekedés volt a házi feladat.Gondolom holnap csak városon belül fogunk vezetni.:(Biztos húzós lesz.

Azt kell mondanom,hogy egyáltalán nem nehéz így vezetni,hogy még nem volt meg a teszt(előtte már a próbatesztre úgyis megtanultam a dolgokat),mert ő még mindig mindent mond nekem.

Ti már úgy vezettek,hogy ő csak akkor szól,ha hibázol,amúgy engedi,hogy csináld,amit jónak látsz?

Neked hogy megy a tolatás-parkolóból kiáállás?

135. b59d693a46 (válaszként erre: 134. - Mongi)
2007. nov. 25. 22:38

"Kislányom", ez nagyon jó! :-))) Olyan öreg az oktatód?


Persze, függ az oktató természetétől is, de egy fiatabb férfi oktatóval nem biztos, hogy mindent megbeszél az ember, így is az a hírük, hogy "nyomulnak". Nálunk most is rúgtak ki ezért oktatót. A nővel talán ezért lehet közvetlenebbnek lenni. Nem érti félre. :-)

Az enyém olyan 55 körül van, nem tudom pntosan. Tegeződünk, sok mindent elmesélt magáról, szeret beszélgetni. Ettől függetlenül be is tud szólni, ha vmi nem sikerül. Én is észrevettem magamon, hogy a vége felé, amikor fáradok, többet hibázok. Neked nehezebb, mert most tanulod a kreszt is, gondolom azt is magyarázza, arra is figyelni kell. Nekem meg alkalmaznom kellene, amit elméletben megtanultam. De van pl, hogy nem veszek észre egy 30-as táblát, akkor persze szól. :-)

134. mongi (válaszként erre: 133. - B59d693a46)
2007. nov. 25. 22:27

Hááát...nem nagyon szoktunk beszélgetni,pedig én már úgy érzem,hogy tudnék a vezetés mellett.Az elején próbálkoztam,de olyan tőmondatokban válaszolt mindenre,hogy elment a kedvem a beszélgetéstől és azt hittem nem szokás ilyenkor másról beszélni csak a vezetésről:)Sztem nem csak attól függ,hogy férfi vagy nő az oktató,hanem,hogy eleve milyen természetű.

Ti tegeződtök?Hány éves az oktató?

Nálunk ő tegez,én magázom,bár ez kevésbé zavarna,ha nem mondaná állandóan azt,hogy kislányom!


Én,személyszerint a múlt órán már meg voltam elégedve magammal,annak ellenére,hogy egy csomót hibáztam-de hát most tanulom!!!Ő biztos kevbésbé volt megelégedve.Sajnos nálam (még)úgy van,hogy az óra vége felé már elég sokat rontok,s kezdem keverni a dolgokat.

133. b59d693a46 (válaszként erre: 132. - Mongi)
2007. nov. 25. 21:29

Akkor nektek többet kell. Nálunk 9 óra a rutin, 20 óra a forgalom. Utána lehet vizsgázni. Azt mondta, szerinte menni fog karácsony előtt. Én is korainak találom, de majd meglátjuk.


2 órát szoktunk egyben vezetni, szinte végig beszélgetünk. Mint kiderült egy városból költöztünk ide Fehérvárra, így rögtön volt közös téma. Eleinte annyira kellett koncentrálnom, zavart, ha beszélt, de pl. tegnap nagyon jó volt, végig beszélgettünk, így gyorsabban ment az idő, meg én sem görcsöltem. Beszélünk a vizsgáról is, meg minden másról. :-) Jó kapcsolatban vagyunk, úgy érzem. Talán egy nővel közvetlenebb kapcsolatot lehet kialakítnai, mint egy férfival.


Dehogy vagyok profi! :) Jobban megy, mint eleinte így 6 óra után, de mindig csinálok 1-2 hülyeséget. :-)


Te hogy érzed, hogy haladsz? Jól megy?

Ti nem beszélgettek közben?

132. mongi (válaszként erre: 131. - B59d693a46)
2007. nov. 25. 20:23

Én most vagyok túl a 6. órán,és 40-et kell levezetni.Azt nem tudom,hogy ez mind kötelező-e,de én mindenképpen meg szeretném csinálni mind,amennyit csak lehet.:)

Te jó ég,te már Karácsony előtt vizsgázol???Akkor te már most profi vagy,nem?!:)Neked hány órát kell vezetned?


Egyébként,milyen a kapcsolatod az oktatóddal,szoktatok másról is váltani pár szót,vagy csak a vezetésről,vagy nem is beszélgettek?


Az az igazság,hogy első óráimon próbáltam pár dolgot/szabályt kérdezni az oktatómtól,de csak annyit mondott,hogy várjak,majd tanuljuk.Tehát,nem válaszolt.Engem már érdekelnének a vizsgával kapcsolatos dolgok(szeretek naprakész lenni:)),de nem merek róla kérdezni:))Még!

131. b59d693a46 (válaszként erre: 130. - Mongi)
2007. nov. 24. 22:05

Nem nevetek, és egyáltalán nem hülye kérdés. :-) Komolyan. Elgondolkodtató. Nem tudom, mi a teendő, elvileg a záróvonlat tilos átlépni...de hát ha nagyok a kátyúk...nem tudom. Itt nincs ilyen gond, nem merült fel. Nyugodtan kérdzed meg, ezért aztán nem fog hülyének nézni, sőt látja, hohy gondolkodsz.


Igen, szerintem ritkán dicsérnek, annál többet kritizálnak. :-) Persze mindig van vmi, akkor megjegyzi: "Mit csinálsz? Most miért kellet ez?" stb. Kérdeztem tőle ma, jobban ment-e mint a múltkor? Erre mondta "halkan", hogy "Jó volt". :-) Meg hogy karácsony előtt biztos mehetek vizsgázni. Ajaj...nagyon közel van. :-)


Neked mennyit kell vezetni vizsgáig?

130. mongi (válaszként erre: 129. - B59d693a46)
2007. nov. 24. 21:31

Nem merem:))),na jó!Pl.ha záróvonal van és az út széle nagyon kátyús,óriási lyukak vannak,akkor mi a teendőd?:)))Ne nevessetek lécci!!!:))))


A te oktatód is mindig talál valami javítanivalót?Az enyém is.Állandóan csak javít,ritkán és halkan dícsér:)

129. b59d693a46 (válaszként erre: 128. - Mongi)
2007. nov. 24. 20:53

Pont ma kérdztem az oktatómat, a lefulladás nem bukás. Én is lefulladtam rutinon, mégsem húztak meg.

Ma voltam harmadszor, azt mondta az oktatóm, jó volt. Ez már nála nagy dicsértenek számít. :-) Persze ezt is ki kell provokálni, magától csak a hibát jegyzi meg.

Milyen kérdésre gondolsz? Írj egy példát, szerinted, mi "tök hülye" kérdés. :-)

128. mongi
2007. nov. 24. 20:47

Az az igazság,hogy én tudok tök hülye kérdéseket is feltenni ám!:))(Persze aki már régóta vezet,annak könnyű):)

Rhea,nálunk,ha lefulladsz,az bukás is egyben?Vagy vannak kivételek?

Én pont tegnap hallottam,hogy itt nem számít hibának,ha valaki lefullad.PéDé?

127. b59d693a46 (válaszként erre: 125. - Mongi)
2007. nov. 24. 10:11
Igen, inkább most kérdezzek, mint vizsgán bukjak meg vagy rosszul csináljak vmit, amit nem mertem megkérdezni. Elvégre azért ül melletted...:-)
126. Rhea (válaszként erre: 125. - Mongi)
2007. nov. 23. 23:02
szerintem is kérdezd nyugodtan, azért(is) van, nem? én is kérdezgettem, néha jókat derülhetett rajtam :)
125. mongi
2007. nov. 23. 20:22

Ti mindenfélét megmertek kérdezni az oktatótól?Akár banális dolgokat is?

Én nem,de a párom szerint nyugodtan kérdezgessem:)

124. b59d693a46 (válaszként erre: 121. - Mongi)
2007. nov. 22. 16:48

Elvileg 2X40 percet kell, azaz kb. másfél órát, de nekem eddig mindig 2 óra volt. Igaz, közben az oktató elintéz ezt-azt, ha ezt leszámítjuk, kb. másfél óra nekem is. ma voltam másodszor forgalomban, már jobban ment, persze van még mire figyelni. :-)


Igen, itt nem kell az eü. dolgozóknak külön vizsgázni, én legalábbis így tudom.

123. Rhea (válaszként erre: 122. - Mongi)
2007. nov. 22. 16:20

nem választottam, Lacibácsi ajánlotta a kollégáját, az uramnak ő volt az oktatója. eleve lehetett volna ő az oktatóm, de dohányzik, és láncdohányos, én meg mióta leszoktam, utálom a cigifüstöt..nemtom mi lesz majd velem mellette, igaz nem szándékozok sok órát venni..

húúú, nemtom. asszem első nap csak a faluban köröztünk és másfél óra elteltével a házunk előtt kötöttünk ki, igy akkor másnap lehetett, de csak megmutatta a kötelező feladatokat és segítséggel "megcsináltam". aztán persze minden órán gyakoroltuk.

122. mongi (válaszként erre: 120. - Rhea)
2007. nov. 22. 13:33

Most választottál új oktatót vagy eleve ők adtak új embert?

Ti mikor mentetek rutinpályára először,hanyadik órán?


Akkor jól emlékeztem,hogy Barnabás is decemberi gyerek.Tamás is:))

121. mongi (válaszként erre: 119. - B59d693a46)
2007. nov. 22. 13:31

Ti 120 percet vezettek mindig?Mi csak másfél órát,ami 2 órának számít.

Nekem is az a bajom,hogy én nem vagyok megelégedve saját magammal.Tényleg nehéz a forgalomban vezetni.Észrevettem,hogyha pl. akár 5 dologra is sikerül koncentrálnom,egy mindig elmarad,vagy elfelejtek rá figyelni.Pedig elméletben olyan könnyű!:)

Nekem nem lesz külön elsősegély vizsga,mert egybe van a teszttel,de amúgy meg egészségügyben dolgoztam.Itt azoknak nem is kell,ha jól tudom,nem?

120. Rhea (válaszként erre: 117. - Mongi)
2007. nov. 21. 21:16

mondta, hogy megy nyugdijba, de csak januártól. aztán a vizsag előtti héten hivtam, s akkor mondta, hogy még egy órát mehetünk, de azt már "feketén", persze a felettesei engedélyével..merthogy nyugdijjazták.


(Barnabás december 19-én lesz 1 éves)

119. b59d693a46 (válaszként erre: 118. - Mongi)
2007. nov. 21. 20:44

Igen, a rutinpályán kezdtünk, oda már nem megyünk vissza. :-)


Most a forgalmi vizsgára készülünk, ami azt jelenti, hogy 2 órán át autózunk a városban. Nem annyira tetszik, nem vagyok megelégedve magammal. :-( Jóval nehezebb, mint a pályán, sokkal több dologra kell figyelni, de hát ezt már Te is tudod. :-)

20 óra kötelező vezetés után lehet menni forgalmi vizsgára. Remélem, sikerül ez is elsőre, mert januárban elmegy az oktatóm Hollandiába hosszabb időre és nagyon nem szeretném, ha más oktatóval, más kocsival kéne befejeznem a dolgot.

Közben még meg kell csinálnom az elsősegélynyújtó tanfolyamot jövő hétvégén. Remélem, azzal sem lesz gond.

Nálatok van ilyen egészségügyi vizsga vagy hasonló?


Nem tudom, milyenek ott a szabályok, nincs összehasonlítási alapom. :-)

118. mongi (válaszként erre: 116. - B59d693a46)
2007. nov. 21. 20:38

Igen,belevágtunk:)

Ti miket csináltok mostanában?Mi az amit szeretsz,mi az amit nem?

Ti rutinpályán kezdtétek,ugye?



Nekem azt mondta az oktatóm,hogy ő tulajdonképpen nem a vizsgára készít fel,hanem megtanít vezetni,s annak a folyamatnak lesz a része végülis a vizsga.Egész jól hangzik!:)


Átnézte az itteni kresz könyvet,s szerinte itt könnyebbek,lazábbak a szabályok.Hááát...ezzel én azért nem értenék egyet!

117. mongi (válaszként erre: 115. - Rhea)
2007. nov. 21. 20:34

Hogyhogy nyugdíjba ment az oktatód?Ezt tudtad előre?

(Más:Mikor is van a fiad szülinapja?)

116. b59d693a46 (válaszként erre: 113. - Mongi)
2007. nov. 21. 20:25

Na, jól belevágtatok a közepébe. :-) Furcsa nekem, hogy így van, de ezt már megtárgyaltuk. A lámpás kereszteződés már engem is idegesít, én is lefulladtam már párszor, most már parázok előre, amitől persze még bénább vagyok. :-( Én holnap megyek másodszor a forgalomba, de szinte végtelennek tűnt az a 2 óra, amit vezettem. Nem nagyon élveztem. :-)

Ügyes legyél! Mondom én. :-)))

115. Rhea (válaszként erre: 112. - Mongi)
2007. nov. 21. 19:35
engem már csak az anyagi oldala bánt, mert most megint 30 európai valutát kell leperkálnom, ráadásul ott lesz karácsony, előtte meg a fiam szülinapja, jobb helye is lenne annak a pénznek...:(
114. Rhea (válaszként erre: 113. - Mongi)
2007. nov. 21. 19:33

a yugonak is pont olyan nehezen tekerhető kormánya van, mint a zastavának :))

háát, a mi falunk a község székhelye, de kisváros is lehetne :) de nekem akkor is város, ha olyan icikepicike, mert a szülőfalum és szeretem! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook