Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Készített-e valaki házilag krétafestéket? fórum

Készített-e valaki házilag krétafestéket? (tudásbázis kérdés)


5. Dina2 (válaszként erre: 4. - KreaSarok)
2018. aug. 17. 11:32

Hát igen, az ilyen dolgoknál azt nemigen mutatják be, milyen tartósak a szépen összerakott cuccok...

És a diszperzit helyett latex festék?

2018. aug. 17. 10:50

Én fa-felületre biztosan nem kennék diszpit. Akkor sem, ha kezelt az a fa felület.

A wax és a lakk biztosan tartóssá teszi felülről, ha meg tud rajta tapadni - bár efelől is vannak kétségeim. A fa, vagy a lakkozott felület viszont nem nagyon szereti a diszperzitet.

Akinek mégis sikerült, annak szerencséje volt, de a tartóssággal kapcsolatban vannak kétségeim.

3. Dina2 (válaszként erre: 2. - KreaSarok)
2018. aug. 17. 10:07

Bútorokat festenék, van közötte magasfényű, laminált és lakkozott fabútor is.

Böngészgettem a cikkeket a házi készítésű krétafesték-utánzatról és ráfutottam egyre, ahol sima beltéri diszperziós festék+fehér gipszpor+szinezőpaszta keverékével festenek le bútort, amit utána waxolnak, vagy parkettalakkal tartósítanak.

Lehetséges ez? Hogy pl sima poli farbe platinum kész festékkel variálok?

2018. aug. 17. 09:48

Szia!


Én sokat kísérleteztem ezzel. :-)

Ami végül bevált, és évek óta alkalmazom: OBI-s selyemfényű, vízbázisú zománcfestéket színezek temperával.

Mondjuk lényeges tudni , hogy mit szeretnél festeni vele, bár ez a "keverék" nekem eddig szinte mindenre jó volt.

[link]

2018. aug. 17. 09:13
Érdekelne, hogy milyen fajta festéket használtatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook