Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kérhetem-e a kisfiam felvételét az óvodába az alábbi alapján? fórum

Kérhetem-e a kisfiam felvételét az óvodába az alábbi alapján? (tudásbázis kérdés)


19. marcsix (válaszként erre: 17. - C95c921ae7)
2009. dec. 10. 13:20
Most nem veszik fel az oviba az uj helyre. :( Talán majd szeptemberre. Év elején megpróbáljuk, hiszen lassan a kisasszonyt is íratnom kell :D Bár még csak most lesz egy éves :)A végén együtt járnak majd oviba :D
2009. dec. 10. 13:20
Törvény írja elő, hogy a már felvett gyermeknek biztosítani kell a folyamatos ellátást. Ezt onnan tudom, hogy nekem is volt ilyesmivel még régebben probléma. Nálunk az ovi nyáron 2,5 hónapra bezárt ( a teljes suliszünet). Nincs helyettesítő ovija, mert a Főváros alá tartozott nem kerülethez. Sehova sem akarták befogadni arra az időszakra amikor nem voltunk nyaralni (csak egy nagypapa van).A fővárosi illetékes hatóság nyilatkozott hogy a gyermeket köteles átvenni a körzetes ovi.
17. c95c921ae7 (válaszként erre: 16. - Marcsix)
2009. dec. 10. 13:01
Na mi újság ovi ügyben?
2009. okt. 29. 16:36

Nálunk is kérték az igazolásokat, kettő még itt sorakozik nálam, nem is tudom hogy bevigyem e a régi oviba. Igazán kiiratni sem kellett, csak kivették a létszámból, mivel még nem ovodaköteles a fiam. Azért remélem, hogy felfogják venni. Az a fél nap nekik talán már nem fog sok vizet kavarni... A gyerekemnek viszont nagyon nagy dolog lenne.


Köszönöm hogy hozzászóltatok a kérdésemhez.

2009. okt. 29. 15:34
Nálunk is kérik az igazolást.
14. becseiagi (válaszként erre: 13. - Taylor1977)
2009. okt. 29. 11:59
Tőlem meg egyfolytában azt kérnek! :D
2009. okt. 29. 11:34

Én tőlem még soha nem kértek igazolást az oviban hiányzás miatt. A férjem külföldön dolgozik és mikor itthon van a gyerekeket sem szoktam oviba vinni.

Szerintem attól függ mekkora település. Ha kicsi és csak 1 ovi van szerintem kötelesek felvenni.

2009. okt. 29. 11:17
Ezek szerint akár "asztalra csaphatok" ha nem akarnák felvenni?
2009. okt. 29. 11:15
Én elhiszem azt is ha nincs hely, de ha fiam nem alszik ott akkor mindegy mennyi hely van 8-12 -ig bárhol elfér tán..A régi oviból már ki lett íratva, de orvosi igazolásom az van, mivel, pont beteg volt.
2009. okt. 29. 11:14
Szerintem ovi válogatja. Mikor a kisfiam ovis volt és megszületett a hugi az egyik oviból ebéd után el kellett hoznom, aztán mikor átmentünk másik oviba ott nem volt semmi probléma. Ott maradhatott délután is.
9. becseiagi (válaszként erre: 7. - Marcsix)
2009. okt. 29. 11:09
Hát az én véleményem, hogy ha van hely, akkor kötelesek felvenni. Az viszont mindenképpen jó pont lesz az óvodánál, hogy csak délig szeretnéd járatni. Szerintem azért kell, hoyg felvegyék, mert hivatalosan óvodás, és aki hiányzik x napot, annak igazolással bizonyítania, hogy miért hiányzott meg ilyenek. Vagy rosszul jár az agyam?
8. marcsix (válaszként erre: 6. - Becseiagi)
2009. okt. 29. 11:07
Nagyon aranyos vagy, tényleg nem szeretnék várni, mivel a fiamnak nagyon társaság hiánya van. Jó lenne ha tényleg így lenne.
7. marcsix (válaszként erre: 5. - Novehaki)
2009. okt. 29. 11:05
Igen ezt tudom. VIszont azt hallottam, hogy igy is sokan vannak. Én csak délig járatnám, a régi helyen sem aludt ott.
6. becseiagi (válaszként erre: 5. - Novehaki)
2009. okt. 29. 11:01
De ő nem akar 5 éves koráig várni még. Az óvodába 3 éves korától járhat, és ha be volt íratva már, akkor óvodás! Ha elköltöztettek, szerintem kötelesek felvenni, hogy nem szakadjon meg a közösségi élete a gyermeknek.
2009. okt. 29. 10:58
SZERINTEM BE FOGJÁK VENNI, DE AMÚGY 5 ÉVESEN ÓVODAKÖTELETT, HA JÓL TUDOM.
2009. okt. 29. 10:54
Sajnos rossz a billentyűzetem, így lassan tudtam csak írni. :)
2009. okt. 29. 10:53
Segítséget szeretnék kérni. Elköltöztünk másik városba. A (februárban 4 éves lesz)kisfiam óvodásvolt a régi helyen. Kiváncsi lennék, van e olyan törvény, vagy valami amivel ragaszkodhatok, hogy felvegyék. Mivel van egy huga aki 9 hónapos, így vele itthon vagyok. Viszont a fiamnak társaságra lenne szüksége, mivel nincs senkije, csak én,az apja, és a huga. Anyukámék pedig 170km-re laknak.
2009. okt. 29. 10:52
mi is a kérdés?
2009. okt. 29. 10:48
óvodáróló szóló törvények SEGITSETEK

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook