Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Keresek egy társat a fogyáshoz fórum

Keresek egy társat a fogyáshoz (beszélgetős fórum)


1 2
9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2019. nov. 23. 13:54

Tudomásom szerint a cukorbetegeknek meghatározzák a napi kalória, ill. szénhidrát keretét, azon felül nem mehetnek. Ill. jó lenne, ha azokat a határokat tartani tudnák.


A legtöbb ember attól lesz cukorbeteg, hogy mértéktelenül fogyasztott olyan ételeket, amelyeket nem kellett volna.

Ahhoz az adaghoz viszonyítva érezheti azt, hogy éhezik, de ha betartja az orvosi előírásokat, előbb-utóbb a gyomor és a szervezet megszokja a kevesebbet is. És majd azok után beindul a fogyás is, ha mellé a napi mozgás is párosul.

8. bnedora (válaszként erre: 7. - Channa*)
2019. nov. 23. 10:48
A koplalás éhezést jelent, de ha valaki eszik bármit, akkor már nem éhezik. Egy cukorbeteg nem ehet akármikor, a 2,5-3 órát jó ha betartja. Aki napi 5-6 alkalommal eszik, az nem éhezhet.
2019. nov. 23. 06:58
Kicsit azért inzulin mellett is lehet koplalni, azaz nem kell minden alkalommal nagy mennyiség enni, hanem elég néhány falat.
6. bnedora (válaszként erre: 5. - Hanka101)
2019. nov. 22. 22:56

Kenyér helyett túrót, sajtot eszek, paprikát, paradicsomot. Sok zöldséglevest főzök, sült húshoz salátákat csinálok.

Sajnos, mint írtam, nem sokat mozgok, pedig van futópadom. Sokat ülök a gép előtt, ami nem jó.

5. Hanka101 (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2019. nov. 22. 20:36

Szia Bnedora!!


, A kenyeret mivel potolod?? Vagyis mit eszel helyette??

Mit sportolsz ill mozogsz.??

4. bnedora (válaszként erre: 3. - Gyöngyvirág23)
2019. nov. 22. 13:43
Na, ez nagy probléma nálam, mert inkább leülök ide a gép elé, minthogy elmenjek sétálni (itthon, mert ha elutazom, ott mindig sétálok), vagy a futógépen sétálnék.
2019. nov. 22. 13:24

Sziasztok!

Én egy kicsit fiatalabb vagyok mint Hanka, nem vagyok inzulinos cukorbeteg, de fogyni szeretnék, Az elmúlt 3 hónapban 2 nagyműtétem + 1 kisebb volt aug. elejétől szinte fekszem , vagy kíméletesen mozgok.Egyszóval sokat fogytam, utána sokat híztam.Én most a fehérjedús táplálkozást próbálom meg újra, mert az segített, de étkezést nem lehet kihagyni. 3-szor közben semmi.Tudom nektek legalább 5-ször kell. Nagyon jól írta Bnedora

mit nem lehet, de a kulcsszó a mozgás.Minnél többet mozgol, annál hatékonyabb a súlyvesztés.Én így már fogytam 30 kg, csak valahogy mindig fel-fel kúszott 1-1 kg.Most megint belevágtam, a reggelim 1 rántotta volt paradicsommal.

2019. nov. 22. 12:58
Én is inzulinos cukorbeteg vagyok. Nem kell koplalni egy inzulinos betegnek. Én egy hónapja nem eszek kenyeret, csak néha krumplit, tésztát, rizst, de valóban ritkán. A cukrom jónak mondható, és fogytam is. Alig eszek valamit, és nem vagyok éhes.
2019. nov. 22. 12:37
Igen, de nem úgy , ahogy érteni szokták. Én egy velem idős 68-70 éves nőt keresek , aki lehetségesnek tartja, hogy cukorbetegként ebben a korban képes az ember lánya fogyni, Jelenleg 105 kg vagyok és utálom. Nem bírok utazni.Nem bírok koplalni , az inzulin miatt.Kipróbáltam már több átveréses fogyasztószert, teát stb. Semmi változás.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook