Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kenyérsütő gépbe rendes élesztő mehet? fórum

Kenyérsütő gépbe rendes élesztő mehet? (tudásbázis kérdés)


1 2
13. Lávli* (válaszként erre: 11. - Boldognagyi)
2020. márc. 17. 21:42

Az én gépem Russel Hobbs, de gondolom az üst kivétele és behelyezése nagyon nem tér el a két típusnál.

Az a lényege, hogy erősen bele kell szorulnia a gépház aljában lévő kis fém akármibe, bátran kell ide oda mozgatni feszegetni kis mozdulatokkal apránként, mintha fogat húznál 😀

Ezt tényleg jó begyakorolni, mert a megsült kenyérrel teli forró üsttel ezt még nehezebb megcsinálni. 😀

Nekem két konyharuha segítségével sikerül, a gép szélére támaszkodva az egyik kezeddel tarts ellent az üstnek.

12. PöttyösPanka (válaszként erre: 7. - Bozsu55)
2020. márc. 17. 21:31
Én is kovásszal sütök kenyeret. Sokkal egészségesebb bármilyen más kenyérnél.
2020. márc. 17. 21:21

Sziasztok!


Ma kaptam kézhez egy Hausmester HM1302 kenyérsütő gépet. Hogy kell az üstjét kivenni tudja valaki?

A használati utasításban azt írják, gyakoroljam az üst ki és behelyezését. De azt,hogy hogyan arról nincs egy betű sem. Mindenféle módon mozgattam de áll benne az üst szilárdan.

10. PöttyösPanka (válaszként erre: 7. - Bozsu55)
2020. márc. 17. 20:59
2020. márc. 17. 20:59
Mehet persze. Nem kell annyit futtatni sem mint a liofilizált élesztőt. Kevesebb kell belőle mert kinyomja a gépből a matériát.
8. Guruljka (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2020. márc. 17. 20:22
Jaj, de mégis, zsiradékot néhány recept javaslatára igen. Tényleg.
2020. márc. 17. 20:12

Van fent sok videó kovászkészítésről, lépésről lépésre

Én nem szaladgálok élesztőért...ma reggel el is indítottam az anyakovászt...

6. Csalános (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 17. 20:12
A hagyományos adag: 50 dkg.liszthez 2 dkg. friss élesztő. Ha az élesztő már állt vagy 2 hetet hűtőben, az ereje csökken. 75 dkg.liszthez 2,5 dkg. élesztő. Nem kell várni a keléssel, mert a sütő melegszik és hamar keleszt. Pohárban csinálod a kovászt, 2-3 dl. tej, egy kockacukor és az élesztő bekeverve. Azonnal teheted a liszttel a gépbe. Több élesztő ne legyen, mert megtalálja az útját és kijön a gépből!!! Különben a por élesztő is nagyon jó pont a túlkelés miatt.
5. Guruljka (válaszként erre: 4. - F047cd7294)
2020. márc. 17. 20:08
Én gép nélkül sütöttem kenyeret egy darabig, de sosem tettem bele se tejet, se zsiradékot, semmilyet.
2020. márc. 17. 20:02
Igen, és én feloldom nagyon kevés tejben. A zsiradék helyett vajat teszek bele a lisztbe, finom kenyér lesz belőle!
3. akinomuj (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 17. 19:48

60 dkg liszthez nekem elég 1 dkg rendes élesztő futtatás nélkül, nulla cukor, 1 kk só, pici olaj, 4 dl víz. 4 órás program.

A gond inkább az, hogy nem lehet kapni élesztőt mostanában.


Limara péksége az oldal neve, ahol sok infót kapsz élesztő, kovász stb. témában, kenyérsütőgépes és hagyományos kenyérsütéssel is; keress rá.

2020. márc. 17. 19:26

Rendes élesztőt nyugodtan!

De csak egy egész élesztő egyharmadát használd, mert nagyon kidagad a gépből különben a tészta (tapasztalat)

Fúrj a liszt közepébe kis lyukat, hogy átüssön alóla a víz. Szórj bele cukrot, morzsold rá az élesztőt és hagyd 5 percig. A sóval vigyázz, hogy az élesztővel ne érintkezzen, az üst 4 sarkára szórd a liszt tetejére.

5 perc várakozás után indítsd el a programot. Szép finom kenyered lesz :)

Kovásszal nincs tapasztalatom.

2020. márc. 17. 19:20

Kenyérsütő gépbe lehet rendes élesztőt tenni? Azt írják, hogy porélesztőt használjak. Nem értem miért ne használhatnék arányosan rendes élesztőt. Van valakinek ötlete vagy tapasztalata ezzel kapcsolatban?


Arra is kíváncsi lennék, hogy lehet e kovászt tenni a gépbe? Na és az arányok is érdekelnének. Köszönöm

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook