Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kell egy kommunikációs tanfolyam, ahol megtanítanak... fórum

Kell egy kommunikációs tanfolyam, ahol megtanítanak... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
2022. júl. 21. 13:17

Szia: még nem szóltam senki megjegyzéséhez,

de ezt most nem tudtam megállni, nagyon igazad van csak az a baj, h sokan el siklanak az igazság mellet kevesen vagyunk kinek az őszinteség a mottója.

További szép napot üdv Gizike

2022. júl. 17. 17:55
Na igen, pont ezért utálom a munkahelyi bizalmaskodást... Soha semmilyen magánügyet nem osztok meg bent, és ha valaki ilyen jellegű dolgokkal kezd traktálni, inkább elterelem a témát. Bár szerintem ettől még nincs semmi közöd a dolgaihoz, ha nélkülözésben nőtt fel akkor lehet hogy van rajta egy megfelelési kényszer, plusz az apja elég s.ggfejnek hangzik, lehet hogy szeretethiányos is, és/vagy valamit kompenzál a "rongyrázással" a kolléganőd.
2022. júl. 17. 15:47

Ami a ruha árát illeti: ez tipikusan az az eset, amikor vki olyan szegénységből jön, hogy a családja (Édesanyja) még az esküvőre se tud eljönni, de arra mégse költ a menyasszony, ha nem tud, nem lesz ott, így járt.

Az Apja megmondta, hogy ő nem fogja a semmire a rongyrázást finanszírozni, ezért nem adta át neki a meghívót.

És tudod, minden családban vannak bajok, csak erről nem beszélünk, mert ez a családra tartozik. Ő pedig kiteregeti, és még fel van háborodva, hogy a szülők nem akarnak segíteni.

Összetettebb dolog ez, mint csak egy relatív 'drága' ruha.

2022. júl. 17. 15:39

Nekem nincs ezzel bajom, a lesz-anyós háborog ezen.

Nem, eszembe se jutott az összekuporgatás, vagy annak degradálása. Egy másik kolléganő 2 évig gyűjtötte a ruhája árát, le a kalappal előtte, mert volt egy cél, amiért dolgozott.

Vannak emberek akik nem élősködés céljából 'keresnek társat', én azokat speciel jobban becsülöm.

Talán ez lehetett a kijelentésem mögött, bár ezt tudatosan inkább le kellett volna nyelnem. Figyelmetlenül lereagáltam, és betalált. Amit sajnálok, mert amúgy nem érdekel, miből, hogy él.

2022. júl. 17. 15:32
Na ja, csak ez a kigazdálkodta úgy hangzik hogy feltételezed, hogy alig telt rá és úgy kuporgatta össze a pénzt rá, ami elég bántó. Akkor is (vagy akkor különösen), ha tényleg így van. Amúgy nem tudom mi a baj azzal, ha a palija fizeti ki, hiszen az ő esküvője is. :D Plusz azért ez még nem olyan eszelősen sok pénz egy menyasszonyi ruhára...
2022. júl. 17. 15:18

Szóval, adott egy ruha, amit nem láttam, csak hallottam, hogy drága volt. A kolléganő elmeséli, hogy fújtat rá a lesz-anyós, amiért a fiával ilyen drága ruhát fizettet ki, és én megjegyzem, hogy ' ügyesen kigazdálkodtad az árát'.

Ebben mi a sértő, csak akkor az, ha nyilvánvalóan nem kigazdálkodta, hanem csak kifizetteti, pont ahogy a lesz-anyós mondta...

Nem helikopter vagyok, csak engem nem tanítottak alakoskodni.

Amit sajnálok, mert úgy látom szemtől szembe úgy kell élni, csak fórumokon lehet mki bunkó, kioktató, ismeretlenül.

2022. júl. 17. 15:06
Nagyon rossz példát hoztál, amiben sajnos tényleg bunkó voltál. Mivel ezt az egy dolgot írtad, ezen tudtunk elmélkedni. Ez van, néha kicsúszik az ember száján egy-egy átgondolatlan megjegyzés. De ilyenkor el kell gondolkodni, hogy lehet nem kellett volna, vagy legközelebb máshogy fogalmazok/megtartom magamnak a véleményem, stb. Nem hiszem hogy mindenki hülye, és csak te vagy helikopter...
24. csemár (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 17. 15:03
Oké, legyen úgy!
2022. júl. 17. 14:43

De örülök, hogy egy újabb, kétszínű , álszenteskedő nőcsapatnak ma van min szörnyülködni. Most épp rajtam.

Konkrétan egy jó szavatok sem volt, én egyikőtöket se bántottam, mégis én vagyok a bunkó.

Na, ezért kell a tanfolyam, hogy az ilyeneket pont ilyen bájosan tudjam elküldeni a ... oda 😁😁😁

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Csemár)
2022. júl. 17. 14:40
Nem, nem működik.
2022. júl. 17. 10:48
Az őszinteség csak egy dolog. De ész is kell mellé.
20. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 17. 04:34

Felesleges pénzkidobásnak tartok egy ilyen tanfolyamot.


Van azonban egy "jó hírem": ha ahhoz tartod magad, hogy "szeresd felebarátodat, úgy, mint tenmagadat", sínen vagy!

Próbáld ki!

Működik.

19. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 16. 21:58
Nem kell kényszeresen mindenkinek véleményt nyilvánítanod. Legközelebb egyszerűen csak hallgass. A te szempontodból legtöbbször amúgy is mindegy, ki mit csinál, nem? Saját káromon én ezt már megtanultam, az emberek nem bírják a negatív kritikát.
2022. júl. 16. 21:51
Kukorica bőven.
17. michelle.r (válaszként erre: 14. - Kacsahercegno)
2022. júl. 16. 21:25
Bárcsak! De sajnos nagyon is életszerű 🙄
16. michelle.r (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 16. 21:24
Jesszus! Fogalmad nincs, hogy néz ki a ruha, fogalmad sincs, valójában mennyibe került, de teszel egy böszme megjegyzést, és úgy érzed, hogy az őszinteséged a baj?
15. Főnix3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 16. 19:30
Hmm! Lehet inkább az előadás móddal van a gond! Általában azzal van!
2022. júl. 16. 16:24
Ez egyre rosszabb 😅 Csak másoktól hallottad mennyibe került, és úgy látatlanban szóltál be rá? Légyszi mondd hogy trollkodsz...
13. 934dba4365 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 16. 16:24
Milyen buták vagytok! 😱😄
2022. júl. 16. 16:21

Mondjuk én ezt dícséretnek szántam.

De látom neked mindegy, csak engem akarsz szarnak látni.

Hogy miért nem azt mondtam, hogy szép? Mert nem is láttam... csak az árát hallottam a többiektől, meg a hozzáfűzött megjegyzést.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - 934dba4365)
2022. júl. 16. 16:19
Engem nem érdekel, a többiek beszélték.
10. Kacsahercegno (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 16. 16:15
Eleve mások anyagi helyzetével foglalkozni taplöság. Igen, bunkóság hogy a háta mögött ilyeneket mondanak, de ha nem tudod őszintén azt mondani hogy jól áll/szép stb. akkor ez tipikusan az amikor csendben kell maradni. Mi az hogy ügyesen kigazdálkodta jesszusom, mi közöd hozzá 🤦‍♀️ Attól hogy mások faragatlanok, neked nem kell annak lenned.
9. 934dba4365 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 16. 16:14
Mi közötök hozzá, hogy ki fizeti a ruháját?
2022. júl. 16. 15:49

Nem, nem bunkó vagyok.

Nem bántó szándékkal mondok vmit, csak pl a többiek jópofát vágnak és kibeszélnek másokat, és akkor mki szuper, én meg nem.

Pl: egy kolléganő 300 ezres menyasszonyi ruhája, amihez mki, jaj de szép, de illik rád, stb.

A háta mögött: még jó, h van aki kifizesse.

Mire én: ügyesen kigazdálkodtad az árát... erre énrám haragszik.

7. 934dba4365 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 16. 15:29
Elég, ha távolságot tartasz. Nem muszáj mindenkivel összeveszni. 😉
6. Kacsahercegno (válaszként erre: 5. - Globus)
2022. júl. 16. 15:11
Ez, vagy maradjon csendben. Nem mindig muszáj mindenhez megjegyzést fűzni, ha valamihez nem tudok úgy hozzászólni hogy ne legyen bántó, inkább nem mondok semmit. Csak sokan a bunkóságukat próbálják "őszinteségnek" álcázni...
5. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 16. 15:03
Legyél őszinte, csak ne nyersen. Ugyanazt próbáld kíméletesen fogalmazni.
2022. júl. 16. 15:01
Befogja
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 16. 15:01

Tudom: egy okos nő tudja, mikor kell begogja a szàját.

Tudja.. de nem bír.

2022. júl. 16. 14:45
Maradj őszinte, vagy ne szólj semmit, annak aki nem viseli el. Hamis emberekre nem hiszem, hogy szükséged lenne.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook