Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
61759. Pipi57
2019. dec. 4. 09:14

"Az élet hosszú-hosszú folyamat, minden órája hozhat váratlan fordulatot, valami meglepetést."

(Szabó Magda)

61758. Pipi57
2019. dec. 4. 09:14

"Soha ne add fel az álmaid! Még akkor sem, ha senki más nem hiszi, hogy valóra válnak, csak te."

(Phillip Sweet)

61757. Pipi57
2019. dec. 4. 09:13

"A boldogság abból származik, amikor arra koncentrálunk, ami van, és nem arra, ami hiányzik."


(Andrew Matthews)

61756. Pipi57
2019. dec. 2. 08:42

Valamit őrizni fogok magamban mélyen, amit soha nem veszíthetek el. Ami nem kophat el. (...) Valamit, ami láthatatlan. Valamit, amit minden egyes pillanatban éreztünk, ahogy megláttuk egymást.

~ Albert Tímea

61755. Pipi57
2019. dec. 2. 08:42

" Az ölelésben mindenkor ott a melegség, a szeretet, az üzenet, hogy nem vagy egyedül."

~ Tisch Ferenc

61754. Pipi57
2019. dec. 2. 08:42

"Nem tudom, meddig élek, de ameddig még élek, meg kell tanulnom, milyen az, amikor az ölel magához, akinél ott felejtettem a lelkemet."

~ Szabó Magda

61753. Pipi57
2019. nov. 29. 07:57

Szeress 😊


Szeress kérlek azért aki vagyok..

Szeress addig ,míg lehet amíg meg nem halok..

Szeress örökké ,szeress szenvedéllyel..

Szeretve ölelj minden ,csodával teli éjjel...

Szeress éjjel és szeress nappal ...

Szeress szerelemmel vagy mérhetetlen haraggal...

Szeress addíg míg szállnak a madarak ....

S én szeretlek örökké míg az égen ragyog a nap

Baráth Noémi

61752. Pipi57
2019. nov. 29. 07:54

"Őrizd meg az emlékezetedben az életed hátralévő részére azokat a jó dolgokat, melyek a nehézségekből születtek. Ezek bizonyítják képességeidet, és önbizalmat adnak bármilyen nehézséggel szemben."

(Paulo Coelho)

61751. Pipi57
2019. nov. 29. 07:53

"A szív törékeny műszer. Ezért is óvjuk olyan erőteljesen, ezért adjuk oda olyan ritkán, és ezért jelent olyan sokat, ha mégis megtesszük. Vannak szívek, amelyek törékenyebbek másoknál. Valahogy tisztábbak. Mint a kristály az üvegek között, de még összetörve is gyönyörűek."

(Filmidézet - Everwood c. film)

61750. Pipi57
2019. nov. 27. 08:22

Ha tehetném, most két karommal szorosan magamhoz szorítanálak...

Ha tehetném, megölelnélek...

Ha tehetném, minden kívánságodat teljesíteném.

Ha tehetném, sokkal jobban figyelnék.

Ha tehetném, jobban hallanálak, értenélek.

Ha tehetném, megérteném azt is, amit eddig nem értettem.

Ha tehetném, felismerném, amit eddig nem ismertem fel.

Ha tehetném, minden hibámat megbánnám.

És mindent, de tényleg mindent jóvá tennék.

Ha tehetném, szépen mosolyognék...

Ha tehetném, megnyugodnék...

Ha tehetném, boldog is lennék...

Ha tehetném... Igazán élnék.

(Tóth Teodóra)

61749. Pipi57
2019. nov. 27. 08:18

A jövőd


Puha fátylával beteríti az élet a messzeséget,

elrejti a jövődet… nem mutatja meg, mi lesz majd belőled.

Csak mutat valamit, amit akaratnak és reménynek hívnak,

és hogy végül hogy alakul, azon a mindennapok vívnak.

Nem hangos csörtével, csak finoman és halkan,

hogy amit végül kapsz, ne legyen furcsa, és szokatlan.

Léria Dipán

61748. Pipi57
2019. nov. 27. 08:16

“Kívánok neked eleget - suttogta a fülembe-. Elég napfényt, hogy bevilágítsa a napjaidat, elég esőt, hogy értékelni tudd a napsütést, elég örömet, hogy megerősítse a lelked, elég fájdalmat, hogy értékelni tudd az élet apró örömeit, és elég találkozást, hogy olykor-olykor kibírd a búcsúzást is.”


Sofia Lundberg: Az elveszett nevek füzete

2019. nov. 26. 15:59

˝Nem tudom mi a sorsod, de egy dolgot tudok: csak azok lesznek igazán boldogok, akik keresték és megtalálták, hogyan lehet másokat szolgálni.˝

/Albert Schweitzer/

61746. Pipi57
2019. nov. 26. 09:31

“A sors kegyes volt velem...

Megadta, hogy ősz hajszálaim lehessenek, hogy a fiatalságom mosolya a mély ráncaimban örökre az arcomon éljen. Hány meg hány ember nem nevethetett soha, hányan mentek el azelőtt, hogy megőszülhettek volna?! És ez nekem megadatott..."

Alain Delon

61745. Pipi57
2019. nov. 26. 09:31

"Az álmok valóra is válhatnak, különben a természet nem ösztönözne bennünket arra, hogy álmodjunk."


(John Hoyer Updike)

61744. Pipi57
2019. nov. 26. 09:30

Egyszer jön valaki az életedben... aki nem gondol előre semmit rólad.

Csak figyel... csak megfejt... és örül, hogy az övé vagy.

Léria Dipán

2019. nov. 24. 19:37

"Az egyéniség ott kezdődik, hogy nem aggaszt, mit gondolhatnak vagy mondhatnak rólad mások, és hogy megingathatatlanul, szabadon éled a saját életedet, nem törődve a külvilág rólad alkotott ítéleteivel. .. az egyéniség nem egyedüllét, hanem azt jelenti: elfogadod a tulajdonságokat, amelyek megkülönböztetnek másoktól..

.. az, hogy honnan jöttél, hogy nézel ki, és mit rejt a múltad, nem határozza meg az egyéniségedet- az vagy, akivé alkotod magad."


Oravecz Nóra

2019. nov. 23. 21:11

És mégis, ma is, így is, örökké mennyit ad az élet! Csendesen adja, két kézzel, a reggelt és a délutánt, az alkonyt és a csillagokat, a fák fülledt illatát, a folyó zöld hullámát, egy emberi szempár visszfényét, a magányt és a lármát! (...) Ajándék ez, csodálatos ajándék.


Márai Sándor

2019. nov. 23. 20:25

"A szeretet nem rejtőzködik előlünk. Mi rejtőzködünk a szeretet elől."


Alan Cohen

61740. Pipi57
2019. nov. 23. 17:26

“Az ölelés a kommunikáció legszebb módja, ami a másik ember számra minden kétséget kizáróan megmutatja, hogy mennyire fontos és értékes.”

Word P.

61739. Pipi57
2019. nov. 23. 08:30

"Tegyél rendet az életedben. Nem azt mondom, hogy mindent és mindenkit dobj ki, de nézz körül alaposan, söpörd ki az oda nem illő dolgokat. Ami visszahúz, ami leural, ami könnyet csal a szemedbe, azt ne tartogasd, ne akarj rá nézni minden nap csak azért, mert megszoktad, hogy ott van, és úgy gondolod, hiányozna. Tudod, az új, jó dolgok igazából nem férnek meg, nincsenek összhangban azokkal, amiktől tényleg jobb lenne már megszabadulni. Teremts harmóniát a lelkedben, az életedben... Szabadulj meg neheztelés nélkül a múlt fájó darabkáitól, hogy legyen hely befogadni azt a számtalan csodát, ami még rád vár."


(Jurák Kata)

61738. Pipi57
2019. nov. 23. 08:30

"Mindig jön valami új, amiért érdemes élni,

amiért a régi rosszból tovább lehet lépni.

Amikor ha úgy érzed hogy elfogyott az álom,

fényként jelenik meg a régi homályon.

Csak várj… várj egy pillanatot csendben,

bár ez az, amit ritkán tud az ember.

Pedig a zajtól az értelem elszalad,

és csak a durvaság, ami benne megmarad.

Csak csitt… csak egy kicsit…

csak addig, ameddig az élet újra rád hinti kincseit."


(Léria Dipán: Egy kicsit)

61737. Pipi57
2019. nov. 22. 09:34

Ha mindenki kétszer annyit figyelne,

mint amennyit beszél,

sokkal kevesebb zaj lenne a világban.

És ha tudnád,

hogy csak feleannyit beszélhetsz,

mint amennyit egyébként szoktál,

valószínűleg körültekintőbben válogatnád meg,

mi hagyja el a szádat.

Ez egyszerű matek, két fül, egy száj...

ha kétségeid vannak, inkább fogd be.

Mike Rowe

61736. Pipi57
2019. nov. 22. 09:31

Sohasem az a fontos,

hogy milyen messze,

milyen magasra ment az ember,

s az sem,

hogy milyen nehezen -

csakis az, milyen élményeket hozott magával.

Karl Lukan

61735. Pipi57
2019. nov. 22. 09:30

Aki elfelejti

a hála nyelvét,

sosem lesz

beszélő viszonyban

a boldogsággal.


John Robbins

2019. nov. 21. 19:05

˝A gonosz följegyzi a bűneinket, őrangyalunk pedig valamennyi érdemünket. Igyekezz, hogy az őrangyal könyve megteljék, az ördögé pedig üres maradjon!˝

/Vianney Szent János/

61733. Cilumiluci
2019. nov. 21. 18:40

Gyermekkorában a legtöbb szerencsés embernek megadatik az édesanya és az édesapa szerető közelsége. Természetes a jelenlétük, a támogatásuk, hogy étel van az asztalon, hogy meleg van a lakásban, hogy cipőt és kabátot vesznek, ha a régi már kicsi, sőt az is, hogy felöltöztetnek bennünket, este betakargatnak, ha betegek vagyunk ápolnak, ha pedig szomorúak, akkor könnyeinket törölgetve vigasztalnak.

Aztán idősebbek leszünk, egyre önállóbbak és függetlenebbek. Már nem igényeljük úgy a szülői gondoskodást. Persze még ott vannak, világítótornyaként mutatják az utat, s ha kell továbbra is támaszt biztosítanak, aztán amikor már tényleg beáll a felnőtt létünk megint segítenek. Ki-ki a magam módján és képességei szerint hozzájárul a gyermeke boldogulásához, pénzt adnak egy új tévére, odaadják a jobbik konyhabútorukat, vagy kanapéjukat, hogy legyen mivel berendezni a házat, vagy akár kicsit belepótolnak az építkezés költségeibe. Később vigyáznak az unokákra, főznek, amikor nekünk nincs rá lehetőségünk, akár napokat is eltöltenek otthonunkban a kanapén szorongva, csak azért, hogy beteg kicsinyünkről gondoskodjanak, amikor nekünk muszáj munkába menni.

Telnek az évek. A mi gyerekeink is megnőnek. Már nem kell a pesztra. Igazából már nem is kell semmi, és valamiért mi egyre ritkábban nyitjuk rá az ajtót a szülőkre.

Mert az olyan nagy macera. Már eleve elutazni a szülői házba. Ebben a forgalomban? 1 óra a dugóban oda, 1 óra vissza? Aztán jön a panasz, hogy mi az, amit már nem tud megcsinálni az idős rokon. Ez pedig, ha csak egy kicsit is figyelmesek vagyunk mind feladatot von maga után. Jobb így hát nem hallani. Jobb tudomást sem venni róla, hogy valahol a távolban ott van egy ember, aki most ránk van szorulva.

Nehéz szembenézni azzal, hogy az életerős édesanyánk és édesapánk is egy esendő ember, aki egyszer megöregszik. Nehéz, de igaz és ha tetszik, ha nem nekünk ilyenkor dolgunk van.

Emlékszem még Józsi fiam csak néhány éves volt, amikor elmentem vele kirándulni a Bükkbe. A sétánk közben találkoztunk egy 80 év körüli nénivel, aki küzdelmesen próbált tűzifát aprítani. Kis tétovázás után megkérdeztem, hogy segíthetek-e, ő pedig némi hitetlenkedéssel vegyes bizalmatlanság mellett ugyan, de elfogadta a segítséget.

20 perc. Ennyi idő kellett a fahasogatáshoz, a néninek viszont mindez hatalmas segítség volt. Mikor végeztem szegény még el is pityeregte magát. Elkezdtünk beszélgetni, és kiderült, hogy 6 gyermeket nevelt fel, közülük ketten egy faluban éltek vele.

Hol voltak vajon? Miért egy reszketeg kezű, törékeny asszonynak kellett volna azt a férfias munkát elvégeznie?

Összeszorult a gyomrom akkor, s amit éreztem még most is élénken bennem van. Akkor fogadtam meg, hogy történjen bármi én soha nem hagyom ilyen méltatlan helyzetben azokat, aki tisztességgel felneveltek.


Felföldi József

2019. nov. 18. 16:32

˝Ki megbocsátni nem tud, sem égbe, sem földre nem való.˝

/Kisfaludy Károly/

2019. nov. 16. 20:54

Másokban a szeretet melegét kelteni csak a bennünk lévő szeretet melege által lehet.


Charles Haddon Spurgeon

2019. nov. 16. 18:45

˝Az igaz szeretetet a hálátlanság sem tarthatja vissza, hogy jót cselekedjék.˝

/Ihász G./

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook