Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehetséges több év használat után a katéter elhagyása? fórum

Lehetséges több év használat után a katéter elhagyása? (tudásbázis kérdés)


11. pteri (válaszként erre: 10. - Marienka)
2020. aug. 23. 20:19
Hú, szegény. Ez elég bonyolult. Remélem javulhat az állapota.
10. marienka (válaszként erre: 9. - Pteri)
2020. aug. 23. 16:53
Egy évtizeddel ezelőtt mozgáskorlátozottá vált, egy idegszál megszakadt a gerincében. Sajnos nem tudott járni, de nem volt ágyban fekvő.. Majd jó pár évvel később, bélcsavarodás miatt meg kellett műteni.. Azóta van a baj.. A katéter azért van . Ez amolyan a műtét sikerült csak a beteg nem bírta ki... szindróma. A katéter nem urológiai probléma miatt van, hanem azért mert nincs aki segítsen neki ha pisilni kell. Nem akar kórházba menni, de hál istennek nekem sikerült rávennem arra, hogy mutassa meg magát meg egy "normális" orvosnak és kezdjük a rehabot... Az hogy képes e hólyag alkalmazkodni ahhoz hogy nem lesz katéter, a tudatlanságom miatt kérdeztem... hiszen orvosi felügyelet alatt lesz.. de mégis szerettem volna tudni, hogy mire lehet számítani, hátha van ilyen olyan akinek az ismeretségi körében van olyan aki hosszabb ideig katétert használt.
9. pteri (válaszként erre: 6. - Marienka)
2020. aug. 21. 07:15
Van egy ismerősöm, aki katéterezi magát. Neki nem a tartással, hanem az ürítéssel van gondja. Születési sérülés. Felnőtt korára sikerül spontán is üríteni. Ha a tartással van gond, az nem fog megszűnni. Láttam idősebb családtagjaimon. Ha nem katéter, akkor pelus. Neki mi a baja , nem írtad?
8. unom (válaszként erre: 6. - Marienka)
2020. aug. 20. 18:43
Mi az oka a katéternek? Ha nem tudja tartani a vizeletét megoldás lehet a condomkatéter, kérdezzetek rá, nálatok elérhető-e.
7. Lávli* (válaszként erre: 6. - Marienka)
2020. aug. 20. 18:39

Maga cseréli a katétert?

Bocs, de elég hihetetlenül hangzik.

Magyarországon a férfi katétert orvos cseréli, szakápoló is csak külön engedéllyel, az általános ápoló rá sem nézhet ...

Ha meg nem akarsz részletekbe menni, akkor pláne nehéz lesz tájékozottnak lenned itt, mert nem tudni igazán, hogy miben szeretnél tájékozódni.

Beszélj orvossal.

6. marienka (válaszként erre: 4. - Lávli*)
2020. aug. 20. 18:29
.. Saját maga cseréli a katétert, 10 naponta...Nem Magyarországon él.. Szerbiában.. Az agyon szidott magyar eü, klasszisokkal jobb az ottaninál.. Nem bízok a kinti "gyógykezelésben" főleg azért nem, mert nincs is.. Nem akarok a részletekbe belemenni..nyilván meg fogok kérdezni egy urológust ezzel kapcsolatosan. de előtte kicsit szeretnék tájékozottabb lenni, ezért is dobtam fel a témát.. hátha van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, vagy az ismeretségi körben tud ilyet.
2020. aug. 20. 07:30
Minden lehetséges.
2020. aug. 19. 19:49

Nekem az a tapasztalatom, hogy a legtöbb orvosnak is az a célja, hogy az állandó katéter a lehető legkevesebb ideig legyen felhelyezve.

Ha a párodnak több éve van katétere, akkor annak elég nyomós oka lehet, ezt az orvos tudja. Ha a beteg kezei épek és urológiai problémái nincsenek, akkor lehet kacsába üríteni a vizeletet. Ha jól tudom, a szuper szilikon katétereket is 6 hetente cserélni kell, szóval biztos, hogy felügyelet alatt áll a párod.

"Lejönni róla" nem több év után szoktak. Ez nem így működik.

2020. aug. 19. 19:02

Szerintem egy szakápolót kellene megkérdezni. A kezelőorvost, aki elrendelte, pedig tájékoztatni kellene, hogy néha véres a vizelet.


Az én férjem is mozgáskorlátozott volt, de nem kapott katétert. Viszont azt hiszem, ez valahol kényelmesebb megoldás, mint elkecmeregni a pisilőhelyig.

2020. aug. 19. 18:58
Ez valószínűleg nagyban függ attól, hogy miért helyezték be.
2020. aug. 19. 18:57

Sziasztok !


A kedvesem több éve mozgáskorlátozott, állandó katétert használ... Nagyon szeretném, hogy ha csak egy tyúklépéssel is, de végre előrébb legyünk a komfortosabb élet felé... Sajnos nem vagyok vele fizikálisan... ezt most nem szeretném részletezni.. de a jobb élet neki is jár... Szeretném ha fokozatosan lejönne a katéterről, mert többször véres vizeletet produkál.. szerintetek lehetséges? Több év után le lehet jönni róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook