Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Káros szenvedélyek - mi értelmük? fórum

Káros szenvedélyek - mi értelmük? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Káros szenvedélyek - mi értelmük?

1 2 3 4
95. 36a26f5226 (válaszként erre: 3. - Judittus)
2013. jan. 16. 23:29
Szívemből szóltál, sajnos én csak most vettem észre ezt a cikket, pedig immár 3 éve megjelent..
94. 36a26f5226 (válaszként erre: 1. - 6f773a273c)
2013. jan. 16. 23:27

Kár, hogy előbb nem vettem észre ezt az értékes cikket, mivel én is elszenvedője vagyok az előző közel 20 év egy volt cégnél, amikor nem volt még dohányzási törvény, és a közel 20 év passzív dohányzással kőkemény bagósok között lettem először asthmás, ami az évek folyamán ott tovább súlyosbodott, majd krónikus tüdőbeteg lettem, de már olyan hyper érzékeny a tüdőm, hogy míg más egy megfázásból 1-2 hét alatt kimászik, nekem egy megfázás hónapokig tartó heves, haspréses köhögőrohamokkal jár, és szteroidokkal is 2-3hónap alatt tudok belőle kimászni.


Egyesen nem törődnek mások egészségével, jogtalanul károsítják mások egészségét, amíg az elszenvedője eljut oda, hogy minden létező állását azért veszíti el, mert önző dohányosok tették tönkre az egészségét..

93. dancingqueen (válaszként erre: 92. - E0f56cc971)
2009. febr. 26. 09:04
ezt azért nem mondanám,hogy azért dohányoznak,mert "sok pénzük van"...inkább azért,mert ez az idegesség levezetésének egy formája(Valaki meg rágja a körmét,vagy tekergeti a haját,stb)
2009. febr. 26. 08:57
cigizés - mi értelme? ki tudja. Még mindig sok pénzük van az embereknek a levegőbe fújni.
2009. febr. 26. 08:39
elviselni a munkatársakat
90. Castellina (válaszként erre: 88. - A14ge)
2009. jan. 30. 16:28
egyetértek
89. 6f773a273c (válaszként erre: 79. - NUTIPOFA)
2009. jan. 30. 16:14
Na igen:EZ ai igazi baj!
88. a14ge
2009. jan. 25. 18:33
A cigaretta szerintem is káros szenvedéllyé vált kishazánkban.Mivel én háztakarítást végzek ahol lakom, egy panel házban.Elszomorít a látvány ahogy élünk mi emberek,ugyan én nem dohányzom.Csak az a baj kevés felelőssége van egyes embertársunknak.A csikket eldobja udvaron,utcán,liftbe,folyosón.Ezt én naponta tapasztalom és harcolok is ellene,hogy ne dobják el ott ahol éppen járnak.Eddig elég kevés sikerrel,de nem adom fel.Szemlélet váltásra volna szükség,mint ahogy ezt megtették a németek és a svájciak,ugyanis én két évig kint dolgoztam mindkét helyen.Ott gyönyörű tiszták a járművek;buszok,villam,vonatok,metrók.Ezt én naponta tapsztaltam kint.Az emberek ott másképp viszonyulnak a környezetükhöz.Van értékrend.Csak azt mondom van mit tanuljunk,hogy ne az útólsók legyünk a világban a példamutatásban,hanem elsők.Úgy érzem ez rajtunk embereken és nem a politikától és az államtól kell varjuk,hanem tegyünk egészségünkért,unokáinkért,gyermekeinkért és mindenkiért aki csak itt élünk ebben az országban.Ne egymást bíráljuk hanem járjunk példával elől.A drogokról ugyanaz a véleményem ugyanis svájcban is meghalt sajnos akkor is egy 18 éves nagyon szép leány,mert senki nem vette komolyan őt.SEgítsünk,nevelni,tanítani és odafigyelni egymásra szeretettel.Ez a megoldás; tegyük felelőséggel,tiszta lelkiismerettel és boldogabb lesz az életünk,ha megtanulunk amit még nem tudunk ez nem szégyen,kötelesség,szabad akaratból és nem kényszerből.
87. a1baa7edcc (válaszként erre: 18. - Gota)
2009. jan. 22. 16:43
A madridi metroban nem sok embert lathattal dohanyozni, maximum egyedi eset lehetett, nem pedig bevett szokas.
86. linksys (válaszként erre: 84. - Csigusz 79)
2009. jan. 15. 17:14
Ez így van....
85. dancingqueen (válaszként erre: 80. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 15. 14:34
az emberség és a segítség nem(csak) a gazdagságon múlik. HOgy hogy kezeled,kezelteted az embereket,hogy hogy állsz hozzájuk,stb,stb.
84. Csigusz 79 (válaszként erre: 83. - Linksys)
2009. jan. 15. 14:08

Nem tudom hogy értetted :)

Persze jobb a fizu,de egy doboz cigi is kb 6 frank körül van és csak egyre drágább itt is.

Meg még sorolhatnám de nem offolok :D

83. linksys (válaszként erre: 82. - Csigusz 79)
2009. jan. 15. 13:35
Igen bevasalják-igazad van, de ott van miből vasalni.Remélem jól értettem, hogy mire mondtad...
82. Csigusz 79 (válaszként erre: 73. - Linksys)
2009. jan. 15. 00:55
Ezzel az adó dologgal azért nem értek egyet,keményen bevasalják azt.
2009. jan. 15. 00:52
Na ja,Svájc,drogosoknak van külön helyük ahol legálisan drogozhatnak+biztonsági ör van a kapuban,tiszta luxus,pff,szerintem otthon is lenne miböl adni az embereknek,egyszerüen nem értem hova megy a pénz,valahogy Magyarország hátrafelé halad :(
80. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 71. - Dancingqueen)
2009. jan. 15. 00:46
És azt nem gondolod hogy Svájc összehasonlíthatatlanul gazdagabb ország ahol van miből adni?
2009. jan. 10. 20:42

"Mivel a dohányzás leszokás támogatása még a jogszabályokban is csak jelképes összegű, ráadásul ennek a jelképes összegnek az elszámolását is csak néhány helyen engedélyezte az Országos Egészségügyi Pénztár, a két társaság összehangolt erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy az OEP az érvényes jogszabályoknak megfelelő módon ténylegesen finanszírozza a leszokás támogatási tevékenységeket ott, ahol a szolgáltatók teljesítik a vonatkozó követelményeket.


Az együttműködési megállapodás három évre, 2008-2010-re szól. A két társaság elnökségének a döntése alapján meghosszabbítható és kibővíthető igény szerint."


Szoval ez a helyzet a tamogatassal!

78. genlips (válaszként erre: 75. - Dancingqueen)
2009. jan. 9. 19:15
hja. nem nekem kell mondani :D
77. 6f773a273c (válaszként erre: 72. - 4a8c4f0081)
2009. jan. 9. 17:28

Szia!

Persze,hogy az alkoholt használják kórházakban,egyértelmű,de azért mégsem ugyanarra,mint az alkoholisták:)

És még annyit,hogy nem gondolom hogy nem okoz gondot,csak épp nem arról irtam cikket,hanem kifejezetten a dohányzásról:)

76. 6f773a273c (válaszként erre: 39. - Vikucka)
2009. jan. 9. 17:24
Nagyon tetszik ez elképzelésed ezekről a klubokról,teljesen gyetértek!De akár lehetne úgyis megszervezni,hogy ne kerüljenek semmibe,így még nagyobb a motiváció,ugyanis egymásnak segitenek az emberek!Mellesleg én is idealista vagyok,ha még nem derült ki:)))
75. dancingqueen (válaszként erre: 74. - Genlips)
2009. jan. 9. 17:20
az emberi életnél nincs drágább
74. genlips (válaszként erre: 73. - Linksys)
2009. jan. 9. 16:20
Magyarországon is biztosan sok pénzt fordítanának az emberekre, ha annyi pénz lenne a költségvetésben, hogy már nem tudnák, melyik zsebüket tömjék :D
73. linksys (válaszként erre: 71. - Dancingqueen)
2009. jan. 9. 13:11

A Svájc az Svájc! Ott sok minden másként megy mint itt.Vannak országok, ahol nagyobb figyelmet fordítanak az emeberekre, és nem csak azt nézik, hogy jól megadóztassák, hanem egy kicsit az érdekeiket is figyelembe veszik.


Azt ne felejtsd el, hogy a gyógyításban is nagy pénzek forognak. Nagyon sok szert (meg "a" betűvel is...) forgalmaznak, ami meggyógyít.És mit meg nem adnánk érete, amikor betegek vagyunk, hogy jobban legyünk, nem szólva arról, hogy amikor az életünk a tét.


Erre lehet azt mondani, hogy minek dohányzott, most nem lenne beteg.Ez bizony nem így van.Ma nagyon sok az olyan rák beteg (akár tüdő), aki életében soha nem szívta a cigit, hanem ezt a "tiszta" levegőt!!!!!


Erről az jut eszembe mint a viccben (nem tudom pontosan idézni, de a lényeget igen):

-Elmegy az orvoshoz a beteg, mert nagyon köhög.Kérdezi az orvos tőle, hogy mióta köhög?

-Egy hónapja mióta itt jártam más problémával és a Dr. úr azt mondta, hogy max. napi 5 cigaretátt elszívhatok.

-És betartja?-kérdi a doki?

-Be, de előtte soha sem dohányoztam! :)


A nagy-déd szüleink is dohányoztak, és 90 év körül éltek, és még füstszűró-filter sem volt.Ma meg lassan 60 ennyi-mennyi lesz az átlagéletkor.Csak akkor nem volt ennyi gyár, meg autó, meg vegyi anyag (E-k) amit megetetnek velünk.


Tudom, hogy az előbb említett nagyszüleink táma unalmas és én sem szeretem mert dohány ellenes vagyok, de ez valóban így van.


Ennek ellenére aki teheti ne mérgezze magát és környezetét, semmivel sem.

2009. jan. 9. 12:57

Sziasztok:)

Most olvastam el a cikket, és ezek tényleg igazak, viszont annyit hozzáfűznék, hogy a drogok, és az alkohol is káros a környezetre is, nem csak a fogyasztóra.Pl az alkoholisták családjában magasabb az idegrendszeri megbetegedések száma:(Ezenkívül a szorongásos, és az érrendszert érintő megbetegedések száma is gyakoribb mint azokban a családokban, ahol nincs alkoholista.

A terhesség és a drogfogyasztás tényleg kizárja egymást, de vannak olyan esetek, amikor orvosi javaslatra történik pl a nikotin adása a kismamának, mert megelőzi a terhességi mérgezés egy fajtáját.Az alkohol izomlazító hatású, ezért használják a méh ellazítására, görcsoldásra, a vetélés ill a koraszülés ellen.Ezeket az anyagokat használják az orvosi gyakorlatban, csak a kismama nem biztos hogy tud róla mit kapott.Természetesen az orvos írja fel, és ezt kellő mérlegelés után teszi.

A terhesség alatt napi egy kávé megengedett, és nincs káros hatással a magzatra.Az alacsony vérnyomású folyton elájuló kismama viszont lehet káros hatással a magzatra.Tehát ezt is figyelembe kell venni.

71. dancingqueen (válaszként erre: 69. - NUTIPOFA)
2009. jan. 9. 12:05
Öröm hallani, hogy vannak országok,ahol felismerték,hogy mekkora veszélyt okoznak a cigik,drogok.Svájcban ha jól tudom,pl inygen tűt adnak,mert ha már nem tudsz leszokni a heroinról,legalább az AIDS-et és egyéb betegséget ne kapd el,ne terjeszd, Tiszta sor szerintem. Ha ott meg tudják tenni,akkor a fenéért olyan zsugori a magyar állam,hogy tudják,hogy hányan halnak meg rákban,és mégsem támogatják,de egy forinttal sem a leszoktatást segítő készítményeket???!!!:(
70. miccer
2009. jan. 8. 23:19

Szerintem is eléggé általánosít a cikked, mintha a dohányosok egyformák lennének. Egyébként én nem dohányzom, de pl anyukám igen, és mégsem szívtunk soha cigi füstöt, mert úgy dohányzott, hogy ez minket ne érintsen. Azzal meg végképp nem értek egyet, hogy más dorgok nem károsítják a környezet egészségét. Nem tudom, belegondoltál-e milyen elehet egy alkoholistával, vagy drogossal együtt élni... Hát, ha valami környezet károsító, akkor az az.

Egyébként sok pontjával egyet értek a cikkednek. Engem az zavar a legjobban, hogy általában a nyilvános helyeken úgy oldják meg az "elkülönítést", hogy egyik asztal dohányzó, a másik nem. Szóval kisgyerekkel még egy kávézóba sem igazán lehet beülni, ha nem akarod "felfüstölni" szegényt.

69. NUTIPOFA (válaszként erre: 38. - 6f773a273c)
2009. jan. 8. 21:58

Kedves Minous!

Valoban igazad van abban, hogy a dohanyzas nagyon nem jo dolog, de mint exdohanyos kikerem magamnak az altalanositast, ami a cikkedben szerepel. Mindenkinek sajat akarata van ,es csak inteligencia kerdese, hogy valaki tud e kulturaltan dohanyozni vagy sem.Az pedig, hogy a dohanyosok allatkinzok lennenek....

Itt Irorszagban mukodik az allami tamogatas, ha elmesz orvoshoz INGYEN kapod a nikotin tapaszt,ragot, hogy megkonnyitsek a leszokast.

Remelem nem sertettelek meg a velemenyemmel, de nem minden feher vagy fekete.

Udv Anna

2009. jan. 7. 19:51
igaza van mindenkinek pro és kontra. lehet tényleg akaratgyenge vagyok, és ha jön egy kis csalódás, veszekedés a párommal vagy valami, a kkor rohanok a boltba cigit venni. Idiótaság! amikor rászoktam, 18 évesen, sikk volt cigizni. Többnek tűntünk ekkor, gondoltuk mi. aztán valahogy mindig rágyújtottam. Csak 2-3 év múlva szembesültem azzal a ténnyel, hogy függő vagyok, amikor nem bírtam ki 3-4 napot cigi nélkül...
67. 1247d35ab8 (válaszként erre: 66. - Genlips)
2009. jan. 7. 17:01
Ebben igazad van, egy nagy "löket" akaraterő, motiváció kell. Ha ez megvan, már könnyebb a leszokás, bármiről.
66. genlips (válaszként erre: 64. - 1247d35ab8)
2009. jan. 7. 16:57

:( ezt a stresszesebb időszakaszt megértem. nálam is ez volt az oka a körömrágásnak

de egy idő után, ha igazán sikerül feldolgozni a történteket, már bármi megy.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook