Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsony előtti lakásdíszítés fórum

Karácsony előtti lakásdíszítés (beszélgetős fórum)


1 2
2010. okt. 31. 14:00

Nah, akkor én most kicsit éleszteném a fórumot ^^

Mi nem nagyon szoktuk a lakást díszíteni, de ez változóba van, ugyanis én lennék a családban az aki a legjobban szereti a karácsonyt, de főleg a karácsonyi díszeket. Főleg idén nézek majd nagy feladat elé, hisz ha minden igaz november-december hónapba lesz kész az emelet(lépcső megvan, ajtók a helyükön, fal is majdnem le van festve, csak a parkettát kell lerakni, meg a lámpákat a helyükre) szóval most 2 szer akkora teret kell majd berendeznem. Mindenszentekre anyum kiosztotta a feladatot, nevezetesen h. csináljak koszorút, és mivel a kerítés melletti futónövény adja az alapot(azok ágai) bőven jut még anyag a karácsonyi koszorúra is(nem tudom mások hogy csinálják a koszorúkat, de én levágom a futónövény ágait, körbetekerem kb. 4-5 ször,újságpapírt rakok köré, azt vagy csíkokra vágott ronggyal vagy most rájöttem h. a sima zsinórral is rá lehet erősíteni, és azt takarom el krepp papírral, és lehet tujával vagy fenyővel díszíteni, nem mellesleg a krepp papírt leszámítva tök ingyen jövök ki belőle ^^)Ezek mennek a bejárati ajtóra, vagy a kapura. Az égőkért odavagyok, egyenesen bolondulok értük, de sajna szüleim nem engedik mert sokat fogyasztanak, szóval az marad a fenyőn. úgy 7 éves korom óta minden karácsonyra kapok egy porcelán angyalkát, de annyira féltem őket h. csak a polcra rakom ki őket ^^"(most van kb. 8, idén kapom meg a 9. et, 15 éves vagyok ^^") Műfenyőnk van, és azzal csak annyi gondom van, hogy nekünk is, mint sok más embernek nincs karácsonyi illat a lakásban:/ próbáltam fenyőágakkal megoldani, de potyogtak vagy nem járta át az egész lakást az illat, az illatzsákok csak kb. 2 méteres körzetbe működtek, idén keresek majd valahol párologtatóba karácsonyi aromát, vagy majd kotyvasztunk anyummal egy fahéjas-narancsos-szegfűszeges és még isten tudja milyen mixes dolgot. Az ablakokra üvegfestékkel csinálok figurákat, de azzal is vigyázni kell, mert ha kint hideg van, bent pedig meleg, előfordulhat h. a hideg ablakon lévő matrica beadja a kulcsot és csak darabokba lehet leszedni az üvegről(vagyis megkeményedik és széttörik,ilyenkor én óvatosan a kezemmel kicsit felmelegítem, az kicsit segít) Mivel van egy macskánk is, ezért a csúcsdíszen kívül a fa minden porcikája műanyag(jobb félni mint megijedni) hisz a cicánk szeret a radiátorra felmenni és onnan pofozni a díszeket, és tavaly is arra lettünk figyelmesek h. "dorombol a fa"(halál komoly, az asztalon nem csak a fa volt, a macska is az asztalon feküdt, mint aki jól végezte dolgát)A szaloncukrokat nem rakjuk már a fára, max 10-20 db ot, a többit coca cola fém dobozokba rakjuk a fa alá.

34. becseiagi (válaszként erre: 26. - 7a8b421bcf)
2009. nov. 12. 12:44
Ez nagyon jó ötlet! Mármint a Télapó sapka a székekre! Ezt én is megcsinálom!
2009. nov. 10. 12:39
MA a barátnőm 300-as boltjában vettem négy tündéri hóembert, a polcokról fogom lelógatni őket. Nem voltak drágák, de olyan édesek. MAjd lefotózom, és beteszem a naplómba:-)
2009. nov. 9. 10:35
Nekem már nagyon karácsonyi hangulatom van. Illóolajból van narancsom, fahéjam beizzítom. Kellene vennem narancsot és szegfűszeget szúrkálni bele, annak is isteni illata van. Ja és szoktam szárítani narancsszeleteket is.
2009. nov. 8. 15:47
És semmi sem pótolhatja....
30. MarcsiD (válaszként erre: 29. - Szonja27)
2009. nov. 8. 08:37
Hát a hó az tényleg nagyon tud hiányozni
29. Szonja27 (válaszként erre: 27. - D160c9f3b0)
2009. nov. 6. 18:38
főleg ha még egy kis hó is esne hozzá az lenne az igazi.
2009. nov. 6. 18:37
igen az adventet én is jobban várom mint magát a karácsonyt,mert az a három nap hamar elszáll.Én az ajtok felé szoktam mű fenyőgirlandot tenni arra masnikat.Az ablakba világító testeket.
27. d160c9f3b0 (válaszként erre: 25. - Szonja27)
2009. nov. 6. 18:35

Köszi,hogy megirtad!

De szép is lehet..jó lenne nekem is olyan!Imádom a Karácsonyt!A leggyönyörübb ünnep amit csak el lehet képzelni!

2009. nov. 6. 18:34
Már nagyon várom az adventi időszakot, talán még a karácsony három napjánál is jobban szeretem a készülődés, díszítgetés lázas napjait. Az ablakokra üvegfesték kerül, a párkányra pedig a piramis égősor. A polcokra ezüst boát és piros pici gömböket tettem tavaly, nagyon szépoek voltak, szerintem az idén is bevetem. MAgam készítette keresztszemes adventi naptár kerül az étkező falára, az étkező székekre pedig piros mikulássapkák.
2009. nov. 6. 18:32
a fényfüggöny olyan mint a karácsonyfa égő sor csak ez össze van fonva és feltudod akasztani az ablakba vagy valahova és nagyon szépen viágít.Valahogy így
2009. nov. 6. 18:29
SZIASZTOK! Hát,lehet,hogy el vagyok maradva,meg a béka se..e alatt lakom,de nálunk olyant nem árulnak..vagy csak én nem tudok róla..de mi az a fényfüggöny?
2009. nov. 6. 18:26
én is.úgy látom már valami fény függönyt nekem is be kellene szereznem.
2009. nov. 6. 18:25
Én is nagyon szeretem feldíszíteni. Nekem is van fényfüggönyöm, az gyönyörű tud lenni. Meg a lakás minden pontjára jut valami és rengeteg mécses, gyertya!! És illatok! Imádom a karácsonyt!!
21. Szonja27 (válaszként erre: 20. - Erika_darts)
2009. nov. 6. 18:18
igen ez az igazi mikor már az első hétvégén meg van a hangulat!
2009. nov. 6. 18:16

Szia,

én advent első vasárnapjára díszítem fel a lakást. Az ablakba világító mikulást, csillagot rakok, tavaly óta van fényhálóm is. A komódokra mindenféle karácsonyi "kütyüket" rakok. Girlandokat rakok az ajtófélfákra, az ajtókon lógos díszek vannak. Az étkező azstalra kerül egy 4 gyertyából álló hosszúkás adventi koszorú. Stb.

19. Anka71
2009. nov. 6. 18:14
Nálunk pont a bejárati ajtóval szemben van egy nagy tükör. Arra szoktam saját készítésű üvegmatrica díszeket tenni, ami csengettyűt, fenyőágat, fagyöngyöt és ilyesmiket ábrázol. Persze, nem a tükör közepét dekorlálom, hanem a sarkait, a széleit, mintegy karácsonyi keretet adva neki.
2009. nov. 6. 18:11
Ha igen akkor mikkel és hogyan????
2009. okt. 24. 11:20
Jól összegyűltünk.Köszönöm a tippeket,az idei karácsony én is megpróbálom még ünnepélyesebbé tenni.Eddig én nem igazán díszítettem bent a lakást,viszont a kertbe a férjem mindig kiakasztja a bokrokra ,fákra és a ház elejére az égősort és a gyerekek kedvéért a "falra mászó" mikulást.Jó készülődést nektek is,persze ez nem végszó,nem szeretném lezárni a fórumot,továbbra is várom a jobbnál-jobb tippeket.
2009. okt. 24. 08:12

Nálunk is nagy készülődés a karácsony. A vendégváró és adventi koszorú elengedhetetlen. Minden évben átcsinálom. Az ablakokban üvegfestéssel készült képeket ragasztunk, de van harang, fenyő, szán formájú világító ablakdíszünk is. Aztán gyertyák, gyertyatartók (amúgy is sok van belőlük-gyűjtögetem).Minden helyiségbe kerül valami karácsonyi. Egy nagy álló gyertyatartóm ilyenkor kap díszruhát, fenyővel, mikulásvirággal, égősorral. Eddid a diófa törzsére tekertünk égősort, de idén kivágtuk, most nem tudom az hová kerül, de van a bejárati ajtó körül is egy égősor minden évben.

Készülök ültetni fenyőket az udvarba, hogy azt is lehessen dísziteni majd...

Nagyon szeretem a karácsonyt, és díszitgetni a házat, már a párom is megszokta. Tavaj megkérdezte, novemberben, hogy hogyhogy még nem kezdtem el..Na, sokáig nem kellett várnia.

15. becseiagi (válaszként erre: 12. - E945905be5)
2009. okt. 23. 16:25
Én az ablakra tettem keresztbe egy fenyő girlandot, befújtam hóspray-vel, és akasztottam rá díszeket. Nagyon szép és mutatós!
2009. okt. 23. 16:17
Gyertyák,karácsonyi figurák a lakásba.a konyhaszekrény tetejére műfenyőágat teszünk apró égőkkel és masnival díszítve(szerintem a Zazis naplómban van róla kép tavaly karácsony környékén.Idén már kintre is megy világítás,mert a kisfiam 1,5 éves lesz lassan,tuti tetszeni fog neki.Lehet csinálok idén ablakra üvegfestékkel valamit,na meg az elmaradhatatlan adventi koszorú és ajtódísz,de a párom is imádja ezeket,így tuti ő is mond egy-két új ötletet és hátha tőletek is lesek egy-két tippet.
13. Nívea (válaszként erre: 12. - E945905be5)
2009. okt. 23. 13:25
Erre jó az üvegfólia festék.
2009. okt. 23. 12:12
az ablakokat ,hogy es mivel lehet disziteni ?
2009. okt. 23. 11:55
Én szinte minden helyiségbe szegfűszeggel díszített narancsokat teszek.Fahéj illatú illatgyertyákkal.Az adventi koszorúm természetes anyagokból készül.Szárított narancshéj,vanilliarúd,toboz,stb.
10. becseiagi (válaszként erre: 9. - Mkjudit)
2009. okt. 23. 11:48
Köszönöm, de nekem sem volt régebben. Mióta viszont gyerekeim vannak, azóta egyre nagyobb a vágy bennem, hogy kézzel csináljak nekik valamit, amit tudok. Például tavaly karira sütöttem nekik linzer tésztából csak nekik nyammogós sütit. Harang formát szúrtam ki a tésztából, tettem a az aljára 1-1 fél szem meggyet, és a többi részét megszórtam zöldre színezett kókuszreszelékkel. Nagyon örültek neki, vagy festettem neki a falra is aranyos dolgokat. Mondtam, nekik, hogy a nagyobbik lányom a Holdacskám, a középső a Napocskám, a fiam meg a Csillagocskám. És mindnek az ágya fölé oda festettem ezeket, plussz a fiam szobájában volt még egy nagy méretben baba ükve, és mellette egy plüss maci. Édi volt, de ez az albérletünkben volt, most már a saját lakásunkban lakunk, de a festésekkel várunk tavaszig.
9. mkjudit (válaszként erre: 3. - Becseiagi)
2009. okt. 23. 11:31
Úgy irigyellek,hogy magad készíted ezeket,én soha nem kezdek hozzá ilyesmihez,nincs hozzá affinitásom,és mindig csodálom azokat akik ilyet csinálnak.
2009. okt. 23. 11:24

Én üvegfólia festékkel szoktam az ablakokat dekorálni, koszorút készítünk(vagy veszünk, ha nincs időnk csinálni). Én szeretem azt, amikor szegfűszeg, fahéj, narancs vagy mandarin illatot varázsolok a lakásba egy füstölővel, vagy illóolajjal, akár a gyümölcsök héjának szárításával.

A nagy teraszunkat is fel szoktuk díszíteni sajnso csak műfenyővel és kivilágítjuk a korlátot végig.

2009. okt. 23. 11:09

Hát igen, én is nagyon szeretem a készülődést, és az ízeket, illatokat.

A gyümölcskenyeret, florentinkekszet, borlevest.

Várom a hóesést is ám!

2009. okt. 23. 11:05

Szia!

Mi társasházban lakunk, de van előkertünk. Kint a két oszlopra szoktunk égőket kitenni, meg az ablakokra. A háló ablakba szoktam kitenni ezt a háromszög alakú gyertyás izét :)

A bejárati ajtóra meg kopogtatót. A nappaliba pedig az asztalra Advanti koszorút. Ezeket mind én csinálom.


Nagyon szeretek karácsonyra készülgetni, olyan jó érzés. Már november elején elkezdem :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook