Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kamasz probléma! fórum

Kamasz probléma! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
91. BB75
2023. júl. 14. 16:11

Kedves Fórumnyitó!

Hogy alakultak azóta a dolgok?

Amúgy meg én is azt gondolom, hogy az egész onnan indult, hogy a gyereket érte egy trauma még kicsiként, történetesen, hogy elhagyta az apja (mármint a gyerek így éli meg, hogy őt elhagyták). És ezt a sebet terápiával kellene helyre hozni. Bizonyára a kamaszkor még erre rátesz. És az is lehet, hogy azt érzi, hogy ő a kakukktojás a családban, mármint arra gondolok, hogy a másik két gyereknek ott van mindkét szülő, neki meg nem. Lehet, hogy nem kapott annyi figyelmet, szeretetet, megértést, amennyire szüksége lett volna a két kisebb testvér miatt. És lehet, hogy ezért hibáztat téged.

2021. jún. 1. 21:18
FI! Ha vigasztal, én "bezzeg anyuka" voltam, mégis belefutottam. Azt gondoltam, mindenkivel előfordulhat, de velünk soha. Aztán... tehát nyugi. Egy jó szakember persze segít, egyrészt megerősít(het), másrészt beszélget az ebben a korban bekövetkező fiziológiai és egyéb változásokról, és ellát tanácsokkal (bár azt bárki tud adni!) :)
2021. jún. 1. 17:48
Lecsót nem nagy művészet megfőzni
2021. jún. 1. 17:47
Remélem nem így fognak,ez nekem is jó lecke.
2021. jún. 1. 17:45

Köszi,már írtad hogy a lányom miattam ilyen,de nem is egyszer..

Kész is a kaja?

Ez valami gyors volt,ettől nem laktok jól

2021. jún. 1. 17:43
Leírom a véleményem, ami nem biztos, tetszeni fog. Megértem a lányod viselkedését. A gyerekeknek az egyik legfontosabb eleme az életüknek az állandóság. A történetedben egyedül te vagy az állandó, minden más változó. Értsd ezt az új apukákra. A gyerekek ezt látják. Nehogy azt mond, hogy ez a harmonikus családi élet része. A kamaszon kívül van még 2 másik lányod. Szerinted ők hogy fognak viselkedni?
86. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 85. - Fincsi5)
2021. jún. 1. 17:34

És ha igen?

Még egy ok hogy felrúgj.

85. fincsi5 (válaszként erre: 84. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 1. 17:30
jajaj, rossz napod van, hogy semmi nem jó?
84. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 82. - Fincsi5)
2021. jún. 1. 17:27
Ha kapott volna pofont azért savaznál...
2021. jún. 1. 17:18
Oszt mi van a zuraddal?
82. fincsi5 (válaszként erre: 79. - 8d00a82c06)
2021. jún. 1. 17:13

Hát, a caranyázásért kapásból, még ha 27 lenne is.


De akire gondolsz, az is megérdemelne néhány pofont, de már kapja az élettől. Főleg a negyedik gyerek után les majd nagyokat.

2021. jún. 1. 16:54
Majd most az apja nagyon jó példát fog neki mutatni.
2021. jún. 1. 16:53
A lanyod azért viselkedik így, mert egy nagyon rossz anyai példát lat maga előtt pici korától
2021. jún. 1. 16:51
Biztos hogy a gyereknek?
78. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 1. 16:51
"A verés nem opció,azzal elkéstem....." Fene tudja, elkéstél-e. 2 büdös nagy pofon, a megfelelő időben szerintem beleférne.
2021. jún. 1. 16:13
Úgy látszik, hogy megértést és támogatást csak az nyerhet, aki tökéletes. Persze aki tökéletes, annak meg nincs rá szüksége.
2021. jún. 1. 16:08
75. Jucus43 (válaszként erre: 74. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 1. 14:52
Atyaég ! Lecsekkol a fészen? Azt mégis hogyan???
2021. jún. 1. 13:01

Én nem osztok meg itt semmit,de ha megadom a nevem lecsekkolsz facebookon tudni fogod hogy nem teszek különbséget?

Nem.

Akkor elkezded,hogy milyen csúnya vagyok,mit lát bennem a férjem.

Milyenek a gyerekeim...


A munka nekem nem gond,várandósan sem.

Csak reagáltam a családi pótlékos beszólásodra.

72. Amaunet (válaszként erre: 68. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 1. 12:53

Ezek a kamaszkori kivetülései a korábban tett vagy nem tett nevelésnek.


Nem jellemző ez a nagycsaládokra. Mi sosem voltunk féltékenyek. Soha nem éreztük, hogy különbséget tettek volna köztünk. De mi egy apától és anyától származunk.


A gyermek szorgalmát, tanuláshoz való hozzáállását kisiskolás korban érdemes kifejleszteni.

Abban az időben leültél mellé tanulni, magyarázni vagy el voltál foglalva a féltestvéreivel (nem tudjuk, hogy ők hány évesek)?


Úgy gondolom, úgy érzem, hogy ez a kislány a legérzékenyebb korban (6-12) nem kapott elég figyelmet, törődést. Nem érezhette az anyukája támogatását, szeretetét. Észre kellett volna venned, hogy több törődést igényel!

Ha másként lenne, akkor bocsánat

71. Channa* (válaszként erre: 70. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 1. 12:52

Más is dolgozik gyereknevelés mellett, és még is van ideje arra, hogy a gyereke ne jusson el ilyen szintre, szépen beszél és viselkedik velük, szereti és támogatja akkor is, ha kilóg a nyelve a melótól.


Senki nem fog tudni neked segíteni, ezt a helyzeted neked kell megoldani.

Hiába írja le pl. Ildi, hogy nála is volt gáz időszak, akkor sem fogod tudni úgy megoldani, ahogy ő tette, mivel Ildi stílusa össze sem hasonlítható a tieddel, ami egyébként bicskanyitogató.


Michelle-vel sem lehet összehasonlítani a te életed, hiába írja, hogy nála is volt rossz időszak, de őt "ismerve" sosem jutna ilyen szintre a gyerek és az ő kapcsolata, mert abból amit megoszt, egyértelmű, hogy nem tesz különbséget a gyerekei között, nem trágár, szereti őket és még sorolhatnám.


Nézz magadba! Hidd el! Ha nem mondod a lányodnak, hogy HP, féreg és undorító és egyebek, akkor ő is máshogy viselkedik majd veled.

2021. jún. 1. 12:42

A helyzetet tök feleslegesen generálta,mert nem tudtam fogni a kezét,mert ugye dolgoznom kell(kedves Channa úgy gyúrok pedig hogy megéljek a családiból de nem megy😶)ezért halmozta a hiányzásokat.

Majdnem kirúgták.

Mondjuk arra is azt mondta nem érdekli abbahagyja a sulit.

69. michelle.r (válaszként erre: 58. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 1. 12:41

Provokálni azt lehet, aki hagyja magát. Mások véleménye az övék. Nem mindegy, hogy ki mit gondol, mint mond? Nem te kezdted, de hagytad belevinni magad olyan mondatokba, hogy simán törölhető vagy a szabályzat szerint.


Ha ezt a helyzetet, ami egy picit sem számít így kezeled, nem lehet hogy a lányoddal is ez a baj?

68. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 66. - Amaunet)
2021. jún. 1. 12:39

Erre nem tudok jól válaszolni,azt hiszem.

3 gyermek.

Az egyik azt mondja a kicsi a kedvencem,a kicsi azt hogy a középső,a középső azt hogy a nagy.

Szerintem ahol több gyermek van,ilyen szokott lenni.

Én mindegyiket egyformán szeretem,lehet hihetetlen.

De ha már itt tartunk őt a legjobban????

Idén 3 szor húztam ki a csávából,mert amig dolgoztam nem volt hajlandó digitális oktatásba ülni,rengeteg igazolatlan/az addig jó tanuló lányommal problémák lettek tanulás terén is/.

Minden követ megmozgattam,hogy ne rúgják ki.

Szerencsere sikerrel.

67. Channa* (válaszként erre: 65. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 1. 12:35
Ne magadból indulj ki!
2021. jún. 1. 12:35

Az jutott eszembe az eddig olvasottak alapján, hogy úgy szereted-e ezt a lányt, mint a jelenlegi pároddal közöseket?

Nincs-e benned egy negatív érzés vele kapcsolatban az apja miatt?

Foglalkoztál-e vele annyit, adtál-e neki annyi szeretetet, gondoskodást, mint a közös gyerekeknek?

Családban érezhette-e a lány magát, vagy kilógott ebből a családi idillből?

65. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 63. - Channa*)
2021. jún. 1. 12:34

Nem mindegy a név?

Ha valaki nèvvel ír,akkor a külsejét szeditek darabokra...

2021. jún. 1. 12:33
Megpróbálom a terapiat,hátha sikerül köszönöm.
2021. jún. 1. 12:32
Igen, könnyen meglehet, de én vállalom névvel, amit írok;)
2021. jún. 1. 12:32

Ez a két nő személy mindig provokál valakit,és nehezen tudom elhinni hogy ez senkit nem zavar.


Köszönöm a tanacsot,megfogadom.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook