Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kakukkfű tea... Milyen hatásait ismeritek? fórum

Kakukkfű tea... Milyen hatásait ismeritek? (tudásbázis kérdés)


14. Nini86
2011. febr. 12. 20:44

Sziasztok!

A kakukkfűvel viszont vigyázni kell ha állapotos valaki mert abortáló hatása is van...sőt nem kívánt terhességnél jó erősen inni kell és megjön a vérzés vagyis elabortál...

Ha valaki együtt volt valakivel és gyanús neki a helyzet vagyis úgy érzi ,hogy valószínű terhes lesz akkor azonnal inni kell,és rögtön az aktus után még jó erős ecetes fürdőt is vegyen...

2009. júl. 31. 13:09

Hello,


Szélproblémák esetén is hatásos a kakukkfű?

Tudtok jobbat nála?

12. 0260f21e84 (válaszként erre: 11. - 9e19dcb0b4)
2009. jan. 11. 05:54

lehet, hogy sokat tettel. vigyazni kell vele, mert ha tuladagolod, tenyleg ihatatlan lesz.

En mar kikiserleteztem az aranyokat, kamilla, hars, citromfu, neha edesgyoker (ez meg rosszabb, ha sok), ezek enyhitik az izet.

11. 9e19dcb0b4 (válaszként erre: 10. - 18a57389e3)
2009. jan. 10. 15:52

Én is megpróbáltam (köhögésre), de sajnos annyira szörnyű volt az íze hogy többet már nem tudtam meginni.

Csak egyszer bírtam ki!

Ilyen rossz gyógyteát még nem ittam! Brrr!

Kiráz tőle a hideg!

Mindezek ellenére hiszem hogy köhögésre kiváló!

Csak legyen aki meg bírja inni! (még mézzel sem!)

2009. jan. 10. 15:03
Én a gyerekeknek szoktam adni, egyéb gyógyszertári hurutoldó helyett. Csak ajánlani tudom, néhány perccel azután, hogy megisszák, dől az orrukból a váladék, és jól fel tudják köhögni, illetve kifújni! Mézzel nem olyan szörnyű...
9. 0260f21e84 (válaszként erre: 5. - Aludanyi)
2009. jan. 10. 14:09
en is a cigarettazas miatt iszom, jo a kohogesre egyebkent tenyleg :(
8. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 5. - Aludanyi)
2009. jan. 10. 13:42
Jesszus maria! Gyógynövényből se lehet bármilyen erőset csinálni.
7. fahéj (válaszként erre: 4. - MelisUK)
2009. jan. 10. 13:29

Szia !

Szerencsés vagy mert nálunk a doki nem írja fel mondván nem olyan drága meg lehet venni simán is.

:)

6. Hmv. (válaszként erre: 4. - MelisUK)
2009. jan. 10. 13:08
Gyógyteákat fel lehet íratni orvossal? Ezt biztosan tudod? Még soha nem hallottam róla!?
5. aludanyi (válaszként erre: 4. - MelisUK)
2008. aug. 19. 15:09
Kedves MelisUK: Köszönöm szépen a részletes ismertetőt... Akkor sejtem mi a baj... Én tisztító kúraként alkalmaztam volna, de nem sokkal később, hogy elkezdtem, folytó, fulldoklásszerű köhögő rohamok törtek rám és minimális mennyiségű valami távozott is a légutaimból mindig. Rendszeresen és sokat dohányzom... :( A főzetet nagyon erősen készítettem: egy bögrébe kb egy evőkanál szárított teafüvet...
2008. aug. 19. 12:22
Egyébként az összes általam leírt teafajta gyógyszertárban kapható, de nagyon drágák, így ajánlatos receptre feliratni a háziorvossal, akkor töredéke árat kell érte fizetni. Ezek nem filteres teák, hanem papír zsákba vannak ömlesztve.
2008. aug. 19. 12:20

A teát úgy kell készíteni, h egy bögrébe 2 teáskanálnyi szárított kakukkfű kell, a friss is jó, de nehezebben beszerezhető. 5 percig kell benne áztatni, majd leszűrni és lassan kell kortyolgatni, közben a gőzét szagolgatni. Mézzel ajánlatos ízesíteni.

Nekünk mindig van itthon kakukkfű, csipke, kamilla, csalánlevél, citromfű és hársfavirág tea. Ezeket keverve szoktuk használni, h még több hatóanyag legyen. :D

2008. aug. 19. 12:16

Ha megfáztál, igyál kakukkfű teát, gyorsabban meggyógyulsz. De pl. a lasagne-hoz való fehér mártáshoz is kell kakukkfüvet használni és ugyanez a mártás sokminden más ételhez is jó.


Hogy pontosan mire is való:

-megfázás megelőzésére

-megfázás kezelésére

-köhögésre

-torokfájásra

-egyéb légúti megbetegedések kezelésére

-emésztés javítására

-bélférgek kiírtására

-test bedörzsölésére

-füstölésre

-régen a fertőzések idején mint antibiotikum volt használatos

-nyákoldó

-köptető

-köhögés ingercsillapító

-görcsoldó

-asztma

-dohányosok hörghurutja

-időskori tüdőtágulás

-hörgőtágulás

-illóolaja fertőtlenít, serkenti az immunrendszer működését, fokozza a fehérvérsejtek termelődését, tehát fürdésre és inhalálásra nagyon hatékony.

2008. aug. 19. 11:03
Kakukkfű tea... Milyen hatásait ismeritek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook