Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kádfelújítás olcsón fórum

Kádfelújítás olcsón (beszélgetős fórum)


19. fincsi5 (válaszként erre: 17. - Lilibeth59)
2018. júl. 20. 18:32
1-2 nap, és megkérdezem:))
18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Lilibeth59)
2018. júl. 19. 20:57

Nyilván túl tömény volt a paszta! :D

Vízkötelenítéskor a vízforralóba egy evőkanálnyi citromsav port ajánlanak a teljes, 1,8 liternyi vízmennyiséghez.


[link]

17. Lilibeth59 (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2018. júl. 19. 20:53
Megírnád, hogy milyen néven fut ez a spray? Köszi!
16. Lilibeth59 (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2018. júl. 19. 20:52
Én imádom az ecetet, szinte napi szinten használom, takarításra, ruha öblítésre mosáskor öblítő helyett, még hajmosás (nem használok bolti/Avon stb. sampont) is hajöblítőként is. A citromsavat is szeretem, de nekem pont azzal gyűlt meg a bajom: Citromsavat pasztává kevertem vízzel, és este fürdés után bekentem vele a kádat. Valami filmet megnéztem, aztán szépen lefeküdtem aludni. Reggelre szűrkés/feketés csík árulkodott arról, hogy egy kis helyen lemarta a zománcot. Nemrég olvastam, hogy kecsappal lehet polarizálni, pár napja csinálgatom, majd kiderül.
15. globus (válaszként erre: 14. - Globus)
2018. júl. 17. 15:37
Fontosnak tartom kiemelni, hogy színes, festékes anyagokkal ez a zománc nem érintkezhet. Kifejezetten felhívta figyelmünket, hogy pl. hajfestéket nem moshatunk bele, mert elszínezi az anyagot.
14. globus (válaszként erre: 6. - Simple)
2018. júl. 17. 15:34

Pontosan ugyanígy történt nálunk is :) Viszonylag hamar meglett, 9 körül jött a pasi, délre végzett. Vízcsapot bekötötte, nehogy rácsöpögjön a friss festésre, az ajtót zárva tartottunk. Úgy jött ki a lépés, hogy nálunk három napig volt igénybe véve, de utána csodás lett.

Amit még érdekesnek találok és többször hangosan hüledezek rajta: ez a festés nem tud szennyeződni. Szinte egyáltalán nem kell takarítani, mert nem áll meg rajta a víz. Garanciajegyben írják, hogy enyhe tisztítószerekkel takarítható, az esetek többségében nincs rá szükség.

13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2018. júl. 15. 16:06

Tényleg! Kádjavító spray-t írtam a keresőbe, rengeteget felhozott.

Azért ha nagyobb felületen maródott fel a zománc, akkor jobb profira bízni. Habár, ki tudja, lehet, az is egy ilyen festéket hoz.


[link]


(Annyit tennék hozzá, hogy ha a sok éves hipózás az egész kádat már "bolyhossá" tette, akkor csiszolni felesleges.)

12. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Kolibri)
2018. júl. 15. 16:01

A Tescoban vett rokon kimondottan kádra való sprayt. Elég jó lett, a feketeséget, ami az alján már látszott, befedte.:))

max. 1500 volt, addig kitart, míg komolyabbra tudtok gyűjteni.

11. Bless the child (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2018. júl. 14. 17:29
:D
10. Guruljka (válaszként erre: 8. - Bless the child)
2018. júl. 14. 17:26

Nem fóbia - félni nem félek tőle.


Csak úúúúúútálom! :D

2018. júl. 14. 17:02
Citromsav
8. Bless the child (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2018. júl. 14. 15:33
Tudok az ecetfóbiádról:)
7. Guruljka (válaszként erre: 4. - Bless the child)
2018. júl. 14. 15:30
Tudod, én ecetet nem javaslok, az engem is "leszed"... :D
6. simple (válaszként erre: 5. - Kolibri)
2018. júl. 14. 14:57
Mi nemrég csináltattunk ilyet, 25 vagy 27 ezer forintért felújították már nem emlékszem a pontos összegre. Nem kellett kivenni a helyéről, ki kellett pucolni, a fickó kijött lefestette, és utána még két napig nem érhette víz. Szép lett.
2018. júl. 14. 13:46
Köszönöm mindenkinek! Valószínűleg butaságot kérdezek.... De, ha felújítják, újra festik, akkor házhoz jönnek, vagy ki kell venni a helyéről?
4. Bless the child (válaszként erre: 1. - Kolibri)
2018. júl. 14. 13:31
20 %-os ecet, az mindent leszed és nem károsítja
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Kolibri)
2018. júl. 14. 13:30

Sajnos sokan azzal teszik tönkre a zománcozott öntvény kádakat, hogy hypozzák vagy más hasonló szerekkel tisztítják, és ez felmarja a zománcot. Érezhetően durva lesz a felülete sok esetben. Ez már nagyon nehezen lesz újra fehér.


Vannak cégek, amelyek újra festik a kádat.


Ha vízköves a kád, simán lehet citromsavval is vízkőteleníteni, az a zománcot nem károsítja. Tapasztalatom szerint az ablaktisztító is jó.

A hypo agresszív lúg. A vízkövet, ami mészvegyület, az enyhe savak oldják.

2. globus (válaszként erre: 1. - Kolibri)
2018. júl. 14. 13:18
Mi felújíttattuk két éve, szép lett. Ezt érdemes volt, még még eredeti öntvény, masszív. Iparos szerint 7-8 évig tart, de utána is újra tudják festeni.
2018. júl. 14. 12:57
Sajnos nincs lehetőségünk új kádat tenni az újonnan vásárolt házba... Mivel lehet az előzőt a lehető legszebb állapotba varázsolni? Alapvetően jó, csak foltos, matt és csíkok vannak rajta, ami szerintem vízkő, de nem jött le róla. Van valami csodaszer?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook