Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Éjszakai WC-re szoktatás? fórum

Éjszakai WC-re szoktatás? (beszélgetős fórum)


18. Borzolo (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 6. 16:42
A második gyerkőcnél már nem erőlködök. Magamat szívatnám, hogy 2 óránként cserélem rajta a ruhát meg suvickolom ahol pisis lett. Elől van a bili, ha szeretne ráülhet
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Borzolo)
2020. aug. 6. 12:52
Èn is ìgy làtom.Èn azelőtt pròbàlkoztam,de feleslegesen.Aztàn egyik napròl a màsikra "csoda törtènt".
2020. aug. 6. 12:36

Az első gyereknél 2 nyáron át próbálkoztam a bugyizással, 2.5 évesen, télen egyik napról a másikra hagytuk el a pelenkát. Úgy gondolom ha bátrabbak vagyunk éjjelre is ment volna, mert kérte, hogy ne adjuk rá a pelust. (Így kb egy hónappal később hagytuk azt el, eleinte 10 körül még keltettük, hogy menjen pisilni, mert este sokat iszik és nem bírta volna ki reggelig)

Én úgy látom, hogy amíg nem érett meg a gyerek, felesleges erőltetni a dolgot.

2020. aug. 6. 12:28
Figyeld a pelenkát, ha többször egymás után száraz marad, akkor nyugodtan leveheted róla. Vagy ha ő maga kéri. Biztos lesznek balesetek, a gumis lepedő aranyat ér.
2020. aug. 6. 08:20

Igen, a nyár fontos tényező.

A pelenka kellemesen meleg, de ha a kis bugyiba bepisil, az bizony kellemetlen. Ez a végső lökés a kicsiknek.

Régen sok gyerek lett így szobatiszta, persze az is számított, hogy a textilpelenka is kényelmetlen volt.

2020. aug. 6. 08:12

Az a baj, hogy nem merik a szülők pelenka nélkül hagyni a gyerekeket. E miatt akár 3-4 évesen is pelenkások maradnak.

Nyár és meleg van. Nyugodtan fektesd le este pelenka nélkül. Tegyél alá gumilepedőt vagy nejlonzacskóbol "szabott" lepedőt, rá egy kis plédet" Hidd el nem fog bepisilni. Valahogy megérzik a gyerekek, hogy megváltozott a helyzet, nem lehet pisilni. A nappali altatáskor ugyanezt kell tenni. Ébredéskor nagy dicséret kövesse. Baleset esetén ne foglalkozz vele sokat, mondd hogy semmi baj, holnap majd sikerül.

Gyerekeim és unkáim is ilyen módon lettek teljesen szobatiszták kb. 2,5 éves korukban.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2020. aug. 6. 07:43

Itt is az van,hogy elmùlt 3èves ès kezdtem megilyedni,hogy nem lesz szobatiszta,mire oviba kell mennie.Ha kèrleltem is,hogy menjen wcre,elbohòckodta,nem vette komolyan,s aztàn mint ahogy sokan ìrjàk àltalàban,tènyleg egyik napròl a màsikra szobatiszta lett.

Olyan csùnya ez a szobatiszta szò🙈😅

Szòval emiatt gondolom azt,hogy talàn az èjszakai pelenka elhagyàsa is folyamatban lesz,mert alap dèlutàni alvàsnàl nincs pisi,ìgy talàn hamarosan kibìrja egèsz èjszaka.Fogalmam sincs

11. Guruljka (válaszként erre: 9. - Jucika33)
2020. aug. 6. 07:36

Én nem korlátoztam soha az ivásban. De szobatiszta úgy lett, hogy csak hagytam, hogy a saját tempójában haladjon. Nem volt munkahelyem, nem volt muszáj óvodába adni.

Csak nyugiban, stresszmentesen.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Jucika33)
2020. aug. 6. 07:33
Köszi.megpròbàlom ìgy.amint szàraz lesz a pelenka reggelre.
9. jucika33 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 6. 06:41
Ezek szerint még bepisil éjszaka. Én addig nem venném le róla. Kisebbik lányom is így volt, nappal szobatiszta, éjjel pelenka. Akkor vettem csak le róla, amikor már több reggel is száraz volt egymás után. A szervezetnek meg kell érnie ahhoz, hogy éjjel ne pisiljen be. Én nem biztos, hogy arra szoktatnám, hogy keljen fel éjszaka pisilni. Eleve az az egészséges, ha egy ember végigalussza az éjszakát és nem kell wc-re mennie egyáltalán. Estefelé már nem iszik semmit?
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2020. aug. 6. 06:39
Köszi.Remèlem hamar megszokja.
7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 6. 06:00

Esetleg gumilepedő, rövid időn át, hogy ha becsurog, akkor ne kelljen a matracot tisztítani, szárítani.

Ha a kis bugyi vagy a pizsama ázik át, az még kellemetlenebb, arra biztosan felébred.

Az én fiam is előbb a délutáni alváskor maradt száraz, aztán éjszaka is, pár nap után el mertem hagyni a pelenkát. Nem történt "baleset".

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2020. aug. 6. 05:14
Lehet le szokik erről,mert màr amint felèbred szedi le magàròl,zavarja a pisis pelenka.
2020. aug. 6. 05:13
Ha ebèd utàn alszik 2-3òràt,nem pisil be,akkor csak bugyiban van,nem rakok pelenkàt,viszont èjjel annyira mèlyen alszik,hogy szerintem biztos bepisilne..
4. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 6. 05:13
Ha több éjszakán át száraz marad a pelenka, akkor elhagyhatod.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. aug. 6. 05:12
3èves.1hònap mùlva ovi🙈
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 6. 05:12
Attól is függ, mennyi idős.
2020. aug. 6. 05:03

Fiam nappal 100%ban csakis wc-re jàr,viszont èjjel annyira mèlyen alszik,hogy nem merem mèg pelenka nèlkül hagyni,nehogy bepisiljen,viszont el is szeretnèm kezdeni,de fogalmam sincs hogy kezdjek hozzà...

Màrmint,hogy ha èjjel nincs pelenka,szòljon ha wcre kell mennie.Szerintem simàn bepisilne mèg àlmàban😔

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook