Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jönnek apósék a páromat köszönteni, és ki akarok tenni magamért!milyen sütit süssek? fórum

Jönnek apósék a páromat köszönteni, és ki akarok tenni magamért!milyen sütit süssek? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. febr. 2. 10:18

A képet megnézheted, ha beírod a keresőbe:


Eszkimó szelet - képpel

2010. febr. 2. 10:18

Eszkimó szelet

Hozzávalók:

A tésztához:

2 bögre liszt

1 bögre cukor

1 csomag sütőpor

1 csomag vaníliás cukor

2 db tojás

1 bögre tej

1/2 bögre olaj

2 evőkanál kakaó

A krémhez:

5 dl tej

2 csomag kókuszos puding

12,5 dkg vaj

10 dkg cukor

1 kis pohár tejföl

A tetejére:

1 tábla tortabevonó

Elkészítés:

A liszthez keverjük a sütőport és a kakaót, majd a tészta többi hozzávalóival simára keverjük. Sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük, és előmelegített sütőben 30 perc alatt megsütjük. Közben elkészítjük a krémet: a tejben megfőzzük a pudingot, kihűtjük. A cukrot a vajjal habosra keverjük, majd hozzáadjuk a kihűlt pudingot és a tejfölt. Ha valakinek nem elég édes, keverhet még bele cukrot, de szerintem nem kell. A kihűlt lap tetejére simítjuk a krémet, és a felolvasztott tortabevonóval megcsepegtetjük, hogy pöttyös legyen.

Hamar megsül, figyelni kell, nehogy a kakaó miatt megégjen. Ha nincs kókuszos puding, akkor a házi fajtáját készítem el: a tejben 2 marék kókuszreszeléket megfőzök, és tejszínes pudingot rakok hozzá. Szinte ugyanaz. :-) Ha valakinek nincs kedve az olvasztott csokival bajlódni, akkor ráreszelni a csokit. Forró vízbe mártott késsel lehet szeletelni. A bögre mérete kb.2,5-3 dl.

15. pinki87 (válaszként erre: 11. - Törpe hugi)
2010. febr. 2. 10:15

egyszer sütöttem!netről szedtem le de nem lett vmi finom!



Mindenkit arra kérek ha van bevált receptje az ötletekhez,nagyon várom!

mert netről tényleg csak kisérletezni lehet:)

köszi

14. Yulcsy
2010. febr. 2. 10:13
Szerintem olyat süss, amit már kipróbáltál.Ne ekkor kísérletezz.Olyat süss, amit a párod a legjobban szeret.1 féle sós, ill. 1 féle édes elég lesz.Sok férfi csak a sósat szereti.
13. pinki87 (válaszként erre: 10. - Pné Veronika)
2010. febr. 2. 10:13
köszi,meglesem:)
12. pinki87 (válaszként erre: 8. - 2bc7365ec9)
2010. febr. 2. 10:12

sosem sütöttem zserbót,és nem is szeretem,de ezzel nincs baj,csak kéne egy bevált recept,ha esetleg neked van szívesen fogadom!

a zserbót sokan szeretik:)

2010. febr. 2. 10:12
Szia! Süss képviselőfánkot. Azt mindenki szereti. Igaz kicsit macerás, de pont azért ér sokat mások szemében.
10. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Pinki87)
2010. febr. 2. 10:11
Nézz szét a feltett receptjeim, vagy a naplómban lévő receptek között. Nagyon sok van és általában képeket is teszek fel mellé. Így láthatod, hogy milyen a kész remekmű. :-)
9. pinki87 (válaszként erre: 6. - 03a323f153)
2010. febr. 2. 10:11
hát nem tudja!kérdeztem!annyit tudok hogy csoki rajongók!ahogy a párom is
2010. febr. 2. 10:11
Süss zserbót! Az akkor jobb, ha már előző napon megsütöd, marad időd másra. Mellé meg persze valami krémeset. Abból is van olyan, amit korábban kell elkészíteni.
7. pinki87 (válaszként erre: 4. - Kis Cidri)
2010. febr. 2. 10:10
privibe elküldöd hogy kell?
2010. febr. 2. 10:10
Én meg megkérdezném a Párodat, hogy mi a kedvenc sütijük, azt sütném meg :)
5. pinki87 (válaszként erre: 2. - Agis)
2010. febr. 2. 10:09

hát én szeretném magam megsütni!

de azért ha nem találok semmi,az lesz:)

4. Kis Cidri (válaszként erre: 1. - Pinki87)
2010. febr. 2. 10:09
Égetett tésztából, sárga krémből és tejszínhabból hattyúkat. Nagyon tetszetős, finom és nem is bonyolult.
2010. febr. 2. 10:09
Én tuti cukrászdába mennék :-))
2. agis
2010. febr. 2. 10:09
Én cukrászdából vinnék ilyet is-olyat is:)
2010. febr. 2. 10:07

Sziasztok!

jönnek a páromat felköszönteni születésnapján az apósomék,vagyis jelölt :) !mit süssek?meg szeretném mutatni a feleségének milyen jól is sütök!sokat sütöttem már,de most tarolni akarok!minden érdekel!most jönnek elsőként,mióta az új lakásban lakunk!


SEGÍTSETEK!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook