Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogosan érzem, hopgy a saját kauciómat nem a lakás felújítására kell költenem már előre? fórum

Jogosan érzem, hopgy a saját kauciómat nem a lakás felújítására kell költenem már előre? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
32. IzaHold (válaszként erre: 31. - F8db0709b8)
2014. okt. 6. 15:23
Mekkora hü..ék!! Azt te fizeted, nem?! Hihetetlen! Jól megjártad velük. Hát akkor ebből a szempontból is jó volt a zárcsere, 4 albiban voltam, szerencsére búcsút inthettem nekik nagy nehezen. De boldog nap is volt az!!! :))))))))))) Mert azért ezen kívül mindig volt valami...:)
31. f8db0709b8 (válaszként erre: 30. - IzaHold)
2014. okt. 6. 13:14

Nekem az tűnt fel,hogy amikor hazaérünk,mindig keresett,hogy ez vagy az kell neki...mondtam páromnak ez tuti bejár..mert mindig olyat kért,amiből sok volt...azóta nem kér semmit.

Azzal érvel,hogy ez is az ő háza...mondtuk neki,kibéreltük.Valahogy ezek a dolgok sem úgy működnek már mint régebben....nehéz korrekt föbérlőt találni..


Az előzőben a föbérlőnek az volt a heppje,hogy átjárt lekapcsolgatni a villanyórákat...mondtam neki hagyja abba,tele van a fagyó mindennel jó lenne ha nem kéne kidobálni....ott is fizetve volt minden rendesen,ö meg ilyen volt...olyat is megcsinált hogy a vizet zárta el,vagy épp a gázt..onnan ezért jöttünk el :D

30. IzaHold (válaszként erre: 28. - F8db0709b8)
2014. okt. 6. 13:02
Hát szerencsére ebből nem volt gond. Nem is mentem volna bele máshogy semmilyen albérletbe. Nem jöhet be, amikor nem vagyok otthon, akkor minek neki kulcs, nem? Ha pl. eltűnik valami, hogy bizonyítom be, hogy ő volt. Sehogy.
2014. okt. 6. 12:58
Megtekintve veszed ki az albérletet. Ha ez nem felel meg, keress egy jobbat
28. f8db0709b8 (válaszként erre: 27. - IzaHold)
2014. okt. 6. 12:53
Zár csere úgy működhet,ha egy lezárt borítékban kap a tulaj is.....ezt jogász mondta,így ennek nincs értelme...
27. IzaHold (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2014. okt. 6. 12:45
Én mindig kicseréltem az egyik zárat, az én cuccaim vannak ott, és ha eltűnik, nálam nincs kamera a lakásban. Előző bérlő is visszajöhet, és a tulaj is idegen. Szóval ezt be is szoktam jelenteni az elején.:)
26. f8db0709b8 (válaszként erre: 25. - F00f50e709)
2014. okt. 6. 12:39
Február óta.
25. f00f50e709 (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2014. okt. 6. 12:02
És mióta laktok ott? (kb.?)
24. f8db0709b8 (válaszként erre: 23. - F00f50e709)
2014. okt. 6. 11:59

Ez a kéthetenkénti dolog nekem is eszembe jutott már,de reménytelen....van videofelvételünk arról is hogy távollétünk alatt be jött a lakásban :D még akkor is tagadta mikor megmutattuk neki!Előleget sem kérhet,egy időpont van mikor fizetnem kell és kész.

beszámolni nekünk neki mindenről..ami nem érinti arról meg pláne...ilyen ez..már alig várom hogy elmenjünk innen.

23. f00f50e709 (válaszként erre: 22. - F8db0709b8)
2014. okt. 6. 11:56

És kinek kellene beszámolnia? :D :D :D :D

Csak nem fél egy NAV-os ellenőrzéstől? :)


Amúgy nem is mehetne át hozzátok, ha nem egyeztet időponot előtte veletek, abba meg főként nem köthet bele, hogy ki megy be hozzátok :D

Ilyen előleges dologról nem is hallottam! :D :D


nem lenne egyszerűbb, ha a havi albérleti díjat kétfelé osztanátok és kéthetente kapná meg? Így legalább nem járkálna át hozzátok

2014. okt. 6. 11:48

Szerintem ha valami elromlik,és a bérlő megcsináltatja,ki kell fizetni a tulajnak...vagy a köv.havi albiból levonni...

Nálunk a bojler adta meg magát,kicseréltük amit ki kellett,átvittem a tulajnak az elromlott alkatrészt és a blokkot...kifizette...

Viszont hozzátartozik,hogy rendszeresen jön albérlet előlegért,vagy kölcsönért,amit nem ad vissza így levonom a bérleti díjból...próbálkozik ránk akaszkodni,hogy csináljuk ezt és azt...eleinte csináltuk is aztán rájöttünk,mindenkivel ezt csinálja,mindenkit ugráltat...mi leszoktattuk róla....hónapokba telt...volt,hogy jöttek hozzánk és kiakart lakoltatni bennünket...mondván be kell neki számolni kö jön és megy...pont egy jogász volt nálunk,ö felvilágosította,az nem úgy van ahogy gondolja..ha meg ennyire összeférhetetlen,és ennyire együtt élni egy udvarban senkivel,ne adja ki!Azon rágott be hogy előtte kell eljönnünk,mert ott van a szorgalmi bejárat vagy mi...és látta és idegen....és kiborult...itt is vannak még azért problémák,bár mi addig maradunk csak itt,míg nem sikerül sajátot venni...


Volt egy másik ház,eléggé szét volt bombázva,ott azt mondták,hogy havi 40ezer az albi,és mondjuk fél évig nem kell fizetni ha megcsináljuk vagy megcsináltatjuk...de akárhogy számoltunk,nem fél évi díjat kellett volna mindenre kifizetni,így mi oda nem mentünk...azóta is üresen áll!

21. f00f50e709 (válaszként erre: 20. - Siss27)
2014. okt. 6. 11:36

Ja-ja. sajnos :(


A kedvencem az, amikor az albérlőtársak azzal jönnek elő, hogy nekik több joguk van, mert hogy ők régebb óta vannak ott: értem ezalatt, hogy ha ők elronták a mikrót, akkor neked venned kell egyet (hiába nem is használod), mert ők már az előzőt kifizették (ne keress benne logikát, mert nincs is :D) vagy mert kizárnak abból az albérletből amit fizetsz időről-időre (mert ők szexelnek), mert ezt így szokás (???)... vagy hogy fizesd a vezetéskes telefonszámlát is, mert van a lakásba (amit mondjuk nem te kértél és nem is használod, ellenben az albérlőtársak rajta csüngnek) és a többi hasonló nyalánkság


A legnagyobb poén az volt számomra, amikor vezetékes telefon volt az albérletbe (amiben megegyeztünk, hogy nem fogom fizetni, mert nekem mobilom van és kétfelé nem fizetek ráadásul úgy hogy nem is használom -ezt el is fogadták) de elvárták volna, hogy állandóan vegyem fel a telefont és portást játszak (ki hol van, mikor jön meg, üzenet átadás...stb.) Én nem vettem fel (15 perceként csörgött) , mert senkinek nem adtam meg azt a számot (nem is tudtam), ergo engem azon senki nem kereshet. Erre egyszer lakótárs kedves felhívta az albérleti vezetékes telót(nem vettem fel), és du. elkezdett üvölteni velem, hogy miért nem vettem fel?! Na vajon miért nem?! (ő tudta a mobilszámomat, miért nem azon keresett, ha már a munkahelyéről hívott...) Annak a történetnek is hamar véget vetettem :) Albérlőnek mentem oda, nem pedig portásnak.


Meg a másik: mikor albérlő társ megbeszéli egy vadidegennel, hogy 20.00-kor jöjjön fel, és még engem ugráltat, mert én közelebb vagyok 1 lépéssel a kapucsengőhöz, engedjem már be az ismerősét. Na erre viszakérdeztem: bocs, de kinek is az ismerőse? És miért is jön fel egy olyan ember abba az albérletbe amit én is fizetek? Velem ezt mikor is beszélted meg? :D Aztán többet nem csinált ilyet :D


Szóval nagyon d enagyon meg kell nézni hová költözik be az ember! (ráadául jobban teszi mindenki, ha határozatlan idejű szerződést köt)

20. siss27 (válaszként erre: 19. - F00f50e709)
2014. okt. 6. 11:16

Elanyagiasodott már minden,ezen a területen is.Csak az számít,tisztelet a kivételnek,hogy a bérlő gombolja le a jó kis zsozsót,a tulaj meg éli világát.Elmúlt már az az idő,amikor nyugisan ki lehetett venni lakást.Manapság már mindent rávernek az emberre és győzzön kimászni utána az egészből a saját igazát keresve.

Nagyon észnél kell lenni,az biztos.Egyszerűnek tűnik,hogy kiveszünk egy lakást,tisztességéesen fizetünk érte,aztán amikor benne vagyunk,akkor jön a feketeleves.

2014. okt. 6. 11:08

Nálam volt már olyan anno, hogy albérletnézőbe indultam, ahol a leendő albérlőtársam azt akarta beadni nekem, hogy 15 ezer lesz rezsivel együtt (vidék!), de ha ő nálam kevesebbet fog ott tartózkodni (suli miatt), akkor én többet fogok fizetni, mert hogy az ő szülei így tartják igazságosnak (amire egyébként magasból sz*rtam, mert a tv. nem így rendelkezik, engem meg nem érdekelnek a szülei, hiába is akar a szokánya mögé bújni :D) Az albérlet négy személyes volt, egyedül már csak ő lakott ott, és ezen mondata után nem is csodálkoztam azon, hogy miért hagyta ott a másik 3 személy :D el is köszöntem tőle :D


Volt egy másik, ahol a tulaj saját maga volt elmaradva (több évvel) a közösköltséggel, amiről én nem tudtam, és a k.képviselő rajtam akarta behajtani. Azonnal fel is mondtam a bérleti szerződést, tehát ha tömb házba keresel albérletet, a közös képviselővel mindig beszélj, és mindig nézesd meg az óraállásokat és ellenőriztesd a közműveknél, hoyg van-e elmaradás, mielőtt egyáltalán szerződésben gondolkoznál!


És még egy dologra figyelj:

az albérlőtársak. Nem mindegy hogy kikkel költözöl össze. Volt olyan főbérlőm/ tulaj akik velünk lakott, állandóan kidobta a sminkcuccaimat kérés nélkül, mert azt a tükör elé mertem tenni, holott a többieké is ott volt. Kész idegbeteg volt a csaj, mert már azért hisztibajt kapott, mert főztem és olajcseppes lett a tűzhely, meg hogy egy szál hajam beleesett a csapba (bezzeg az övéivel tele volt a lefolyó) és sorolhatnám...

18. siss27 (válaszként erre: 14. - FiatalFelnőtt)
2014. okt. 6. 11:07
Nem estem neked,nem volt szándékomban,csak nekem így jött le a dolog,hogy ennyire mindegy.Elnézést kérek,ha így érezted.Amúgy meg,ha ennyire jól gondolkozol,hogy érted a dolog lényegét,akkor mi a fenének foglalkozol ezzel az egésszel?Csak rágod magad más hülyeségén.Amiért kár.
17. f00f50e709 (válaszként erre: 16. - 024d66b403)
2014. okt. 6. 10:57

Ez egy érdekes elgondolás volt az ismerősöd részéről :D


Bár ha balesetveszélyes volt az albérlet (pl: vezetékek áltak ki a falból...stb) akkor az ismerősödnek igaza volt (így nem is adhatta volna ki a tulaj egyébként), és nem emelhette volna meg a bérleti díjat sem. De ha olyan problémája volt, hogy lepattogot a festék a falról, vagy 1988-as mosógépet kicserélték neki 2014-esre, akkor jogos... :)

2014. okt. 6. 10:54

Szerintem, ha nem tettszik az albérlet, nem kell beköltözni. Legalábbis én nem tenném, keresnék olyat ami nincs lelekva.

Volt 1 ismerősöm, aki féláron vette ki az albérletet a lakás minősége miatt aztán követelte a felújjítást. Persze a szerződés a jelenegi állapotra szólt, aztán csodálkozott, hogy a felújjítás után reális árra növekedett a bérleti díj.

15. f00f50e709 (válaszként erre: 12. - Siss27)
2014. okt. 6. 10:53

Biztos azért mert zokszó nélkül leléptek, és most valakin be kell vasalnia.


Én ilyen tulajjal mégegyszer biztos nem állnék szóba!

14. FiatalFelnőtt (válaszként erre: 10. - Siss27)
2014. okt. 6. 10:52

Nincs sok pénzünk, én kapásból minimálbért kapok.

És tudom, hogy nem kapné vissza semmit a kauciómból, de akkor sem fogom a más lelakását rendbe tenni saját kasszából.

Úgyhogy én már el is álltam a dologtól, pont ezzel az indokkal hogy én bizony nem leszek naív. úgyhogy nem kell nekem esni, van elég eszem, nem hiába jutott eszembe ez a meglátás sem, hogy én így bizony nem megyek bele!

13. f00f50e709 (válaszként erre: 8. - FiatalFelnőtt)
2014. okt. 6. 10:49

Szerintem sem te kötözködsz.

Ha egy lelakott albérletbe költözöl (vagyis olyat ad ki neked a tulaj) akkor az a szerződés aláírásától (mert ugye ilyen helyen hülye az aki nem köt szerződést) számítva nem "lelakott" lesz, mert ő azt olyan mindőségben adja ki neked. Ha tehát te 2 hónap múlva ugyanolyan (lelakott) állapotban adod vissza a lakást neki, nem tehet semmit, mert nem te laktad le, te csak használtad a lelakott lakását, amiért ő bérleti díjat számított fel.


Érdekesség: Az úPtk. szerint, ha egy albérletet veszel ki és van benne mosógép, és időközben elromlik, akkor fel kell szólítanod a főbérlőt/ tulajt, hogy javítsa meg x napon belül, vagy vegyen újat. Ha nem teszi meg, akkor vehetsz újat saját zsebből és (innen két dolog van: 1. ha költözöl viszed a saját tulajdonú mosógépet magaddal, mert ugye névreszóló számlád is van róla! 2.a következő havi albérleti díjból automatikusan levonásra kerül. Tehát fizetsz havi 50 ezret, a mosógép 49 ezerbe kerül, akkor neked csak 1 ezer forint albérleti díjat kell átadnod)


A helyedben:

- biztos nem újítanám fel a saját tulajdonát, mert ha még meg is felel neki az állapot, le fogja tagadni hogy tetszik neki. Ha szemét, akkormég azt is hozzáteszi, hogy mégjobban lelaktad.

- azért sem vágnék bele, mert ki tudja mit kell felújítani, mennyiért.

- azért se, mert nem az én dolgom az ő ingatlanát saját zsebből felújítani.


Én a helyedben keresnék más albérletet, mert ha már le van lakva egy albérlet:

- ki tudja milyen kisállatokkal fogsz te összeköltözni (atka, bolha, csótány)

- ki tudja előző tulaj mivel van elmaradva (víz, gáz, fűtés, közös költség) A végrehajtó meg nem fogja megkérdezni, hogy ugyan már kinek a cuccai vannak a lakásban, hanem kimegy és visz mindent.


A helyedben meg nem állnék szóba olyan tulajjal, aki a más sarát (kiegészítendő +z +j) rajtam akarná leverni. Nekem nem érne annyit, hogy ez miatt gyomorideget kapjak, hogy megfelel-e neki a lakásfelújítás vagy sem. Szerintem igencsak felejtős. (még úgysem vágnék bele, hogy rokon vagy ismerős ismerősének ismerőse...)

12. siss27
2014. okt. 6. 10:45

Már,ha lenne szerződés.Tényleg,hivatalos kiadás lenne amúgy?

Én már azt sem értem egyébként,hogy veled,veletek felújíttatná,akiknek semmi köze az egészhez.Az előző lakóval,lakókkal miért nem tette?Ha ők lakták le,miért nem hajtotta be rajtuk a lelakást,miért nem tetette velük rendbe a kéglit?Áh,bűzlik nekem ez az egész,úgy ahogy van.

2014. okt. 6. 10:40

Egy albérleti szerződés azért ennél bonyolultabb. Van aki elvárja, hogy kifestess a végén, s van aki nem, mert pl. évekig ott laktál, s nem volt vele gondja, amúgy is amortizálódott volna a lakás.

Az is lehet, hogy a tulaj arra gondol, hogy a két haviból egyet elenged, és a végén neked kettő jár vissza.

Ezt és sok mást viszont a tulajjal kell átbeszélni. Érdemes lenne, ha tőle még nem láttál szerződésmintát az internetről letöltened egyet és átolvasni.

Ha neked ez nem felel meg, ne másokkal törődj, tényleg, szerintem, hogy mit mondanak, hanem nézz másik albérlet után, tényleg van bőven. De légy óvatos, és minden legyen szerződésbe foglalva. Saját tapasztalatból mondom..

10. siss27 (válaszként erre: 8. - FiatalFelnőtt)
2014. okt. 6. 10:40

Semmi közöm hozzá,de jó sok pénzetek van,ha csak annyin múlik,hogy a közelállóid szerint megcsináljátok és kész.

Ha nekem számítana az összeg,márpedig a mai világban nagyon is számít,én ilyenbe tuti nem hajtanám bele a fejem.Kismillió albérletet lehet találni,keresnék tovább.Én egy bérlőnek se tennék jót,hogy még ő járjon mégjobban.Az albik kiadásában amúgy is rohadt jó üzlet van,ezért gondolkodnak így,ahogy veled,veletek is csinálja.Nemtudom hány éves vagy,de elég naivul gondolkodsz,hogy nem hagyod a fenébe.Elhiszel olyat,hogy ha leteszed a normál esetben két havi kauciót és ha nem lakod le a lakást,akkor a végén visszakapod?Álmodban esetleg...

2014. okt. 6. 10:33

Szerintük el kell fogadni mert jobb úgysem lesz.

De én nem akarom hülyének nézetni magam.

2014. okt. 6. 10:32

Még a tulajnak nem tudtam mondani de megfogom.

Csak a közelállóim nem így állnak hozzá, hiába értik. úgy vannak vele hogy megcsináljuk és ez van, és szerintük én kötözködöm. szerintem meg nem.

7. 63a85224af (válaszként erre: 5. - FiatalFelnőtt)
2014. okt. 6. 10:30
Értem mit mondasz, szerintem ne hagyd.Vagy hülyének néz,vagy ő a nagyon hülye.Ő érti, hogy neked ezzel mi a bajod?
6. siss27 (válaszként erre: 5. - FiatalFelnőtt)
2014. okt. 6. 10:30
Lényegtelen szerintem,azzal csak ő fog jól járni,nem pedigte majd.Lesz neki egy olyan lakása,helysége,amita későbbiekben esetlegesen még többért ki fog tudni adni.Neked meg attól még semmid se lesz,nem lesz kéglid,csak egy csomó kidobott pénzed.Én a máséra tuti nem költenék.Oldja meg a tulaj,az övé és nem a tiéd,nem a te feladatod.
2014. okt. 6. 10:25
Nem lelakásról van szó, hanem hogy elenged a 2 helyett 1 havi kauciót. holott az jobb esetben visszajárna a végén ha nem okoztam kárt. ehelyett már az elején levonja ami nem az én káromból keletkezett.
2014. okt. 6. 10:23
Előfordul, h ha meg tudod beszélni a tulajjal, h te újítod fel és a felújítás költségeit lelakod. De ehhez normális tulaj kell. És ahhoz, h mit csinált az előző lakótól kapott kaucióval tényleg semmi közöd.
3. siss27 (válaszként erre: 1. - FiatalFelnőtt)
2014. okt. 6. 10:19
Miért újítanád fel más lakását,normális vagy? Már bocs. Ilyen lelakott lakással én nem is foglalkoznék,keresnék másikat.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook