Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jó egyedi talpbetétet hol kapok? fórum

Jó egyedi talpbetétet hol kapok? (tudásbázis kérdés)


2020. szept. 6. 15:55
🌞🍉🍦
2020. szept. 6. 09:29

Hol készítenek jó egyedi talpbetétet lábminta alapján?

Tud valaki ajánlani ortopéd orvost Bp-n, aki lábfej problémákra szakosodott?

2020. aug. 31. 20:13
🍀
2020. aug. 31. 14:37
🍇🍍🍉
2020. aug. 31. 09:54

Tud valaki egy nagyon jó ortopéd szakorvost ajánlani akihez hamar be lehet jutni? (Újpesti vagyok..)

( dr Korpos Sándort ismeri valaki? tavaly még az újpesti rendelőben volt, nem tudom melyik intézményben rendel most)

2020. aug. 30. 18:22
🌻🌼🌷
13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Leosa09)
2020. aug. 30. 17:14

Értem! Sajnos nem lehet előre tudni, melyik szakember hogyan találja el a megfelelő talpbetétet vagy cipőt.

Talán egy szakorvos tudna jó szakembert ajánlani.

12. Leosa09 (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2020. aug. 30. 17:13
A túl magas sarok se jó,megterheli a lábat. Podiart papucsom van elég kényelmes. Az én problémám hogy eltérő a harántsüllyedés ezért mindenképpen egyedi talpbetét kell, és az egyik lábfejem harántboltozata tovább süllyedt, nagyon fáj a lábam. sajnos nyugdíjba ment aki korábban tökéletes talpbetétet készített nekem, az új emberrel nem vagyok elégedett, ezért keresek mást.
2020. aug. 30. 17:03

Én jelenleg ott tartok a lábammal, hogy elhatároztam, elmegyek a gyógyászati boltba, komputeres betét-vizsgálatra. Gondolom, ha a problémát meg lehet oldani harántemelővel, akkor azt is megtudom. Ha pedig nem, akkor veszek egy megfelelő gyógypapucsot itthonra, mert a papucs van a legtöbbet a lábamon.

Ügyelni fogok arra, hogy legalább 4 cm-s legyen a sarka, mert az ortopéd orvosok ezt ajánlják. (Nem úgy, hogy a talp is megvan 1 cm, hanem a talp vastagságán felül, a sarok 4 cm magas.)

Ugyanis már az eddigi kezeletlen lúdtalp, ill. harántsüllyedés miatt kialakult a kalapácsujj és a bütyök is az egyik lábamon, és ezt persze csak utólag tudtam meg - de bízom benne, hogy valamennyi még visszahozható belőle.

Nem érdekel a gyártó, a gyógybolt elérhető közelben van, a komputer pedig komputer.

Ez persze a saját álláspontom, mert a szakorvos nem akarja megműteni a lábam, hanem gyógycipőt ajánl, amit egyedileg gyártanak ugyan, TB-engedménnyel, de 3 hónap, mire elkészül, és napra pontosan egy évre rá lehet felíratni a következőt. Nyári vagy téli cipőt.

Hát nem tudom, én nem vagyok nagy cipőrajongó, de hogy nap mint nap ugyanazt a cipőt viseljem az utcán egy éven át, majd télen másikat, arra még én sem vagyok hajlandó.

10. Leosa09 (válaszként erre: 9. - Katt2)
2020. aug. 30. 16:57
Köszönöm a tippet, utánanézek.
9. katt2 (válaszként erre: 7. - Leosa09)
2020. aug. 30. 16:49
Legalább menj egy Deichmannhoz és próbáld ki.
8. katt2 (válaszként erre: 6. - Aszparagusz)
2020. aug. 30. 16:47

Lehetséges. Ettől még nekem egész jól működik.


Gondolom, akkor az eredeti kérdést is meg tudod válaszolni?

7. Leosa09 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2020. aug. 30. 16:45
Milyen problémára? Mennyire vált be? Hajlok rá hogy kipróbáljam...
6. aszparagusz (válaszként erre: 5. - Katt2)
2020. aug. 30. 16:28
A lúdtalp és a harántsüllyedés nem azonos.
2020. aug. 30. 15:53

Pár éve vettem észre, hogy fáj a talpam, arra gondoltam a gágogó lúdtalpam miatt. Aztán a Deichmann-ál láttam ilyen betétet. Ők harántemelőnek hívják, mert nem orvosi, csak valami átlagos, nem éppen az adott lábra van szabva. Tehát nem használhatják a lúdtalp kifejezést.Egyet vettem, kipróbáltam és nagyon elégedett vagyok vele. Azóta az összes cipőmbe, papucsomba tettem ilyet. Az árára nem emlékszem, csak azt tudom, hogy ezek a számítógéppel kreált betétek sokkal drágábbak és amit hallottam róluk, igen rövid az élettartamuk.

Egyébként, lehet olyan papucsot kapni, amit úgy gyártottak, hogy ez a harántemelő be van építve. Természetesen kinai, de jó. Dupla talpa van és kissé domború. Amikor lépsz benne, akkor benyomódik és azáltal emeli meg középen a talpat. Nagyon jó.

4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Leosa09)
2020. aug. 30. 15:38
A címét néztem, arra válaszoltam. Mi itt csináltattunk betétet. Ennyit tudok mondani. Bocsi.
3. Leosa09 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2020. aug. 30. 13:43
Ismerem az oldalt, de tapasztalat érdekelne, bevált-e valakinek harántboltozat süllyedésre?
2020. aug. 30. 13:35
2020. aug. 30. 13:21
Tudna valaki ajánlani Bp-n olyat aki nagyon jó egyedi, talpmintavétel alapján készít talpbetétet és a lábproblémákhoz is ért? Harántboltozat süllyedésre kellene, inkább a parafaanyagból készült talpbetét érdekelne, de podiart v dohmeier talpbetét tapasztalat is érdekelne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook