Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jelenleg mi a legjobb a kullancs ellen, elsősorban megelőzésre? fórum

Jelenleg mi a legjobb a kullancs ellen, elsősorban megelőzésre? (beszélgetős fórum)


12. df1e1c376c (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2021. máj. 16. 22:25

Na, bazmeg XDDD


Az nem ugy volt!

Verben frrogtak,, de az izgalomtol, ahogy a kankant jatszott az osszes laba, es egy szugyog legalabb negy labbal dobolt az eloadast nezve.

2021. máj. 16. 22:17
Énelőttem is megképzett az izmos combú kullancs, ahogy nagymacska mődjára a hátsójával riszálva ugrani készül... míg a szemei vérben forognak és a szívókáját is döfésre készíti... :D
10. Epresturmix (válaszként erre: 9. - Df1e1c376c)
2021. máj. 16. 22:09

Sosem azon nevetek, hogy hülyeséget írsz! 😀


Az utolsó mondaton.

9. df1e1c376c (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
2021. máj. 16. 21:58
Baszki, egyszer nem mondok hulyeseget, te meg kirorogsz :D
8. Epresturmix (válaszként erre: 7. - Df1e1c376c)
2021. máj. 16. 21:16
🤣🤣🤣🤣
2021. máj. 16. 21:15

Meginkabb a hit segit, es a jel felismerese, hogy gyogyszert kel szedni.

Az erdesz teszomnak es a terepen gyakorlatozo baratomnak kuldetem valamit, amit nagyon jonak mondtak, a Mountain Warehouse-ban vettem.

3-4-5 helyett 1. Akkor is hazamenet utan, ruha le, testet atnezni, ruha megy az olo mosasba.

Mondjuk nem balerinacipoben kell erdobe menni rovid nadragban fodros felsovel. A bakancs es beturt, suru szovetu hosszu nadrag, amibol mindent ki lehet razni egy jo kombinacio.

A kullancs jellemzoen az avarbol tapad fel, nem rad ugrik kifigyeles utan, mint egy puma.

6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Zillertal)
2021. máj. 16. 20:35

Egy gégész orvos írt fel nekem valami muskátli cseppeket, de azt meginni kellett.

Hogy aztán az használt-e, vagy csak simán elmúltak a panaszok, nem tudom.

Nem tudom a muskátlit csodaszernek tekinteni, valahogy nem.

5. Zillertal (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2021. máj. 16. 20:14
Köszi, a neten van sok minden, csak nem válik be, például a geránium is sok helyen csodaszerként van feltüntetve. Aztán semmit sem segített.
2021. máj. 16. 19:52

Régen a Polybé tablettátjavasolták, kirándulás előtt és alatt bevenni, állítólag kullancsriasztó hatása van. Nem tudom, létezik-e még.

Aztán a neten is van sok minden.

[link]

3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Zillertal)
2021. máj. 16. 19:41

Az én egyik macskám egy darabig viselt valami áthatóan citrus-eukaliptusz nyakörvet. ÉA másik szobából is érezni lehetett, hogy hazajött... Hogy őt magát zavarta-e ez a szag, nem tudom,de ez alatt az idő alatt nem volt benne kullancs és a bolhái száma is nagyban csökkent.

Persze lehet ez véletlen is.

A gyártóra már nem emlékszem.

2021. máj. 16. 19:37

Nekem az Off bevált, viszont azt tudni kell, hogy a hatása hamar elillan, óránként fújkálni kell, nem elég egyszer használni!

Minden herbal, citronella és egyéb illóolaj csak parasztvakítás, ugyan így a kutyáknak árult nyakörvek esetén is.

Persze, minél előbb kiszeded, annál jobb, de nem az számít legfőképp, hanem, hogy ne legyen összenyomva a potroha kiszedés közben, mert akkor öklendezi a bőr alá a gyomortartalmát, ami fertőz.

Ugyan ezért nem szabad lefújkálni se semmivel, hogy hátha megfullad, mert azzal csinálsz bajt.

2021. máj. 16. 19:22
Semmi sem vált be, Off spray, Vape Derm Herbal kullancs riasztó citronella aeroszol, geránium illóolaj.Azonnal kiszedtem őket, úgy olvastam, ha 4 órán belül kiszedem őket a Lyme kór, és az agyhártyagyulladás is elkerülhető, de olyat is olvastam, hogy ez tévhit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook