Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki mit használ vagy használt a terhességi csikok megelözésére? fórum

Ki mit használ vagy használt a terhességi csikok megelözésére? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
70. csvk
2014. máj. 26. 16:32

Amikor terhes lettem, mindenki azt mondta, genetikailag kódolva van, kinek lesznek és kinek nem terhességi csíkjai... Nálunk a családban mindenkinek volt, úgyhogy felkészültem rá, hogy nekem is lesz.

Nem szerettem volna vagyonokat költeni drága krémekre, ha ígyis-úgyis lesz. A Rossmann saját márkás termékét, striák elleni olajat vettem meg még a 10.héten. Azzal kentem magam minden este, amikor már fogyóban volt, vettem mandulaolajat és olviaolajat, és a kettő keverékével töltöttem folyamatosan fel a flakont. Filléres kiadás volt a több tízezres krémekhez képest. Naponta 2-3, néha 4 liter folyadék, és láss csodát, bár hatalmas volt a pocakom, 4 kg felett volt a babóca túlhordással, de egyetlen csík sem jelent meg sem a pocakomon, se máshol.

Úgyhogy ne költsetek rá sokat, inkább igyatok, és olajozzatok! :) Nekem legalábbis ez bejött...

69. papírkutya2 (válaszként erre: 68. - Black sheep)
2011. júl. 16. 20:25
Ja, igen nekem is tizenéves korom óta csíkos a fenekem, pedig mindig vékony voltam, semmi súly ingadozás. Tehát hajlamom nyilván van! A lentebb írtak szerint pedig a 4 kg-os babát mégis egyetlen csík nélkül hordtam ki! Tehát kell a kence:)
2011. júl. 16. 19:58
Nekem ugyan meg nincs babam, a csikjaim viszont annal tobben vannak. Kb. 12 eves koromtol jelentek meg combon es csipon. En mar annyi draga kremet kiprobaltam eredmenytelenul,hogy mar nem veszem be hogy teljesen eltuntethetok, de kb 1 eve hasznalom a Naturallythinking Stretch mark tummy olajat, ami lathato eredmenyeket produkalt :)Eltunni nyilvan ezzel sem fognak teljesen,de sokkal sokkal jobban neznek ki.
67. Eraaaaa (válaszként erre: 66. - Nobel)
2010. szept. 13. 21:24
Nekem sajnos lazább a kötőszövetem, azt olvastam, hogy a külső hidratáláson kívül a belső hidratálás is fontos, napi két-három liter vizet próbálok magamba tukmálni. 31-es hetes vagyok, eddig nem jöttek ki új csíkok, majd meglátjuk...
66. nobel (válaszként erre: 65. - Maty')
2010. aug. 26. 11:49
A krémek sajnos nem túl hatásosak, inkább megelőzésre, a kémiai peeling savazásos módszer volt látványos.
65. Maty' (válaszként erre: 64. - Narah)
2010. febr. 15. 20:09

Szép napot, hölgyeim!


Én egy testes férfiú vagyok, aki most fogy és testépít (az egészséges módon).

Nagy gond viszont h nálam is vannak elhízási csíkok, amik nem akarnak eltűnni.


A kommentek leginkább azt tárgyalják, hogy mit kell tenni terhesség esetén. Mivel ez nem állt fent, és utólag kéne regenerálni, kérdem hogy mi a teendő.


Például Narah, mi volt az, amit ittál?

64. Narah (válaszként erre: 38. - Nikcsike)
2009. okt. 21. 08:59

szia nikcsike!


abban igazat adok, hogy ha krémekkel próbáljátok eltüntetni a csíkokat, akkor az tényleg kiújulhat. Hogy miért? Mert abban nincs olyan anyag, ami sejtregeneráló hatású. Én még nem szültem, de a hasamon sok csík volt és elég mélyek a yo-yo hatás miatt. Csúnya is volt nagyon. Kb. 3 hete iszok valamit, amitől eltűntek a csíkjaim. Ennek az anyagnak a hatása a sejtregenerálás, ami azt jelenti, hogy a sejteket megújítja...ki gondolná?

Persze nem csak ez az egy jó hatása van.

2009. máj. 31. 09:58
DM-es masszázskrémet, jojoba- és mandulaolajas. Még elválik, ér-e valamit, illetve elég-e a csíkok ellen, mert a bőrszárazságra nekem mindenképp kell valami, nagyon viszketősen feszül a bőröm, mióta állapotos vagyok, és máshol is, nemcsak a hasamon.
2009. máj. 31. 08:30
Én is használtam.Rossmanos volt kifejezetten terhességi csíkokra.Olyan büszke voltam,hogy az enyém nincs berepedezve.Kentem is szorgalasan.A 9 hónapban egy reggel arra kelltem,hogy az egész hasam lila csíkos,több százan vannak:)Akkor fordult be a baba.Erről ennyit.Ha valakinek jó a kötöszövete akkor nem lesz csíkos,ha valaki lazát örököl,kenhet rá bármit....
61. McKenzi (válaszként erre: 60. - McKenzi)
2009. máj. 30. 18:41
csíkos
2009. máj. 30. 18:41
milupásat használtam sajnos csak a hasamra - nem is lett csíkor (de az is igaz, hogy szerintem nem volt nagy hasam, - ám a környezetemben mindenki szerint az volt, gondolom hozzám képest volt nagy :)
2009. ápr. 27. 17:54

Én Nivea babaolajat használtam,nem maradt egyetlen csíkom sem.Mondjuk nem híztam sokat mert diétán voltam a magas cukrom miatt.

Viszont akinek gyengék a kötőszövetei,sajnos nem sok mindent tehet a csíkok ellen.

2009. ápr. 27. 16:13

Sziasztok!

Én bepanthent használtam,vékonyan.

Igaz lettek csíkok,persze számítottam rá mert a családban minden nő rokonomnak előjöttek.

Nem híztam sokat, de az utolsó hónapban nagyonsokat nőt a pocim, és a baba is annyira ki tudta magát nyomni-nézni is rossz volt!

A krém annyit segített, hogy nélküle talán az egész

hasam csíkos lenne.Most csak a köldököm alatt van pár.Ez alkati dolog, akinek lazább a kötőszövet így jár.Kenni kell és bizakodni.

Szülés után nekem gyorsan lelapadt a hasam és a fölösleg is lement hamar,ez se tett jót a csíkoknak!

Van kezelés szülés után, most láttam a tv-be.tűket vezetnek a bőrbe és árammal stimulálják, hát majd ha sok fölös pénzem lesz befizetek!

Párom cicacsíkoknak hívja,szerencsére neki nincs vele baja!

2009. ápr. 27. 13:00
Nekem magától elmúlt szülés után kb.fél évre.
56. legani
2009. ápr. 27. 11:26
Én a terhességem legelejétől használtam olajat (azt mondják a mandulaolaj a legjobb a megelőzésre) testápolót és az utolsó időkben Avent-es terhességi csíkok megelőzésére használatos krémet. A 37. hétig egy csíkom sem volt, most a 39. hétben járok és a hasam tele lett striával. Ez csak hajlam és főleg kötőszövet kérdése és persze ki meddig hordja ki a terhességét.
55. arwenn
2009. márc. 30. 20:18

Én a dm-s mamaolajat használom shea vajjal keverve.

verhetetlen kombináció :)

2009. márc. 24. 18:22
Én az AVON-ból rendeltem. De szerintem függ a hajlamtól is. Mert ugye hiába kened magad, h hajlamos vagy az ilyen csíkokra/ nemcsak terheség alatt, mondjuk, ha hirtelen hízol vagy fogysz pár kilót/
53. vivili
2009. márc. 24. 15:57
Nekem a Babé stria elleni krém.
52. bomee
2009. jan. 28. 09:57
Én kb. a 23. héttől kezdve kenem a hasamat, a mellemet és a combimat, 2 kencém is van, az egyik a dm-es babylove-os olaj, a másik a milupás krém. Most 28 hetes vagyok és semmi bajom, semmim nem viszket, és nem repedtem sehol. Ja és azt olvastam, hogy a repedések ellen nem csak a krémek jók, hanem a váltózuhany is, amit nagy ritkán ha eszembe jut szoktam is alkalmazni. Lehet, hogy ez is számít?!
51. Ana888
2009. jan. 26. 22:52
Úgy értve csak a régiek maradtak?Nem nyúltak mégjobban ki a másodiknál?
2009. jan. 26. 21:38

Sziasztok!

A nagyobb fiammal mikor terhes voltam 7-éve a legdrágább sz....at vettem semmit nem ért a hasam úgy néz ki mint a nagymamámé, a kicsi fiam most 10-hónapos és vele semmit nem kentem de egy csíkkal sem lett több. Mondjuk ez fűgg a bőrtöl is!

49. Ana888 (válaszként erre: 43. - Camilla80)
2008. dec. 24. 14:51
Én is ugyanígy jártam a dm-es krémmel..A hasam alja tiszta csíkos lett!
2008. nov. 17. 16:59
kakaóvajas testápolót. csak úgy szívta be a bőröm, de nem is lettem csíkos.
2008. aug. 30. 18:35
dm-es babylove terhességi csíkok elleni olaj.
46. *hera*
2008. aug. 28. 16:28
Nívea kék testápolóját kevertem össze johnson babaolajjal.Nem is igazán a csíkok miatt kentem,hanem mert rohadtul viszketett a hasam.Na csak hab a tortán hogy csíkom se lett:)De ez szerintem is hajlam kérdése leginkább!
2008. aug. 28. 16:23
Sajna szerintem ez hajlam kérdése. A mi családunkban senkinek sincs. A hasamon nincs, a fenekemen viszont van. pedig nincs óriási fenekem. Sok kismamának az utolsó 2-3 hétben jön ki..
44. bugus
2008. aug. 14. 11:15
Nekem a dokim a Johnson's 24 órás mandulaolajas hidratáló testápolót javasolta. Idáig használt, és egy csík sincs rajtam. 32 hetes kismama vagyok, és nem egy nádszál:))
2008. aug. 12. 18:36
Nekem is az utolsó hetekben jött ki rengeteg csík a hasam alján, pedig végig kentem a DM-es Babylove-val.Most a Milupa terhességi csík elleni krémmel kenem, de szerintem utólag veszett fejsze...Előbb-utóbb a piros csíkok kifehérdenek és halványodnak, de eltűnni soha nem fognak. Tinikoromban már előjöttek a fenekemen,combomon a hirtelen növéstől, és azóta is látszódnak. :(
2008. aug. 12. 17:53
Ja, igen! És a pocak az utolsó egy hónapban nő a legnagyobbat, így akinek nem jön ki a 35-36. hét körül, az még ne örüljön :-( Főleg, ha a baba végig bent szeretne maradni.
2008. aug. 12. 17:51
Én sima testápolóba tettem bűzacsíra olajat, 100 %-osat. Nem tudom, hogy az használt-e, de a szülés után vettem csak észre, hogy van egy pár rövid kis csíkocska a pocakomon. A csípőmet nem kentem rendszeresen, ott nem is kellett annyit nyúlni a a bőrnek, és ott és a fenekem alatt mégis kijöttek a csíkok...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook