Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Olyan játékokat, társasjátékokat keresek, melyekkel egy 4-5 éves gyermek pszichés fejlődését lehet segíteni fórum

Olyan játékokat, társasjátékokat keresek, melyekkel egy 4-5 éves gyermek pszichés fejlődését lehet segíteni (beszélgetős fórum)


23. Epresturmix (válaszként erre: 19. - Csillagszem38)
jan. 23. 11:13
Nem értettem félre semmit!
22. tbbze
jan. 22. 22:54
Köszönöm mindenki az ötleteket, tanácsokat :-)
21. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Tbbze)
jan. 22. 14:59

Vannak beszélgetős társasok, amik jók. De ha simán eljátszátok plüssökkel, az is nagyon jót tesz. Esetleg kiegészítheted konkrét kérdésekkel. Vagy ha fejből mesélsz, az is szuper. Együtt tudjátok alakítani a történetet, ami róla vagy egy hozzá hasonló kisgyerekről szól.

[link]

[link]



A magatartási problémák hátterében nem hiszem, hogy a pszichés fejlődés visszamaradása áll. Sok minden okozhatja. Például figyelemfelkeltés, feszültséglevezetés, stb. A szófogadást (együttműködést) inkább játékos oldalról lehetne megközelíteni.

[link]

[link]

jan. 22. 14:07
Gyermekpszichológus a bábozást ajánlja.
19. Csillagszem38 (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
jan. 22. 14:02

Jujj, ezt most nagyon félreértetted. Arra akart utalni, hogy egy állatka rengeteget ad a kisgyermek pszichés fejlődése során. :) Nagyon sok pozitív dolgot ad nekik. :)


Én is ragaszkodtam mindkét gyerekemnél állatkához. :) Nagyobb gyerekem fantasztikusan érzékeny az állatokra, imádja őket. A kisebb tartott bizonyos állatoktól, ez teljesen elmúlt mióta lett egy kiskutyánk. :) 5,5 éves volt mikor lett kutyánk ismét :)

18. Csillagszem38 (válaszként erre: 13. - A6e86abb96)
jan. 22. 14:01
Az nem ugyanaz, de pl. jó lehet lovagolni járni. :)
17. a6e86abb96 (válaszként erre: 16. - Csillagszem38)
jan. 22. 13:59
Néha még én is szoktam, tökjó muri :D
16. Csillagszem38 (válaszként erre: 7. - A6e86abb96)
jan. 22. 13:56
Ezek is szuper jók!
15. Csillagszem38 (válaszként erre: 3. - Tbbze)
jan. 22. 13:53

Arra akarod nevelni, hogy szót fogadjon? Ez a cél?


Ha igen, akkor neked kell visszamenned az ő szintjére és nem fordítva. :) Javaslom Kádár Anna Mesepszichológia c. könyvét...;)

14. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Tbbze)
jan. 22. 13:49
Boribon, hogy vagy pl: [link]
13. a6e86abb96 (válaszként erre: 11. - Tbbze)
jan. 22. 12:46
Az állatoktól sokat lehet tanulni. De érthető hogy nem mindenhol lehet. Állatkert viszont sok helyen van. Állatsimogatók is.
jan. 22. 12:44
Mi kiskoromban nagyanyameknal laktunk. Egész 5 éves koromig.. Nem raktuk ki a nagy, öreg mackót sehova. Azt is engedte hogy ráfeküdjek. Olyan volt mint egy nagy meleg párna. Minden csak nevelés kérdése.
11. tbbze
jan. 22. 12:33
A kislányom szeretne háziáltot, de én nem örülnék neki (nekünk nem szabad , házba nem való, kinnt unatkozna plusz télen hideg van).
10. Epresturmix (válaszként erre: 9. - A6e86abb96)
jan. 22. 12:24
Nem. Nem ez a szokás. Csak az állat nem arra való amire te javasoltad!
9. a6e86abb96 (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
jan. 22. 12:12
Hát ha nálatok ez a szokás.. Itt falun soha nem b*sztak ki egy kutyát se az utcára. Mások hozzák ide őket legtöbbször, aztán vmi forgalmas helyen kirakják őket.
8. Epresturmix (válaszként erre: 7. - A6e86abb96)
jan. 22. 12:04
Aztán ha megunta ki lehet baszni az utcára ugye?
jan. 22. 11:29

Szerepjátékok esetleg még. Azzal kitudja fejezni az érzéseit. A gondolatait.

Egy kiscica, kiskutya is fejlesztőleg hat. :)

jan. 22. 11:09
Olvasni kell neki, aztan megbeszélni a hallottakat.
jan. 22. 11:08
Egy óvodas gyerek fantáziáját, megismerését a mesék viszik előre. A mondókák, versek. Meg a társaival való kapcsolat az óvodában. Az együtt játszás élménye.
4. mmozzaikk (válaszként erre: 3. - Tbbze)
jan. 22. 11:02
én inkább könyvben, mesében gondolkodnék, nem társasban
3. tbbze (válaszként erre: 2. - Anyagi)
jan. 22. 10:56
Szereti a társasjátékokat, sakkot de én olyat keresek ami pszichésen fejleszti, tanítja hogy kell viselkedni.
2. Anyagi (válaszként erre: 1. - Tbbze)
jan. 22. 10:35

Egy ekkora gyerek még nem feltétlen társasjátékra érett..


De biztos van otthon rengeteg apró állatfigura, katona, legó, apró bigyó, stb. és meglehet kérni, hogy egy nagy tálcán rakjon ki belőlük pl. egy mesét.

Ami meg hiányzik hozzá, azt segítsünk megrajzolni, kiszínezni, kivágni - megcsinálni kupakokból, flakonokból, bármiből.

Meg fogsz lepődni, hogy a kezdeti tanácstalanság után, mennyi ötlete van egy ilyen kisgyereknek!


És persze közben jót lehet beszélgetni!

És abból is lehet következtetéseket levonni, hogy milyen jelenetet akar kirakni!

jan. 22. 01:46

Sziasztok!


Olyan játékokat, társasjátékokat keresek amivel egy 4-5 éves gyermek pszichés fejlődését lehet segíteni. Ahol el mondja mit miért csinál, miért nem fogad szót vagy esetleg ráveszi arra, hogy szót kell fogadni anyának - apának. Elmondja mi történt vele, mit érez stb.


Előre is köszönöm a segítségeteket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook