Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jár valami segély annak akit eltanálcsoltak az iskolából? fórum

Jár valami segély annak akit eltanálcsoltak az iskolából? (tudásbázis kérdés)

2010. febr. 2. 07:06
Viszont ha tudták, hogy beteg vagy akkor nem küldenek el, így nem jár semmilyen segély
2010. febr. 1. 23:23

a kérdésfeltevő más nicknévvel régebben feltette már ugyanezt a kérdést.

Ha jól emlékszem, akkor leírta, mi a helyzet a magántanulósággal kapcsolatban:


[link]

2010. febr. 1. 21:30
Bár csodálkozom rajta, hogy erről nem világosítottak fel az iskolában, ha tudták hogy beteg vagy! (tudták??)
2010. febr. 1. 21:29

Lehetnél magántanuló, kérelmezned kell az egészségi állapotodra hivatkozva.

Ez azt jelenti, hogy nem kell bejárnod, csak félévkor és év végén osztályozó vizsgát kell tenned minden tárgyból.

Ja és ez nappali képzésnek számít, tehát nem vész el a családi pótlék sem!

9. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Patti baba)
2010. febr. 1. 19:49

Kezelik a betegséged?


Csak hivatalos orvosi papírral tudsz elindulni, sőt, szerintem ezzel a betegséggel semmiféle ellátást nem igényelhetsz. Max. ha leszázalékolnak.

8. SF (válaszként erre: 6. - Gne2)
2010. febr. 1. 19:32
Családi pótlék csak annak jár, aki iskolába jár nappalin, tehát neki nem. Sajnos!
7. SF
2010. febr. 1. 19:32

Ha van papírod a betegségedről, kérhetsz rokkantsági járadékot. Ezt a háziorvosnál kell jelezni. Neki kell kitölteni egy 4 oldalas orvosi igazolást, amit az Államkincstárhoz kell elküldeni. Minden leletet és állapotot igazoló orvosi papírt le kell másolni hozzá, csatolni a 4 oldalashoz. Első körben ezek alapján döntenek, vagy ha nem elég egyértelmű a helyzeted, behívnak vizsgálatra.

Kb. 19 ezer Ft-ot kaphatsz így.

Nem biztatlak, de egy próbát megér.

6. gne2 (válaszként erre: 5. - Patti baba)
2010. febr. 1. 19:32
A kezelőorvosod biztosan tudja igazolni ha betegséged miatti indokolt az ellátás. Ha eddig kaptál emelt családit, akkor egyszerűbb lesz elintézni. Esetleg rokkantosítás? Bár ehhez még nagyon fiatal vagy. :(
2010. febr. 1. 19:18
Egy Eléggé elterjedt pánikbetegség és generalizált szorongás uralkodik fellettem sajnos. A házból se merek kimenni nagyon,mert bepánikolok:( 18 vagyok és nem akarok anyuék nyakán lenni minden fillér nélkül!
4. gne2
2010. febr. 1. 19:15
Ez szerintem a család anyagi helyzetétől (bevételeitől) függ. Automatikusan biztosan nem jár semmi. Milyen jellegű a betegséged? Tudták a sulidban, hogy betegség miatt hiányzol? Dolgozni sem tudsz elmenni és munka mellett tanulni esetleg? Bár az sokkal nehezebb, hidd el!
3. Imo
2010. febr. 1. 19:11
ha állandó beteg vagy akkor folyamodhatsz emelt szintű családi pótlékért, amit egy elsőfokú orvosi bizottság döntése alapján kaphatsz meg.
2010. febr. 1. 19:06
3 éve beteg vagyok és így nem tudtam bejárni az iskolába! Eltanácsoltak ,mert betöltöttem a 18-at! Járhat nekem valamilyen segély?
2010. febr. 1. 19:05
Jár valami segély annak akit eltanálcsoltak az iskolából?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook