Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Január 9-én kezdem a 90 napost-velem tartasz? fórum

Január 9-én kezdem a 90 napost-velem tartasz? (beszélgetős fórum)


97. gyöngyi (válaszként erre: 96. - Teddy77)
2012. jan. 11. 10:42

Gyere csak, együtt könnyebb!

Nekem ma végre szénhidrát van.Ez a kedvencem.

Eddig csak a szokásos grapefruit-citrom koktélt ittam, de délelőtt még eszek egy banánt. Volt a mélyhűtőben lefagyasztva pogácsám, azt kisütöm, mellé egy kis linzerkarika lesz, hogy édeset is egyek.

2012. jan. 11. 10:26
Sziasztok! Ma reggel úgy ébredtem, hogy Veletek tartok. 99,9 kg vagyok és 165 cm. Szomorú,de küzdeni kell. Egy kis ellenőrzés soha nem árt. Egyedül nem megy.
95. Tigrincs85 (válaszként erre: 94. - Kovaevakiss)
2012. jan. 11. 09:18

Oké, örvendünk :)), mikor kezded/kezdted és milyen napod van ma? Nekünk szénhidrát.


Mennyit szeretnél leadni?

94. kovaevakiss (válaszként erre: 93. - MVNÉ)
2012. jan. 11. 09:17
Megtaláltalak Benneteket, majd itt leszek én is.
93. MVNÉ
2012. jan. 11. 06:37

Lányok! A mindmegette.hu-n tök jó reciket találtok a 90napos diéta minden napjára.

Lehet, hogy nem mondtam újat, de azért megírtam :) Szép napot , és olvadó kilókat mindenkinek.

92. MVNÉ (válaszként erre: 90. - Pic.urka)
2012. jan. 11. 06:36
Köszi. Kipróbálom a következő keményítő napon.
91. MVNÉ (válaszként erre: 85. - Tigrincs85)
2012. jan. 11. 06:33
Nekem mákostészta a menü.
90. Pic.urka (válaszként erre: 76. - MVNÉ)
2012. jan. 11. 01:00

Szia!

nyers krumli,répa,vöröshagyma,fokhagyma,+ még

amilyen zöldséget szeretnél lereszelni,a péphez só (vegeta),bors,örölt kömény (ahogy tetszik+lehet még chili,petrezselyem stb.), picit állni hagyni hogy levet eresszen (tojás helyett ez tartja össze a keményítőt),aztán bele az étkezési (gluténmentes) keményítő,amennyit felvesz,majd kisütni

:-) Jó étvágyat!

89. Tigrincs85 (válaszként erre: 88. - SzafiDetti84)
2012. jan. 10. 21:21
Hmmm, ez nagyon jól hangzik!! Már nem is tudom, mit csináljak holnap...:)
2012. jan. 10. 20:12

Ez sem rossz!

Cukkinis-sárgarépás penne

50 dkg penne

2 db közepes cukkini

4 db nagyobb répa

1 nagy fej vöröshagyma

2 dl paradicsomszósz

olívaolaj

néhány csepp citrom

bazsalikom

oregánó

bors


Elkészítés:


Egy nagy lábosban sós vizet teszek fel, közben kb. 5 cm hosszú és 3 mm vastag csíkokra vágom a répát és a cukkinit. A hagymát apró kockákra vágom, és egy kis olívaolajon egy mély teflon serpenyőben elkezdem pirítani. Amikor üveges, hozzáadom a répát, megvárom, míg kicsit megpirul, végül a cukkinit is hozzáadom. Ekkor felforrt a víz, beledobom a tésztát. Visszatérek a zöldségekhez, melyekhez kb. 1-1 evőkanállal teszek a zöldfűszerekből, hozzáadom a paradicsomszószt, az egészet sózom, borsozom, és néhány csepp citromlevet adok hozzá.


A megfőtt tésztát össze is lehet keverni a mártással, ha ezt nem akarjuk, akkor a főzővízbe néhány csepp olajat érdemes cseppenteni.

2012. jan. 10. 20:03

Itt a holnapi receptem sajt nélkül!:D

Szerintetek ez jó?

Elkészítési idő: 45 perc


Tepsis paradicsomos-tökös tészta


galéria megnyitása

Hozzávalók:


3-5 közepes paradicsom

1 közepes tök (vagy csillagtök, cukkini)

1 kis fej hagyma

1 evőkanál olaj

25 dkg száraztészta

bors

chili

köménymag

kapor

tárkony

ízlés szerint sajt a tetejére

olaj


Elkészítés:


Olajon apróra vágott hagymát pirítok, rádobok (ízlés és igény szerinti mennyiségű) felkockázott paradicsomot, valamint szintén kockára vágott, hámozott tököt. Fűszerek ízlés szerint, az enyémbe jut: só, bors, chili, oregánó, kapor, köménymag, tárkony.


Közben kifőzöm a tésztát, olajozott, kis liszttel megszórt tepsibe egyengetem, majd mikor már a tökkockák megfőttek, a tetejére kerül az egész ragu, aztán be a sütőbe, amíg nem ropog a teteje.


Fontos, hogy legyenek megfőve a tököcskék, nekik kicsit több idő kell, ezért érdemes kicsike kockákra vagdosni őket, valamint lassanként vízzel felönteni, majd fedő alatt párolni az egészet.


Ha valaki szeretné sajttal meghinteni a tetejét, tegye bátran, sőt, húskedvelők akár darált hússal is készíthetik.

Megjegyzés:

2012. jan. 10. 19:56
Holnap tésztát főzök csak a feltéttel vagyok bajba!Mindjárt keresek a mindmegettén receptet!A tócsnit is onnan szedtem le és külön a 90 napos diétához ajánlották!Megsütöttem tojás nélkül étkezési keményítővel és sztem jobb mint az eredeti!Jól esett NA!:D
2012. jan. 10. 19:08

Holnap mit esztek?


Libus2000 sós sütikét :)

Én jelen állás szerint pizzát.


Többiek?? :)

2012. jan. 10. 19:06
Bocsi. A tetejét természetesen a tojás fehérjével kell megkenni. Kicsit dekoncentrált vagyok. :-)
2012. jan. 10. 19:05

Na és akkor hamarosan gyúrom a tésztát holnapra. Leírom a receptet, de előre szólok, hogy nem teljesen szabályos, ne szisszenjetek fel, nekem ennyi csalás belefér.

30 dkg liszt

18 dkg margarin

2 tojás sárgája

1-2 evőkanál tejföl (amennyit felvesz, hogy egy jó lágy, jól nyújtható tésztát kapj)


Ennyi a tészta. Nagyon vékonyra (kb. fél cm) kell kinyújtani, kis hosszúkás szeletekre vágni (kb. két centi hosszú, és fél cm széles). A tetejét a tojás sárgájával bekenem, és megszóróm normál esetben reszelt sajttal és köménymaggal, jelenleg csak köménymaggal. Kb. 160 fokon egy félóra alatt megsül, de azt úgyis látod a színén. Ha jól sikerült a tészta, és elég vékonyra nyújtottad, akkor isteni bekapkodni való sósság. Szóljon, aki kipróbálja!

2012. jan. 10. 19:01

Sziasztok!


Nekem annyira nem esett jól ebédre a lecsós rizs (a lecsót amúgy szeretem, de persze kolbásszal, puha kenyérrel :-), a rizst viszont amúgy sem nagyon), hogy hiába vagyok éhes, nem kívánom a vacsit. Inkább beszállnék a tócsizásba. Egy kérdés: olajban sütitek? Azt szabad?

81. MVNÉ (válaszként erre: 77. - Tigrincs85)
2012. jan. 10. 18:46
Szerintem szigorúan ebéd és vacsora.
80. MVNÉ (válaszként erre: 79. - SzafiDetti84)
2012. jan. 10. 18:44
Jó étvágyat a vacsihoz, én már túl vagyok rajta. Kelkáposzta főzeléket ettem. Holnapra már kifőztem a tésztát, mákostészta lesz a holnapi ebéd és vacsora.
2012. jan. 10. 18:29

Sziasztok most csinálom a tócsnit!Kér valaki?

Amúgy a krumplit lereszelem bele a fokhagyma bors só és az étkezési keményítő!Mondjuk tojás nélkül nem tudom milyen lesz!Aztán olivaolajon kisütöm!

2012. jan. 10. 18:26
Közben nem jó ha eszel, várd meg a vacsit!
2012. jan. 10. 14:51

Figyeljetek csak...úgy lehet csinálni, hogy ebédre (12h)eszek egy közepes adagot, majd délután (3 körül) ha nagyon éhes vagyok még egy kis adagot az ebédből?


Vagy szigorúan csak ebéd és vacsora lehet??

76. MVNÉ (válaszként erre: 74. - Pic.urka)
2012. jan. 10. 14:20
Szia. Megkérdezhetem, hogy csinálod a tócsnit. Én csak krumplival ismerem.
2012. jan. 10. 11:46

Sziasztok! Örülök, hogy mindenki szépen viselte az első napot!!:) Én ma almát ettem reggel. Most mindjárt ebédelek, paprikáskrumplit, már csorog a nyálam :D


A receptet várom én is!! ;)

2012. jan. 10. 11:40

Jó reggelt!


reggeli 1 banán, 1pohár citromos víz

ebédre tócsni (benne répa,hagyma,fhagyma+keményítő)

és sok sok citromos víz

:-)

Nálunk lesett a hó, már el is takarítottam :-) olyan szép minden....

Szép napot Nektek!

2012. jan. 10. 09:48

Jó reggelt!

A reggeli kávé megvolt, most az előbb ittam egy grapefruit meg egy citrom kicsavart levét.Még délelőtt eszem egy banánt, mert az jól eltelít és nem lesz savam tőle.

Nekem a szénhidrátnap a kedvencem, ami holnap jön.Az a jó ebben a 90 naposban, hogy szinte mindent ehetsz, legfeljebb 1-2 napot kell rá várni.

2012. jan. 10. 07:43
Ja, és a receptet este megírom, otthon van leírva, én meg már a dolgozóban vagyok. De ha hazaérek, kb. 6-7 között, akkor gyorsan bepötyögöm. Szép napot mindenkinek!
71. Libus2000 (válaszként erre: 69. - MVNÉ)
2012. jan. 10. 07:41

Jó reggelt!


Akkor ugyanabban a cipőben járunk. Én is 161-2 cm vagyok, és tegnap reggel 59,4-ről kezdtem. Ma már 58,5 volt! A cél úgy néz ki, hogy 55 alatt már jó, 54 nagyon jó, 53 az csúcsszuper. Meglátjuk, meddig jutok.

70. MVNÉ
2012. jan. 10. 06:46

Szép jó reggel Mindenkinek.


Kezdődik a második nap. Reggeli 4-5 ici-pici mandarin és 1 banán. Hétvégén sikerült vennem körtét, amit most érlelek, mert olyan kemény mind a beton. Remélem a gyümi napra beérik.


Ebédem kelkáposzta főzelék, ( a család is azt kap csak csirke pörivel) és a vacsi szintén.


A borús idő ellenére szép napot Mindenkinek ( nálunk esik az eső, fúj a szél brrr...)

69. MVNÉ (válaszként erre: 55. - Libus2000)
2012. jan. 10. 06:37

Szia! Nekem sem kell olyan " sokat fogyni" 60 kg vagyok a 160 cm magasságomhoz. 6-7 kg-val megelégszem.


A sós süti receptet légyszives írd le nekem.


Köszi

2012. jan. 9. 21:18

Megkaphatsz bármit, ha eléggé akarod. Csak olyan túláradó lelkesedéssel kell akarnod, amely kitör a tested fogságából és eggyé válik a mindenséget teremtő erőkkel.” (Sheila Graham)


Jó éjt! Holnap új nap, a második! :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook