Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeri valaki a Lenkei-féle életerő vitamint? Vannak tapasztalatok? Hol lehet beszerezni? fórum

Ismeri valaki a Lenkei-féle életerő vitamint? Vannak tapasztalatok? Hol lehet beszerezni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2009. jún. 2. 23:42

Sziasztok!

Egy kérdés csupán...


Találkozott már valaki olyannal, aki tapasztalatból elmesélte vagy leírta, hogy dr.Lenkei Gábor termékei nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket, azaz gagyik?


Mert én még nem...

És azt hiszem, hogy ez nem véletlen!

Mert csak elégedett véleményeket olvastam, aki elégedetlen volt az még csak ki sem próbálta azaz tapasztalatlanul és csupán előítéletek alapján nyilatkozott.

Nos?

Mit gondoltok

Szép napot!

Váradi Laci

99. Cszsuka (válaszként erre: 97. - Akác56)
2008. jún. 21. 21:47
A saját belső megérzésednek. A szervezet megsúgja az igényeit, csak meg kell tanulni meghallani.
98. Pirosalma (válaszként erre: 97. - Akác56)
2008. jún. 18. 16:58
A szakirodalom elég egységes, amennyire én tájékozott vagyok. Napi 200-500 mg-ot tartanak optimálisnak (összbevitel, tehát nem kiegészítés!) egészséges felnőttek számára. A a 2005-ös Tápanyagtáblázat is ennyit említ.
2008. jún. 18. 16:56
Kevesebbet fogok szedni a C-vit.-ból! KItapasztalom, hogy nekem mennyi jó. nem egyformán reagál a szervezetünk, nem vagyunk egyformák. Nagyon nem kutakodok, mert annyira nem érdekel.Sok-sok külömböző vélemény van, még a szakemberek sem értenek egyet sokmindenben.Hát akkor én, a gyalogkakukk, most kinek higgyek?
96. Pirosalma (válaszként erre: 95. - Akác56)
2008. jún. 18. 16:47
Igen, kiürül (valamilyen vegyületként), raktározódik, vagy oxidálódik (vagy több is egyszerre).
2008. jún. 18. 16:43

Szinte mindenki említi, hogy kiürül a C-vit. Igen, amit nem használ fel a szervezet az kiürül.MI nem ürül ki? Szinte minden a nehézfémeket kivéve! PL. az ólom elraktározódik a csontokba és összegződik, az arzén a csontokba és a szaruanyagokba!

Direkt jó, ha a felesleg kiürül!

94. Pirosalma (válaszként erre: 93. - Akác56)
2008. jún. 18. 16:42
Igen, van ilyen. Valakinél meg vesekövet okoz...
93. akác56 (válaszként erre: 92. - Pirosalma)
2008. jún. 18. 16:35

Köszi a választ! Ezentul csökkentem a C-vit. bevitelt.

A télen nekem eltünt egy hét éve meglévő vesekövem. A vesekehelybe volt beágyazódva. UH-val hosszas keresgélés után sem látták. vesegörcsöm nem volt.

Urológiai szaklapban írták, hogy bizonyos összetételű veseköveket C-vit. feloldja és kiürül. Igy ment el az enyém is biztos.

92. Pirosalma (válaszként erre: 90. - Akác56)
2008. jún. 18. 16:24

Szia!


Megvan, én vagyok a sügér.

A C-vitamin bomlásterméke, az oxálsav megköti a kalciumot (szilárd, vízben rosszul oldódó anyag - kalcium-oxalát - jön létre, a vesekövet is ez a vegyület okozza bizonyos esetekben), valamint a másik bomlástermék, a borkősav is asszem, komplexet képez vele (ez vízben oldható).

Az mondjuk érdekes, hogy nincs heparin...Ilyenkor szerintem más szerves vegyületet alkalmaznak. Pl. citromsav, EDTA stb. De oxálsavat is tudtommal. Csak ez furcsa, hogy C-vitaminból kell...


Ezt enterálisan (orálisan, emésztőrendszeren keresztül) nem lehet megcsinálni, mert nem szívódik föl annyi. Egyszeri 4 g-ból kb. 800 mg szívódik föl kb., de inkább még annyi sem...Ez csak iv. lehet kivitelezni.


Szerintem véletlen egybeesés, a fölszívódás rossz hatásfoka miatt (tehát aki napi több g-ot szed, az kvázi a 80 %-át kidobja...). Persze a biológiában semmit sem lehet kizárni, de én nem tartom valószínűnek, hacsaknem iv. adtad az 1 g-ot:-)

91. Cszsuka (válaszként erre: 90. - Akác56)
2008. jún. 18. 16:05

Szerintem ez max. úgy lehetett, hogy utolsó csepp volt a pohárba. Szerintem botorság olyan sokat szedni hónapokon keresztül. Ha jön a nátha, akkor elfogadom 3-4 napig a 3-4000 mg-ot, de egyébként nem kellene...

Ezt már milliószor kitárgyaltuk.

90. akác56 (válaszként erre: 75. - Pirosalma)
2008. jún. 18. 14:12

Egész biztos, hogy a véralvadást gátolja! Kórházi osztályon dolgoztam és ha nem volt Heparinunk, C-vitamint nyomtunk a branülbe, hogy ne alvadjon be!

Az utóbbi hetekben nem szedtem, mert fogászatra jártam és húzás is volt,- itt fontos volt a norm. véralvadási idő. Befejeztem a fog. kezeléseket és egy nap vettem be 1000mg-ot, és estére bevérzett a szemem. Télen 3-4000mg-ot is szedtem és jól éreztem magam, nem voltam beteg egész télen.

89. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 88. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 18. 11:18

Köszi a tanácsodat. Tájékozódás miatt indítottam ezt a fórumot, mert javasolták ezt a vitamint, gondoltam, megkérdezem, milyenek a tapasztalatok. Nem a véleményekre hagyatkozom, de igenis befolyásolják az embert mások tapasztalatai. Szedtem már sokféle étrendkiegészítőt évekkel ezelőtt, erről még nem hallottam.

A hozzászólásaidat valóban nem olvastam most vissza, bocsi. Csak tényleg annyira kötözködő hozzászólások voltak korábban. Egyébként megrendeltem a következő adag vitamint. Ennyire befolyásolnak az érvek! :-D

88. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 84. - 9bbb5bd983)
2008. jún. 18. 10:33
Ha elfogadsz tőlem egy tanácsot, komoly kérdésekben ne internetes fórumokon szerezz be pro vagy kontra érveket. A hitelességüket nem tudod kontrollálni és tudhatod, kinek mi a motivációja.
2008. jún. 18. 10:26

Esetleg ebből??


"Kifejtenéd részletesebben, hogy ez esetben mit nevezünk józan észnek?

Én csak egy laikus közgazdász vagyok, közöm nincs az efféle tudományokhoz, csak látom, hogy ezektől a vitaminoktól hány ember lesz egyre jobban. Többek között a saját családomban, de néha bemegyek beszélgetni az említett fiúhoz a boltba és hallom, hogy emberek miket mesélnek. Nem a levelekről beszélek a neten, amire úgyis azt mondanád, hogy cenrúrázottak, ott hallom a saját fülemmel.


Ez tök jó, tiltsuk be, mi az alternatíva?"

86. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 84. - 9bbb5bd983)
2008. jún. 18. 10:24

Esetleg ebből? :


"Én nem ezt kérdeztem tőle. Azt, hogy ezek alapján mivel magyarázza, hogy a Lenkei vitaminok szedésével krónikus panaszok enyhülnek, gyógyulnak. Olyanok, amelyek évekig tartó kezelésektől nem gyógyultak.


Félre ne érts, én magam már nem a lenkeit szedem, mert találtam jobbat, de a családom nagy része még mindig azt fogyasztja."

85. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 84. - 9bbb5bd983)
2008. jún. 18. 10:22
Ezt hiszed? Akkor olvasd végig, hogy miket írtam.
2008. jún. 18. 10:17
Úgy érzem, te és még többen nagyon Lenkei-ellenesek vagytok. És mindig van kifogás, ha jobb híreket mondunk, pl. most, hogy mégsem olyan rossz a helyzet. Én ezt a vitamint szedem, hinni akarok benne, és bizonytalanná tesz a sok negatívum. Nem tudom, kinek higyjek!
83. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 82. - 9bbb5bd983)
2008. jún. 18. 10:03
Kifogás? Nem értelek. MIt adsz fel? És miért is?
2008. jún. 18. 09:55
Feladom. Ha mindig van kifogás...
81. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 79. - 9bbb5bd983)
2008. jún. 18. 09:35

Pontosabban: az ÁNTSZ által közzétett termékek több mint 2 éve nem Free Choice vitamin néven, hanem Dr. Lenkei életerő vitaminként vannak forgalomban :)))


Olyan termékeket üldöz most az ÁNTSZ, amire természtesen kiadták az engedélyeket....... Szép lassan újra bevezetjük a boszorkányüldözést.

2008. jún. 18. 09:09
Az alábbit a drlenkei.hu-ról másoltam be. Ellene valaki?
2008. jún. 18. 09:08

Kedves Vásárlóink!

Kedves Barátaim!



Ezúton is szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy a Dr. Lenkei Életerő Centrumok továbbra is a meghirdetett nyitva tartási időkben, folyamatosan várják kedves vásárlóinkat.


Az ÁNTSZ által közzétett termékek több mint 2 éve nincsenek forgalomban. Ezzel szemben:


A forgalomban levő Dr. Lenkei Életerő Vitamin termékek természetesen átestek a kötelező bejelentésen, és törvényesen vannak forgalomban. Tehát az étrend-kiegészítő termékek mindegyike rendelkezik OÉTI regisztrációs számmal.


Ennek megfelelően a továbbiakban is nyugodtan keressék a termékeket. Meg fogják azokat találni a polcokon.

78. Cszsuka (válaszként erre: 77. - Pirosalma)
2008. jún. 18. 08:09
:-D :-D
77. Pirosalma (válaszként erre: 76. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 17. 22:48
Igen, szerintem is mi történhetett;-)
2008. jún. 17. 22:44
Letört a körmöm. Nem lehet, hogy A vitamin hiányom van? :) Vagy túl sokat vettem be? :)vagy rosszul nyúltam a labdáért? Pirosalma, szerinted, mi történhetett ? :DDD
75. Pirosalma (válaszként erre: 72. - Akác56)
2008. jún. 17. 22:40
Én még nem hallottam, hogy a véralvadást gátolná, de nagy mennyiségeknél elég nehéz kiszámítani ezeket. Persze ha van rá kísérlet, az más, de ilyenről még nem hallottam, az persze nem jelent semmit. Elméletileg elég több helyen lehet a defekt, ha a véralvadásról van szó.
74. Pirosalma (válaszként erre: 72. - Akác56)
2008. jún. 17. 22:37

A kérdés jó.

Fáj a szemed?

73. Cszsuka (válaszként erre: 72. - Akác56)
2008. jún. 17. 22:34
Mennyi az a sok????
2008. jún. 17. 20:20
Bevérzett a szemem! Nem magas a vérnyomásom!Csak nem a sok C-vitamintól?- mivel a véralvadást is gátolja!
71. Cszsuka (válaszként erre: 67. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 12. 13:39
Legalábbis úgy tesz:)))
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook