Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Internetes csalás eszmecsere fórum

Internetes csalás eszmecsere (beszélgetős fórum)


16. simple (válaszként erre: 14. - Kalmanka511)
dec. 30. 06:37
Már sosem tudjuk meg, mi történt.
15. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 18. 00:16
Lehet, hogy egy iskolában/tanfolyamon kellett volna ismerkedni az internettel és annak veszélyeivel.
dec. 17. 23:28
Nem azért, de ezt a fórumot is érdemes volt elindítani. :D Hasznos infóknak kerültünk birtokába. :D
13. tulipán*** (válaszként erre: 12. - Bnedora)
dec. 17. 11:00
És mi volt a story? Hogyan próbálkoztak?
dec. 17. 07:41
Minket is megtaláltak, mi az OTP-t hívtuk fel, és bejelentettük ezt az esetet, megadtuk a telefonszámot, amiről hívtak. Nekünk azt mondták, hogy ne jelentsük a rendőrséget, mivel nem történt leemelés a számláról. Nagyon sok személyt hívtak fel ilyen üggyel kapcsolatban az elmúlt időszakban.
dec. 17. 06:25
Tényleg jó lenne tudni, hogy történt. Egy kolléganőm egész megtakaritását emelték le a kártyájáról. Pár száz ft-ot hagytak rajta.
10. semleges (válaszként erre: 9. - Zakariás napja van)
dec. 17. 06:08
Erre én is kiváncsi vagyok.
dec. 17. 01:09
Felolvastad neki a bankkártyán lévő adatokat és a biztonsági kódot is megadtad? 💳 ✅
dec. 16. 23:16
de miért nem tudhatjuk, hogy mi történt? Mi ebben a titok? Ha segłteni szeretnél másoknak akkor az a minimum, hogy elmondod, mire figyeljünk konkrétan.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Titkoskert)
dec. 16. 22:16
Igen, feljelentettem. Okt. 31-én történt. :(Azóta várok.......
6. Titkoskert (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 16. 21:15

Remélem feljelentetted!

Nagyon sajnálom, hogy ez történt Veled.

5. globus (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 16. 21:05

Ha ismeretlen, főleg titkos, netán külföldi számról hívnak, nyugodtan veheted csalónak.

Okostelefon a zaklató számokat gyakran felismeri. Tiltás azért nem eredményes, mert változatos hívószámokat használnak. Múlt hétvégén szinte egyidőben hívtak kettőnket Franciaországból. Röhej, fel sem vettem. Mit akarna tőlem franciául...budapesti vonalast se. Levelet nem írnak, mert az tárgyi bizonyíték lenne.

4. liliom10 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 16. 20:55

Már unokázó csaló ís hívott bennünket pár éve. A férjem kicsit húzta a csaló idegeit, jól szórakoztunk itthon. :)

Kb. 15-20 éve kezdtem vaterázni, adtam el könyveket, és később is vettem ott sok mindent. Szerintem biztonságos hely.

Most mikor elkezdte mondani, hogy az OTP-től telefonál, mert a biztonsági rendszerük jelezte, hogy utalás történt X.Y részére, csak annyit mondtam, hogy nem érdekel, és leraktam a telefont.

Beírtam a keresőbe, hogy "telefonos csalás", és ott írták, hogy hívjuk a rendőrséget.

Én is a Te korosztályodhoz tartozom, engem is a család tanít(ott) meg internetezni, a férjem és a fiaim.

dec. 16. 20:30

Szia Liliom! Te nagyon frappáns és határozott NŐ lehetsz, ha még kérdezni sem hagytad :) Na, és a többi, hogy rendörséget hívtad, stb, ....le a kalappal!!!

Igen, a Vateráról én is azt hallottam, hogy elég leinformálható

2. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 16. 20:13

Sajnálom ! Nagyon észnél kell lenni ! Engem telefonos csaló hívott fel, de nem hagytam sokat beszélni. Kérdezni se tudott. :) Utána értesítettem a rendőrséget,és megadtam a csaló számát. Megnéztem utána, nem utalt senki semmit a számlámról. ( A csaló ezt mondta.)

Várom a történetedet ! A vatera megbízható hely adás-vételre.

dec. 16. 19:48

Sziasztok Drága Fórumtagok!

60+-os nő vagyok,(nagyon jóhiszemű) tehát én még nem az iskolában tanultam az informatikát, hanem a gyerekeimtöl, immár az unokáimtól.

Így sajátítottam el azt is, hogyan kell néhány megunt tárgyamat internet segítségével eladni.Próbálkoztam, ez lett a vesztem. Egy internetes csaló az összes,(több) milliós , életemben,megdolgozott, összegyűjtött összes pénzem elvitte egyetlen kattintással.Továbbiakban el fogom mondani, hogyan történt.Addig is vigyázzatok az értékeitekre, legyen az bankkártya, személyes adatok, stb. Jelentkezem és írok majd,kérdezzetek addig is nyugodtan, türelmet megértést mindenkitől!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook