Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Interaktív táblások! Tapasztalatok, ötletek, stb. fórum

Interaktív táblások! Tapasztalatok, ötletek, stb. (beszélgetős fórum)


14. Pan Dóra (válaszként erre: 13. - Kriszta8)
2011. okt. 1. 09:52
feleletválasztóst PowerPointban egyszerűbb megcsinálni, és interaktívként működtetni a táblán - ha adsz címet, küldök mintát :D
13. kriszta8 (válaszként erre: 11. - Pan Dóra)
2011. szept. 20. 22:38

Hát ehhez még szükségem van segítségre :(

A beszúrás-->kérdések menüpontban a kérdéseket már a táblára tudom tenni az igen/nem válasszal, de nem csinál semmit, ha bármelyikre kattintok. Mit kell még vele csinálni?

A súgóm teljesen elment, eleve a szerkesztőnézetet sem találtam...

12. kriszta8 (válaszként erre: 11. - Pan Dóra)
2011. szept. 18. 21:28
Köszi, kipróbálom.
11. Pan Dóra (válaszként erre: 10. - Kriszta8)
2011. szept. 18. 20:43

A szerkesztőnézetben a lehetséges válaszok mellé meg lehet adni, hogy jó-e vagy rossz, és ha a gyerek a táblán megjelöli vagy a helyére húzza, a jót kipipálja a program, a rossz mellé meg X-et tesz.

Egyébként valamelyest hasonlít a PowerPointhoz, csak kifinomultabb és látványosabb.

10. kriszta8 (válaszként erre: 9. - Pan Dóra)
2011. szept. 18. 19:44
Ezt a kérdés-válasz feladatot hogy kell megcsinálni?
9. Pan Dóra (válaszként erre: 7. - Kriszta8)
2011. szept. 16. 15:54

pl. van egy kérdés és 4 válasz - csak 1 a jó. Jelöld, melyik az. Ha rosszat jelöl, akkor azt jelzi a gép.

Vagy: csoportosítás, főfogalom-alárendeléses feladatok.

A szerkesztőnézetben meg tudod adni a helyes válaszokat.

Ugyanilyenek a puzzle-feladatok is.

A neten van egy csomó interaktív játék, ha ezeket kivetíted, elvileg a táblán is működniük kellene, csak az a veszélye van, hogy ha elmegy a net, mással kell kitölteni az időt. Vagyis bizonytalan erre építeni az órát.

8. kriszta8 (válaszként erre: 6. - Nessaja07)
2011. szept. 16. 14:59
Most én is eddig jutottam el. Saját feladat készítéséhez még nincs elég ismeretem :(
7. kriszta8 (válaszként erre: 5. - Pan Dóra)
2011. szept. 16. 14:58
Például?
6. Nessaja07 (válaszként erre: 4. - Kriszta8)
2011. szept. 13. 22:13
Én úgy csinálom (nyelvtan), hogy excel táblázatot vetítek ki, a táblán pedig filccel töltöm ki / vagy töltik ki a gyerekek a hiányzó részeket.
2011. szept. 13. 14:37
A Smart notebook nagyon könnyen használható program, látványos feladatsorokat lehet szerkeszteni vele.
4. kriszta8 (válaszként erre: 2. - Nessaja07)
2011. szept. 12. 18:56

Van még mit tanulnom :(

Most már tudok word dokumentumra is írni tollal:)

3. kriszta8 (válaszként erre: 2. - Nessaja07)
2011. szept. 12. 17:54
Igen, kaptunk. De ha wordből vetítem ki, akkor a tollal nem tudom a táblázatot kitölteni.
2. Nessaja07 (válaszként erre: 1. - Kriszta8)
2011. szept. 12. 17:22
Laptopot kaptatok? Azzal egyszerű a dolog, csak vetíteni kell.
2011. szept. 12. 16:56

Sziasztok! Egy olyan fórumot szeretnék, ahol megoszthatjuk egymással a tapasztalatokat, tudunk segíteni problémák megoldásában a programmal kapcsolatban, stb. Remélem, hasznos lesz sokaknak a "beszélgetés".

Nekem például már van egy gondom: nem tudok wordből vagy excelből táblázatot másolni a digis programba. Ha esetleg valaki segítene, jó lenne. Előre is köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook