Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Inkább hagyni kell, mint győzködni? fórum

Inkább hagyni kell, mint győzködni? (beszélgetős fórum)


1 2
48. rohiani (válaszként erre: 47. - Cyntia)
2008. szept. 29. 16:44
Az tény, hogy ez most túl sok így egyszerre. Eleve még csak a pocakban a baba, így még az apaság érzését nem érzi át, te viszont már átérzed az anyaságot, hisz mi akkor már anyák vagyunk amikor megfogan a pici. Benned már munkál a fészekrakási ösztön, benne meg nagy a félelem egy új helyzettel kapcsolatban. Fél, hogy több lesz a kiadás, és talán nem fér bele egy hitertörlesztés. Talán, ha meglesz a baba, és látni fogja, hogy működik a dolog és anyagilag sem annyira megterhelő, akkor ő is bátrabban vág majd bele a dologba.
47. Cyntia (válaszként erre: 46. - Rohiani)
2008. szept. 29. 15:25

Ja-ja: szoktam én olyat is, hogy megkérdezem..

De most valahogy zavaros neki minden. Lehet sok egyszerre neki "ennyi minden": gyerek, ház.. Először lássa meg az egyiket: s aztán jöhet a másik. A férfiak nem olyan tempósak, mint a nők: vagy legalábbis nálunk.

Szóval: az a legjobb kifejezés, hogy most maga sem tudja, hogy mit akar, vagy mit miért nem akar..

46. rohiani (válaszként erre: 45. - Cyntia)
2008. szept. 29. 15:10

Ezt a félelmet nem neked kell ám feloldani, neki kell végre eljutni oda, hogy nem minden nő egyforma. Attól, hogy egyszer megégettem magam nem fogom mindig. Tudom, hogy kicsit nehéz lehet, de ha így áll hozzá a dolgokhoz, akkor hol a bizalom feléd? Talán nem is a hitel dolog itt a legfontosabb, hanem a kapcsolatotok milyensége. Hisz gyereketek lesz akit mindketten akartatok, akkor miért nem kész arra, hogy belevágjatok egy közös otthon megteremtésébe?

Drukkolok, hogy sikerüljön rendezni ezt a dolgot. Beszéljetek, mond el, hogy neked miért lenne fontos, miért szeretnéd. De kérdezd meg, hogy ő mitől fél, miért nem akarja. Nem rábeszélni kell, hanem megbeszélni vele a dolgokat, így könnyebb meggyőzni. De lehet, hogy most már ott tart, hogy csak azért sem akarja, mert te ennyire erőltetted.

45. Cyntia (válaszként erre: 43. - Rohiani)
2008. szept. 29. 14:49

Ez is jó megoldásnak tűnik..


Szerintem nagy benne a félelem. Ezt kell lebontani, akkor fogja elkezdeni.


De az biztos, hogy észrevettem, hogy nem szabad erről beszélni, mert azt akkor számonkérésnek veszi..

44. 48a93fd259 (válaszként erre: 42. - Robi-Tina)
2008. szept. 29. 12:54
És feladni?
43. rohiani (válaszként erre: 41. - Cyntia)
2008. szept. 29. 12:53

Hát így már érthetőbb, de nem túl sok minden írtál le.

Szóval szerintem le kellen ülni szépen megbeszélni mindent. Gondolom a gyereket mindketten akartátok, tehát valamilyen szinten hosszabb tárva tervesztek mindketten együtt. Gondolom párod ismer már annyira, hogy más vagy mint az előző barátnő. Ha jelenleg albérletben éltek, akkor tényleg logikusabb inkább a saját lakás után fizetni mint évekig valaki mást gazdagítani az albérleti díjjal. Nem tudom milyen logikus és értelmes indoka lehetne ezzel szemben, de ha van neki akkor hallgasd meg. Érvek és ellenérvek kellenek, ilyenkor jó egy papír amire felírtok közösen mindent pro és kontra, a lista egyértelműen tükrözni fogja, hogy mi a jobb megoldás.

2008. szept. 29. 12:16
inkább hagyni
41. Cyntia (válaszként erre: 38. - Rohiani)
2008. szept. 29. 12:03

Egyrészről: nyilván nem esem ki a bevételből, és nem neki kell eltartania: azt nem is bírnám elviselni.

Másrészről pedig az albérlet szinte dettó ugyanannyi havonta. csak volt egy csaj, aki előttem átverte: ezért fél. És ezt a félelmet most nekem kell felodanom, és ez nem egyszerű.

40. 0c97fbb607 (válaszként erre: 33. - Cyntia)
2008. szept. 29. 11:57
Áh?!Szóval akkor minden kívánalom teljesítve,most jöhet az én pasim is olyan mint a többi?:)))))))))))
39. a445f073a9 (válaszként erre: 25. - Cyntia)
2008. szept. 29. 11:51

Akkor most a pasid ódzkodik a hiteltől, vagy mi?

Van más lehetőségetek? Ha nincs, akkor nem értem.

38. rohiani (válaszként erre: 36. - Cyntia)
2008. szept. 29. 11:50

Nem teljesen tiszta a gondod.

Az a gond, hogy te már vennél fel hitelt, hogy saját lakást vegyetek, de a párod még nem.

Valamilyen szinten meg lehet érteni őt is. Hiszen úton van a baba, akkor te x időre kiesel a melóból, a párodnak kell eltartani 3 ember és szerintem fél még egy + hitelt is bevállalni. Amit én mondjuk nem csodálok, mert a mai világban semmi sem biztos, ha elveszíti a munkáját, akkor ott álltok majd fedél meg miden nélkül, mert miből fizetitek a hitel v. ha azt kifizetitek, akkor miből éltek.

Ha nem ez nyugtalanítja belül a párodat, hanem egyszerűn egy Pató Pál típus, akkor abból nehéz lesz kinevelni. Ha még ő nem kész erre, akkor addig úgysem fog lépni, mert te azt akarod, szeretnéd.

37. Cyntia
2008. szept. 29. 11:49
Rendicsek és köszönöm. Írok majd priviben.
36. Cyntia (válaszként erre: 35. - 0c97fbb607)
2008. szept. 29. 11:42
Termsészetesen igen.
35. 0c97fbb607 (válaszként erre: 33. - Cyntia)
2008. szept. 29. 11:39
Ezeket az aggályaidat megosztottad már a férjeddel is?:)
34. Cyntia (válaszként erre: 32. - 48a93fd259)
2008. szept. 29. 11:29

Ez nagyon jó!!!

Igen: valami ilyen motoszkál az én pici fejemben is.. :-)!

33. Cyntia (válaszként erre: 31. - 0c97fbb607)
2008. szept. 29. 11:28

Ki beszélt itt a szerelemről, a gyerekről vagy más kézzel foghatatlan dologról??? Ezek megvannak: köszönjük.


Jelenleg egy dolgot szeretnék a magam malmára hajtani: EBBEN KÉRTEM A SEGÍTSÉGETEKET.

Mert ugyebár szinte (90%-ban) egyformák vagyunk mi ketten és igenis összeillünk (ezt hidd el nekem ha mondom) de jelenleg ebben nem tudunk dülőre jutni. ..és sajnos az eddigi segítségekkel sem. :-(! Azért köszi.

2008. szept. 29. 11:26

Nem győzködni, kérni!

Pl:


"Ma részese tudsz lenni annak, hogy szebb legyen a napom: Kérlek vidd le a szemetet, (széles mosoly)!

31. 0c97fbb607 (válaszként erre: 25. - Cyntia)
2008. szept. 29. 11:24

Miér?,Mi?Hogyan?

MIre?


Könyörgöm!ne kövesd el azt a hibát mint aNNYIAN,HOGY A SAJÁT ELKÉPZELT VILÁGUKAT PRÓBÁLJÁK AKARATTAL MEGVALÓSÍTANI!!

Te és sok nő vágyálma a puccos fehér ruha,átélni egy esküvőt,még ha hatalmas hiba is,de mindez nem elég!Jön az az érzés amikor a szülést akarják és így tovább,minezt egy álom reményében!!!

Mindennek eljön az ideje,jobb kivárni és átélni,mint akarni és tüzzel vassal elérni,mert akkor jön az ....hogy a "férfiak ,mind egyformák"!

:DDDDD



Nem.

A férfiak mind mások és ugyanolyan klassz emberek ,mint mi vagyunk.De nem mindegyik való hozzánk.

A szerelmet ,házasságot ,gyerekeket nem egy ÓRA jelzi,hanem valami más.

Az amikor csak úgy megtörténik,mint egy lavina,ami mindent hoz magával ,kérdések és okfejtések nélkül.

30. Cyntia (válaszként erre: 28. - 0c97fbb607)
2008. szept. 29. 11:24
Egyszer azért meg kell állni. Sőt: muszáj, mert ha egy probléma elől elfutsz: ugyanaz ismét előjön mindaddig, míg meg nem oldod. Felesleges futkározni. Majd ha már tényleg azt mondom, hogy nem bírom: na majd akkor. Addigis csak szeretném megoldani. Ehhez kértem a segítségeteket.
29. Cyntia (válaszként erre: 26. - Katinkaboszi)
2008. szept. 29. 11:22

Elkapkodni?

Válogattam eleget: a többi (nem tudok és nem is akarok számot mondani) ennél sokkalta rosszabb volt.

Mással ennél sokkal nehezebb volt.

Azért köszönöm, hogy "tanácsaiddal" nagyot lendítettél a témában.

28. 0c97fbb607 (válaszként erre: 24. - Cyntia)
2008. szept. 29. 11:18

Ugyanaz lesz???Ne már!!

Akkor menj addig és meg se állj,amíg nem találkozol egy őszinte férfival!

27. Katinkaboszi (válaszként erre: 24. - Cyntia)
2008. szept. 29. 11:09

Isten lábát megfogni, nagyon nehéz.


Én nagyon sok év tapasztalattal mögöttem, csak annyit tudok, hogy a férfiak mindegyike egyforma.

Jó hát leszámítva a nehezebb gondokat velük, de az alapban nem változnak.

Ja és nem lehet megváltoztatni Őket, mert mindenki olyan, mint amit otthonról hozott, max, azt tudja finomítani magán, esetleg. Ha akarja.

26. Katinkaboszi (válaszként erre: 22. - 0c97fbb607)
2008. szept. 29. 11:06

Ezt már olvastam valahol itt ezen az oldalon. Nagyon tetszett akkor is és most is.


Édes Cyntiám, nem véletlenül vannak a régi közmondások: lakva ismerni meg a másikat.


Nem lehet, hogy kicsit elkapkodtad a választásodat és most meg nehéz ezzel együttélni?

25. Cyntia (válaszként erre: 23. - A445f073a9)
2008. szept. 29. 09:58
Szeretném ha már elkezdenénk, és felvennénk valami hitelt. Márha készpénz nincs..
24. Cyntia (válaszként erre: 21. - 0c97fbb607)
2008. szept. 29. 09:57

Pontosan: ahogy mondod: ez elképesztő!


Mert akármilyen is az elején: "mindből" ugyanaz lesz. És ez annyira elkeserítő..


Pedig azt hittem, most megfogtam az isten lábát..

23. a445f073a9 (válaszként erre: 18. - Cyntia)
2008. szept. 29. 07:57
Egy lakás törlesztését akkor kell elkezdeni ha már hitelt vett fel valaki. Vagy te előtakarékosságra gondolsz?
2008. szept. 29. 07:49
"Házasság előtt a nők azt hiszik, majd jól megváltoztatják leendő férjüket, a férfiak meg azt, hogy sose változik majd a feleségük. Mekkorát tévednek mind a ketten..."
21. 0c97fbb607 (válaszként erre: 20. - Cyntia)
2008. szept. 29. 07:49

Milyenek vagytok,ez elképesztő!!Mint ha lóvásáron lennétek!?:)))


"Kicsit makacs a kicsike,de majd megnevelem és klassz igásló ,meg csődör lesz belőle!":DDDD



Van egy jó idézetem is erre vonatkozólag,megkeresem.

20. Cyntia (válaszként erre: 19. - Katinkaboszi)
2008. szept. 29. 07:03

Már egy éve együttélünk, sőt több. A közös babánk 3 hónap múlva már tutira a fa alatt lesz, mert megszületik. Eléggé ő az igazi. Csak régen a rossztulajdonságai véka alatt voltak, most pedig felszínre kerültek. :-(!

Nem Pálnak hívják :-)!

És már túl vagyok ezen a más zsebét tömnin is.

Ez egyébként már a 2. eset velem amikor egy fiú nem sietteti el a dolgokat. Akkor feladtam 4 év után. Az a pasi egy év múlva közös lakást vett az új mennyasszonyával és össze is házasodtak. Ezt a pasit most magamnak nevelem.. Csak most megakadtam :-(!

19. Katinkaboszi (válaszként erre: 18. - Cyntia)
2008. szept. 28. 20:28

Gondolom akkar Pálnak hívják a drágádat :))


Egyébként, ha albérletben laktok, akkor lehetne arra hívatkozni, hogy minek a más zsebét tömni,mikor a sajátunkat is fizethetnénk ennyi pénzből és az mégis csak a miénk lenne.


Ha pedig simán arról van szó, hogy jó lenne már összeköltözni végre, mert az esküvő ennek a fiúnak még most vörös posztó lehet, szóval közös életet szeretnél, hát ha neki nem jut eszébe, nem kell siettetni.

Lehet nem is Ő az Igazi?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook